Sign in to follow this  
LilGangsta

Portofoliul lu' LilGangsta

61 posts in this topic

Salut, am zis sa ma apuc de photoshop mai "grav", am zis sa fac un portofoliu pentru a ma putea sfatui in "munca" mea.

7cMRH1L.png

K6y67tI.png

pAuABAg.png

TlulMwx.png

Primele 2 sunt facute dupa tutoriale.

@Am fost clasificat Begginer, dar inca nu mi-a fost schimbat "GFX Skill", sper ca nu e problema ca am postat aici. :-?

Edited by LilGangsta
  • Like 1

A 3-a parca are prea multe efecte ce nu-si au rostul, unele sunt over sharpen iar coloristica lasa de dorit.

Prima stiu si eu tutorialul, ti-a iesit binisor.

A 2-a mie unul imi place :D cu toate ca ai mai fi putut lucra un pic la culori.

FQkI0Mq.png

Ceva nou, pareri / sugestii / sfaturi ?!

Arata bine , dar imi pare neterminata. Mai lucreaza putin si pe integrarea renderului,pentru ca ai face un rezultat mult mai bun,dar ai inceput bine.

QiRbxpi.png

Mie ca am stricato mai tare.

Edited by LilGangsta

DA, arata mai rau... BG-ul e prea simplu si.. nu stiu ce aefecte ai pus pe acolo dar arata LQ lucrarea.

DA, arata mai rau... BG-ul e prea simplu si.. nu stiu ce aefecte ai pus pe acolo dar arata LQ lucrarea.

Am sa mai lucrez la BG

E6WPlgs.png

Ceva mai nou :D

MjnhNeK.png

OlIBRND.png

4N05gu9.png

1sBEaBb.png

Z9p2hnl.png

Numai trece nimeni pe aici :(

Edited by LilGangsta

H4dkL1e.png

TQWBYxa.png

Prima mea tentativa de smudge, nu prea ma pricep, am stat vreo 10 min sa descifrez setarile alea :)) Totusi imi place smugde am sa mai incerc stilul asta, nu te plictisesti la el, e funny :))

Pareri ceva?

N-ai integrarea la ultima lucrare, in dreapta se vede ca e taiat render-ul, prea multa lumina in partea de jos (cand o adaugi pune pe screen si scade sub 50% opacitatea), nu stricau niste splatter brushes cu clipping mask.

Lucreaza in continuare!

Mi-am dat si eu seama, dar asa era renderu, nu aveam ce sa ii fac :D

N-ai integrarea la ultima lucrare, in dreapta se vede ca e taiat render-ul, prea multa lumina in partea de jos (cand o adaugi pune pe screen si scade sub 50% opacitatea), nu stricau niste splatter brushes cu clipping mask.

Lucreaza in continuare!

Mai ok now :D ?

scz 4 double.

xhsT27e.png

B313: E prea deschis acum la culoare..

Edited by Blondu313

Culorile sunt prea sterse, cum a zis si blondu mai scade din opacitate la lumina.

Pai am scazut, e prima data cand ma bat cu smugde, am facut asa de incercare, nu am stat sa o lucrez.

Ba ultima lucrare cu smudge imi place, insa imi place prima versiune.. aia color dar prima. Sa bagi tutoriale la greu, vad ca nu bagi text (foarte bine pt inceput) si lucreaza la integrare/flow/depth. esti pe calea cea buna.

Ia bazeaza-te mai mult pe smudge, si tutoriale mai multe pe smudge.

ON: Lasa +1 ca-ti rup dintii

Ba ultima lucrare cu smudge imi place, insa imi place prima versiune.. aia color dar prima. Sa bagi tutoriale la greu, vad ca nu bagi text (foarte bine pt inceput) si lucreaza la integrare/flow/depth. esti pe calea cea buna.

Ia bazeaza-te mai mult pe smudge, si tutoriale mai multe pe smudge.

ON: Lasa +1 ca-ti rup dintii

XeM1zcv.png

De la battle,

@Skiz0R

Imi place smugde cum am zis nu te plictisesti la el numai ca e "al dracu" de greu, text nu pun ca nu-mi place, tutoriale ma uit mereu si ma inspir (sincer nu am rabdare sa fac pas cu pas, si parerea mea care chiar ma ajutat a fost sa fac de nebun, sa imi creez imaginatie) la fel si cu tag-urile, imi place sa ma holbez sa imi vina insipiratia.

Eu sunt amarat nene am 600 posturi, da si mie vreo 400 de la tine, ca tu intr-o saptamana le faci la loc ( 1 - 1 ) paaaaaa.

3xuMaCA.png

Pareri, critici ?????????????

xhsT27e.png

Asta arata aproape bine,trebuia sa insisti putin pe contrast,sa il faci mai brut.

Ultimele sunt groaznice nimic nu se leaga,compozitie,culori absolut nimic sunt puse la plezneala.Daca te chinui sa faci dupa capul tau nu o sa ajungi prea departe,urmareste tutoriale,toti am facut-o.

Iar daca duci lipsa de insipratie sunt destule site-uri cu diverse semnaturi,diverse portofolii gasesti si la noi uitate pe la lumea putin mai buna si dupa incearca sa abordezi un stil anume pana il perfectionezi,succes.

acPWKqd.png

New smugde, eu sunt multumit.

Parere/ Critici ???!

Edited by LilGangsta

QN6Icoy.png

arata destul de interesant ,dar nu prea ajuta renderu-l care e aiurea,stiu ca a fost initial alb/negru ,cand mai faci o lucrare de gen,fa cu un render adegvat

QN6Icoy.png

destul de frumos background-ul, dar se vede la capul lui Lil Wayne care e alb/negru ca da urat, de ce nu ai facut-o alb/negru?

arata destul de interesant ,dar nu prea ajuta renderu-l care e aiurea,stiu ca a fost initial alb/negru ,cand mai faci o lucrare de gen,fa cu un render adegvat

nu a fost render, daca era render dadea mai bine.

destul de frumos background-ul, dar se vede la capul lui Lil Wayne care e alb/negru ca da urat, de ce nu ai facut-o alb/negru?

nu stiu :)) pur si simplu mi sa parut mai ok asa, alb/negru mi se pare plictisitor.

ewrZ1lK.png

Ceva nou, pareri?

Cam pustiu pe aici, brb ma duc sa mananc chiftele.

• Like 1