Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

DOC - Praf

Recommended Posts

Ce abureli ma? Ca eu de cand te stiu te contrazici pana e ca tine ,chiar fara sa ai argumente ,ca si cu dota vs lol, o arzi smecher cu diacritice , mai mai ai demonstra si tu ca esti mai tare ca altii , nu te inteleg frate . Grow some ballz .

Dar tu ce ai vrea ma , sa nu iasa bani din rap? Ei nu mananca? Mai ales daca te dedici complet si compui mereu ai niste asteptari de la public , sa atingi un anumit target , etc.

Vorbesti de parca ar fi teoria conspiratiei la mijloc si noi am fi prea orbi s-o vedem . 

De când mă știi tu,mă?Ce legătură au diacriticile sau cum o ard eu?Sau Dota vs LoL?Ești total pe lângă.Îmi spui mie să învăț să scriu,dar tu scrii ca un puștan de clasa a 5-a.Să nu mai pomenesc că mă-nveți cum să pun virgula.Omule,ești pe lângă cu acest subiect.Spui că vin fără argumente și mă contrazic până când am eu dreptate,dar tu schimbi subiectul cu Dota vs LoL.Da,așa și este.Atâta timp cât știu că tu n-ai dreptate sau nu ești deschis la minte mă contrazic până îți arăt că am dreptate.

Iar te contrazici.Cu o pagină în urmă spui că a semnat cu HaHaHa și scoate melodii de rahat,dar acum spui că și ei trebuie să mănânce.Trebuie să le iasă banii.Normal.Toată mascarada asta ține doar de Marketing.Dacă aveau ceva de rezolvat,o rezolvau în privat.Nu în public.

 

Deja internetul este împărțit în două tabere.Penibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja nu se mai comenteaza despre melodie :)).

 

Ar trebui sa se creeze un topic special : Doc vs Omblandon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja nu se mai comenteaza despre melodie 21.gif.

 

Ar trebui sa se creeze un topic special : Doc vs Omblandon.

Lasa ca-i ok. Probabil e singurul topic de pe sectiunea Muzica unde chiar nu se posteaza pentru +1. 

Pe mine m-amuza astia de pe YouTube cum se-mpart in 2 tabere si se-njura la comentarii, cand de fapt niciunu' dintre aia n-are dreptate cu nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comercial ... voi cand ziceti Comercial va ganditi ca vezi domne nu mai scoate melodii bune sau d'astea.Comerciali au fost si vor ramane, ca altfel ar fi fost morti pana acum.

 

Cand spui "comercial" te referi la : 

 

- Albume scoase

- Aparitii la TV ( showuri, muzica etc.)

- Concerte

- Radio

s.a.m.d

 

Deci... parazitii au fost comerciali tot timpul iar DOC la fel, nu va mai bateti cu pumnul in piept pe tema asta cand nu aveti habar ce inseamna cuvantul acesta.

 

Nu o mai ardeti aiurea, caci daca e sa o luam cum ganditi voi cuvantul comercial : 

 

- Injuraturi in toate melodiile

- Albume scoase si cumparate doar de voi

- Sa nu apara la TV 

- Sa nu apara la Radio

- Sa posteze doar pe YT.

 

Uite ... Bitza este "comercial" dar de ce nimeni nu i-a spus asa ?! Pentru ca el poate transmite un mesaj fara sa injure si il transmite in stilul sau caracteristic.Eu sincer, il detest pe DOC insa fiecare cu gusturile lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea, e interesant sa vezi 2 grei cum se "cearta in rime", atata timp cat nu se bat intre ei (E bine ca se mai practica si la noi "Diss-ul", cam in asta consta o mare parte din Rap). Am vazut ca il criticati pe Cheloo ca a scos melodie cu Smiley... si care-i problema ? Daca asculti doar partea cand canta Cheloo, nu e nimic neobisnuit, are acelasi stil cu care ne-am obisnuit pana acum. Infine, e destul de clar ca Ombladon e peste DOC cu mult .. adica uitati-va si voi la concerte sa vedeti cand vine CTC ca vin mai mult copii de 16 ani cu sapca YMCB si habar n-au sa cante un vers, pe cand la Parazitii n-ai loc sa intrii la concert si nu vezi toti rapanosii. Ma rog, eu ascult ambele trupe dar, nu poti compara Parazitii cu CTC ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

De când mă știi tu,mă?Ce legătură au diacriticile sau cum o ard eu?Sau Dota vs LoL?Ești total pe lângă.Îmi spui mie să învăț să scriu,dar tu scrii ca un puștan de clasa a 5-a.Să nu mai pomenesc că mă-nveți cum să pun virgula.Omule,ești pe lângă cu acest subiect.Spui că vin fără argumente și mă contrazic până când am eu dreptate,dar tu schimbi subiectul cu Dota vs LoL.Da,așa și este.Atâta timp cât știu că tu n-ai dreptate sau nu ești deschis la minte mă contrazic până îți arăt că am dreptate.

Iar te contrazici.Cu o pagină în urmă spui că a semnat cu HaHaHa și scoate melodii de rahat,dar acum spui că și ei trebuie să mănânce.Trebuie să le iasă banii.Normal.Toată mascarada asta ține doar de Marketing.Dacă aveau ceva de rezolvat,o rezolvau în privat.Nu în public.

 

Deja internetul este împărțit în două tabere.Penibil.

 

Ma contrazic singur auzi , stai frate ca-mi iei vorbele si le asezi cum vrei tu , normal ca trebuie sa scoata bani sa traiasca nu? Dar una e sa scoti un album , iar alta e sa semnezi cu Ha , confunzi lucrurile . Si chiar o arzi urat , gen pi.z.d.a , iti alegi cuvintele si dai preply in 2 ore , dude like i said grow some mfkin ballz .

I mean , uita-te la tine altceva decat sa contrazici pe altii nu faci , adu ma argumente . Nu-mi spune tu mie ca ma contrazic singur si iei cuvintele si le pui cum vrei tu , tu clar ai o problema , doar am mentionat de dota si lol si gata , cica schimb subiectul . Oricum mi se pare ca esti pe langa genul asta de muzica . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

haNNi, tu ai ramas fara argumente daca ai trecut la jigniri.

Totusi, care-i problema daca a semnat cu HaHaHa? Lol. E decizia lui. Trebuia sa faca un sondaj de opinie sau cum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea, e interesant sa vezi 2 grei cum se "cearta in rime", atata timp cat nu se bat intre ei (E bine ca se mai practica si la noi "Diss-ul", cam in asta consta o mare parte din Rap). Am vazut ca il criticati pe Cheloo ca a scos melodie cu Smiley... si care-i problema ? Daca asculti doar partea cand canta Cheloo, nu e nimic neobisnuit, are acelasi stil cu care ne-am obisnuit pana acum. Infine, e destul de clar ca Ombladon e peste DOC cu mult .. adica uitati-va si voi la concerte sa vedeti cand vine CTC ca vin mai mult copii de 16 ani cu sapca YMCB si habar n-au sa cante un vers, pe cand la Parazitii n-ai loc sa intrii la concert si nu vezi toti rapanosii. Ma rog, eu ascult ambele trupe dar, nu poti compara Parazitii cu CTC ..

 

Sincer sa fiu eu ma duceam la ambele trupe la concerte. Si dupa cum zice si DOC in piesa, la Parazitii la concerc am vazut 50% doar Cocalari cu tricou cu Ronaldo 7 pe spate, care au venit si ei, ca de canta Parazitii. La C.T.C intradevar s-au strans o gramada de pusti in ultima vreme, dar mai bine pusti de 14-15 ani care au tot timpul inainte decat toti cocalarii cu care te iei la bataie prin concerte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma contrazic singur auzi , stai frate ca-mi iei vorbele si le asezi cum vrei tu , normal ca trebuie sa scoata bani sa traiasca nu? Dar una e sa scoti un album , iar alta e sa semnezi cu Ha , confunzi lucrurile . Si chiar o arzi urat , gen pi.z.d.a , iti alegi cuvintele si dai preply in 2 ore , dude like i said grow some mfkin ballz .

I mean , uita-te la tine altceva decat sa contrazici pe altii nu faci , adu ma argumente . Nu-mi spune tu mie ca ma contrazic singur si iei cuvintele si le pui cum vrei tu , tu clar ai o problema , doar am mentionat de dota si lol si gata , cica schimb subiectul . Oricum mi se pare ca esti pe langa genul asta de muzica . 

Tu crezi că stau să urmăresc pe forum ce faci tu?Sau ce postezi?Am alte activități de făcut.O ard pi.zdă ? Prietene,am boașele mult mai mari și mai tari c-ale tale.Păi cum nu schimbi subiectul când noi vorbim strict de DOC și Ombladon,iar tu menționezi cum o ard,de Dota vs LoL și cum scriu.Îmi spui mie că am o probleme,dar ar fi ok să te uiți la tine înainte.Rămâi pe lângă subiect.Te-ai luat de Ghici_Cine că nu știe ce vorbește și i-ai spus să evite topicul,dar ți-a demonstrat că știe.Încă gândești ca un copil.Încetează să mai fii coleric.Apropo,m-ai impresionat de la "sunt in 96 , ianuarie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba va certati voi aici care e mai tare, fiecare cu gusturile lui. Imi plac vechile melodii Parazitii si Ombladon, pentru ca sunt underground si transmit un mesaj, un minus este faptul ca se injura cam mult prin ele. Astea de acum nu le ascult ca ma cam dezgusta: Toate's la fel, Bot in bot cu o lepra mica nici macar nu am ascultat-o. Nu mai criticati aiurea ca DOC a semnat cu HaHaHa, multora nu le convine ca vezi Doamne va deveni prea comercial si nu va mai fi acelasi, nici eu nu prea sunt de accord, dar omu' tre'sa castige si el un ban.
Despre CTC ce pot spune, este adevarat ca nu mai este ca un intreg, dar melodiile scoase acum ceva ani chiar imi plac (ex: click), si pot spune ca imi place mai mult CTC decat Parazitii.
Am vazut ca s-a pomenit de Dragonu' pe aici si despre transformarea sa, bravo lui ca a reusit sa faca aceasta transformare, dar melodiile de acum pe care le compune in Haarp Cord cu Sisu nu prea ma atrag si nu le ascult, sunt prea religioase, eu inca ascult Specii si Kazi Ploae (Amenintarea Maimutei, Imperiul Lianelor, Usile vol. 1, etc.) si vechile albume Haarp Cord, si sa nu uitam de Cedry2k.
 

Stai cuminte, Cheloo a facut o piesa cu Smiley si aia a transmis un mesaj.
 
Porcaria aia de "Lasa-ma-mi place" sau cum o cheama ce mesaj are ?! El in 4 minute a incercat sa faca un diss cica insa Ombladon in 10s i-a dat KO.
 
Asa cum ziceam, cand Parazitii scoteau primul lor album probabil Doc era in spatele blocului si fredona versurile. Parazitii nu mai scot albume ( sau cel putin asa stiu ) pentru ca nu se vand, fiindca la radiouri si la moda sunt maimute gen : Andra, Doc, Bibanu si toate imitatiile proaste de muzicieni care cand sunt LIVE parca sunt alte persoane.

 
E cam logic ca la moda sunt persoane gen Andra, Bibanu (cine mai e si asta?), etc, nu toata lumea asculta rap underground, publicul acestui gen de muzica sunt in general adolescenti, si e normal ca trebuie sa faca ceva ca sa scoata bani, doar nu o sa vezi la televizor sau sa asculti la radio melodii care fac fac referire la guvernul Romaniei si toate lucrurile negative ce se intampla in tara asta, e cam normal nu? Asa ca trebuie sa faca colaborari care sa aibe si un mesaj pozitiv.
 

Ma contrazic singur auzi , stai frate ca-mi iei vorbele si le asezi cum vrei tu , normal ca trebuie sa scoata bani sa traiasca nu? Dar una e sa scoti un album , iar alta e sa semnezi cu Ha , confunzi lucrurile . Si chiar o arzi urat , gen pi.z.d.a , iti alegi cuvintele si dai preply in 2 ore , dude like i said grow some mfkin ballz .
I mean , uita-te la tine altceva decat sa contrazici pe altii nu faci , adu ma argumente . Nu-mi spune tu mie ca ma contrazic singur si iei cuvintele si le pui cum vrei tu , tu clar ai o problema , doar am mentionat de dota si lol si gata , cica schimb subiectul . Oricum mi se pare ca esti pe langa genul asta de muzica .


Lasa "romgleza" asta ca suntem in Romania, nu in SUA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va inteleg , va certati aici degeaba.

1. Asa zisii "raperi  la moda" , cum zice Doc , il apreciaza  pe Doc , pentru ce? Mesaj mult mai prost decat al lui Ombladon.  

2. oc in piesa rapcapitulare  , spune ca e batran si ca in muzica i-a crescut "peri albi" , iar in disul asta il face pe ombladon batran si ca e rap "de moda veche"

3. doc s-a chinuit 4 zile sa faca o piesa de 4 minute in care se contrazice sigur , si scoate vorbe am'pulea

4. Ombladon in 10 secunde ii da KO lui Doc , clar.

 

* Si in caz ca nu stiti tot comflictul a inceput de la "pizderu"  de Doc.

 

Abea astept zilele prieteniei , sa se intanleasca , sa vedeti ce freestyle ii da Ombladon direct  live acolo. Pace 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va inteleg , va certati aici degeaba.

1. Asa zisii "raperi  la moda" , cum zice Doc , il apreciaza  pe Doc , pentru ce? Mesaj mult mai prost decat al lui Ombladon.  

2. oc in piesa rapcapitulare  , spune ca e batran si ca in muzica i-a crescut "peri albi" , iar in disul asta il face pe ombladon batran si ca e rap "de moda veche"

3. doc s-a chinuit 4 zile sa faca o piesa de 4 minute in care se contrazice sigur , si scoate vorbe am'pulea

4. Ombladon in 10 secunde ii da KO lui Doc , clar.

 

* Si in caz ca nu stiti tot comflictul a inceput de la "pizderu"  de Doc.

 

Abea astept zilele prieteniei , sa se intanleasca , sa vedeti ce freestyle ii da Ombladon direct  live acolo. Pace 

Cu ce l-a facut ma KO? Ca l-a injurat si ca a zis de HaHaHa? Nu inteleg, de ce il ridicati atat in slavi pentru alea 10 secunde "de glorie" din care 7 sunt injuraturi? Doh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"La tine-i duma retarda, misogina, cocalara, si ti-a mers ca stim prea bine ca asa-i juma’ de tara"

 

Asta se cheama K.O. va inteleg ca va simtiti in jumatea' aceea, totusi lasati-o mai moale, cocalarilor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...