Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

Creează-ţi jocul perfect !

Recommended Posts

Așa cum vă spune și titlul,acest concurs are la bază creativitatea/imaginația fiecăruia.Scopul acestui concurs este de a vedea,după viziunea fiecăruia ce înseamnă noțiunea de perfecțiune când vine vorba de jocuri.

 

Model :

Gen : Stealth / FPS / Third-Person(Open world) / Racing / Strategy

Descriere :

Poze :

Nume:

 

Pentru a evita confuziile / nelămuririle aveți disponibil și un exemplu :

 

Gen : Third Person

Descriere : Pentru mine,jocul perfect constă în abilitatea de a putea juca cu un TROLL care se luptă pentru supraviețuire.De asemenea.........

Poze :  Click 1 , Click 2 , Click 3 !

Nume : Ultimate Survive Troll

 

 

ATENŢIE ! Este foarte important ca descrierea să fie una concisă,nu foarte lungă,dar nici foarte scurtă.Axaţi-vă pe detaliile importante care creează atmosfera perfectă,aşa cum vă doriţi.

De asemenea,pozele pot fi luate şi din alte jocuri şi pot fi despre orice.(caracterul principal,maşini,clădiri,creaturi mistice sau altele)Fiţi cât mai concişi şi încercaţi să NU fiţi agramaţi / analfabeţi.

 

Reguli : Este permis doar un singur post per membru.

Acesta poate descrie doar un joc,care,în opinia lui este perfect.

Cine se abate de la aceste reguli va fi descalificat !

 

Cu bunătatea și generozitatea lui Robert212,premiile sunt următoarele:

 

1. VIP 2 săptămâni + grupul awards;

2. VIP 1 săptămână + mt;

3. MT + Warn Down (2-3).

 

Durată concurs : 10.02.2014 - 16.04.2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gen : Survival horror

Descriere :Pentru mine jocul perfect trebuie sa contina un Story line cat mai interesant,momente care testeaza inteligenta sau reflexele jucatorului,precum si situatii care-ti fac inima sa bata sau situatii in care deciziile tale schimba jocul definitiv..Acest joc are cate putin din toate, facandu-l unul din jocurile mele preferate.Jocul are si situatii relaliste, exemplu fiind situatia urmatoare:"Regina(protagonista) , daca este ranita, lasa o urma de sange si dinozaurii o urmaresc.Ea trebuie sa si le bandajeze."

Grafica este puctul slab al acestui joc.

Poze : image.jpg dino_crisis2.gif

Poza asta nu este din joc, dar il reprezinta.gmod_dino_crisis_by_kawaiiastrix_d5qp592

Nume:Dino Crisis-Capcom(Play Station)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gen : Survival horror

Descriere :Pentru mine jocul perfect trebuie sa contina un Story line cat mai interesant,momente care testeaza inteligenta sau reflexele jucatorului,precum si situatii care-ti fac inima sa bata sau situatii in care deciziile tale schimba jocul definitiv..Acest joc are cate putin din toate, facandu-l unul din jocurile mele preferate.Jocul are si situatii relaliste, exemplu fiind situatia urmatoare:"Regina(protagonista) , daca este ranita, lasa o urma de sange si dinozaurii o urmaresc.Ea trebuie sa si le bandajeze."

Grafica este puctul slab al acestui joc.

Poze : image.jpg dino_crisis2.gif

Poza asta nu este din joc, dar il reprezinta.gmod_dino_crisis_by_kawaiiastrix_d5qp592

Nume:Dino Crisis-Capcom(Play Station)

Cred că nu ai citit regulile.Trebuie să-ţi creezi propriul joc.

 

//Aștept PM ,bineînțeles dacă mai dorești, cu noua creație.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gen : Third Person

Descriere : Pentru mine,jocul perfect constă in a putea gasi foarte putine deosebiri dintre realitate si lumea virtuala.Un loc in care oamenii se mint uni pe alti spunand ca totul este "Roz" si incercand sa isi traiasca viata pe care si-o doresc doar in vise.Pe de alta parte astept o varietate mare de oamenii, de la negri , la albi ,de la inteligenti, la oamenii cu probleme mintale.Jocul vreau sa aibe o varietate de misiuni care le faci dupa propriu tau plac si asa cum gandesti tu. De ex: Ai nevoie de bani si trebuie sa te gandesti unde unde sa faci rost .Trebuie sa ucizi pe cineva si tu vei alege daca o vei face sau nu si vei suporta consecintele faptelor tale.

In majoritatea jocurile ti se va da o misiune care va avea un castig in bani la finalizarea misiuni.Ei bine eu prefer sa trebuieasca sa imi fac singur acel job in care sa pot alege o varietate de actiuni pe care le pot face in scopul de a face bani de ex: Hacker , jafuri din magazine, Vanzator de droguri, dar si joburi care sunt in folosul comunitati ex; maturatul pe strada, babysitter etc.Un joc cu o continuitate ar trebui sa fie un joc perfect iar pentru asta am gasit o solutie. Majoritatea oamenilor umbla pentru bani deci asta este si subiectul pe care vreau in joc.Lumea niciodata nu se va opri in a face bani atata timp cat ei("Bani") conduc tot.Iar multi oamenii ar face chiar orice sa ii obtina.

In concluzie jocul meu perfect consta in asemanarea jocului cat mai mult cu realitate chiar daca nu este asa de placuta.

Poze : http://imgur.com/74KfmoN http://imgur.com/3BsgYkd

 

Nume : A Small Man In A Big World.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gen : Third Person


Descriere : In opinia mea, jocul perfect consta in imbinarea a 2 lumi, anumea cea virtuala si cea reala. Un joc perfect trebuie sa contina o coloana sonora buna, un story line bazat, cat mai mult posibil, pe intamplari reale si nu in ultimul rand cat mai multe lucruri pe care le poti face in joc, si nu in ultimul rand sa fie cat mai aproape de realitate si sa nu fie SF. Bineinteles, jocul trebuie sa te tina "in priza", sa te faca sa nu te plictisesti, sa iti doresti sa il mai joci stiind ca joci de 3 zile incontinuu :O.


Poze : http://imgur.com/xqcmXET 


Nume: Game? No, reality.


Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...