HoLeee

[Clash of Clans] Discutii

1075 posts in this topic

Aici putem discuta probleme in legatura cu Clash Of Clans, nelamuriri etc .

Este interzis dublu-post / limbajul vulgar s-au posturile care nu au legatura cu jocul .

Am o problema in legatura cu clash nu se respecta forumul si nu se mai doneaza cum se dona ... ar trebuie sa se rezolve treaba asta ... iar co lideri da start war fara a se consola cu liderul care akm sunt eu (Alinn) ;)

Am o problema in legatura cu clash nu se respecta forumul si nu se mai doneaza cum se dona ... ar trebuie sa se rezolve treaba asta ... iar co lideri da start war fara a se consola cu liderul care akm sunt eu (Alinn) ;)

Cea mai trista parte la jocul asta e partea cu donatiile, parerea mea. Intotdeauna cei care doneaza o sa fie cei mai buni. Eu unul nu am donat si nici n-o sa donez.

Cea mai trista parte la jocul asta e partea cu donatiile, parerea mea. Intotdeauna cei care doneaza o sa fie cei mai buni. Eu unul nu am donat si nici n-o sa donez.

Pai daca donezi iti ajuti colegi din clan cu niste trupe . Nu conteaza cate sunt bine venite toate . Incearca sa donezi ;)

Ai inteles gresit, el nu se referea la donat bani, se referea strict la trupe. Adica x cere ajutor, are nevoie de trupe, tu poti sa ii dai 10 arcasi, 3 giganti sau mai stiu eu ce.

Ai inteles gresit, el nu se referea la donat bani, se referea strict la trupe. Adica x cere ajutor, are nevoie de trupe, tu poti sa ii dai 10 arcasi, 3 giganti sau mai stiu eu ce.

Pai din ce-am vazut asta era ultima parte. Am vazut ca zicea si ceva de donatii. In fine.

Pai daca donezi iti ajuti colegi din clan cu niste trupe . Nu conteaza cate sunt bine venite toate . Incearca sa donezi ;)

Nu, nu voi dona pentru ca mi se pare aiurea sa dai bani pt un joc.

Pai din ce-am vazut asta era ultima parte. Am vazut ca zicea si ceva de donatii. In fine.

Nu, nu voi dona pentru ca mi se pare aiurea sa dai bani pt un joc.

Nu intelegi ca nu se refera la donatii cu bani in joc ci sa donezi la un membru din clanul tau trupe pe care le ai tu ( Arcasi , Giganti , Barbari etc) 

ipad-supercell-clash-of-clans_donate.jpg

Exemplu poza de sus.

Nu intelegi ca nu se refera la donatii cu bani in joc ci sa donezi la un membru din clanul tau trupe pe care le ai tu ( Arcasi , Giganti , Barbari etc) 

ipad-supercell-clash-of-clans_donate.jpg

Exemplu poza de sus.

Ok gata m-am prins. E greu cu Becali.

Ok gata m-am prins. E greu cu Becali.

Radule eu nu ti am zis sa donezi bani pt un jok si mi e asa mi se pare o prostie . Eu ti am zis cand o sa intri intr-un clan o sa iti ceara colegi sa ii ajuti cu niste trupe ;):) si deaia ti am zis sa donezi .adica donezi din ce ai tu pe campul de lupta ;)

Ma apuc si eu k ?

Edited by Stefanescu

Salut! Am o problema, si voua nu va merge coc-ul?

Cand intru in el spune ceva de genul : server are under maintenarcers sau cum...

Salut! Am o problema, si voua nu va merge coc-ul?

Cand intru in el spune ceva de genul : server are under maintenarcers sau cum...

Scrie clar ca este mentenanta, ce este asa de greu sa citesti 2 randuri? :|

Pe romaneste se fac lucrari de intretinere,acum merge,s-a adaugat o chestie din cate vad , poti sa dai boost la mine si pompe cu un gem timp de 7 zile(Adica merge mai rapid si mai mult pentru colectarea de elixir si gold)

Pe romaneste se fac lucrari de intretinere,acum merge,s-a adaugat o chestie din cate vad , poti sa dai boost la mine si pompe cu un gem timp de 7 zile(Adica merge mai rapid si mai mult pentru colectarea de elixir si gold)

Dar nu merge :| Eu am incercat si tot imi cere o gramada de gems. Sau poate nu stiu eu cum sa dau. Eu dau upgrade normal, cum se da si apoi ma asteptam sa apara ca e nevoie de 1 gem ca sa termine muncitorul imediat lucrarea.

Dar nu merge :| Eu am incercat si tot imi cere o gramada de gems. Sau poate nu stiu eu cum sa dau. Eu dau upgrade normal, cum se da si apoi ma asteptam sa apara ca e nevoie de 1 gem ca sa termine muncitorul imediat lucrarea.

Iar ai inteles gresit. Timp de 7 zile, adica pana pe 7 august, poti da boost la minele de aur si pompele de elixir cu 1 gem, pur si simplu iti genereaza resurse mai repede, nu are treaba cu upgrade-ul lor.

Iar ai inteles gresit. Timp de 7 zile, adica pana pe 7 august, poti da boost la minele de aur si pompele de elixir cu 1 gem, pur si simplu iti genereaza resurse mai repede, nu are treaba cu upgrade-ul lor.

Asta am si inteles. Dar cum dau boost?

Asta am si inteles. Dar cum dau boost?

Trebuie sa fie upgradate la un anumit level daca nu ma insel. Nu ma intreba ca nu stiu cat. :)

Dai "un deget" pe minele sau pompele tale si apesi diamantul din dreapta sus verde. Exemplu:

One+Gem+Boost+Resource.png

Edited by Daniel17

Dai "un deget" pe minele sau pompele tale si apesi diamantul din dreapta sus verde. Exemplu:

One+Gem+Boost+Resource.png

Gata, gasisem, thx anyway :D

Danel de curiozitate .. cat a durat sa faci Elixir Drill-u de lvl 6 ? :))

Si cat iti scoate pe zi sa zicem ..

Danel de curiozitate .. cat a durat sa faci Elixir Drill-u de lvl 6 ? :))

Si cat iti scoate pe zi sa zicem ..

Nu e al meu ... Am luat imaginea de pe net, eu il am de level 1... si tocmai la town hall 9 poti sa il faci level 6( eu am town hall level 8)

Edited by Daniel17

Aa, da, am uitat ca la TH 8 abea ti-l elibereaza elixir drill-u . :)) Oricum tot mai mult faci din furat . Acum aia care au 2 - 3 si le bosteaza cu 1 GEM au prins bine .

Ce naspa, nu poti sa dai boost la collector si mine pe care le bagi dupa ce au anuntat faza cu 1 gem pt boost 7 zile.

Ce naspa, nu poti sa dai boost la collector si mine pe care le bagi dupa ce au anuntat faza cu 1 gem pt boost 7 zile.

Mie nici la alea pe care le aveam de cand m-am apucat nu imi merge, nu stiu de ce.

Mie nici la alea pe care le aveam de cand m-am apucat nu imi merge, nu stiu de ce.

Poate nu faci cum trebuie. Selecteaza o mina si vezi ca ai boost acolo langa Info. Na, scuze daca stiai deja si par ca-ti explic prima litera a abecedarului dar am zis sa te ajut. :)