Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ionutzs

ionix manager 2014

Recommended Posts

 

Salut, recent mi-am inceput cariera de antrenor la Real Madrid.

Difficultate : World Class

SEZON 2014-2015

 

Obiective propuse : Sa iau tot.

Budget intial de transferuri : 100.000.000 €

Transferuri:

Veniri : 

1.İlkay Gündoğan - Borussia Dortmund 32.000.000 €

2.Toni Kroos - Fc Bayern 40.000.000 €

3.César Azpilicueta - Chelsea  16.000.000 €

4.Robert Lewandowski - Borussia Dortmund 40.000.000 €

5.David Alaba  - Fc Bayern  18.000.000 €

Plecari: 

1. Sami Khedira - Fc Bayern 13.500.000 €

2. Pepe Ferreira - Man City  6.000.000 €

3. Karim Benzema - Fc Bayern 39.000.000 €

4. Luka Modrić - Ath. Madrid 16.500.000 €

5. Álvaro Arbeloa - Liverpool  2.400.000 €

Dupa  terminarea transferurilor si stabilirea contractelor bugetul este de 1.000.000€  si  Wage  400.000€.

 



 

 

Viitoare transferuri ce vreau sa le fac:

Baloteli - Ac Milan

Stephan El Shaarawy

Messi sau Iniesta

 

Astept pareri/sfaturi xD

bY ioNix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ii transferi pe cei mai buni jucatori din lume la echipa ta gen messi,iniesta...etc ,Lasi echipele adverse fara jucatori buni,chiar daca isi va transfera si ele dar faza e ca nu o sa mai ai adversar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ii transferi pe cei mai buni jucatori din lume la echipa ta gen messi,iniesta...etc ,Lasi echipele adverse fara jucatori buni,chiar daca isi va transfera si ele dar faza e ca nu o sa mai ai adversar...

Pai nu asta vrea toata lumea? am oferit 150 mil lu messi si nu vrea sa vina, la world class fara jucatori buni n-ai cum sa faci diferenta:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea , era mult mai frumos sa incepi cu o echipa de nivel Europa League sau chiar mai slabut.Asa cu adevarat puteai sa zice ca te bucuri de joc .. adica nu mai inteleg rostul jocului cand te duci din prima la o echipa cu buget de 100 mil de euro si cu jucatori precum Ronaldo sau Bale , parerea mea.

 

Ai facut transferuri bune , insa in locul tau sudam mai bine apararea.Luam inca 2 fundasi centrali gen : Caceres ( Juventus ) si cu Mangala ( Porto ) iar pe benzi un Baines ( Everton ) si un Luke Shaw ( parca Southampton ).

 

La mijloc trebuia sa il iei pe Vidal ( Juventus ) , Gundogan e un transfer bun insa nu l-as folosi ca inchizator ci mai degraba ca un nr 10 , jucator de pase.

 

Atac , e bine ca l-ai luat pe Lewa e un marcator insa ar fi fost bine sa il fi luat si pe Suarez sau pe Ibrahimovic , depinde ce fel de idee ca joc ai daca vrei sa joci rapid in pase ce ti-am propus este exact acest stil de joc ( al meu ) , daca vrei pase lungi si contre incearca jucatori rapizi pe benzi ( deja ai ) si la centru niste pasatori geniali precum Gerrard sau Modric ( pe care l-ai vandut ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea , era mult mai frumos sa incepi cu o echipa de nivel Europa League sau chiar mai slabut.Asa cu adevarat puteai sa zice ca te bucuri de joc .. adica nu mai inteleg rostul jocului cand te duci din prima la o echipa cu buget de 100 mil de euro si cu jucatori precum Ronaldo sau Bale , parerea mea.

 

Ai facut transferuri bune , insa in locul tau sudam mai bine apararea.Luam inca 2 fundasi centrali gen : Caceres ( Juventus ) si cu Mangala ( Porto ) iar pe benzi un Baines ( Everton ) si un Luke Shaw ( parca Southampton ).

 

La mijloc trebuia sa il iei pe Vidal ( Juventus ) , Gundogan e un transfer bun insa nu l-as folosi ca inchizator ci mai degraba ca un nr 10 , jucator de pase.

 

Atac , e bine ca l-ai luat pe Lewa e un marcator insa ar fi fost bine sa il fi luat si pe Suarez sau pe Ibrahimovic , depinde ce fel de idee ca joc ai daca vrei sa joci rapid in pase ce ti-am propus este exact acest stil de joc ( al meu ) , daca vrei pase lungi si contre incearca jucatori rapizi pe benzi ( deja ai ) si la centru niste pasatori geniali precum Gerrard sau Modric ( pe care l-ai vandut ).

Am negociat si cu  suarez insa   cere peste 55 mil si nu mi-am permis   sa cumpar doar pe el,la ibra nici nam mai incercat.

Cu fundasii eu zic ca Ramos si  Varane rupe  + ca varan e  tanar,alaba la fel  azpilicueta la fel....oricum buget  nu mai aveam sa cumpar pe caceres  sau mangala.

iar la mijloc    vruiam sa il iau pe pastore de la psg insa tot la fel scump...Asa ca mai bn  dau 200 si iau  pe messi.

Nu vreau sa stau mult la real  2-3 ani si dupa plec la  alta echipa.Depinde cn  imi ofera contract.

E mai bn  zic eu sa incepi  la o echipa mare ca dupa ai oferte de unde  sa alegi  :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut  revin cu cateva meciuri:  http://imgur.com/a/1mA65

Am  un inceput cam slab... El Clásico  il pierd dominand  tot meciul  si iau 2 goluri in min 86 si 90.(fuck messi).  

Match Facts El Clásico    http://imgur.com/a/UtcIm

Imi trebuie un jucator de pase care sa creze   gundogan e bun  pe defensiv  iar   isco mai mult accidentat...Niste  idei de jucatori   de creatie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer , nu prea are farmec cand incepi la o echipa ca Real (cel putin la mine care de fiecare data am inceput la o echipa slaba sau subdivizionara,)

Lotul tau e  mai mult spus decat OK .. asa ca , bafta-n continuare cu dominarea competitiilor 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer , nu prea are farmec cand incepi la o echipa ca Real (cel putin la mine care de fiecare data am inceput la o echipa slaba sau subdivizionara,)

Lotul tau e  mai mult spus decat OK .. asa ca , bafta-n continuare cu dominarea competitiilor 

Am spus si mai sus   am ales o echipa tare pentru a avea contracte bune  dupa ce o sa  o  parasesc.Dupa vreau sa ma duc undeva si sa imi iau juniori mei care ii cresc in academie la real :D sper  ca o sa fac ceva banii  :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cumpara-l pe Hazard, incearca cu Ronaldo varf impins, in orice caz, cumparal pe Moutinho, foarte bun pasator.

 

PS: Apuca-te de Fifa Manager ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...