Jump to content
Sign in to follow this  
quinT

[Respins][Propunere] Adaugare Awards (Recompense)

Recommended Posts

Propunere adaugare Awards

 

86UUGxj.png

 

 

 

Propun sa se adauge pe forum "Awards"

 

 

Ce inseamna "Awards"?

- Award = recompensa

 

Fiecare user care indeplineste niste conditii, sa primeasca o recompensa.

Aceasta recompensa sa fie de genul:

 

Profil Popu.lar

2bBhwlr.png

- Daca strangi peste 5.000 views

 

 

50 Likes

Uh2J3Ou.png

- Daca strangi peste 50 like-uri  (Am dat un exemplu, ramane de stabilit la cate like-uri sa primesti aceasta recompensa)

 

 

Unul dintre cei mai buni Tutorial Makers

iMHbaB1.png

- Daca faci tutoriale bune si interesante.

 

 

 

Bineinteles, pot fi mai multe recompense pe parcurs.

De exemplu: Profil Complex, Moderator of the month/year, Insomniac (Multe zile petrecute pe forum) etc..

As putea face chiar eu "logo-urile" recompenselor dorite de catre useri.

Daca ti-a placut aceasta propunere, acorda +1.

Vreau sa va dati cu parerea si sa spuneti daca aveti ceva propuneri de recompense.

Edited by quinT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro, mie mi se pare foarte ok, iar asa ar fi chiar mai mare si activitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro, mie mi se pare foarte ok, iar asa ar fi chiar mai mare si activitatea.

 

Da, ai dreptate.

Va creste si activitatea pe forum. Nu doar pe serverele de gaming.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra. Va vi cerseala pe like-uri si pe voturi pentru un nimic practic. Oricum deja multi dintre voi ati devenit la fel de obsesivi de like-urile de pe forum si de views-urile la profil mai rau ca pe facebook. 13.gif

 

Sa devii un membru bun nu necesita sa fi popular.

Edited by RAkku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra. Va vi cerseala pe like-uri si pe voturi pentru un nimic practic. Oricum deja multi dintre voi ati devenit la fel de obsesivi de like-urile de pe forum si de views-urile la profil mai rau ca pe facebook. 13.gif

 

Sa devii un membru bun nu necesita sa fi po######r.

 

Tu esti unul dintre acei useri negativi.

Pozitiv nu poti sa gandesti?

Comunitatea se poate dezvolta, dar tu contra la orice.

 

De ce sa se cerseasca like-uri, daca pana acuma nu se cersesc, clar nici nu se vor cersi.

Cine da PM-uri ca nebunul sa ceara like.

 

Aceste recompense vor ajuta la dezvoltarea comunitatii si o va face mai complexa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e doar opinia ta. Nu sunt deloc negativ insa la o asemenea propunere nu pot gandii pozitiv.
Voi cand vreti sa obtineti cate ceva faceti cate o propunere. Am si eu o propunere in felul urmator: la 120 likeuri pe forum sa primesti un member title cadou la alegere pentru ca in acest moment mi-as dorii un MT si am 118 likeuri.

Propunerea ta e cerseala pe fata iar in momentul de fata inteleg ca in afara de likeuri si views-uri inutile prin ajutorul lor mai vrei sa fi si pop.ular.

Edited by RAkku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e doar opinia ta. Nu sunt deloc negativ insa la o asemenea propunere nu pot gandii pozitiv.

Voi cand vreti sa obtineti cate ceva faceti cate o propunere. Am si eu o propunere in felul urmator: la 120 likeuri pe forum sa primesti un member title cadou la alegere pentru ca in acest moment mi-as dorii un MT si am 118 likeuri.

 

Propunerea ta e cerseala pe fata iar in momentul de fata inteleg ca in afara de likeuri si views-uri inutile prin ajutorul lor mai vrei sa fi si pop.ular.

 

Dovada ca gandesti negativ.

In primul rand te rog sa nu mai postezi aici in topic, vrem opinii nu doar ganduri negative.

 

De ce as cersi like-uri cand este o propunere generala, pentru recompense de tot felul (am dat si exemple mai jos in post).

Cum am spus, este pentru a dezvolta comunitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovada ca gandesti negativ.

In primul rand te rog sa nu mai postezi aici in topic, vrem opinii nu doar ganduri negative.

 

De ce as cersi like-uri cand este o propunere generala, pentru recompense de tot felul (am dat si exemple mai jos in post).

Cum am spus, este pentru a dezvolta comunitatea.

Imi vei da warn up / suspend ca postez in acest topic ? Ai facut o propunere si am dreptul la PRO sau CONTRA. Am si argumentat, nu inteleg ce te roade asa tare.

 

 

 

Daca ti-a placut aceasta propunere, acorda +1.

Nu eu am scris asta in primul post al tau. Tu ai scris-o. Cum vrei sa inteleg altceva? Cand faci o propunere despre like-uri iar la finalul propunerii spui asa ceva 24.gif

 

De ce sa se cerseasca like-uri, daca pana acuma nu se cersesc, clar nici nu se vor cersi.

Cine da PM-uri ca nebunul sa ceara like.

 

Aceste recompense vor ajuta la dezvoltarea comunitatii si o va face mai complexa.

 

Apoi spui treaba asta ca domne nu se vor cersii like-uri. PEI TU LE CERSESTI DE ACUM apoi te contrazici. WTF. 

 

e6pM2Qa.jpg

Edited by RAkku
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi vei da warn up / suspend ca postez in acest topic ? Ai facut o propunere si am dreptul la PRO sau CONTRA. Am si argumentat, nu inteleg ce te roade asa tare.

 

Nu eu am scris asta in primul post al tau. Tu ai scris-o. Cum vrei sa inteleg altceva? Cand faci o propunere despre like-uri iar la finalul propunerii spui asa ceva 24.gif

 

Apoi spui treaba asta ca domne nu se vor cersii like-uri. PEI TU LE CERSESTI DE ACUM apoi te contrazici. WTF. 

 

e6pM2Qa.jpg

 

Esti de azi pe forum? Majoritatea posteaza asa, de ce nu am voie sa pun aia.

Daca as cersi, presupun ca as contacta pe toata lumea sa imi deie like, as da PM-uri, as contacta pe facebook, mess, skype sa intre sa-mi deie like, nu?

 

Cy0Qvzi.jpg

 

Majoritatea sunt satuli de negativisti ca tine, tot ce poate fi bun si in avantajul comunitatii tu consideri ca este pentru a avantaja unii useri.

 

sqWgcxx.jpg

 

 

 

P.S: La alte reprosuri sau daca te mai oftici, nu o sa-ti mai raspund in acest topic.

Daca ai ceva de comentat, PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra din 2 motive:

1. Like-urile se pot " cersi". Multi fac asta si acum, ce sa mai zic de momentul in care vor primi un premiu?

2. Views-urile le poti face si singur. Ce inseamna asa? Te pui si dai relog la pagina ta de profil, iar dupa ceva timp apar toate. Deci poti sa iti faci singur Views-uri. ( testat)

 

Ideea de premiere pentru diferite activitati pe forum mi se pare foarte buna, insa nu in cazul asta. Sorry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra.

 

Am 19194 de views, ce primesc ?!

 

Nu stiu la ce ajuta aceasta propunere, ce rezolvi ? 

 

"Va creste si activitatea pe forum." 

Va creste activitatea pe forum ? Cum? Activitatea pe forum este oricum destul de buna, exista multi useri care mai urmaresc stiri sau alte chestii. Cu ce creste ? Activitatea pe forum creste cu subiecte interesante, nu concursuri cu logo-uri. Nu inteleg la ce ajuta chestia asta, am concurenta pentru ce? Pentru un logo? Nu ma ajuta cu absolut nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO! O idee buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se pare o idee chiar interesanta. Si ca tot vorbea lumea de rank-ul pentru vechime, poate fi un awards pentru acest lucru, la 2 ani, la 4 ani, primesti nu stiu ce awards.

 

Totusi, trebuie gandite destul de bine acestea, ca sa vezi cate un profil cu 20 de awards fiindca atunci ar da destul de urat paginii.

 

PS: Ai uitat de pool.

Edited by Kawasaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omu a venit cu un exemplu, nu trebuie sa va stresati ca o sa primeasca x pentru 50 de likeuri ceva, poate nici nu o sa existe asemenea premiu. Nu prea sunt multe chestii pentru care se poate acorda un premiu, doar la concursuri, idei/propuneri originale, activitate pe o anumita sectiune, timp trecut fara warn-uri/banuri, etc..

 

Awardurile unde zici sa apara? Sub avatar, pe profil, la semnatura..?

Edited by Katsuui

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omu a venit cu un exemplu, nu trebuie sa va stresati ca o sa primeasca x pentru 50 de likeuri ceva, poate nici nu o sa existe asemenea premiu. Nu prea sunt multe chestii pentru care se poate acorda un premiu, doar la concursuri, idei/propuneri originale, activitate pe o anumita sectiune, timp trecut fara warn-uri/banuri, etc..

 

Awardurile unde zici sa apara? Sub avatar, pe profil, la semnatura..?

 

La profil ar fi cel mai ok.

Depinde si de preferintele staffului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respins,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...