Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

IniTial

[REJECTED] - Salarii Factiuni

86 members have voted

1. 1. Merita aplicata sugestia?

66 posts in this topic

Aceasta propunere va fi acceptata doar daca banii dati sunt din contul celui care foloseste comanda (lider). nu ati inteles inca nici acum ca se incearca pe cat posibil sa se foloseasca doar banii care se produc pe server, nu sa se introduca bani asa din senin.

In felul asta in maxim 2 luni s-a dus economia si toata munca depusa pana acum ca sa se mentina se duce pe apa sambetei.

Este o idee, dar nu prea cred ca toti liderii au buget pentru a platii salariile. O spun si din propria experienta, si daca un lider nu are de unde da salarii din propriul buget cu aceasta comanda, nu o sa ii mai vina membrii in factiune.

PRO

Mai bine sar face o modalitate prin care toate factiunile sa poata castiga , sa existe o balanta in asa fel in cat toate factiunile sa castige lafel , aici ma refer si la timpul necesar(sau macar ~ ) .

De ce spun asta ? pentru ca de exemplu daca stai 12h in continua ca taxi abea daca faci 50k (in cel mai bun caz) , pe cand in pd/fbi/ng/hitman faci cu mult peste .

Nu cred ca mai are rost sa mentionez factiunea News Reporters care fac fix 0 din factiune... , sau mafiile care dau pe arme si pe jail mai mult decat iau ...

PRO

In mare partea Initial a gandit bine sincer ar fii folositor un sistem de genul dar ne lovim de cateva probleme :

1) Iti dai seama ca se poate intampla ca un lider inainte sa iasa sa fac abuz de aceasta comanda:Dupa cum ai adaugat ar fii nevoie si de acceptul unui admin in timpul salariului dar in comanda nu ai specificat ca se poata vedea si rank-ul,revenind se poate abuza deoarece liderul poate acorda tuturor rank 6 si acestia sa ia salariul maxim

1.1)Cum ai zis tu pe AH,va fii greu de implementat un contor pentru timpul activ petrecut in factiune + ca unele factiuni vor avea salarii mai mare ceea ce vor atrage playeri si vor lasa gang-urile goale.

2)Problema Economiei este una mare sunt de acord sa se dea salari prin comanda asta daca ar fii ceva de genul AH x 1,000 dar mai mult nu prea are rost cum a zis si sergius daca vom avea salari mai mari in max 1 luna Economia va face KABOOOOM!

Eu mi-am dat cu parerea,daca se vor rezolva aceste probleme din partea mea aceasta propunere are PRO

Pro.

Ideea ar fi buna, dar numai pentru factiunile de bugetari. De ce zic asta? Pentru ca nu cred ca in viata reala mafiotii,hitmanii,taximetristii, etc. primesc bani din bugetul statului. Deci, dupa parerea mea, ideea este buna doar daca se aplica factiunilor PD,FBI,NG,M/F.

Ideea ar fi buna, dar numai pentru factiunile de bugetari. De ce zic asta? Pentru ca nu cred ca in viata reala mafiotii,hitmanii,taximetristii, etc. primesc bani din bugetul statului. Deci, dupa parerea mea, ideea este buna doar daca se aplica factiunilor PD,FBI,NG,M/F.

Nici eu nu cred ca in viata reala nu poti sta pe masini, in viata reala mafiotii nu se nasc cu deagle si tac in mana.

Nu e server hard role-play, e server Godfather.

Nu o lua in nume de rau, e parerea mea.

PRO!

PRO!!

Mi se pare corect deoarece mai nou am observat ca nu uni chear toti playeri cauta factiuni in care salariul este din ce in ce mai mare, nu se mai stie de placerea da a sta intr-o factiune anume, nu se mai stie de a lega prieteni intr-o factiune anume. Fiecare leader la cel putin 3 zile recruteaza, de ce?. Nu face lucru asta pentru nu sunt playeri, doar pentru ca x-ulescu placa din factiunea y pentru ca in factiunea z salariul este de 500k nu de 250k cum il avea in factiunea y.

Asta e si vina playerilor pentru ca pentru ei acest joc nu mai este un joc care sa se joace for fun este o batalie pentru ca x are mai multi bani ca si y. Sunt uni care isi mai aduc aminte de vremurile petrecute pe acest server in ani 2008-2009, intradevar si atuncea era o "batalie" pentru bani dar atuncea playeri mai stiau si de respect sau stiau cum sa joace nu cu n si n de cheaturi de tot felu de chesti care sa te faca sa tragi mai bine sau eu stiu ce, stiu ca lumea na evoluat si in acelas timp evoluam si noi dar ganditiva ca pe atuncea nu exista RivalWar, pur si simplu ne adunam intr-un loc random si ne duelamcu factiunile rivale.

Am deviat putin de la subiect dar vreau sa spun ca Sa:Mp se poate juca si altfel, fara atata smecherie si fara atata ura intra playeri.

Pro,chiar are dreptate DraganMarius.Parerea mea e ca s-ar echilibra putin numarul de membrii in fiecare factiune.N-ar mai fi acel dezechilibru total ( Factiuni cu salarii mari -Factiuni salarii mici ) 

Felicitari Initial,o idee foarte buna !

Daca crezi ca v-ar ajuta, atunci au PRO si de la mine.

PRO , o idee foarte buna deoarece nu trebuie ca  leaderul sa suporte toate cheltuielile factiunii , poate vrea si el sa-si cumpere o proprietate ceva .

RESPINS 

Stafful egaming iti multumeste , momentan am decis sa respingem aceasta sugestie.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.