Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

luc1aw

[CLOSED] Intrebare server plugins

10 posts in this topic

Salut ,

am o problema cu server-ul  , ieri noaptea m-am gandit sa fac curat prin plugin-uri si din greseala am sters un plugin "admin.chat_color"sau ceva de genu care contine chat color,acum pe server nu poti sa mai scrii pe [email protected] nici sa adaugi nici o comanda in consola ,pot sa restalez iar server-ul si sa pun iar plugin-urile ,dar vreau sa il refac pe asta, am muncit ceva el si e mi-e greu sa il fac iar...astept soluti.

pot sa restalez iar server-ul si sa pun iar plugin-urile ,dar vreau sa il refac pe asta, am muncit ceva el si e mi-e greu sa il fac iar...astept soluti.

Nu inteleg. Daca pluginul este custom facut de tine, cum ai vrea sa-ti facem rost de el.

Sau este un plugin popu.lar, des intalnit si vrei link de descarcare spre admin_chat_color ?

Si de ce ar trebui sa reinstalezi serveru pt un plugin. Daca-l dezactivezi, nu-ti functioneaza?

Salut ,

am o problema cu server-ul  , ieri noaptea m-am gandit sa fac curat prin plugin-uri si din greseala am sters un plugin "admin.chat_color"sau ceva de genu care contine chat color,acum pe server nu poti sa mai scrii pe [email protected] nici sa adaugi nici o comanda in consola ,pot sa restalez iar server-ul si sa pun iar plugin-urile ,dar vreau sa il refac pe asta, am muncit ceva el si e mi-e greu sa il fac iar...astept soluti.

Din cate stiu pluginul admin_chat_colors.amxxx este buguit , incearca cu pluginul allchat.amxx  este la fel ca celalalt. 

Nu inteleg. Daca pluginul este custom facut de tine, cum ai vrea sa-ti facem rost de el.

Sau este un plugin popu.lar, des intalnit si vrei link de descarcare spre admin_chat_color ?

Si de ce ar trebui sa reinstalezi serveru pt un plugin. Daca-l dezactivezi, nu-ti functioneaza?

Nu ai inteles,am sters un plugin din greseala,pluginul fiind unul de baza,acum numai merge sa dau comenzi in consola server-ului ,nici [email protected] .Nu vreau un link de download,vreau o solutie sa mearga aceste 2 lucruri , nu mai am pluginul cum sa il dezactivez?  e lipsa.. 

Din cate stiu pluginul admin_chat_colors.amxxx este buguit , incearca cu pluginul allchat.amxx  este la fel ca celalalt. 

Am incercat allchat.amxx , nu merge, tot la fel face ..

Din cate am inteles eu, tu ai sters acel plugin si nu-ti mai merg comenzile (indiferent de locul in care sunt executate). Cea mai usoara metoda este sa-ti refaci addonsurile (ai zis ca ai muncit ceva ca sa il faci). Singurul lucru la care ai muncit a fost sa-ti gasesti pluginurile si sa le configurezi, deci nu e mare lucru.

E ceva ce am invatat singur: e mai usor sa refaci ceva decat sa-l repari. Asa e pentru mine, cel putin.

Daca vei reface addonul, iti recomand sa cauti ultima versiune a pluginurilor folosite de tine, si sa le descarci doar din surse oficiale (alliedmods.org in general).

Daca pluginul este inclus in pachetul de baza, descarca doar sursa originala de pe net, si copiaza-ti de acolo pluginul lipsa.

Daca pluginul este inclus in pachetul de baza, descarca doar sursa originala de pe net, si copiaza-ti de acolo pluginul lipsa.

Am incercat,tot la fel face..

N-ai sters cumva admin.amxx din greseala? Care este fisierul pe care l-ai sters? admin_chat_color.amxx?

Vad ca nu prea va dati interesul sa urariti topicele pe care le faceti desi sunt spre interesul tau.

@luc1aw ,desi deti o functie pe eGaming nu inseamna ca esti mai deosebit decat ceilalti.

Ai la dispozitie 12h sa raspunzi la ceea ce a zis Opptur.

Closed

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.