Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

OmuPower

Cheloo, la un pas de un nou scandal din cauza rasismului

Recommended Posts

Cheloo, la un pas de un nou scandal din cauza rasismului

 

 

Cheloo-1488.jpg

 

 

 

Rapperul Cheloo, pasionat de off-road, s-a dus cu o mașină de teren pe un traseu accidentat unde a filmat videoclipul piesei “Suma Defectelor”, un single în care își cântă ura față de tot ceea ce îl deranjează.

Însă nu faptul că s-a filmat lângă o mașină plină de noroi va atrage scandalul asupra sa, ci unul dintre tricourile pe care le poartă artistul în acest nou clip, al cărui mesaj este unul rasist.

Mai precis, Cheloo are inspcripționat pe unul dintre tricouri textul “Sunt mândru că sunt suma defectelor mele” și cifrele 1488, care reprezintă supremația rasei albe.

 14 = (cele 14 cuvinte)

“Va trebui sa asiguram existența poporului nostru și un viitor pentru copiii noștri albi”, frază spusă de George Lincoln Rockwell, fondatorul Partidului American Nazist

88 = H este cea de-a opta literă în alfabet, astfel rezultă HH = Heil Hitler

1488 = White Pride Word Wide (Mândria albă la nivel global)

Nu este pentru prima dată cănd Cheloo se afișează cu astfel de mesaje subliminale, în clipul “Plec pe Marte”, o colaborare cu Smiley, rapperul a purtat un tricou asemănător pe care scria “White and Proud 14”, lucru ce i-a adus numeroase probleme.

La acel moment el a declarat: “Tricoul pe care il port în videoclip spune doar ca “sunt mândru că sunt alb”.

 

Sursa: eGaming
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ăsta e articol de muzică sau de promovat cancan-uri băşinoase ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu inteleg, astia chiar sunt dobitoci pe bune ?

Atata timp cat nu poarta ceva care sa instige la violenta, rasism, etc, cum poti sa te iei de un om asa aiurea ?

 

Da oameni buni, daca scria "moarte tiganilor" aveau tot dreptul protectorii pacii sa ciripeasca, dar atata timp cat eu ca cetatean port un tricou pe care scrie 1488, cum poti sa te iei de mine ?

Ca semnifica nu stiu ce asta-i alta poveste, dar pana la urma este doar un numar, de ce nu as avea voie sa-l port pe tricou ?

Numai oameni bolnavi la tot pasul ... :-&

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...