Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MardareCristian

[RESPINS][Sugestie] Difersificatia chatului

Recommended Posts

Nick: Guard

Sugestie:

Propun ca chatul sa fie compus din:

 

Local Chat

e7484e321378583.jpg 

Shouting Chat

8c383a321378585.jpg 

Whisper Chat

feb867321378586.jpg 

Global Chat

7c972c321378588.jpg 

Private Message

 

OOC ( Out Of Character ) Chat - Acum Broadcast

 

Aceasta diversificatie de chaturi ajuta jucatorii de a vorbii anumite lucruri in secret sau fara sa fie auziti de nimeni scazand spamul global la care facem si azi parte. Eu unu ca jucator vorbesc cu prietenii mei pe skype insa eu personal nu detin un microfon asa incat trebuie sa vorbesc pe chatul global de acum creand confuzie in randul jucatorilor. 

De ce Shout? : Pentru a crea o atmosfera mai clasica oferind grupurilor de membri de a se gasii mai usor fara a fi nevoiti sa foloseasca Global Chat
De ce Whisper? : Acum este folosit drept PM ( Private Message ) , insa atunci cand folosim Whisper-ul trebuie sa fim aproape de el.

De ce Global? : Acesta poate fi folosit pentru Comert/Nelamuri/Ajutor

De ce PM? : PM poate fi folosit doar de Admini/Helperi pentru a oferii un anonimat in discutiile cu jucatorii

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plugin-ul cu chat-uri diferite a fost scos deoarece anumite persoana nu au respectat chat-ul si se facea spam pe chat-ul GLOBAL unde sa vada toti .. asa ca s-a decis ca nu isi are rostul deoarece nimeni nu vorbeste unde ar trebuii sa fie corespunzator ..

Dar eu sunt PRO ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost impotriva cand sa scos acest plugin.Este o idee buna si a fost o idee buna,Doar daca playeri respecta si nu fac spam degeaba...In plus ar trebui sa fim cel putin 20 de server ca sa il bagam(parerea mea) Deoarece va deveni plictisitor si vor incepe toti sa vorbeasca pe Global ...

Dar totusi PRO

 

PRO

De acum incolo argumenteazati raspunsul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro, dar fara chat global , doar local, /w, si un fel de chat unde poți sa anunți ca , cumperi , vinzi , cauti cum e /ad pe samp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se va mai implementa pe server, am ajuns la concluzia ca e mai bine fara. -> Respins.

 

Lock.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...