Jump to content
Sign in to follow this  
BizzUp

[Propunere]Server MineCraft (Mc.eGaming.Ro)

Recommended Posts

 Sugestie Server MineCraft

Mc.eGaming.Ro

 

 

 

Din cate am observat,Mc.eGaming.Ro s-a inchis.Asa ca mie mi-a parut foarte rau pentru acest server ca era unul destul de bun si multi playeri pe el.Asa ca am stat si m-am gandit:

 

"Daca as face cu as face jumate cu jumate si am plati amandoi hostul,dar daca s-ar oferii mai multi ar fi foarte bine"

 

Asa ca am dat cateva exemple:

 

-Daca am fii vreo 5 ar insemna 15:5=3€,iar eu nu cred ca nu are 3€ de persoana.

-Daca am fii vreo 4 ar insemna 15€:4=3,75iar eu unu ca nu are 3,75 de persoana.

-Si tot asa...

 

Putem face jumi juma , ca sa putem fi si echilibrati pentru fiecare , ca eu unul nu cred ca toata lumea avem toti aceasi situatie financiara.Cat despre server:

 

-Am sa creez cu partenerii mei care ma vor ajuta cu hostul un server unic cu:

 

► Un Bukkit Server 1.7.2 updatat de cate ori este nevoie

► Un spawn unic,shop,oras(daca este necesar),etc.

► Pluginuri necesare serverului(Essentials,AuthMe,Group Manager,TreeAssist etc.)

 

Acestea find spuse sper sa fie luata cererea mea in serios si parteneri de incredere.

 

                                                                                                           

 

                                                                                                                                                                                        Rog seriozitate.

Edited by BizzUp

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO,e o idee buna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai are cineva porpuneri?Ma ajuta cineva cu hostul?Rog un admin sa se uite peste acest post si sa isi exprime parerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sincer sa fiu nu am jucat niciodata minecraft, dar din cate am auzit este un joc misto, eu zic pro.

Bizzup da daca nu gasesti pe nimeni care sa  plateasca? sau este de acord sa plateasca, dar intr-o luna nu plateste, si tu ce faci platesti tu tot? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BogDan11 Daca nu ar mai platii de exemplu hostul asta de 15E este de la GazduireJocuri as scadea hostul pana in 11E sau de cate ori este nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista persoanelor care

pot dona

in fiecare luna

cate 3e

 

 

Vreau si eu sa fac o lista care pot dona 3 euro,asa ca lasati in acest topic cu"Eu donez 3e" , numele si prenumele vostru si ID-ul vostru de Yahoo! sau Skype(Pe pm).Exemplu:

 

Eu donez 3e

Numele si prenumele:Maftei Daniel

Ti-am lasat PM cu ID-ul Yahoo!/Skype pe forum

 

                                                                                                                           Ne mai trebuie inca 4 care pot dona.

Edited by BizzUp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai postati daca sunteti PRO sau nu. Postati daca vreti sa va implicati in proiect sau veniti cu niste idei constructive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai astept raspunsuri pana maine.Daca pana maine la ora 18:00 nu este nicio pesoana care vrea sa doneze,rog un admin sa dea Topic Close.

 

 

 

 

                                                                                                                             

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te ajut eu cu plata la host.La ce firma de hosting ai vrea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mirel0 Păi eu aș fi vrut La Găzduire pentru că acolo luam 20 sloturi pentru început.

 

 

 

PS:Cat donezi 3euro? Dacă da, cam cat ai mai putea da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei de la gazduire nu ofera servici de calitate..Am mai avut intrecut de la iei...

 

PS:Cati bani ai fii dispus sa oferi pentru server?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu m-am gandit sa facem asa :

-Fiecare dam cate 3euro 

-Daca o sa fim mai putini de 5 de ex 3 o sa platim 5 euro

-Fiecare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca e mai bine sa platim noi doi hostul..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se accepta propunere si deschideti serverul , v-as putea ajuta eu cu un prieten cu constructiile pe server , uite aici ceva construit de noi http://forum.egaming.ro/topic/145700-castelul-corvinilor/  daca esti interesat astept un pm.

 

E un castel banal, toti am construit d-astea.

 

Nu ai cum sa deschizi un server pe baza ca doneaza cateva persoane lunar, daca nu mai vrea unu sa plateasca ce faci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e banal ia intra tu in game si construiestel daca te crezi asa mare si tare , crezi ca asta e castelul care il faci tu cu 4 pereti si un acoperis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un castel banal, toti am construit d-astea.

 

Nu ai cum sa deschizi un server pe baza ca doneaza cateva persoane lunar, daca nu mai vrea unu sa plateasca ce faci ?

Nici eu nu sunt deacord sa platim un host 5 persoane.Daca vrea BizzUp sa platim amandoi hostul maine il vom deschide.

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mirel0 Nu am momentan cei 7.5e pentru a platii hostul.De cumparat o sa il cumparam cel tarziu saptamana viitoare momentan nu am bani.Si @xDevoroxx nu vrei sa contribui la plata? 

 

 

 

                                             PS:@Katsuui are putin dreptate inlegatura cu castelul,nu e banal,daca vrei o sa il construiesti tu in World separat( Nu mi se pare asa da rau ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acest topic se discuta problema hostingului. Restul treburilor vor fi rezolvate de cei care vor platii acel host si implicit se vor ocupa de administrarea serverului. O sa ramana problema lor daca va vor include in planurile lor de sustinere a serverului.

Repet, folositi acesti topic strict pentru problema hostului nu pentru spawn , admini , helperi sau mai stiu eu ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mirel0 Nu am momentan cei 7.5e pentru a platii hostul.De cumparat o sa il cumparam cel tarziu saptamana viitoare momentan nu am bani.Si @xDevoroxx nu vrei sa contribui la plata? 

 

 

 

                                             PS:@Katsuui are putin dreptate inlegatura cu castelul,nu e banal,daca vrei o sa il construiesti tu in World separat( Nu mi se pare asa da rau 3.gif )

 

Nu se grabeste nimeni, mai bine sa cumparati Hostul saptamana viitoare dar sa puneti doar voi 2 bani, decat sa fie deschis maine dar sa fie platit de 5 oameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stabilit momentan. Cine vrea sa mai contribuie sa-i dea PM lui Mirel0.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...