Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua - Dinamo 5-2

Recommended Posts

bilete_online_pentru_steaua_-_dinamo_cup

 

Steaua și-a valorificat statutul de principală favorită contra lui Dinamo în semifinalele Cupei României, iar echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a luat prima opțiune pentru calificarea în finală, la capătul unei victorii cu scorul de 5-2.

 

În fața unei asistențe numeroase, cu aproape 10.000 de suporteri dinamoviști în sectorul rezervat oaspeților, "militarii" au fost cei care au jucat mai bine și de această dată.

 

Al 155-lea derby de România a început cu o lovitură liberă a lui Elton, trimisă puțin peste poarta lui Tătărușanu. Replica a venit de la Stanciu, tot din fază fixă, pentru ca apoi duelul dintre cei doi să continue - brazilianul lui Dinamo a fost blocat însă de Tătărușanu, în timp ce puștiul Stelei a nimerit doar bara.

 

Cel care l-a păcălit pe Bălgrădean a fost Latovlevici, în minutul 22, care, dorin să centreze, a trimis un lob perfect peste goalkeeper-ul formației din Șoseaua Ștefan cel Mare. Avantajul Stelei a durat doar 9 minute. Marea speranță a dinamoviștilor, Dorin Rotariu, a marcat din nou în poarta Stelei, după o minge respinsă de Varela în Pintilii.

Rolurile s-au inversat câteva minute mai târziu. Rotariu a întors mingea greșit în careu, iar fundașul dreapta al Stelei a profitat imediat. Folosit în atac, Chipciu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, cu un șut de la 20 de metri, deviat de Grigore. Scorul pauzei, 4-1 pentru echipa lui Reghecampf, a fost stabilit de Tănase, la capătul unui curse a lui Adi Popa.

 

Repriza a doua a început bine pentru alb-roșii, care au avut ceva speranțe după golul lui Vali Lazăr. Trimis în teren în partea secundă, Keșeru a înscris al doilea gol consecutiv în poarta lui Dinamo. Jucătorul venit în iarna în Ghencea putea duce scorul la 6-2, dar a ratat singur cu Bălgrădean.

 

Cu cea de-a 55-a victorie în fața lui Dinamo, Steaua a trecut în avantaj în palmaresul întâlnirilor directe și e cu gândul la primul event din 1997 încoace.

 

Echipele de start:

STEAUA: Tătăruşanu - Varela, Szukala, Gardoş, Latovlevici - Pintilii, Sînmărtean - Ad. Popa, N. Stanciu, Tănase – Chipciu. Antrenor: Laurențiu Reghecampf 

Rezerve: Fl. Niţă, Prepeliţă, Pîrvulescu, Piovaccari, Keşeru, M. Răduţ, G. Iancu  

 

DINAMO: Bălgrădean - L. Rus, Durimel, D. Grigore, Grecu - Bărboianu, Boubacar, Elton -V. Lazăr, Ţucudean, D. Rotariu. Antrenor: Flavius Stoican 

Rezerve: Naumovski, St. Filip, Ad. Popa II, I. Şerban, D. Buia, Bilinski, J. Thomas

 

https://www.youtube.com/watch?v=sfI3gEoGLN8&feature=player_detailpage

 

Comentariu meci:

 

Min - 90+3: Meciul se încheie cu victoria Stelei, scor 5-2. Elevii lui Reghecampf par aproape de calificarea în finala Cupei
Min - 85: Tătărușanu reține cu siguranță un "trasor" expediat din afara careului de Dorin Rotariu
Min - 82: Replica lui Dinamo vine prin Bilinski, a cărui minge plasată pe colțul lung trece pe lângă bara din dreapta lui Tătărușanu
Min - 80 : Galben pentru Grecu după un fault
Min - 78: Același Keșeru ratează din dreapta o mare ocazie, șutând direct pe direcția lui Bălgrădean!
Min - 76 GOOOL STEAUA, 5-2! Keșeru marchează cel de-al cincilea gol al Stelei din interiorul careului, după o pasă excelentă de la Piovaccari
Min - 75 : Galben pentru Dragoș Grigore
Min - 74: La Dinamo iese Bărboianu și intră Steliano Filip
Min - 70: Piovaccari intră în locul lui Chipciu, care sângerează la nivelul frunții
Min - 65: Același Keșeru are o nouă ocazie, însă stelistul este blocat în careu de Bălgrădean!
Min - 62: Keșeru are o oprtunitate bună din partea stângă, dar trimite peste poartă!
Min - 59: A doua schimbare la Steaua: Iancu intră în locul lui Adi Popa
Min - 54: Stoican îl bagă pe Bilinski în locul lui Țucudean
Min - 53 GOOOL DINAMO, 4-2: Lazăr se distrează cu Szukala în marginea careului și reduce din handicap printr-un șut de la 16 metri!
Min - 49: Tătărușanu reține șutul lui Bărboianu
Min - 46: Jocul s-a reluat. La Steaua, Keșeru i-a luat locul lui Stanciu

Min - 45+3: Pauză pe Arena Națională, Steaua - Dinamo 4-1

Min - 45+2 GOOOL STEAUA, 4-1! Tănase își trece numele pe tabelă după o fază în care întreaga defensivă a dinamoviștilor a fost depășită la centrul terenului, iar Adi Popa a scăpat singur și i-a pasat apoi decarului venit în stânga sa!
Min - 42 GOOOL STEAUA, 3-1: Chipciu majorează scorul printr-un șut din afara careului la colțul scurt, la care Bălgrădean a fost spectator
Min - 39 GOOOL STEAUA, 2-1! Varela marchează printr-o semifoarfecă laterală din centrul careului, după o minge întoarsă neinspirat din partea laterală de Dorin Rotariu!
Min - 34: Tătărușanu iese foarte curajos pe o centrare în marginea careului
Min - 32 GOOOL DINAMO, 1-1: Dorin Rotariu marchează din întoarcere de la 6 metri după o centrare venită din dreapta de la Lazăr!
Min - 28: Lazăr centrează din dreapta, Tătărușanu reține cu siguranță!
Min - 21 GOOOL STEAUA, 1-0! Latovlevici deschide scorul trimițând un lob peste Bălgrădean din partea stângă, loa o fază la care fotbalistul a vrut mai degrabă să centreze!
Min - 20: Durimel intervine in extremis în careul mic în fața lui Tănase
Min - 18: BARĂ STEAUA! Cea mai mare ocazie de până acum vine dup o fază în care Sânmărtean a șutat spre poartă, mingea s-a lovit de un adversar și a luat amplitudine, iar apoi Stanciu a trimis cu capul în transversală!
Min - 17: Elton îl încearcă pe Tătărușanu cu un șut la firul ierbii, goalkeeper-ul este la post
Min - 16 : Galben pentru Varela
Min - 15: Vine rândul lui Stanciu să execute extrem de periculos o lovitură liberă de la 18 metri. Mingea trece foarte aproape de vinclul porții formației din Șoseaua Ștefan cel Mare
Min - 12: Sânmărtean semnează prima ocazie a Stelei, șutând la colțul lung din lovitură liberă lateral stânga. Bălgrădean respinge în corner
Min - 5: Elton trimite puțin peste transversală din lovitură liberă! Prima fază periculoasă a meciului le aparține dinamoviștilor!
Min - 3: Partida s-a reluat
Min - 2: Jocul este oprit ca urmare a fumului dens provocat de torțele din tribune aprinse de ambele galerii
Min - 1: A început meciul!

 

 

www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

10009820_839132072769487_1366702656_n.jp

 

Un meci la care Steaua a fost peste Dinamo la toate capitolele , s-a vazut diferenta de valoare,dar m-a "suparat" ca au venit de la pauza relaxati , eu unul as fi vrut sa le mai dea inca vreo 3-4 sa le inchida gura , ca asa is cateii inainte de meci dau cu vorbe intr-o parte si alta si dupa meci stau cu botu' plecat, dar na vorba lu' domnu' Negoita adica aceasta -> 1480613_627347894004284_80636741_n.jpg

 

Se pare ca Lato "are ceva" cu Dinamo , numai goluri de pus in rama le da :)). Varela la fel , cei care ziceau ca e un esec transferul , acum se dovedeste a fi unul foarte,foarte bun :). Keseru la fel se spunea de el si acum marcheaza meci de meci.

 

Dar totusi ei inca mai spera la o minune ca si cum spera sa ajunga in Champions League :(.

 

Iar acum sa fiu umpic ironic : 

 

Invatatoarea la scoala:
Balgradean numara pana la cinci! 
Latovlevici,Tanase,Chipciu,Varela,Keseru.

 

1509954_496428210482794_257634707_n.jpg

444933714.jpg

1014363_684761804916995_487935702_n.jpg

10006190_605689442844749_889685014_n.jpg

 

Guma preferata a cainilor.

10154943_646005418781952_1327791105_n.jp

1970669_474077182720566_1336114723_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos meci,s-a vazut clar calitatea superioara a jucatorilor Stelei,bravo lor.Practic "cainii" au fost eutanasiati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aLert: Sunt bune glumele cand dai 5 goluri, nu ? :)) In sfarsit, faceti si voi glumele care vi s-au facut voua de-a lungul anilor

 

rapid-steaua-5-1-x_394fec7c480c89.jpg

 

447x193_steaua_stuttgart_002.jpg

 

caseta2.jpg?width=376&height=502

 

+ altele.

Cat despre meci, n-am vazut un Steaua - Dinamo mai dezechilibrat ca asta , mai ales in prima repriza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aLert: Sunt bune glumele cand dai 5 goluri, nu ? :)) In sfarsit, faceti si voi glumele care vi s-au facut voua de-a lungul anilor

 

rapid-steaua-5-1-x_394fec7c480c89.jpg

 

447x193_steaua_stuttgart_002.jpg

 

caseta2.jpg?width=376&height=502

 

+ altele.

Cat despre meci, n-am vazut un Steaua - Dinamo mai dezechilibrat ca asta , mai ales in prima repriza.

Explicatia mea fata de comentariul tau  :

 

Era frumos sa nu fi facut Off Topic si sa te axezi fix pe competitia interna si nu pe cea externa , dar rapidistii au uitat de Liga 1.

 

In primu' rand uite-te la echipa Stelei cu Maccabi :| : Stanca - Iliev - Geraldo - Latovlevici - Martinovic - Bicfalvi - Bourceanu - Tatu - M.Costea - F.Costea - Nikolic , de aici => ca doar Latovlevici mai e din acel 11 al Stelei + ca nici antrenoru' nu mai e acelasi , daca era Steaua de acum era scoru' invers ;).

 

In al 2-lea rand , a luat bataie 5-1 de la Stuttgart , dar pana la urma pe ce loc au terminat in grupa ? A rapidistii ( Care i-au bataie de la CSM Unirea Slobozia ) is doar cu esecurile la scor a Stelei.

 

In al 3-lea rand , cand o sa ajungeti la performantele noastre atat in competitia interna cat si in ce externa mai trebe sa va faceti recunstructia de 10 ori ca si Dinamo , pana scot un rezultat bun si acela find cu Corona :(.

 

Si in ultimu' rand , din pacate Steaua nu are nici o infrangere in acest sezon in competitia interna ( Cupa + Campionat ) si cred ca asta pune punct speculatiilor aduse de anti-fani.

 

Acum sper ca te-ai lamurit :).

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Si da ai dreptate ca a fost cel mai dezechilibrat, nu poti face performanta cu jucatorii de 50.000 E si cu salarii de 5.000 E. L-a adus pe Bilinski cu o suma record pentru Dinamo ( 500.000 E ) si a facut un meci bun cu Pandurii, cand toti l-au ridicat "pe brate" , dar cu Steaua nici macar un sut pe poarta nu a avut , cat despre rezervele din "curtea noastra" , s-a vazut valoarea atat la assistul lu' Piovaccari cat si la golul lu' Keseri , dar si la celelalte ocazii ale Stelei tot prin Keseru , Chipciu , Stanciu , Piovaccari.

 

Iar eu nu sunt de acord cu Stoican si cu Negoita , cand au spus ca Steaua in aceasta seara i-a batut cu noroc =)). Noroc la ce ? La devierea lu' Grigore la golul lu' Chipciu ? Aia a fost sa spunem "noroc" , dar daca ei au avut un spectator in plus chiar in teren acolo find Balgradean, nu s-a aruncat la niciunul dintre golurile Stelei,iar el spunea inainte de meci ca merita sa joace la o echipa mai mare si ca este foarte valoros =)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Explicatia mea fata de comentariul tau  :

 

Era frumos sa nu fi facut Off Topic si sa te axezi fix pe competitia interna si nu pe cea externa , dar rapidistii au uitat de Liga 1.

 

In primu' rand uite-te la echipa Stelei cu Maccabi :| : Stanca - Iliev - Geraldo - Latovlevici - Martinovic - Bicfalvi - Bourceanu - Tatu - M.Costea - F.Costea - Nikolic , de aici => ca doar Latovlevici mai e din acel 11 al Stelei + ca nici antrenoru' nu mai e acelasi , daca era Steaua de acum era scoru' invers ;).

 

In al 2-lea rand , a luat bataie 5-1 de la Stuttgart , dar pana la urma pe ce loc au terminat in grupa ? A rapidistii ( Care i-au bataie de la CSM Unirea Slobozia ) is doar cu esecurile la scor a Stelei.

 

In al 3-lea rand , cand o sa ajungeti la performantele noastre atat in competitia interna cat si in ce externa mai trebe sa va faceti recunstructia de 10 ori ca si Dinamo , pana scot un rezultat bun si acela find cu Corona :(.

 

Si in ultimu' rand , din pacate Steaua nu are nici o infrangere in acest sezon in competitia interna ( Cupa + Campionat ) si cred ca asta pune punct speculatiilor aduse de anti-fani.

 

Acum sper ca te-ai lamurit :).

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Si da ai dreptate ca a fost cel mai dezechilibrat, nu poti face performanta cu jucatorii de 50.000 E si cu salarii de 5.000 E. L-a adus pe Bilinski cu o suma record pentru Dinamo ( 500.000 E ) si a facut un meci bun cu Pandurii, cand toti l-au ridicat "pe brate" , dar cu Steaua nici macar un sut pe poarta nu a avut , cat despre rezervele din "curtea noastra" , s-a vazut valoarea atat la assistul lu' Piovaccari cat si la golul lu' Keseri , dar si la celelalte ocazii ale Stelei tot prin Keseru , Chipciu , Stanciu , Piovaccari.

 

Iar eu nu sunt de acord cu Stoican si cu Negoita , cand au spus ca Steaua in aceasta seara i-a batut cu noroc =)). Noroc la ce ? La devierea lu' Grigore la golul lu' Chipciu ? Aia a fost sa spunem "noroc" , dar daca ei au avut un spectator in plus chiar in teren acolo find Balgradean, nu s-a aruncat la niciunul dintre golurile Stelei,iar el spunea inainte de meci ca merita sa joace la o echipa mai mare si ca este foarte valoros =)).

 

Tu ti-ai facut un film in cap cu declaratiile lui Stoican si Negoita sau esti miop? Oriunde gasesti declaratia lui Stoican in care zice ca steaua o meritat din plin aceasta victorie deoarece o jucat excelent si etc etc. Nu stiu de ce zici tu ca el face off topic cand tu vii aici cu poze ironice si scrise in paint care nu au legatura cu sectiunea asta. Daca nu ar fii fani deastia asa ca tine jur ca as simtatiza-o pe steaua cand ar juca in cupele europene, dar cand vad niste ...de oameni care comenteaza degeaba fara sa-i bage cineva in seama..Ti-am vazut in primu comentariu inteligenta suerioara de care ai parte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Explicatia mea fata de comentariul tau  :

 

Era frumos sa nu fi facut Off Topic si sa te axezi fix pe competitia interna si nu pe cea externa , dar rapidistii au uitat de Liga 1.

 

In primu' rand uite-te la echipa Stelei cu Maccabi :| : Stanca - Iliev - Geraldo - Latovlevici - Martinovic - Bicfalvi - Bourceanu - Tatu - M.Costea - F.Costea - Nikolic , de aici => ca doar Latovlevici mai e din acel 11 al Stelei + ca nici antrenoru' nu mai e acelasi , daca era Steaua de acum era scoru' invers ;).

 

In al 2-lea rand , a luat bataie 5-1 de la Stuttgart , dar pana la urma pe ce loc au terminat in grupa ? A rapidistii ( Care i-au bataie de la CSM Unirea Slobozia ) is doar cu esecurile la scor a Stelei.

 

In al 3-lea rand , cand o sa ajungeti la performantele noastre atat in competitia interna cat si in ce externa mai trebe sa va faceti recunstructia de 10 ori ca si Dinamo , pana scot un rezultat bun si acela find cu Corona :(.

 

Si in ultimu' rand , din pacate Steaua nu are nici o infrangere in acest sezon in competitia interna ( Cupa + Campionat ) si cred ca asta pune punct speculatiilor aduse de anti-fani.

 

Acum sper ca te-ai lamurit :).

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Si da ai dreptate ca a fost cel mai dezechilibrat, nu poti face performanta cu jucatorii de 50.000 E si cu salarii de 5.000 E. L-a adus pe Bilinski cu o suma record pentru Dinamo ( 500.000 E ) si a facut un meci bun cu Pandurii, cand toti l-au ridicat "pe brate" , dar cu Steaua nici macar un sut pe poarta nu a avut , cat despre rezervele din "curtea noastra" , s-a vazut valoarea atat la assistul lu' Piovaccari cat si la golul lu' Keseri , dar si la celelalte ocazii ale Stelei tot prin Keseru , Chipciu , Stanciu , Piovaccari.

 

Iar eu nu sunt de acord cu Stoican si cu Negoita , cand au spus ca Steaua in aceasta seara i-a batut cu noroc =)). Noroc la ce ? La devierea lu' Grigore la golul lu' Chipciu ? Aia a fost sa spunem "noroc" , dar daca ei au avut un spectator in plus chiar in teren acolo find Balgradean, nu s-a aruncat la niciunul dintre golurile Stelei,iar el spunea inainte de meci ca merita sa joace la o echipa mai mare si ca este foarte valoros =)).

 

rapid-steaua-5-1-x_394fec7c480c89.jpg

 

OFF : Uite alert , pe plan intern .  In locul tau mi-ar fi putina jena sa comentez de alte cluburi avand in vedere ca voi sunteti tinuti in palma de cand va-ti nascut . Nu o mai lungesc ca nu are rost

 

ON : Frumos meciu , cu multe goluri ..chiar imi era dor de un astfel de meci cu spectacol facut de galeriai dinamovista . Scorul putea fi mult mai mare...

 

P.s : La victorii toti va bateti cu pumnu in piept ca sunteti stelisti de mici  , dar la infrageri ? goliti stadionu in min 45

Share this post


Link to post
Share on other sites

rapid-steaua-5-1-x_394fec7c480c89.jpg

 

OFF : Uite alert , pe plan intern .  In locul tau mi-ar fi putina jena sa comentez de alte cluburi avand in vedere ca voi sunteti tinuti in palma de cand va-ti nascut . Nu o mai lungesc ca nu are rost

 

ON : Frumos meciu , cu multe goluri ..chiar imi era dor de un astfel de meci cu spectacol facut de galeriai dinamovista . Scorul putea fi mult mai mare...

 

P.s : La victorii toti va bateti cu pumnu in piept ca sunteti stelisti de mici  , dar la infrageri ? goliti stadionu in min 45

Eu n-am auzit din peluza ros-alba decat niste schelalaituri la pauza care s-ar fi tradus prin "opriti macelul". 

 

Si vezi ca recordul negativ la audiente din cate stiu eu tot Dinamo il are, cu vreo 50 de oameni la un meci (n-as vrea sa exagerez dar asa imi aduc aminte).

 

Meciul, unul frumos. Explicatia este una singura, Steaua a reusit sa deschida prima scorul, daca era invers, cum s-a intamplat in Ghencea, asistam la un meci similar. Apoi dupa egalare, au reusit din nou sa marcheze rapid si din nou asta a facut ca jocul sa devina mult mai deschis. Nu e de condamnat asta la dinamovisti, mi se pare logic sa inchizi jocul cand ai un rezultat favorabil in deplasare.

 

Steaua a reusit sa arate din nou (daca mai era nevoie), ca desi contrar haterilor care isi puneau semne de intrebare la meciuri cu Chiajna sau Sageata, Steaua a demonstrat ca este de departe cea mai buna echipa din Romania.

 

Totusi, Dinamo a fost privata de niste absente si aici l-as nominaliza in primul rand pe Tichot, care pentru mine este cel mai bun jucator pe parte defensiva al echipei. Cu el si poate cu un Catalin Munteanu, cred ca meciul ar fi putut fi mai echilibrat. De laudat Rotariu, care a demonstrat ca este un pusti talentat, dar si Lazar, chiar daca e un baiat putin labil psihic. Adica n-ai cum sa raspunzi la intrebarea " Cu cine vrei sa pice Romania la baraj ", " Cu Portugalia, sa ne dea Ronaldo 7 ;) ". In fine, poate ca e foarte tanar si i-a scapat porumbelul pe gura.

 

Si-acum, in incheiere, vreau sa aduc aminte de declaratia lui Stoican dupa ultimul meci de campionat: "A fost cat p-aci" (se referea sa bata Dinamo). In locul lui Reghecampf, asta as fi spus si eu "A fost cat p-aci" :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF: Hai să fim realişti cu toţii. Pe lângă faptul că marea majoritate a suporterilor care se dau fanatici se găsesc doar pe forum, ar trebui să mai pună mâna pe nişte cărţi să înveţe să scrie corect. Am văzut mai sus comentarii absolut deplasabile. Logica ar trebui să fie aşa: câştigi meciul, felicitări, te bucuri în interior sau cu un grup de prieteni. În schimb, aici e la modul: "au luat bătaie rivalii, hai să râdem şi să urinăm pe ei". Stai aşa, frate, că nu se face aşa. Glumele despre rezultate sunt doar nişte glume ale unor wannabe playful. E penibil să râzi de scorul pe care l-ai făcut într-un meci. Nu uitaţi, Steaua a fost martora unor meciuri pe care ar vrea să le uite cât mai repede. Dar aşa e românul, face haz de necaz la orice chestie, iar când păţeşte şi el la fel, începe să devină filozof.

 

Meciul a fost unul frumos, l-a depăşit complet pe cel de la Petrolul-Astra. Steaua a fost superioară şi a meritat victoria. Am observat că Dinamo poate să pună pericol şi o bună perioadă din meci a stat numai în pressing masiv, dar din păcate pentru ei fără niciun rezultat. Valorea lotului şi pregătirea jucătorilor şi-au spus cuvântul. Steaua a meritat pe deplin victoria şi mă bucur că Steaua a trecut în avantajul victoriilor la meciurile directe. ( 55-54 dacă nu mă înşel )

 

Ce aş vrea să subliniez, arbitrajul a fost impecabil. La cele două semifinale ni s-a demonstrat faptul că în România se poate să fii corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF: Hai să fim realişti cu toţii. Pe lângă faptul că marea majoritate a suporterilor care se dau fanatici se găsesc doar pe forum, ar trebui să mai pună mâna pe nişte cărţi să înveţe să scrie corect. Am văzut mai sus comentarii absolut deplasabile. Logica ar trebui să fie aşa: câştigi meciul, felicitări, te bucuri în interior sau cu un grup de prieteni. În schimb, aici e la modul: "au luat bătaie rivalii, hai să râdem şi să urinăm pe ei". Stai aşa, frate, că nu se face aşa. Glumele despre rezultate sunt doar nişte glume ale unor wannabe playful. E penibil să râzi de scorul pe care l-ai făcut într-un meci. Nu uitaţi, Steaua a fost martora unor meciuri pe care ar vrea să le uite cât mai repede. Dar aşa e românul, face haz de necaz la orice chestie, iar când păţeşte şi el la fel, începe să devină filozof.

 

Meciul a fost unul frumos, l-a depăşit complet pe cel de la Petrolul-Astra. Steaua a fost superioară şi a meritat victoria. Am observat că Dinamo poate să pună pericol şi o bună perioadă din meci a stat numai în pressing masiv, dar din păcate pentru ei fără niciun rezultat. Valorea lotului şi pregătirea jucătorilor şi-au spus cuvântul. Steaua a meritat pe deplin victoria şi mă bucur că Steaua a trecut în avantajul victoriilor la meciurile directe. ( 55-54 dacă nu mă înşel )

 

Ce aş vrea să subliniez, arbitrajul a fost impecabil. La cele două semifinale ni s-a demonstrat faptul că în România se poate să fii corect.

Ba eu nu sunt civilizat, cand ei faceau caterinci la meciurile cu Stuttgart sau Maccabi (parca jucasem cu Voltska sau Elfsborg) cum era?

Luati de-aici:

 

tB8O7hB.jpg

 

 

"Asa e, cinci am luat"

1pNxB68.jpg

 

SLzazU5.jpg

 

 

 

Invatatoarea la scoala:

-Balgradean numara pana la cinci!

Balgradean:

-Latovlevici,Varela,Chipciu,Tanase,Keseru!

 

Mie arbitrajul nu mi-a placut in mod deosebit. Pentru astfel de meciuri cel mai potrivit arbitru mi se pare Balaj. E altceva, lasa jocul liber, e mult mai frumos meciul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie arbitrajul nu mi-a placut in mod deosebit. Pentru astfel de meciuri cel mai potrivit arbitru mi se pare Balaj. E altceva, lasa jocul liber, e mult mai frumos meciul.

 

Mă refeream la faptul că nu au fost greşeli şi nici nu a fost un joc urât.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mă refeream la faptul că nu au fost greşeli şi nici nu a fost un joc urât.

Da, nu au fost greseli, dar cel putin la inceput a fragmentat jocul la greu. Fluiera orice atingere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uai...

Nu au inchis deloc jocul... pana in minutul 60 fundasii dinamovisti erau mai tot timpul la jumatatea terenului... Steaua nu a facut decat sa plimbe mingea si sa plece pe contraatac. Nu stiu daca pe sfarsit n-au mai atacat stelistii sau a schimbat Stoican tactica. Daca o luam asa Tucudean nici nu trebuia sa termine prima repriza in teren la cum a jucat, Balgradean spectator la toate golurile, iar de altii nu mai zic. Pacat de cativa care au incercat sa mai indrepte meciul. Asta li se cere, asta joaca. Asta e fotbalul jucat de Dinamo pentru banii pe care i-a bagat Negoita de cand e finantator.

 

Pozele ironice de unde le-ati luat? Din colectia "Vai de noi" din meciurile jucate cu Maccabi si Stuttgart?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba eu nu sunt civilizat, cand ei faceau caterinci la meciurile cu Stuttgart sau Maccabi (parca jucasem cu Voltska sau Elfsborg) cum era?

Luati de-aici:

 

tB8O7hB.jpg

 

 

"Asa e, cinci am luat"

1pNxB68.jpg

 

SLzazU5.jpg

 

 

 

Invatatoarea la scoala:

-Balgradean numara pana la cinci!

Balgradean:

-Latovlevici,Varela,Chipciu,Tanase,Keseru!

 

Mie arbitrajul nu mi-a placut in mod deosebit. Pentru astfel de meciuri cel mai potrivit arbitru mi se pare Balaj. E altceva, lasa jocul liber, e mult mai frumos meciul.

1932205_670089913030017_948959530_n.jpg

 

Ma amuza "Neacoita" cu declaratiile lui :)) , dar oricum s-a vazut o diferenta de la cer pana la pamant intre Steaua si Dinamo din pacate pentru eternul derby ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un joc destul de liber din punct de vedere al arbitrajului.

Nu prea s-au dat cartonase, a fost un joc mai barbatesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...