Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

E30

Program si inform@tii lansare EP "Sfintii Inchisorilor"

Recommended Posts

10671230_10205457545219688_1780118116800

 

Mesaj de la Cedry2k postat pe 6 octombrie:

 

"Va multumesc din suflet pentru reactii! au fost mult peste asteptarile mele, incepand de la urari de bine si pana la injuraturi :)). As vrea sa clarific mai multe aspecte. Legat de revenirea mea, voi da explicatii exclusiv la concerte, fiindca numai celor care ma sustin le datorez. Legat de eveniment propriu-zis, e clar ca avem o problema: capacitatea Silver Church e de maxim 900 de locuri. Personal, nu cred ca vor veni nici pe departe atatia cati s-au inscris, dar, in cazul in care se intampla, totusi, eu si echipa mea analizam posibilitatea sa facem doua spectacole consecutive. Decizia va fi luata in functie de numarul de oameni prezenti efectiv acolo. In aceasta idee, dar si pentru ca va foarte aglomerat, primul spectacol va incepe imediat ce se va umple complet sala (probabil 9.00) Daca va fi nevoia si de un al doilea spectacol, ceea ce nu cred si nici nu as vrea, apreciez ca va incepe in jurul orei 23.30. 
Tre' sa mai aduc niste lamuriri pentru cei care s-au entuziasmat prea tare: NU SCOT ALBUM! e doar un EP, are numai 6 piese. M-am hotarat sa las cd-ul la 10 RON pana la urma, (bani in care se gasesc costurile pentru productie si distributie). Singurul meu scop a fost sa vorbesc tinerilor romani despre acesti Oameni care au patimit in inchisorile comuniste si, mult mai grav, sunt prigoniti si astazi. Mai sunt si altele de zis, dar vorbim acolo. Or sa mai vina cu mine Sisu, Stres, Carbon, Euforic, Stripes, Dragos. Spectacolul meu va dura o ora si ceva. Va astept la Silver, prieteni, Doamne, ajuta!"

 

 

Program:

 

"Spectacolul nr 1: intrarea se face incepand cu la 19.00, spectacolul efectiv incepe imediat ce vom avea 800 de oameni in sala, ca sa se poata si respira. APRECIEZ ca vom incepe pe la 21.00 si vom incheia pe la 23.00. Un decalaj prea mare nu va fi, in mod sigur. 

Spectacolul nr 2: APRECIEZ ca va incepe in jurul orelor 23.30 - 0.00. si se va incheia pe la 2.00.

Nu am stiut, dat fiind timpul scurt, ce alta solutie sa gasesc pentru a nu trimite atatia oameni acasa, unii venind din provincie si chiar din alte tari special pentru eveniment. Sunt un pic coplesit de interesul vostru pentru concert, sper sa iasa cum imi propun eu si sa fiti multumiti! Cu respect, Doamne, ajuta!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...