Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dinamo_Stefan

[SOLVED][Recomandare] Serial

Recommended Posts

Nick: DStefan
Genul filmului dorit: Serial
Scurta descriere a filmului dorit: Ceva recomandari de seriale, cel putin la fel de bune ca si Prison Break, Breaking Bad sau LOST (pe care le-am si vazut).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Game of Thrones,24,Californication

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Walking dead,daca esti fan zombie, este facut de cei de la AMC :) Mie imi place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca-ti place genul Sherlock iti recomand Elementary :)

 

LE: A da, am auzit ca si Game of Thrones este foarte bun. Vezi ca are multe scene "inflacarate", nu stiu daca asta este motivul pentru care ziceau ca serialul este bun :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt multe seriale bune, incearca:

 

1. Arrow ( actiune,drama, storyline foarte interesant, e destul de nou serialul )

2. Lie To Me ( foarte frumos serial, dar din pacate oprit de guvern din cate stiu pentru ca prezentau imagini cu politicieni > cand minteau < )

3.Grey's anatomy ( e cu doctori and stuff )

4.Grimm ( bate mai mult inspre SF, dar e super serialul )

5.Heroes ( inspre SF si acesta, mie mi-a placut enorm ) 

6.Spartacus ( Cred ca stii despre ce e vorba, primul sezon se numeste "Blood and Sand", vezi ca are 4 sezoane, fiecare cu numele lui propriu, cauta pe niste site-uri online de seriale sau daca iti place serialul lasa-mi PM si ti le zic si pe restul )

 

Astea sunt cateva care-mi plac mie, nu poti gasii serial la fel de bun ca Prison Break daca ma intrebi pe mine, mi se pare cel mai bun ever, daca nu iti plac lasa-mi un pm mai detaliat cu ce cauti si te ajut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Supernatural, Human Target, Dexter, CSI, The Vampire Diaries, The Originals.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Mentalist / Walking Dead si restul le-au spus baietii...

 

Pentru comedie poti incerca : 

 

How I Met Your Mother 

Two And a Half Men 

Jesse

 

Acum conteaza ce iti place ... :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat mai sus.Cel mai tare serial posibil.House M.D!!!Are de toate,deci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Game of Thrones,24,Californication

 

 

The Walking dead,daca esti fan zombie, este facut de cei de la AMC :) Mie imi place.

 

 

Daca-ti place genul Sherlock iti recomand Elementary :)

 

LE: A da, am auzit ca si Game of Thrones este foarte bun. Vezi ca are multe scene "inflacarate", nu stiu daca asta este motivul pentru care ziceau ca serialul este bun :))

 

 

Sunt multe seriale bune, incearca:

 

1. Arrow ( actiune,drama, storyline foarte interesant, e destul de nou serialul )

2. Lie To Me ( foarte frumos serial, dar din pacate oprit de guvern din cate stiu pentru ca prezentau imagini cu politicieni > cand minteau < )

3.Grey's anatomy ( e cu doctori and stuff )

4.Grimm ( bate mai mult inspre SF, dar e super serialul )

5.Heroes ( inspre SF si acesta, mie mi-a placut enorm ) 

6.Spartacus ( Cred ca stii despre ce e vorba, primul sezon se numeste "Blood and Sand", vezi ca are 4 sezoane, fiecare cu numele lui propriu, cauta pe niste site-uri online de seriale sau daca iti place serialul lasa-mi PM si ti le zic si pe restul )

 

Astea sunt cateva care-mi plac mie, nu poti gasii serial la fel de bun ca Prison Break daca ma intrebi pe mine, mi se pare cel mai bun ever, daca nu iti plac lasa-mi un pm mai detaliat cu ce cauti si te ajut.

 

 

Supernatural, Human Target, Dexter, CSI, The Vampire Diaries, The Originals.

 

 

The Mentalist / Walking Dead si restul le-au spus baietii...

 

Pentru comedie poti incerca : 

 

How I Met Your Mother 

Two And a Half Men 

Jesse

 

Acum conteaza ce iti place ... :D.

 

 

Am uitat mai sus.Cel mai tare serial posibil.House M.D!!!Are de toate,deci...

 

 

 

 

Dintre toate astea, care ar egala macar Prison Break, Breaking Bad sau LOST?

 

Nu stiu de ce, am o "teama" ca n-o sa mai vad un serial la fel de bun ca astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum nu stiu , fiecare cu gusturile lui.

 

Insa te asigur ca Walking Dead este unul dintre cele mai tari seriale la ora actuala , daca nu chiar cel mai bun.

 

Dupa aceea ar urma SuperNatural si Dexter ( Tot in genul Breaking Bad ... ceva in genul :) ).

 

Urmand ca apoi sa te uiti la celelalte , nu le stiu pe toate spuse de ceilalti dar te asigur de cele scrise mai sus de catre mine :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dintre toate astea, care ar egala macar Prison Break, Breaking Bad sau LOST?

 

Nu stiu de ce, am o "teama" ca n-o sa mai vad un serial la fel de bun ca astea.

 

Supernatural si Game of Thrones, n-o sa regreti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

House si Game of Thrones clar!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dintre toate astea, care ar egala macar Prison Break, Breaking Bad sau LOST?

 

Nu stiu de ce, am o "teama" ca n-o sa mai vad un serial la fel de bun ca astea.

 

Cel mai bine este sa te uiti la 2-3 episoade din fiecare si dupa te uiti la cel care te prinde cel mai mult :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok vad ca cei de aici sunt mai "incepatori" in TV Shows.Iti recomand seriale de calitate care depasesc cu usurinta Prison Break.

Poti sa te uiti la : The Sopranos , The Wire , Twin Peaks (asta e mai mindfuck) , Mob City (are 8 episoade dar este foarte bun si interesant) , Boardwalk Empire, Game of Thrones, True Detective. Mai iti recomand si Californication o comedie si drama exceptionala, merge si Family Guy daca vrei o comedie ani###### buna, daca vrei ceva mai usor si bun incearca si White Collar.

 

aaa da era sa uit poti incerca si Suits cu Dexter si Spartacus mai ales Blood and Sand este foarte bun si acesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok vad ca cei de aici sunt mai "incepatori" in TV Shows.Iti recomand seriale de calitate care depasesc cu usurinta Prison Break.

Poti sa te uiti la : The Sopranos , The Wire , Twin Peaks (asta e mai mindfuck) , Mob City (are 8 episoade dar este foarte bun si interesant) , Boardwalk Empire, Game of Thrones, True Detective. Mai iti recomand si Californication o comedie si drama exceptionala, merge si Family Guy daca vrei o comedie ani###### buna, daca vrei ceva mai usor si bun incearca si White Collar.

 

aaa da era sa uit poti incerca si Suits cu Dexter si Spartacus mai ales Blood and Sand este foarte bun si acesta.

Ce ai recomandat tu, doar Game of Thrones, Boardwalk Empire și Dexter sunt la fel de bune ca și Prison Break.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am vazut pe toate de le-ati postat voi mai sus. Daca vrei sa devii obsedat ca mine uita-te la asta: Da Vinci's Demons daca ar fi sa fac un top din cate sute de seriale am vazut, acesta ar fi pe primul loc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok vad ca cei de aici sunt mai "incepatori" in TV Shows.Iti recomand seriale de calitate care depasesc cu usurinta Prison Break.

Poti sa te uiti la : The Sopranos , The Wire , Twin Peaks (asta e mai mindfuck) , Mob City (are 8 episoade dar este foarte bun si interesant) , Boardwalk Empire, Game of Thrones, True Detective. Mai iti recomand si Californication o comedie si drama exceptionala, merge si Family Guy daca vrei o comedie ani###### buna, daca vrei ceva mai usor si bun incearca si White Collar.

 

aaa da era sa uit poti incerca si Suits cu Dexter si Spartacus mai ales Blood and Sand este foarte bun si acesta.

 

Ok, o sa le incerc...

 

Am vazut Californication inca de cand se difuza la PRO TV, e bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, o sa le incerc...

 

Am vazut Californication inca de cand se difuza la PRO TV, e bun.

Sa inteleg ca nu mai ai nevoie de ajutor.

 

Solved & Closed

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...