Jump to content
Sign in to follow this  
KeLLy

[Concurs] Stii cine sunt ? (Editie de Pasti)

Recommended Posts

Stii cine sunt ?

 

 

 

 

Despre concurs : Am onoarea sa va prezint concursul "Stii cine sunt?" editie de Paste. Eu o sa postez o bibliografie a unui cantaret oarecare, iar voi (n.r - concurentii) trebuie sa ghiciti despre cine este vorba. 

 

 

Regulament concurs :

 

  • Nu faceti OFF topic,bump,spam.
  • Aveti dreptul la un singur raspuns pentru fiecare bibliografie.
  • Dupa ce se ghiceste cantaretul asteptati sa postez eu o alta bibliografie.
  • In cazul in care nu se ghiceste cantaretul, o sa mai adaug cateva date in bibliografie.
  • Daca un user posteaza numele cantaretului, nu mai aveti voie sa postati numele acestuia pana cand se va posta o alta bibliografie.
  • Chiar daca se ghiceste numele cantaretului, o alta bibliografie va fi postata dupa 24 ore.
  • Concurentului care foloseste edit, nu-i este luat in considerare raspunsul.

Model de postare :

 

 

Nick:

Numele cantaretului : 

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) :

 

 

Premiile acordate :

 

  • Fiecare concurent care ghiceste cantaretul (primul venit-primul servit) castiga un MT.
  • La final cel care a acumulat cele mai multe puncte (cei mai multi cantareti ghiciti) castiga un Warn Down.

 

Diseara 00:00 o sa dam start concursului.

Edited by KeLLy
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima bibliografie este :

 

 

Copilaria i-a fost marcata de lipsa tatalui, pe care nu l-a cunoscut, dar si de lipsa mamei, care lucra pana noaptea tarziu. Din acest motiv, artistul a trait mai mult pe strazi.

In 1996, artistul a infiintat forma.tia Il-egal, iar un an mai tarziu din cauza unor neintelegeri, a intrat in La Familia, alaturi de Puya (Dragos Gardescu). La Familia a cunoscut imediat un boom de popul.aritate in randul adolescentilor care se regaseau in versuri.

 

 

Atentie : Va rog frumos sa respectati regulamentul si modelul de postare pentru o desfasurare cat mai buna a concursului. Succes !

Edited by KeLLy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: FlaSh

Numele cantaretului :  Sisu

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: FlaSh

Numele cantaretului :  Sisu

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

 

FlaSh winner !

La finalul concursului o sa va cer fiecaruia MT-ul dorit.

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

Cantaretul a semnat pe langa toate albumele B.U.G. Mafia si proiecte ale unor forma.tii precum XXL & 10 Grei, La Familia, M&G, Parazitii, Villy, Ganja, Luchian etc. S-a nascut pe 17 octombrie 1976. A avut mai multe nume de scena fiind pe rand Doom si Mr. Juice, cel prezent fiind primit de la un prieten.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Blondu313

Numele cantaretului : Vlad Irimia (aka Tataee)

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Blondu313

Numele cantaretului : Vlad Irimia (aka Tataee)

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

 

Blondu313 winner !

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

In 1999 artistul infiinteaza trupa Codu' Penal, impreuna cu Shobby, lansand 3 albume in aceasta formula ( "In Familie (pentru bani)" (2003), "Pe Viata" (2004), "Apocalipsa" (2006).

 

In 2005 este producatorul muzical (impreuna cu Shobby) al compilatiei "Hip-Hop Greu de Difuzat" compilatie dedicata lui Sisu (inchis la acea vreme). Pe aceasta compilatie colaboreaza cu Puya, Pacha Man, Dizzy (Morometzii), Honey, Esential, Mark, Jamaika, Sharky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Echoo

Numele cantaretului :  Cabron

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Echoo

Numele cantaretului :  Cabron

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

 

ecHoO winner !

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

 

Artistul s-a nascut pe 25 martie 1985 si a inceput sa compuna si sa scrie texte inca de la varsta de 15 ani.

 

Atunci si-a format prima trupa pop, impreuna cu sora lui, Kamelia, in care activa atat ca si artist dar si ca producator executiv si compozitor.

 

A terminat cursuri de Pian, Keyboard, Percutie si Inginerie de sunet Studio in cadrul Scolii Popul.are de Arte Timisoara intre anii 2000 si 2006.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: FlaSh

Numele cantaretului: George Hora

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: FlaSh

Numele cantaretului: George Hora

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 1

 

FlaSh winner !

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

Artistul cântă de mic copil; a avut prima tangență cu muzica la vârsta de patru ani. Tatăl și unchiul său au fost lăutari binecunoscuți.

 

S-a lansat cu ajutorul șefului de orchestră Dan Bursuc în anul 2002, cu piesa „Ce gagică șmecherită”. A jucat un rol semnificativ la apariția șlagărului „Of, viața mea” (2000), interpretat de Adrian Minune și Costi Ioniță.

 

 

 

PS : Ia sa vedem, il ghiciti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Echoo

Numele cantaretului :  Florin Salam

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 1

Edited by ecHoO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu avem un castigator, puteti posta in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: ALEEX28

Numele cantaretului: Liviu Pustiu

Am ghicit: 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: asereload

Numele cantaretului: Florin Stoian

Am ghicit: 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: asereload

Numele cantaretului: Florin Stoian

Am ghicit: 0

 

asereload winner !

Initial castigase ecHoo, dar a folosit edit si nu se ia in considerare.

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

Stefan Mihalache – baiatul care mai tarziu avea sa devina artistul pe nume cenzurat, s-a nascut pe 9 iunie 1982 in Bucuresti. Cariera sa artistica a inceput la varsta de 8 ani, cand a fost selectionat in grupul „Primavara”, dar nu in calitate de cantaret, cum v-ati fi asteptat, ci in calitate de dansator, acesta invatand toate tainele dansului modern.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Echoo


Numele cantaretului :  Connect-r

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Echoo

Numele cantaretului :  Connect-r

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 1

 

ecHoO winner !

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

După ce a câștigat emisiunea-concurs Star Factory la sfarsitul anului 2003 si dupa participarea la Big brother, artistul a colaborat cu Anna Lesko la o melodie de pe ediția specială a albumului ei, Pentru tine. A urmat o colaborare cu Anda Adam pentru al doilea album solo al ei, Confidențial. Melodia, intitulată „Ce ți-aș face (Selecta)” s-a bucurat de un mare succes în România, fiind difuzat des pe posturile de muzică. Album său de debut, intutulat Yamasha a fost lansat în toamna anului 2006, și se vrea o declarație din partea lui artistul : „Piesele acestea mă descoperă în fața publicului... Ăsta sunt eu...Am încercat sa pun pe note gânduri, sentimente, trăiri...'Yamasha' mă reprezintă.” Pentru acest album, artistul a colaborat cu Smiley,Puya,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nick: eXemplu

Numele cantaretului :  Alex Velea

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nick: eXemplu
Numele cantaretului :  Alex Velea
Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 0

 

 

eXemplu winner !

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

Artistul, pe numele sau adevarat Andrei Tiberiu Maria, este un cantaret de muzica pop si dance, nascut la data de 27 iulie 1983, in Pitesti.

 

Artistul este absolvent al Scolii Po######re de Arta de la Liceul de Arte `Dinu LIpatti`. A studiat la sectia chitara clasica. De asemenea, cantaretul a absolvit Facultatea de Comert Exterior in cadrul A.S.E.-ului.

 

La varsta de 10 ani si-a descoperit pasiunea pentru muzica si a inceput sa cante. Dupa trei ani alaturi de trupa Millenium 3, Artistul a fost remarcat de Gyuri Pascu. Uleterior s-a imprietenit cu cei care urmau sa devina colegii sai de trupa: CRBL, Omu Negru, Piticu si Francezu.

 

Edited by KeLLy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Blondu313

Numele cantaretului : Andrei Tiberiu Maria = Smiley (ai repetat de 2 ori cine e, are u fucking kidding me!?)

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: Blondu313

Numele cantaretului : Andrei Tiberiu Maria = Smiley (ai repetat de 2 ori cine e, are u fucking kidding me!?)

Am ghicit (la cate bibliografii ai raspuns corect) : 1

 

Am vrut sa arat ce legende are Pitesti-ul ! Glumesc, am gresit si eu, m-am grabit.

 

Urmatoarea bibliografie :

 

 

 

Adrian Simionescu este unul dintre cei mai cunoscuti cantareti romani de manele si de muzica lautareasca. A cantat de copil muzica lautareasca si manele, luandu-si numele de scena Artist, Artist sau Artist.

 

 

 

 

Avand in vedere ca este editie de Pasti, o sa mai postez o bibliografie diseara dupa care o sa anunt toti castigatorii. Primul loc il va castiga cel care are cele mai multe puncte. 

 

PS : Dupa ce terminam cu aceasta editie, o sa continuam concursul ca vad ca avem concurenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: FlaSh

Numele cataretului: Adrian Copilul Minune

Am ghicit: 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick: FlaSh

Numele cataretului: Adrian Copilul Minune

Am ghicit: 2

 

FlaSh winner !

 

Ultima bibliografie :

 

 

Nicolae Linguraru (numele sau de scena fiind cel de artist) este unul dintre cei mai cunoscuti cantareti romani de manele, ca origine etnica fiind rom. Unul dintre cele mai renumite cantece ale sale este As renunta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nick: FlaSh

Numele cataretului: Nicolae Guta

Am ghicit: 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locul 1 - FlaSh -> Ai dreptul la un warn down.

Restul participantilor : Astept PM cu MT-urile pe care le doriti.

 

Concursul o sa-l mai deschid pe viitor, closed.

Edited by KeLLy
Update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...