Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

quinT

[ACCEPTED] Dealership masini personale

DealerShip  

74 members have voted

1. 1. Sunteti de acord cu adaugarea unui DealerShip pe forum?

• Da
      59
    • Nu
      15

99 posts in this topic

PRO

Consider ca adaugarea unui DealerShip de masini pe server va aduce numai beneficii:

- Economia serverului se va dezvolta. Vor aparea mai multe schimburi/vanzari/cumparari de masini (mai multe afaceri cu masini)

- Fiecare player care munceste si reuseste sa stranga bani, isi va putea cumpara o masina. In momentul de fata, poti muncii oricat vrei dar nu prea ai sanse mari la o masina.

- Mai multe modele de masini pe server.

In momentul de fata sunt doar aproximativ 60-65 masini pe server, si nu e prea confortabil deoarece nu toti playerii sau majoritatea nu isi pot face rost de o masina deoarece ori nu exista acea masina ori nu o vinde playerul respectiv.

Tot la acest DealerShip sa iti poti vinde masina personala, iar in schimb sa primesti o suma dar mai mica decat suma cu care poti achizitiona masina. (Sa zicem de exemplu: Sa primesti 70% din pretul masinii).

*Alte setari/obtiuni se mai pot adauga...depinde de staff.

Total de acord, " In momentul de fata, poti muncii oricat vrei dar nu prea ai sanse mari la o masina."  Asta e motivu pt care multi pleaca. Dai o masina personala unui jucator de level 10 si numai lasa  eGaming'ul din mana. Asa cand vezi pe altii cu masini si tu abea strangi niste banuti sa cumperi level nu iti mai arde sa stai.

Pentru ca se faceau magarii 1.gif Imi aduc aminte si acuma cum aveam sultan ba fcr ba alta masina pentru bani putini cand sa bagat prima oara da ma rog. Sa scos pentru magariile care se faceau adica un player bogat sau care se lasa o scotea prin sellcar id si venea un prieten de-al lui sa o cumpere sau un alt cont de al lui si se lasa de pe alalalt. Si asa se facea bani pe contul nou si te miri cum de a crescut asa rpd in bani ( pt ca vinde masina aia personala ) si etc. 1.gif magari peste magari 

Pentru chestia asta se gaseste o rezolvare foarte simpla. Fiecare jucator care este la prima masina personala nu poate sa o vand decat peste o anumita perioada de timp. (ex: o luna)

PRO.

Contra! Exista deja destul de multe masini personale pe server si e mai bine sa fim "unici" cu acest mod, nu ca pe alte servere unde ai zeci de mii de masini personale. Si unde ar mai fi farmecul comertului daca primesti o suma mai mica pe masina? La licitatie avem sanse mari sa obtinem o suma mai mare.

Tu de exemplu sau altul care nu are bani de masina ( sa nu se interpreteze ca sunt sarac )  trebuie sa stai 24/24 7 zile pe saptamana si sa rupi jobu , adica sa stai toata ziua ca un obsedat sa faci bani , si sa presupunem ca nu ai skill 5 la carjacker de ex. Esti un nou venit pe server , iti dedici toata ziua , saptamana pentru o masina personala , nu mi se pare corect , pentru ca cei bogati nu au pocedat asa , au facut 1 mil 2 si au luat masina ieftin chiar dupa wipe , si asa sau facut bani nu din munca , hai ca paote mai sunt cativa unici cum zici tu care au fost ff obesati si au ramas forever alone o satamana doua poate chair mai mult si nu au facut alteva decaat sa se joace si sa faca acelasi lucru in continuu . Parerea mea e ca gresesti in acest sens , iar de la mine un MARE PRO

Contra! Exista deja destul de multe masini personale pe server si e mai bine sa fim "unici" cu acest mod, nu ca pe alte servere unde ai zeci de mii de masini personale. Si unde ar mai fi farmecul comertului daca primesti o suma mai mica pe masina? La licitatie avem sanse mari sa obtinem o suma mai mare.

Esti unic? Si cati playeri pierzi apropo?

Sa te uiti si pe partea asta a lucrurilor.

Esti unic? Si cati playeri pierzi apropo?

Sa te uiti si pe partea asta a lucrurilor.

1. Cand am zis "unic" m-am referit la comunitate si serverul de samp, nu la mine personal.

2. E corect ca cei care joaca 2 - 3 saptamani sa aiba masina personala? Eu joc de 3 ani si abia acum am reusit sa imi cumpar o masina personala pe bani munciti nu obtinuti prin manarii.

3. Am mai intrat si pe alte servere de curiozitate si am vazut sisteme asemanatoare... gasesti masini personale... le cumperi si e plin serveru de masini personale. De ce sa fim si noi ca ei?

1. Cand am zis "unic" m-am referit la comunitate si serverul de samp, nu la mine personal.

2. E corect ca cei care joaca 2 - 3 saptamani sa aiba masina personala? Eu joc de 3 ani si abia acum am reusit sa imi cumpar o masina personala pe bani munciti nu obtinuti prin manarii.

3. Am mai intrat si pe alte servere de curiozitate si am vazut sisteme asemanatoare... gasesti masini personale... le cumperi si e plin serveru de masini personale. De ce sa fim si noi ca ei?

1.Bun atunci LASA COMUNITATEA SA FIE ``UNICA`` Si o sa ramana 60-65 De playeri care au masini personale , case , etc...

2. Nu , de acord cu tine , dar totusi cred ca un bmx sau un faggio pot avea ...eu zic ca ii va atrage ff mult si au dc ce juca in continuare...

3. Cum am zis si la 1. Daca nu suntem ca ei , o sa pierdem majoritatea jucatorilor si atunci ce ???

De la mine ai un mare PRO.

Dar u crezi ca masina personala o sa aiba pretul 100k? ca sa o iei in 2-3 saptamani?

Dar u crezi ca masina personala o sa aiba pretul 100k? ca sa o iei in 2-3 saptamani?

Am pomenit ceva de vreo suma? Nu. Din cate inteleg eu, acesta sugestie este pentru a atrage jucatori noi, automat pretul unei masini personale va fi scazut.

Am pomenit ceva de vreo suma? Nu. Din cate inteleg eu, acesta sugestie este pentru a atrage jucatori noi, automat pretul unei masini personale va fi scazut.

Da cred ca va fi scazut , oricum nu te astepta sa iei Turismo cu 100k. Eu zic ca totusi un turismo va fi cat va fi ..70-80kk .Si pt cei de 2-3 sapt sa se bage bmx sau faggio personale care sa coste 250k-500k.

Eu sunt PRO,de mult se vorbeste de asa ceva pentru eGaming si cred ca ar fi timpul sa se aplice aceasta idee.

Ar fi o idee si adaugarea unor masini mai rare,cum ar fi:Hot Knife,Race Car si sa adugam iar Banshee!

Astia care au zis contra, sunteti batuti in cap. In viata reala nu ORICINE are masina ??? Ideea e sa fie un joc cat mai RP, prin urmare, majoritatea ar trebui sa aiba o masina personala, nu doar cei care au avut norocul sa se apuce imediat dupa wipe. Am jucat pe 4-5 servere RPG, eG-ul e cel mai greu dintre toate, cel mai non-RP, din cauza gandirii inguste a staffului.

Pro , o idee buna , ar fi bine sa se adauge si alte masini precum : Savanna , Blade , Emperor , Landstalker , Stallion , Previon , poate si un quad , si sa fie mai ieftine gen : 3-4-5-10 milioane , ca sa aiba si playerii sub level 10 bani [ eu am lvl14 da-s sarac 2.gif ]

@Edit : Nu am vazut ce a scris SnooZe mai sus , sorry!

Pro , o idee buna , ar fi bine sa se adauge si alte masini precum : Savanna , Blade , Emperor , Landstalker , Stallion , Previon , poate si un quad , si sa fie mai ieftine gen : 3-4-5-10 milioane , ca sa aiba si playerii sub level 10 bani [ eu am lvl14 da-s sarac 2.gif ]

@Edit : Nu am vazut ce a scris SnooZe mai sus , sorry!

Tu glumesti nu? Varul meu Skanner, a reusit in 3 saptamani cu dropcar sa faca 14milioane, si nu juca mai mult de 3-5 ore pe zi. Masina sa iti cumperi de la level 20+, cea mai ieftina sa fie 7-10milioane, prima data cumparati-va casa sau bizz, prea multe vreti, bine ca nu cereti sa se faca cate o factiune pentru fiecare player, ca doar la ce mai trebuie TAB cand putem toti sa fim la /leon.

Masina lui Ryder din SA, este foarte calumea, pret hai sa zicem 8milioane, bani care ii poti face intr-o luna, sa stiti ca eu nu am masina, insa nu imi convine sa vina un player care joaca de 2 saptamani, sa aiba masina, eu de la wipe incoace nu am avut masina, deci totusi trebuie facut cumva, ca dupa 3-4 luni cand vine un player sa isi permita si el o amarata de masina, de ce? Pai ala intra joaca o luna vede ca are masina, casa, biz, dupa nu mai prea are de ce sa joace, poate pentru functie ca in ultima vreme se da o sansa si celor care nu au auzit de Sharp, Powner, GTZ, Jun10r etc.

Prime mai bine te abtii ca te faci de ras.Asemenea minciuni tin numai la cei fara pic de creier.Ca sa faci 14 mil in 3 saptamani trebuie sa fi disperat rau si ca sa vezi ca nu zic aiureli : 

21 de zile x 5 h = 105 h / Cu un drop exact la 12 min poti da 5 dropuri pe ora. --> 5 x 6k = 30k (parca atat luai pe drop la skill 5 nu sunt sigur)

105 x 30k = 3,15 mil --> atat ai lua din drop in 14 saptamani jucand in fiecare zi 5h si dand mereu drop la timp.

Acu sa vedem cat scoti si din payday : 105 x 15k = 1,5 mil si 75 k --> am luat payday-ul = 15k(eu la lvl 23 cam atat luam in medie).

Adunam tot si ne iese un total de 4,7 mil si 25k.Nici macar jumate din ce ai zis tu.

Legat de propunere e foarte buna.

Pro !

Prime mai bine te abtii ca te faci de ras.Asemenea minciuni tin numai la cei fara pic de creier.Ca sa faci 14 mil in 3 saptamani trebuie sa fi disperat rau si ca sa vezi ca nu zic aiureli : 

21 de zile x 5 h = 105 h / Cu un drop exact la 12 min poti da 5 dropuri pe ora. --> 5 x 6k = 30k (parca atat luai pe drop la skill 5 nu sunt sigur)

105 x 30k = 3,15 mil --> atat ai lua din drop in 14 saptamani jucand in fiecare zi 5h si dand mereu drop la timp.

Acu sa vedem cat scoti si din payday : 105 x 15k = 1,5 mil si 75 k --> am luat payday-ul = 15k(eu la lvl 23 cam atat luam in medie).

Adunam tot si ne iese un total de 4,7 mil si 25k.Nici macar jumate din ce ai zis tu.

Legat de propunere e foarte buna.

Bine punctat Miccu , numai aburelu ce ai zis tu Prime.

Ba puteti sa fiti ciudosi ,ca o sa aibe nu stiu care masina , dar ideea e sa avem majoritatea.

Nici eu nu am masina si nu ma plang da ma gandesc la binele serverului si cei care incep de acum sa joace.Ca ei nu au pentru ce sa joace si macar pentru o masina pot si ei , iar de acolo pot pentru mai multe.

Cum am spus si in posturile anterioare.Pentru ce sunt asa multe case cand nimeni nu le cumpara? Unele case se si scot.Asa mai bine se baga dealership , iar atunci si casele se vor cumpara ,te asigur.

Tu glumesti nu? Varul meu Skanner, a reusit in 3 saptamani cu dropcar sa faca 14milioane, si nu juca mai mult de 3-5 ore pe zi. Masina sa iti cumperi de la level 20+, cea mai ieftina sa fie 7-10milioane, prima data cumparati-va casa sau bizz, prea multe vreti, bine ca nu cereti sa se faca cate o factiune pentru fiecare player, ca doar la ce mai trebuie TAB cand putem toti sa fim la /leon.

Masina lui Ryder din SA, este foarte calumea, pret hai sa zicem 8milioane, bani care ii poti face intr-o luna, sa stiti ca eu nu am masina, insa nu imi convine sa vina un player care joaca de 2 saptamani, sa aiba masina, eu de la wipe incoace nu am avut masina, deci totusi trebuie facut cumva, ca dupa 3-4 luni cand vine un player sa isi permita si el o amarata de masina, de ce? Pai ala intra joaca o luna vede ca are masina, casa, biz, dupa nu mai prea are de ce sa joace, poate pentru functie ca in ultima vreme se da o sansa si celor care nu au auzit de Sharp, Powner, GTZ, Jun10r etc.

Ma omule , esti PENIBIL ! Cum sa faci 14kk in 3 sapt si sa mai joci si 5 ore pe zi...

Ok Tu ai masina , da ?? Tu crezi ca dai 1$ Pe masina ??? Preturile Vor Fi asemanatoare , te asigur . Si nu orice player de 2-3 sapt poate avea Turismo , Infernus , Super GT sau mai stiu eu ce...Dar totusi un Faggio / Bmx care probabil daca se va accepta sugestia vor costa 300-500k Vor avea...Si normal Ca atunci ei Vor vrea mai mult...De la Faggio la BF de la BF la Flash si tot asa...

Ba cat ati jucat voi in total samp am jucat eu, daca nu stiti nu vorbiti. Voi vreti tot mura in gura, ce sa fiu ciudos, eu de abea am bani de o casa.

Bai oamenilor , da nu ganditi frate si voi putin.

Chiar mi s-a intamplat la needhelp sa ma intrebe un player de masina personala si cand a auzit cat e a zis ca e aiurea ca serveru e praf si a iesit.

Credeti ca ala e primu si ultimul care face chestia asta? Din contra nu.

Sa fie sumele ok , se discuta in staf despre suma masiniilor , nu mai acceptati transferuri ca sa se dea bani la alti playeri ca sa isi ia masina.

Sunt multe metode prin care sa rezolvi marsaviile , dar voi ganditi numai partea negativa a lucrurile.

Eu sunt total de acord , am discutat cu unii helperi chiar azi despre asta si sunt de acord.

De ce sa nu se faca asa? Pro total.

Exact magenn are dreptate eu am avut masina personala pe acest server care il consider ca fiind cel mai tare rpg si dupa wipe nu mi-am mai permis una datorita banilor. Dar playeri noi care nu stiu cad de bun e serveru daca aude de cat costa o masina dau inapoi pentru un scuter personal pe alt srv 78.gif

Chiar daca mi se pare o idee destul de buna trebuie sa spun nu pentru ca ,atunci cand un player se plictiseste de samp(lucru inevitabil ) no sa mai stea sa vanda masina , iar scoaterea ei la licitatie o sa fie o problema atunci cand vor fi mii de masini inactive .

Deasemenea ar fi putin incorect pentru cei care au deja masina , pretul lor or sa scada rapid si mult 

Ar merge facut dar cu un sistem de de-spawnare a masinii ..

Oricum nu cred ca o sa fie implementat

Bun ideea mea e urmatoare... Acest server vrea sa fie R.L(Real Life), in viata reala orice penal are o masina (in care intra inca patru insi in ea il indeamna pe sofer sa o alerge apoi intra in alta masina care mergea regulamentar si mor 7 oameni) asta ar insemna ca si orice user daca munceste ceva timp, poate sa isi cumpere o masina.

Ideea nr:

1. Masinile cumparate de la stat cu pret fix impus de server admin

2. Masinile nu pot fi schimbate intre ele de playeri

3. Masinile se vand inapoi la stat cu 25% mai putin deoarece e R.L si sa fim seriosi atunci cand cumperi o masina noua nu o vinzi mai scumpa decat ai luato.

E cea mai simpla solutie sa scapam de coruptie.... parerea mea ca sistemul acesta ar fi cel mai bun.

wrong. sorry

ACCEPTAT

Stafful egaming iti multumeste, sugestie acceptata pentru a fi implementata pe server in urmatoarele update-uri.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.