Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mafia10

[REJECTED] Chat Alianta

45 posts in this topic

Nick server: drakeN

Descriere: Propun sa se adauge o comanda prin care membrii factiunilor sa poata vorbi pe un chat al aliantei.

Avantaje sunt multe, pentru factiuni in sine:

1). Membrii se pot chema mai repede la rival-war, nu mai stau sa se cheme pe /w.

2). Se poata discuta actiuni RP. ( Blocare tunel, Atacare politisiti) aceste lucruri se pot face mult mai usor cu ajutorul acestui chat al aliantei.

Pro

pro.

Contra este .w

Pro

Bine ai zis,asa se poate coordona mai bine o actiune RP,sa chemam la RW,un War.Si putrem sa destingem atmosfera,poate cei de la tine din factiune sunt afk,vb cu cei din alinta :-j

Parerea mea..

Pro, mi se pare o idee buna.

Pro.

Pro! si eu ma gandeam la asta intr-o zi dar nu credeam ca se va lua in seama,sper sa se adauge aceasta comanda,ar putea fi de ex: /al de la alianta.

PRO.

Sincer, ideea ţi-a venit după serverul acela unde am jucat mai mulţi. Normal este o sugestie foarte bună şi sper să fie acceptată.

pro

PRO, ar putea fi si /fa. Dar ar fi un spam imens :)).

Pro este o idee foarte buna .

PRO, ar putea fi si /fa. Dar ar fi un spam imens 21.gif.

Totusi sa existe si /togfa ,da si va fi un spam imens ,deaia ar fi bine sa fie si comanda /togfa

PRO , chiar e buna ideea  si ajutatoare  are fi bine sa se adauge .

Se poate pune un timer de 15-30 sec.

Eu nu zic ca nu este o idee buna, ba din potriva, dar ganditi-va si ce spam o sa fie ...

Contra,nu este deloc RP,pe langa ca exista deja 20 de chaturi pentru orice,tu mai vrei unu pentru factiuni.

Mai bine s-ar readauga IRC-urile cu permisiune,si la un rw de exemplu membrii unei aliante intra pe IRC 2 iar rivalii pe IRC3 si asa se inteleg mai bine,cum era mai demult.

La acele IRC-uri se poate  cere permisiune de la admin si se pot parola ca sa intre doar cativa.

Pentru cei care nu stiu,IRC-urile sunt o serie de canale publice pe care pot intra membrii pentru a discuta mai privat,sunt vreo 10,dar au fost scoase mai demult.

Nayer, hai sa o lom putin logic. Pe server sunt 4 Departamente care tin legatura pe /d si rup spamul vorbind si barfind aproape tot ce se intampla pe server, ar fi normal ca si factiunile de DM sa comunice pe un chat cu aliatii. Gandeste-te ca avem rivalwar , avem nevoie de aliati ca sa ne ajute , e cam greu sa ii cauti pe tab si sa te rogi de ei pe /w sa vina. Ar fi mai usor si pentru noi , am comunica mai rapid cu ei si le-am spune direct ce se intampla.

P.S: Nu am nimic cu tine,dar gandeste-te ca este un joc si merita sa ne distram , cu cat mai multe lucruri facute pentru server , cu atat mai multi playeri care sunt on .

PRO, dar cheatul pentru alianta sa poate fie folosit de la rank3+ pentru a nu se crea prea mult spam.

Pro,mi se pare o idee destul de buna.

Cum PD/FBI/NG/MF au /d asa meritam si noi sa avem un chat al aliantelor , cand un FBI are nevoie de PD sau NG de FBI/PD , cum il cheama ? pe /w ? nu , pe /d . asa trebuie si la noi cand e RW . Deci asta e o idee buna , si pentru a evita SPAM sa se adauge un Timer de 3-4 secunde interval de a raspunde. 

S-a mai discutat in staf de 3-4 ori chestia asta, si s-a ajuns la concluzia ca chatu asta va face doar spam, mai bine fara el.

CONTRA! exista whisper.

Contra - Non-RP.

Contra - Non-RP.

Explica si tu de ce nu e RP ? Am jucat pe diferite servere care aveau aceasta metoda si pot sa spun ca este un excelenta :)

Contra sa se readauge IRC-urile.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.