Jump to content
Sign in to follow this  
HoLeee

[Acceptat] Clash Of Clans

Recommended Posts

Salut .

 

Am venit cu o propunere legata de jocul ''Clash Of Clans'', un joc cu aproape 4.000.000 de download's in foarte putin timp, care cred eu ca va da roade si la noi pe comunitate . Iar prin aceasta propunere poate se vor mai apuca playeri, care inca nu au descoperit acest joc . Jocul se joaca pe smartphone in general, si pe PC, dar cu ajutor-ul unor programe . Este un joc simplu, de strategie .

 

2s6q4w7.png

 

263jalv.jpg

 

23jpuuh.jpg

 

ng4io3.jpg

 

Despre joc :

 

Clash of Clans este un amestec captivant de planificare strategică și lupta rapid-paced competitive. Ridica o ar###### de barbari, Wizards război, dragoni și alți luptători puternici. Alăturați-vă un clan de jucători și ridica prin rândurile, sau crea propria dvs. Clan a contesta dreptul de proprietate asupra Realm. Conducerea înapoi goblinii este doar primul pas - căutarea dumneavoastră nu este peste până când clanul tau domnește suprem peste toate celelalte!

 

CARACTERISTICI
gratuit pentru a juca
Construieste satul tău într-o fortăreață de neînvins
luptă cu jucători din întreaga lume și să ia victoria lor Puncte
Alăturați-vă împreună cu alți jucători pentru a forma Clan final
Lupta împotriva clanuri rivale in epic Clan Wars
15 unități unice, cu mai multe niveluri de upgrade-uri
Apara satul tău cu tunuri, Towers, mortiere, bombe, Capcanele si pereti
Lupta împotriva Goblin Regele într-o campanie epica prin tărâmul

Notă : Clash of Clans este un joc on-line și necesită o conexiune la rețea pentru a juca.

 

Treaba sta in felu' urmator -

 

Propun sa se adauge o sectiune numita ''Clash Of Clans'' prescurtare '' C.O.C'' , la fel cum sa facut si la TS . In ultimul timp am vazut ca multi ultilizatori de pe acest forum activeaza pe acest joc, printre care si ''Daniel'' , ''GxFactor'' , ''iniTial'', ''cSd'',  ''sergiu'' , ''euflorin94'' , ''RUSUUU'' si alte nume cunoscute aici . 

Mai propun sa se faca un CLAN, sub numele de eGaming / eGamingRomania / etc . Nu numele este o problema, avem o gramada de ales .

 

La fel ca pe SA:MP, exista un CHAT al CLAN-ului eGaming, unde putem vorbii doar noi cei de aici . Si un chat Global . 

 

In sectiunea respectiva sa fie urmatoarele topic-uri :

 

- Membri CLAN .

- Recrutari CLAN .

- Regulament CLAN .

- Meciuri CLAN .

- Cereri CLAN .

- Anunturi CLAN .

 

In primul rand ca nu va costa nimic, ca la servere-le de TS / CS sau altele . Sa se dea bani pe host si altele lunar .

Ca tot zicea cineva pe aici ca daca comunitatea nu va mai aduce jocuri noi, o sa se duca de tot in jos .

 

P.S : Cei care habar nu aveti cu ce se mananca acest joc, nu veniti cu comentari de tot rahatu .

 

Thanks .

Edited by HoLeee
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro! Mi se pare o idee buna, odata ce esti activ pe acest joc si cresti in level devii cat mai captivat de el, iar faptul ca se joaca pe telefon este un plus din punctul meu de vedere pentru ca poti fii activ si socializa cu cei din clanul tau de oriunde. Plus ca prin dezvoltarea clanului, putem face reclama comunitatii. 

Din punctul meu de vedere:

 - Nu prea mi se par bune urmatoarele topicuri din aceasta sectiune: Recrutari clan si Meciuri Clan, deoarece cred ca ar fii bine ca recrutarile sa se faca in joc, nu pe forum, iar din cat stiu eu, meciurile impotriva altor clanuri sunt aleatorii, nu pot fii decise de catre lider/lider. 

 - Cred ca ar trebui adaugate urmatoarele topicuri: Strategii atack, si Designuri Baza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca il joc pe calculator, se updateaza la zi? Adica in caz de un update mi se updateaza si pe pc?

Edited by Little

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca il joc pe calculator, se uploadeaza la zi? Adica in caz de un update mi se updateaza si pe pc?

 

Da, e la fel ca pe smartphone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, e la fel ca pe smartphone.

 

Acum il instalez, multumesc. Sunt PRO :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum se instaleaza pe pc?:O vreau sa il incerc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum se instaleaza pe pc? :O vreau sa il incerc

il bagi cu bluestacks, 

Eu sunt Pro :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atat timp cat nu avem nimic de pierdut, ci doar de castigat, eu zic ca se poate face.

Problema e ca nu stiu cati sunt dispusi sa renunte la actualul clan in care sunt, pentru a veni pe clanul comunitatii.

Eu de exemplu am propriul meu clan, pe care l-am facut cu un prieten, momentan suntem 50/50 si nu prea as renunta la clan, si banuiesc ca mai sunt in situatia mea.

Totusi ideea e buna, pentru cei care vor sa joace sau nu au inca un clan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro, daca se va pune in aplicare ma reapuc si eu de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este usorr de facut clanul, recrutarile se pot face pe joc mai mult dar cum a spus si Sergiu nu prea poti convinge pe cei care au clan cu trupe de level 4 sau 5 sa se ducă intr-un clan cu trupe de level 1-2-3...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum se instaleaza pe pc? :O vreau sa il incerc

 

Cu un singur program :)), e ca si cum ai avea telefon pe calculator, android mai exact CLICK, intri si il downloadezi, iti alegi sistemul, 2 parti diferite. Pe urma iti creezi un cont de google sau pur si simplu unul existent, ai sa-ti dai seama despre ce vorbesc dupa ce l-ai instalat.

Edited by Little

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu neaparat sa aducem oameni in clan care joaca deja.

Desi, nu ar strica sa se alature si cei experimentati care joaca jocul de ceva timp.

Poate vor fi atrasi si useri de pe forum care nu au jucat inca acest joc, se vor apuca si usor usor vor deveni jucatori priceputi, si pe parcurs va evolua si clanul.

Bineinteles ca niciodata un clan nu este perfect dezvoltat si bine organizat de la inceput.

Pas cu pas, se poate face ceva frumos..zic eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este usorr de facut clanul, recrutarile se pot face pe joc mai mult dar cum a spus si Sergiu nu prea poti convinge pe cei care au clan cu trupe de level 4 sau 5 sa se ducă intr-un clan cu trupe de level 1-2-3...

 

Aici iti dau dreptate, eu ma enervez cand vad ca-mi da unu 4 giganti de lvl 2 :)), dar de lvl 1.

 

Ma gandeam demult si eu la ideea asta cu clanul comunitatii, dar nu eram inca sigur ca joaca atatia CoC, stiam doar de Daniel si R3ndan, cei care m-au adus pe joc si m-au invatat sa joc, atat.

Si in plus reclama clanului ne putem face pe forumul oficial Supercell unde au sectiune speciaal pt. asta. Eu unul sunt PRO si chiar mi-ar placea, dar unii nu ar renunta la clanul prezent, eu personal sunt in clanul actual de 2 luni jumate aproximativ :)). Dar totusi merita incercat pentru ca e un joc foarte interesant si dragut care merita jucat, si cu cat iti cresti baza cu atat e mai captivant (peste cateva zile fac dragon, yey ^^).

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO , ma bag si eu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici iti dau dreptate, eu ma enervez cand vad ca-mi da unu 4 giganti de lvl 2 :)), dar de lvl 1.

 

Ma gandeam demult si eu la ideea asta cu clanul comunitatii, dar nu eram inca sigur ca joaca atatia CoC, stiam doar de Daniel si R3ndan, cei care m-au adus pe joc si m-au invatat sa joc, atat.

Si in plus reclama clanului ne putem face pe forumul oficial Supercell unde au sectiune speciaal pt. asta. Eu unul sunt PRO si chiar mi-ar placea, dar unii nu ar renunta la clanul prezent, eu personal sunt in clanul actual de 2 luni jumate aproximativ :)). Dar totusi merita incercat pentru ca e un joc foarte interesant si dragut care merita jucat, si cu cat iti cresti baza cu atat e mai captivant (peste cateva zile fac dragon, yey ^^).

Off : Pe mine m-ai uitat. :))

On : Pentru ca ai adus in discutie forumul celor de la Supercell, acolo gasiti tutoriale, strategii, tactici, etc. In limba engleza, evident. Deci cine doreste sa invete poate intra acolo si o sa gaseasca mii de tutoriale si chestii utile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca mai sunt care joaca, si multi care sunt intersati de acest joc .

 

Sincer, vad ca cu SA:MP-ul nu prea mai merge, poate cu propunerea asta se va schimba ceva. Si cum au zis si alti, prin intermediul CLAN-ului, cu cat il ridicam mai mult, cu atat mai mult facem reclama si comunitatii .

 

Acum sa vedem ce zice staff-ul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO ! ... ma apuc si eu de el daca se face clan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO! Sunt si eu cu voi :) Dar cine ma ajuta si pe mine cu instalarea pe pc? :)

 

Metode contact profil :)

Edited by Satana95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro ! Si eu as dori sa joc acest joc 

Cine ma ajuta cu install ? 

Edited by Adr1an

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrati pe site-ul lor oficial , acolo gasiti tot .

 

Dar o sa va dau eu PM diseara cu un tutorial pentru a putea juca si pe PC , acum sunt de pe tel .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Closed, propunerea va fi analizata si dat un raspuns in zilele urmatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acceptat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...