Jump to content
Sign in to follow this  
0x41726d79

[Respins]Categoria PHP, CSS

PHP si CSS  

8 members have voted

  1. 1. Doriti PHP si CSS?

    • Da
      5
    • Nu
      1
    • Ce dracu' is alea?
      2


Recommended Posts

Salut fratii mei non-liferi care ne place programarea.

Am venit cu o propunere pentru adaugarea categoriei PHP si CSS la Tutoriale eGaming.

 

De ce PHP? PHP este un limbaj folosit de majoritatea paginilor web si este un limbaj destul de simplu de invatat.

De ce CSS? CSS este tot un fel de limbaj de schimbarea interfetei unei pagini web adaugand anumite infor######.

 

De ce PHP + CSS? Ele fac combinatia perfecta cand creem o pagina web.

 

Pamflet:

Dupa adaugarea categoriei PHP sper in sfarsit sa-mi aduc aminte numele meu codat in HEX..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra! Consider ca nu sunt suficiente persoane pe comunitate pasionate de aceste limbaje astfel cat sa fie create sectiuni pentru fiecare limbaj in parte...Sunt atatea limbaje de programare utile si oare de ce nu sunt create sectiuni pentru acestea ? R: Membrii comunitatii nu sunt interesati.

Avand in vedere ca este o comunitate ce se bazeaza pe serverul de SA:MP evident sunt playeri care isi doresc propriul server, astfel ca sunt nevoiti sa invete PAWN si C/C++. Cred ca si Kenoby ar vrea o astfel de sectiune (  stiu cat de mult ii place programarea si sa se laude cu ceea ce stie :P ) insa degeaba ar fi existenta daca doar el va posta sau un alt player si nimeni nu va aprecia ceea ce fac ei.

 

@Army: Daca te straduiai si tu  mai mult sa exemplifici beneficiile acestei propuneri cred ca as fi avut o alta parere dar asa eu unul ma simt nevoit sa o fac pe avocatul lui Mamona si sa spun NU" propunerii. Nu ii stiu beneficiile si cat de mult se cauta pe internet tutoriale ce tin de aceste limbaje.

 

PS: Daca sunt mai mult de 10 persoane care au considerat ca aceasta propunere este avantajoasa si chiar vor posta in acea sectiune atunci sunt si eu de acord cu infiintarea sectiunii :X.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra! Consider ca nu sunt suficiente persoane pe comunitate pasionate de aceste limbaje astfel cat sa fie create sectiuni pentru fiecare limbaj in parte...Sunt atatea limbaje de programare utile si oare de ce nu sunt create sectiuni pentru acestea ? R: Membrii comunitatii nu sunt interesati.

Avand in vedere ca este o comunitate ce se bazeaza pe serverul de SA:MP evident sunt playeri care isi doresc propriul server, astfel ca sunt nevoiti sa invete PAWN si C/C++. Cred ca si Kenoby ar vrea o astfel de sectiune (  stiu cat de mult ii place programarea si sa se laude cu ceea ce stie 10.gif ) insa degeaba ar fi existenta daca doar el va posta sau un alt player si nimeni nu va aprecia ceea ce fac ei.

 

@Army: Daca te straduiai si tu  mai mult sa exemplifici beneficiile acestei propuneri cred ca as fi avut o alta parere dar asa eu unul ma simt nevoit sa o fac pe avocatul lui Mamona si sa spun NU" propunerii. Nu ii stiu beneficiile si cat de mult se cauta pe internet tutoriale ce tin de aceste limbaje.

 

PS: Daca sunt mai mult de 10 persoane care au considerat ca aceasta propunere este avantajoasa si chiar vor posta in acea sectiune atunci sunt si eu de acord cu infiintarea sectiunii 8.gif.

 

Mno mai cautat este PHP si CSS-ul deoarece multi isi doresc sa aiba Player Panel, sistem Website <-> SA-MP.

Si sa fim sinceri, cine si-ar face noi functii in PAWN inafara de Dan si de XanTo ?

 

Iar mie nu-mi merge Invoke INC pentru SA-MP Functions, inafara de a folosii functiile sistemului nu vad altceva folositor.

 

Concluzie: PHP mai cautat ca C++ pentru SA-MP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai primit o astfel de propunere in trecut.. nu mai retin daca tot de la tine sau un alt membru al comunitatii.

 

Insa, daca bine-mi amintesc, motivul pentru care nu s-a aprobat la vremea respectiva, constituia faptul ca nu avem persoane suficient de pricepute incat sa ofere continut original in acele sectiuni. Daca se vor crea sectiunile, vor aparea tot felu de tutoriale copiate din 100 de surse.

 

+ ca daca oferi tutoriale, ar trebui sa oferi si suport celor care intampina probleme.

 

So, ce parere ai?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa zic ca sunt extrem de avansat... nici eu nu ma omor la un nivel asa de mare cu PHP-ul.. dar mi-ar placea sa ma ocup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si spre ex ce propui sa realizezi ? In opinia ta, cum anume ar fi structurata acea sectiune?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutoriale, Resurse (un fel de my works), Support.

 

As oferii support unde as stii, daca nu stiu ceva il intreb pe FarSe / StoNe si aflu.

Iar tutoriale as fii fericit sa fac tutoriale, facand tutoriale sa inveti pe altii te educi si pe tine insuti.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutoriale, Resurse (un fel de my works), Support.

 

As oferii support unde as stii, daca nu stiu ceva il intreb pe FarSe / StoNe si aflu.

Iar tutoriale as fii fericit sa fac tutoriale, facand tutoriale sa inveti pe altii te educi si pe tine insuti.

 

PRO  si din partea mea si are dreptate si eu cunosc limbajul PHP dar nu sunt intr-un mediu AVANSAT si chiar ar fi o idee foarte buna sa postam tutoriale sa ajutam la cereri suport !

Share this post


Link to post
Share on other sites

so what ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO - ar fi ceva nou

CONTRA - nu prea cred eu ca o sa fie tare multi interesati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO - ar fi ceva nou

CONTRA - nu prea cred eu ca o sa fie tare multi interesati.

 

Cu ceva tutoriale cred ca ar fii :-??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun,imi cer scuze pentru perioada de inactivitate dar a fost final de vacanta :)).

Ideea ta este una bunicica cred dar sincer ne lovim de o problema mare : Aceea ca nu o sa atraga multa lume in sectiune...iti dau 2 exemple:

Sectiunea C++ si Scoala C++ care parea sa fie un proiect de succes ,eu,cipry,Bogdan si Cara am avut grija sa fie totul ca la carte dar se pare ca nu am avut cu cine.

Uite eu o sa dau Pro daca imi raspunzi convingator la urmatoarea intrebare :

Ce te face sa crezi ca aceasta sectiunea va fii mult mai popu.lara decat C++?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respins.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...