Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

quinT

[ACCEPTED] Dealership masini personale

DealerShip  

74 members have voted

1. 1. Sunteti de acord cu adaugarea unui DealerShip pe forum?

• Da
      59
    • Nu
      15

99 posts in this topic

PRO, eu strâng de când s-a dat WIPE să-mi i-au o maşină personală.

Deci eu nu inteleg o chestie.. de ce pe alt server nu dau nume(magenn stie despre care zic) exista acest sistem de dealership si a fost implementat de mult timp.. functioneaza fara repros iar acel server are constant 450-500 de playeri.. si tinand cont ca masinile se pot vinde intre playeri pe anumite sume de bani.. fara niciun fel de problema.. dar noi aici pe eGaming trebuie imediat sa ne gandim ca daca se pune asta se vor face afaceri pe spatele serverului si tot asa.. oare v-ati pus vreodata intrebarea de ce va ganditi direct la asta? Raspuns: pentru ca asta e mentalitatea romanului.. cum prinde ceva sa fac o afacere.. eh si aici intervine ca trebuie restrictionat si asta ar fi nasol.. deci nu se baga.

Fuck this Ghost is back :O.

Off: Nu stiu la ce va ganditi acuma ca se poate vinde cu 1$, ca acuma cel mai bogat are 100.000.000$ , nu mai are 1.000.000.000$ + ca inainte, deci nu e prea greu.

Cum spuneam, sunt mii si mii de solutii de rezolvare.

Trebuie doar gandita bine ideea.

Daca aceasta va fi acceptata, playerii vor avea o gramada de solutii pozitive.

Nu trebuie sa ganditi negativ.

Nu pot sa dorm din cauza topicului 21.gif

As mai avea ceva de zis , o mini-propunere care are legatura cu acest topic.

Daca se va introduce aceasta metoda , ar fi bine ca numele care apare pe masina sa fie scos si sa nu fie deloc , sa iti arate a cui e masina doar atunci daca intri in ea , insa daca e inchisa nu poti vedea.

Iar daca un player nu va intra o anumita perioada de timp (de ex 6 luni) sa i se scoata masina personala ca nu fie asa multe.

Va asigur ca prin aceasta propunere eGaming-ul va creste cu mult.Trebuie doar sa aveti putina incredere.

Pro.Eu unul nu inteleg de ce sa aiba numai unii masina personala?

Daca ar fi dupa mine,as mai adauga niste masini,scutere,gen fagio si un pret rezonabil,gen 500k.Depinde de masina,cu cat este mai buna,cu atat mai scumpa.

Serios acum,joc de un an,dar nu am bani nici macar de o casa...

Pro. Asa cred ca vom atrage mai multi jucatori.

As avea ceva de adaugat. Daca s-ar implementa sugestia mult mai multa lume va avea masini personale. Ce propun este ca odata parcata masina cu "/parkvehicle: aceasta sa fie despawnata. Iar cu /getvehicle sa o spawnezi in locul unde ai parcato. Asa s-ar evita si problemele cu impinsul masinilor in apa sau mai stiu eu unde.

PRO , am citit in mare toate comentariile , si ca sa vezi cei care au dat un CONTRA sunt bogati pe server , nu ca eu as fi sarac si asta mar impinge sa comentez , dar eu cred ca au dat contra pentru ca au masini scumpe , si daca s-ar implementa ideea , nu ar mai putea scoate profit in urma lor , eu zic sa va ganditi la binele serverului si in special al playerilor ca nu toti pot sa stea 24/24 afk pentru dobanzi etc....

PRO , este o sugestie extrem de buna , si ajuta uni membri care pot achizitiona si ei o masina personala .

PRO, de ce numai eu, X-ulescu si Y-ulescu sa aibe masini personale, iar playerii care vin pe comunitate se plang ca nu pot strange bani de o masina, se joaca 2-3 saptamani sa stranga 3-4 mils, ca sa ce, sa-si cumpere o casa dupa s-o vanda cu 1 mils? Garantez ca un membru nou care vine joaca o saptamana si strange 500k si-si ia un Fagio gen de la CarDealerShip are mai multa motivatie sa-si continue joc-ul avand si noile job-uri secundare, ii da motivatie sa ramana pe server sa joace, sa stranga bani, sa-si cumpere alta masina si tot asa. Dar cand cea mai ieftina masina costa 20.000.000$ cum poate un player nou sa stranga atatia bani intr-o perioada scurta de timp? Se plictiseste si-si ia la revedere de la server si se duce pe server-ul ala care are asa ceva.

Ce conteaza ca mai sunt si alte servere cu acest sistem? Cum vrem sa atragem jucatorii daca ne axam doar pe criteriul ca suntem unici? Suntem unici in ce, preturi la masini de 100.000.000$. 

Ziceti ca o sa se abuzeze, da, multi vor incerca sa abuzeze, dar se poate crea un sistem gen. Iti poti cumpara prima masina la level 10, si o poti vinde peste 1 luna sa zicem.

Acolo la DealerShip sa fie un stock de masini, gen Infernus - doar 3 in stock, Turismo - doar 2 in stock. Glendale - doar 10 in stock. Si tot asa. 

Eu mi-am zis parerea, nu ma iau de nimeni sau chestii, luati-o cum vreti voi.

Au ma, eu am casa pe VW, care inainte de wipe era 2.000.000.000$ ( Atata era ) , acuma nu o pot vinde nici cu 10.000.000$, dar cea mai ieftina masina e 20.000.000$, spunem tu mie cum poti face profit din case? Hai sa zicem ca nu se baga asta, dar cel putin sa se reduca pretul masinilor, cel putin de 3 ori.

Eu mi-am cumparat casa cu 2.500.000 $ in SF, langa spawn NR si am dat-o cu 4.500.000 $ si acum am Freeway personal. 3.gif Daca nu stii sa faci afaceri e problema ta.

Sa introdus si dobanda la loc, ce vreti mai mult ? 

Contra

Daca s-ar introduce aceasta porcarie nu ar mai avea farmec sa joc pe eG. 

P.S: Incercati sa veniti cu ceva original nu cu chestii copiate de pe alte srv 78.gif .

Ideea de a se adauga mai multe masini personale, da, de acord! Dar nu pe server si sa si-o vand cine vrea la oricine, cand vrea si cu cat vrea.

Se pot adauga pe forum, ca si pana acum... si lumea sa liciteze. Candva o sa se observe lejer daca mai e nevoie de masini sau nu... Cum? la diferentele de sume licitate si la numarul de licitanti...

Bravo Bill Gates , acum ia tu la rand fiecare de level 1 si eplica-le cum se face si incearca sa ii pastrezi tu pe server.

Aia ce crezi ca ei stiu din astea , nici nu ii intereseaza.

PRO! O sa ajute foarte mult serverul, hai sa fim seriosi. E un joc, pai aici trebuie sa stai ca si cum ai sta la un job in RL sa faci ceva bani, e aiurea. si plus ca majoritatea dabea isi vand masinile, acum ca s-au adaugat joburi noi. Si nu ar strica daca s-ar marii pretul pe care il primesti la Truck Driver, nu incurca pe nimeni. Am intrebat multi prieteni care joaca pe diferite servere de ce nu joaca pe eG, si au spus ca "nu iti poti cumpara nimic".

PRO! O sa ajute foarte mult serverul, hai sa fim seriosi. E un joc, pai aici trebuie sa stai ca si cum ai sta la un job in RL sa faci ceva bani, e aiurea. si plus ca majoritatea dabea isi vand masinile, acum ca s-au adaugat joburi noi. Si nu ar strica daca s-ar marii pretul pe care il primesti la Truck Driver, nu incurca pe nimeni. Am intrebat multi prieteni care joaca pe diferite servere de ce nu joaca pe eG, si au spus ca "nu iti poti cumpara nimic".

Ar fi buna si o eventuala scadere a preturilor a masinilor sau o crestere a profitului obtinut la joburi.

Acum am vazut si eu acest topic cu "sugestii" si am vazut ca toata lumea vrea o masina personala . Acum , vine o intrebare , voi ati facut ceva pentru a putea achizitiona o masina personala ? Unii playeri , inclusiv eu am rupt afk-ul si drop-ul pentru a ne permite o masina personala , iar voi vreti asa , sa vi se puna pe tava dupa ce ati stat linistiti si ati frecat **** .

Contra !

Ar fi buna si o eventuala scadere a preturilor a masinilor sau o crestere a profitului obtinut la joburi.

Voi, dragi copii, chiar nu înțelegeți că NU TOATĂ LUMEA care joacă pe server poate fi bogată, cu mașini personale, N miliarde în bancă, BIZ nu-știu-de-care,

ș.a.m.d. E așa de greu să gândești puțin logic? Dacă jucătorii încep să câștige bani mai mulți, proprietățile se vor scumpi fără "dar" și "poate".

XanTo s-a chinuit să echilibreze într-o oarecare măsură economia serverului (ce bani intră pe server - ce bani se scot de pe server), de asta și chestiile astea

dispensabile jocului puțin piperate, pentru a se menține o economie echilibrată cât mai mult timp posibil. Nu de alta, dar nu cred că ne-ar conveni 5 WIPE-uri săptămânal.

Gândiți-vă că jocul simulează puțin viața de zi cu zi. Asta au încercat scripterii noștri, de pe eG să facă. 

La voi în cartier toată lumea are doar Porsche Panamera sau nu-știu-ce tip de Ferrari? NU! Învățați-vă să jucați acest joc pentru simplul fapt că te plictisești acasă și

că nu ai ce face. Nu cum fac mulți de pe server și intră pe server cu intenția de a omorâ cât mai mulți jucători cu wanted, sau de a le da wanted neintemeiat, sau cine mai știe ce prostii din care să iasă bani.

Dacă am avea toți de pe server exact aceleași sume de bani în conturi, aceleași mașini, aceleași case, aceeași facțiune, etc., unde ar mai fi sentimentul de competiție, acel lucru care ne stimulează să jucăm mai mult, și mai mult, și tot așa. Ne-am plictisi toți de server și de toate și s-ar duce pe apa sâmbetei.

Încetați cu tot felul de sugestii patetice, tâmpite și încercați să veniți cu ceva nou în completarea serverului. Ceea ce este făcut acum, e bun făcut.

2-3 pagini de sugestii în mai puțin de 24h blink.png. Asta nu vă face să vă gândiți de ce a fost închisă această secțiune până acum?

Oameni buni, daca se va adauga acest DealerShip nu inseamna ca toata lumea va avea masini pe loc cu 1$

Se va munci si pentru ele, bineinteles, nu vor fi mura in gura.

Chiar asa ciuda va este daca un player are masina?

Oameni buni, daca se va adauga acest DealerShip nu inseamna ca toata lumea va avea masini pe loc cu 1$

Se va munci si pentru ele, bineinteles, nu vor fi mura in gura.

Chiar asa ciuda va este daca un player are masina?

Este adevarat cum am mai spus , cei care dau contra sunt cei bogati care nu au facut alteva decat sa rupa afk-ul si sa dea drop mult chair dupa ce s-a dat wipe , au facut bani cumparand masini scumpe cu pret mic , iar acum se dau mari cu cat pot sa vanda masina , nu mi se pare corect ca doar 10 playeri gen , care stau 24/24 sa aiba masina . Cum sa spus masinile nu vor avea pret de achizitie 1$ se v-a alege suma potrivita fiecarui model de masina .

Acum am vazut si eu acest topic cu "sugestii" si am vazut ca toata lumea vrea o masina personala . Acum , vine o intrebare , voi ati facut ceva pentru a putea achizitiona o masina personala ? Unii playeri , inclusiv eu am rupt afk-ul si drop-ul pentru a ne permite o masina personala , iar voi vreti asa , sa vi se puna pe tava dupa ce ati stat linistiti si ati frecat **** .

Contra !

Tu ai si rupt foame, nu stiu ce sa zic, macar preturile la masini sa se micsoreze.

OFF: Eu din cate stiam wipe-ul s-a dat pentru ca a fost o restrictie la bani, iar dupa wipe s-a sters acea restrictie, acuma cand nu sunt bani nu inteleg pt ce e buna restrictia.

Nu inteleg cu ce-i deranjeaza pe cei bogati daca se adauga mai multe masini / dealership.

De ce ar fi ciuda asta...

PRO, de ce numai eu, X-ulescu si Y-ulescu sa aibe masini personale, iar playerii care vin pe comunitate se plang ca nu pot strange bani de o masina, se joaca 2-3 saptamani sa stranga 3-4 mils, ca sa ce, sa-si cumpere o casa dupa s-o vanda cu 1 mils? Garantez ca un membru nou care vine joaca o saptamana si strange 500k si-si ia un Fagio gen de la CarDealerShip are mai multa motivatie sa-si continue joc-ul avand si noile job-uri secundare, ii da motivatie sa ramana pe server sa joace, sa stranga bani, sa-si cumpere alta masina si tot asa. Dar cand cea mai ieftina masina costa 20.000.000$ cum poate un player nou sa stranga atatia bani intr-o perioada scurta de timp? Se plictiseste si-si ia la revedere de la server si se duce pe server-ul ala care are asa ceva.

Ce conteaza ca mai sunt si alte servere cu acest sistem? Cum vrem sa atragem jucatorii daca ne axam doar pe criteriul ca suntem unici? Suntem unici in ce, preturi la masini de 100.000.000$. 

Ziceti ca o sa se abuzeze, da, multi vor incerca sa abuzeze, dar se poate crea un sistem gen. Iti poti cumpara prima masina la level 10, si o poti vinde peste 1 luna sa zicem.

Acolo la DealerShip sa fie un stock de masini, gen Infernus - doar 3 in stock, Turismo - doar 2 in stock. Glendale - doar 10 in stock. Si tot asa. 

Asa zic si eu sa fie preturii mici la masini slabute , bmx , scutere si etc..Asa crestem usor , usor .. dar absolut toti playerii cred ca joaca pentru o masina , pentru o casa .si evident PRO ideea asta.

Sincer mi-e mila de unii, ce sa zic. Sincer in momentul actual nu-mi mai arde sa ma joc pentru bani sau pentru o masina, ca daca m-as pune 2 luni pe rupt drop si din ce mi-ar da prietenii imprumut mi-as lua cu siguranta o masina smechera. Mie imi arde mai mult sa vad server-ul populat, sa vad distractie, ca toata lumea e fericita. Voi le vreti pe toate dar cand e vorba sa lasati de la voi, e vai si amar. "Jucati-va 20 playeri cu masinutele voastre scumpe". Vad ca nu va mai plictisiti.

Eu as adauga sa se adauge doar masini sa le zicem "mai slabe".Nu mi se pare normal ca toti playerii sa aibe sultan,bullet sau turismo..

EDIT: La mine este absolut acelas motiv pentru care nu joc aici,si joc pe un alt server unde imi permit(nu numai eu)sa-mi cumpar casa/masina..nu este vorba de competitie aici,este vorba de distractie,totus e un joc..asa daca vreau o competitie si cum zic unii"daca vreau masina munceste" mai bine ma duc,ma angajez undeva in viata reala si-mi iau masina..Logic nu ?

PRO !

Multumesc pentru cei care gandesc pozitiv.

Aceasta propunere sunt convins ca daca va fi acceptata, va ajuta mult la dezvoltarea serverului.

Pro de la mine , desi a zis radureleu intr-un topic din diverse ca aceasta propunere este in vederea adminilor.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.