Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KeLLy

Demi Lovato face dezvaluri emotionante. Cum a depasit artista momentele dificile din copilaria sa

Recommended Posts

Demi Lovato face dezvaluri emotionante. Cum a depasit artista momentele dificile din copilaria sa

 

 

vgbk.jpg

 

 

Recent, Demi Lovato a dezvaluit presei ca, inainte de a participa la primul sau show televizat, a avut tentative suicid.

Demi Lovato si-a inceput cariera in showbiz la varsta de sapte ani, atunci cand a primit un rol in serialul american "Barney & Friends". Artista a dezvaluit pentru publicatia Cosmopolitan ca participarea la aceasta emisiune i-a salvat viata si a ajutat-o sa depaseasca momentele dificile.

"Inainte sa apar in <<Barney & friends>>, am avut ganduri suicidare, aveam doar sapte ani. Cred ca fara sa realizez la acel moment, personajul pe care l-am interpretat mi-a salva viata", a declarat Demi.

 

 

Vedeta a povestit ca perioada adolescentei nu a fost cea mai fericita din viata sa si ca momentele prin care a trecut au afectat-o profund. Artista a suferit de bulimie, afectiune cauzata de agresivitatea colegilor de scoala.

"Am suferit de o tulburare americana deoarece colegii imi spuneau ca eram grasa. La varsta de opt ani, am inceput sa mananc compulsiv, iar in ultimii zece ani am facut greseli in privinta alimentatiei mele", a dezvaluit Demi in cadrul unui interviu acordat celor de la Fox News.

Probeleme lui Demi au culminat cu actiuni de automutilare, despre care artista spune ca au reprezentat un fel de a-si exprima dezgustul fata de corpul sau.

Recent, Demi Lovato a trait un alt moment dificil, tatal sau biologic - Patrick Lovato - incetand din viata. Se pare ca artista a trecut neasteptat de bine peste acest impas, o dovedesc si postarile de pe pagina sa de Twitter in care marturiseste ca se simte linistita acum.

 

Sursa : MTV.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...