Jump to content
Sign in to follow this  
quinT

[Respins][Sugestie] Bump topic & Edit post

Recommended Posts

Sugestie Bump topic & Edit post

 

 

BumpTopic

 

  • Ce inseamna BumpTopic ?: Cu ajutorul "BumpTopic-ului", posesorii unui topic pot face ca acesta sa apara ca "last post" la categoria din care face parte topicul. 
  • Cu ce ajuta BumpTopic ?: BumpTopic este foarte util in special pentru topicurile care "doresc atentie" ( cum ar fi de exemplu o propunere, iar posesorul doreste sa primeasca cat mai multe pareri..etc).
  • Cum se poate folosi BumpTopic ?: Este foarte simplu, odata ce este activat, cand intri intr-un topic si esti posesorul topicului respectiv, langa butonul "Add Reply", apare un buton "Bump Topic" care de exemplu poate fi folosit odata la 24h.

Nu ma adancesc in detalii, sunt convins ca stiti despre ce e vorba/

 

 

Edit post

 

  • Cu totii ati observat ca poti da edit la un post dar nu oricand. Doar dupa cateva minute de cand topicul a fost facut. Mie mi se pare cam nasol sa fie asa, daca te razgandesti sau ai alte idei, ca sa eviti double-post, este mai simplu sa dai edit.

Propunerea ar fi sa se mareasca timpul de edit sau sa se scoata de tot.

Cu ce ajuta ca ai timp 30 minute sau cat este sa dai edit?

 

 

Astept parerile voastre (Pro/Contra) insotite de argumente.

 

 

Daca ti-au placut sugestiile mele, +1 1.gif

Edited by quinT

Share this post


Link to post
Share on other sites

CONTRA

 

Daca s-ar scoate timpul de la Edite s-ar face magarii. Eu zic ca e bine asa cum e acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CONTRA

 

Daca s-ar scoate timpul de la Edite s-ar face magarii. Eu zic ca e bine asa cum e acum.

Cum ar fi?

 

Si mai este o propunere, nu numai de edit post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro pentru bump topic. Este o idee buna, care ne poate ajuta mult. Dar despre edit, este buna asa cum este acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

BumpTopic - Pro! dar daca se poate acel buton de BumpTopic sa poata fi activ doar daca au drecut 7 zile de la ultimul post in cadrul topicul ca altfel multi isi vor inainte postul doar ca sa atraga atentia.

 

Edit - Contra! Nu te grabeste nimeni sa faci un post in doua minute si in plus cred ca sunt suficiente acele 5 minute pentru multi, insa nu cred ca ai tu ce modifica atat de important astfel cat sa ai nevoie de edit la fiecare minut. Totodata multi cand vor face o cerere in sectiunea samp si nu citesc regulamentul evident ca nu pun fraza de final dar in schimb le este atrasa atentia de un prieten iar asta cred ca e o dovada de nesimtire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro pentru bump topic.

 

Pro pentru edit cu conditia ca doar topic starterul sa aibe acest "privilegiu" pe o perioada limitata[dar mai mare de 5 minute]de timp sau pe o perioada nelimitata.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

BumpTopic - Pro! dar daca se poate acel buton de BumpTopic sa poata fi activ doar daca au drecut 7 zile de la ultimul post in cadrul topicul ca altfel multi isi vor inainte postul doar ca sa atraga atentia.

 

Edit - Contra! Nu te grabeste nimeni sa faci un post in doua minute si in plus cred ca sunt suficiente acele 5 minute pentru multi, insa nu cred ca ai tu ce modifica atat de important astfel cat sa ai nevoie de edit la fiecare minut. Totodata multi cand vor face o cerere in sectiunea samp si nu citesc regulamentul evident ca nu pun fraza de final dar in schimb le este atrasa atentia de un prieten iar asta cred ca e o dovada de nesimtire.

 

Nu intotdeauna iti vin ideile pe moment. Daca e ceva mai important si chiar nu poti, ce te faci?

De exemplu intr-un topic anterior voiam sa dau un edit dar era prea tarziu, si nu e comfortabil sa faci double-post.

 

In fine, asta e parerea ta, si poate chiar si a altora.

Sa vedem ce decizie vor lua cei din staff.

 

(Cel putin 30 minute sa fie timpul pus la dispozitie pentru "edit")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate aceasta propunere este respinsa. Eu zic ca nu e nevoie de bump pentru un user pentru ca se va abuza. Eu cand ma uit la un subforum vreau sa vad ultimul topic nu bump-ul vreunui ametit care tine el musai sa raspunda cineva la topicului lui. Cu bump sau fara bump tot asa intra un moderator sa iti raspunda la topicuri, asa vei avea numai nebuni care dau mereu bump bump ca se cred ei buricul pamantului.

 

Closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...