Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mafia10

[REJECTED] Chat Alianta

45 posts in this topic

PRO FRATE - e chiar o idee buna , voi cei din PD/FBI/NG cum aveti chaturi , si noi cei din ganguri si mafii am vrea un nou chat !!!!!!!!

Pro, dar ca sa nu se faca spam sa se bage un timer, adica fiecare nu poate sa zica ceva timp de 5 secunde.

Adica eu zic ceva, dar dupa ce zic cuvantul/propozitia respectiva sa astept 5 secunde, mai mult sau mai putin!

Cine e de acord sau nu e de acord cu mine sa zica "Pro" sau "Contra"

Sa bage si de la 5 si 6 ca doar rank 5 si 6 pot da rw , nu conteaza de la ce rank , doar sa se bage pentru ca este utila .

In ciuda faptului ca ar exista un spam infernal, sa se adauge un cooldown de 10 sec pentru a evita spam-ul si sunt PRO, de ce nu. M-am saturat sa tot caut aliati pe /w si cand colo sunt AFK, asa intrebi, e cineva? Dupa vorbesti frumos pe /whisper fara a mai folosi chat-ul. Percepeti?

PRO, dar sa poti scrie pe acest chat doar de la Rank 3-4+. Pentru a evita spamul.

Pro . Si PD/NG/FBI au chat comun (/d) , Dar trebuie neaaparat si un /tog

PRO

PRO doar daca se adauga urmatoarele comenzi pe langa

/togaf [ /toga(lliance)f(amily) ]

/muteaf [ /mutealliancefamily ] ( Only leaders ) - Liderul ii intrezice unui membru din factiune sa vorbeasca pe acest chat.

+ O regula de sanctionare in factiune atunci cand injuri pe acest chat sau/si faci SPAM.

Bun,uite cum ma gandesc eu : 

La fel cum a zis si Xnn avem deja 20 de chaturi la ce sa mai adaugam unul?Eu zic in felul urmator pentru fiecare alianta sa se faca un irc la care parola sa poata fii schimbata de cei 3 lideri de alianta.

Deci contr.a

Eu propun asa, sa se readauge IRC-urile, acele frecvente unde poti adauga ce jucatori vrei acolo si sa vorbeasca pe un chat anume. Spre exemplu prieteni din alte factiuni vor sa vorbeasca toti pe un chat nu separat pe /w-uri, asa isi fac ei un IRC sau frecventa, cum o fi si intra acolo si vorbesc, si asta e acceptabil si pentru aliante. Isi face fiecare alianta un irc si isi adauga acolo liderii si coliderii sa zicem. Nu stiu prea bine cum e cu IRC-urile deoarece nu am prins acea perioada, daca am gresit ceva corectati-ma.

Pentru propunere: contra.

PD/FBI/NG/MF nu au "chat" comun, au radio! ceea ce e RP si normal. Dar sa bagi chat comun la 3 factiuni de DM e total NON-RP.

Parerea mea.

Pro !

Pentru propunere: contra.

PD/FBI/NG/MF nu au "chat" comun, au radio! ceea ce e RP si normal. Dar sa bagi chat comun la 3 factiuni de DM e total NON-RP.

Parerea mea.

Corect.

Ar fi mult mai frumos sa poti cumpara radio de la 24/7, sa iti faci propria frecventa ( Am vazut asta pe un server de RP din alta tara dar am vazut si pe servere de la noi )

Contra pentru propunerea asta, cum a zis Dstefan.

RESPINS 

Stafful egaming iti multumeste , momentan am decis sa respingem aceasta sugestie.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.