Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

IniTial

[REJECTED] - Salarii Factiuni

86 members have voted

1. 1. Merita aplicata sugestia?

66 posts in this topic

Nick server: IniTial
Descriere:

Introducerea comenzii "/paycheck Nume" la lideri.

Mai pe scurt, aceasta comanda ne oferi noua, liderilor posibilitatea de a oferi salarii stricte, impuse de catre server. Asa nu mai dam nici noi bani din buzunarul nostru si avem si noi parte de ceva bani de arme / proprietati cat de cat modeste sau sa ne dea alti membrii salarii.
Metoda de plata a salariilor poate fi ceva de genul: "Rank x $100.000" sau sa se calculeze automat in functie de AH-urile membrului respectiv, sa zicem: "30 AH x $25.000" sau chiar in functie de factiune (daca e gang/mafie/cop s.a.m.d).

Avantaje sunt multe, nu doar pentru lideri, ci si pentru factiunea in sine.

• 1.) Nu cred ca sunt singurul lider care cand vine vorba de salarii dupa sedinta ii se face rau, si da recunosc, mie salariile mi le da GotRulleZz pentru ca eu nu am bani suficienti. Asa cu aceasta comanda, nu mai trebuie, nu neaparat eu, cei in cauza sa stam legati de membrii cu bani pentru salarii.
  • 2.) Vom atrage mai multi membrii in gang-uri/mafii, dar si celelalte factiuni.
  • 3.) Poate asa mai scade si foamea celor din factiunile cop.
  • 4.) Playerii din gang-uri/mafii nu se mai plang ca nu au bani de arme/drugs/mats.
  • 5.) Nu mai se face atata zarva dupa sedinta, du-te banca, asteapta admin, daca e admin AFK sa vezi scandal dupa ca nu si-au luat salarii s.a.m.d..

PRO, este o idee foarte buna.

Ar fii si mai comod pentru lideri, nu stai toata ziua cu /transfer dupa ei, poate nu prinzi nici admini on.

PRO , o idee geniala , nu trebuie sa suporte liderul toate cheltuielile factiunii , poate vrea si el sa-si cumpere o proprietate ceva .

Pro, cum e acum e cam stres la primirea salariilor, trebuie ca toata factiunea sa mearga la bank, sa vina admin, sa dea accept la fiecare in parte, se mai trezesc altii ca nu au primit salariu si fac scandal etc...

PRO.

Foarte buna ideea . Merita aplicata . PRO

PRO. Mai degraba /paycheck decat /payday.

E mult de lucru aici fiindca trebuie impuse niste sisteme sa nu se poata faca abuz,deja e prea mult,ziceam si altundeva ca e prea sistemizat,de ce nu se faca in continuare actiuni role-play,oferind salarii la banca.. ?

Pro. Dar sa nu se faca abuz. Propun ca acest /payday Nick sa fie doar la o ora, intr-o zi anume. Si atunci sa fie si sedinta prestabilita dupa orar-ul comenzii !

E mult de lucru aici fiindca trebuie impuse niste sisteme sa nu se poata faca abuz,deja e prea mult,ziceam si altundeva ca e prea sistemizat,de ce nu se faca in continuare actiuni role-play,oferind salarii la banca.. ?

Nu, nu e mult de lucru 11.gif

Pro, inainte in 08 ne dadea Overlord salariile la toate factiunile, so..

Pro doar daca cand da Paycheck sa nu poata da mai mult de 3kk , deoarece asa se poate face usor transferul de bani pe conturi .

PRO

Normal ca nu se va face abuz, se poate pune un timer de o saptamana, 168 ore, si dupa sa poti da din nou. Asa liderii nu pot abuza/oferi avantaje altor membrii, sau un sistem de detecteaza daca cineva a primit salariu de 2 ori consecutiv intr-un interval prea scurt.

Iar cand liderii ofera salarii membrilor sa le apara adminilor pe chat, pentru a fi mai sigur de abuzuri.

Pro! Dar e bine ca aceasta comanda sa fie valabila doar de ex Sambata , sa nu se faca abuzuri

PRO, foarte buna ideea. Cu asta nu o sa mai avem nevoie de transfer :).

Buna idee,dar sa se puna si timer-ul pentru a nu se abuza.

PRO , cred ca este o idee foarte buna .

PRO, este o idee chiar foarte buna, ar fi perfect daca s-ar pune in aplicare.

Pro la fratele iniţial ! <3

Pro !

Pro,chiar ar fi foarte bine,sa nu mai puna bani de salarii din buzunar..

Sper ca o sa se accepte 1.gif

PS:Got,nici acum nu mi-ai dat prima si salariul 2.gif

Banuiesc ca va referiti ca banii respectivi sa se dea din contul celui care foloseste comanda, daca e asa, ideea e destul de ok .

Pro.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.