Jump to content
Sign in to follow this  
HoLeee

[Respins][Sugestie] Server de TeamSpeak !

Recommended Posts


Propun infiintarea unui server de TeamSpeak pe eGaming, pentru a ne cunoaste mai bine, a vorbi toata ziua acolo toti si multe altele . Desigur sa se aleaga si un MODERATOR sau mai multi,  care vor putea Modera doar in sectiunea TeamSpeak la fel ca Dstefan in eG tv . Ei respectivii Moderatori Ts vor raspunde la cereri de unban / reclama.tii / cerere grade etc. 


 


Este mult mai bun ca Skype-ul TeamSpeak-ul, deoarece nu face lag / nu necesita un cont / este foarte usor . 


 


Server-ul sa se numeasca ts.egaming.ro . 


 


Pe forum sa existe o sectiune numita TeamSpeak, un vor fii si cateva topic-uri . Ele fiind : 


 


1. Regulament - Aici se va face un regulament . 


 


2. Anunturi - Aici respectivu-l / respectivii Moderator/ii TS vor face anunturi . 


 


3. Cerere GRAD - Aici utilizatori vor putea face o cerere de GRAD ( Moderator, Administrator, Supervizor ) . Prin intermediul acestor functii se va putea da MUTE / BAN / KICK . 


 


4. Reclama.tii - Aici utilizatori vor putea reclama un admin ( Moderator / Supervizor, etc ) de la care a luat BAN / KICK aiurea. Sau stiu eu ce, a injurat.


 


5. Cerere Canal - Aici utilizatori vor putea face o cerere pentru un canal propriu, a lor, permanent . Pe acel canal, fiind canalul lui, respectivu-l va avea automat Chanel Admin . Fiecare factiune sa aiba cate un canal . ex : La Cosa Nostra , National Guard, etc . Canalele cu factiunile vor fii adauga-te de la inceput de catre Moderator . Si fiecare canal va avea o parola, pe care doar membri factiunii respective o va stii. Iar ei vor intra si vorbi acolo . ATENTIE ! SEDINTELE SE VOR PUTEA TINE SI PE TEAMSPEAK, PE CANALUL FACTIUNII RESPECTI-VE . LIDER-UL VA VORBI, IAR CEILALTI VOR STA PE MUTE, ASCULTAND . AR FII MULT MAI USOR, DECAT SA SCRIEM SI SA FACEM SPAM PE CHAT . 


 


6. Download TeamSpeak - Aici se va posta un link de unde se poate downloada TeamSpeak 3 . Pentru ce-i care nu stiu . 


 


 


Propun asta pentru ca de mult nu sa mai facut ceva la forum care cu adevarat sa se observe, se fie distractiv, si in folosul tuturor in acelas timp . 


 


Daca aceasta Sugestie va fii acceptata si in cel din urma adaugata,va fii intradevar o mare schimbare, si va garantez ca va fii DISTRACTIE la maxim toata ziua, playeri de pe SAMP vor intra toti acolo la gramada sau pe canalul de la respecti-va factiune, vor discuta / glumii . etc . 


 


De exemplu la WAR-uri se va face conferinta mult mai usor ca pe skype . 


 


 


 


La fel si pe cs, se vor face si canale de Counter-Strike, numite cs.egaming.ro / respawn.egaming.ro etc. 


 


Pentru ce-i care nu stiu, pentru a putea vorbii pe TeamSpeak, trebuie sa aveti un MICROFON, si niste casti . 


 


 


  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bla , bla , bla ..

 

Platesti tu hostul si sunt pro .

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai avut asa ceva acum ceva timp si dupa o luna mai era sulea la taclale exceptand 2,3 factiuni (Crips,Nortenos si LCN parca). Cred ca si acum inca mai exista ceva de genul al eGaming-ului dar nu e nimeni pe acolo. Deci pierdere de timp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte bun , pe skype pot comunica doar grupuri inchise de oameni , in timp ce pe teamspeak se pot alatura multe persoane cu care nu am interactionat pana acum.

 

100% PRO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din partea mea, ai un PRO.

Chiar am avea nevoie de asa ceva.

Ar fi un + pentru comunitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi un mare + pentru comunitate. Fiecare factiune cu propriul canal pe server. In plus fiecare persoana poate sa isi faca propriul canal. Daca nu se poate sa se implementeze asta ar fi frumos sa mareasca server-ul de mumble destinat pentru minecraft. Un PRO din partea mea, totusi nu cred ca ar trebuii o sectiune asa de stufoasa pe forum pentru TS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zicem ca ai un PRO , dar oricum nu cred ca va mai fi bagat , deoarece a mai fost !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zicem ca ai un PRO , dar oricum nu cred ca va mai fi bagat , deoarece a mai fost !

 

A mai fost da, dar pentru playeri ar trebuii sa faca un update care sa ii faca sa se reapuce de drag, cu jucam si inainte .

 

Eu zic ca asta ar fii o mare schimbare, si va functiona .

 

 

Ar fi un mare + pentru comunitate. Fiecare factiune cu propriul canal pe server. In plus fiecare persoana poate sa isi faca propriul canal. Daca nu se poate sa se implementeze asta ar fi frumos sa mareasca server-ul de mumble destinat pentru minecraft. Un PRO din partea mea, totusi nu cred ca ar trebuii o sectiune asa de stufoasa pe forum pentru TS.

 

Nu e chiar asa ''stufoasa'' avand in vedere ca e doar o sectiune in care sunt maxim 6 topic-uri .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai avut asa ceva acum ceva timp si dupa o luna mai era sulea la taclale exceptand 2,3 factiuni (Crips,Nortenos si LCN parca). Cred ca si acum inca mai exista ceva de genul al eGaming-ului dar nu e nimeni pe acolo. Deci pierdere de timp...

 

Daca nu ma insel de intretinerea acelui server se ocupa cineva de pe rGaming iar cand 4WD a parasit comunitatea a luat si serverul cu el 28.gif@.Sau nu mai tin eu minte bine 21.gif

 

Sunt PRO atat timp cat nu te vei plange de intretinerea serverului si asta daca o vei face tu 21.gif

Edited by EuSuntAla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ma insel de intretinerea acelui server se ocupa cineva de pe rGaming iar cand 4WD a parasit comunitatea a luat si serverul cu el 28.gif@.Sau nu mai tin eu minte bine 21.gif

 

Sunt PRO atat timp cat nu te vei plange de intretinerea serverului si asta daca o vei face tu 21.gif

 

 

Eu nu am zis ca ma voi ocupa eu de intretinerea server-ului .

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://forum.egaming.ro/topic/146618-informatii-mumble-server/

Aveti aici server facut si dedicat pentru comunitatea eGaming care nu-l folositi. Singura diferenta e ca se numeste Mumble si nu TeamSpeak. Cum ziceti ca ati fi in stare sa populati serverul de TeamSpeak, n-o sa aveti probleme in popularea acestuia.

Nu vad sensul in cumpararea unui host pentru TeamSpeak cand acest Mumble este gratuit.

Respins.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...