Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

PauL96

De Ce Nu Votez Victor Ponta | #Gandeste inca este legal

72 posts in this topic

Nu am varsta necesara sa votez insa eu daca aveam 18 ani sincer il votam pe Ponta, el vreau sa iasa.

Nu am varsta necesara sa votez insa eu daca aveam 18 ani sincer il votam pe Ponta, el vreau sa iasa.

Atunci mai bine ca nu ai varsta necesara, prostie acuta.

Are dreptate iuli...Ai o boala foarte grea si nu mai ai cum sa o tratezi scz!

Ponta presedinte !!!

Oricum.. tot Ponta iese.Voturile sunt deja gata facute.

Am vazut cu Vadim, pai bai vere tu gandesti ? Ai vazut si tu ca are boala pe tigani si gata ? Ai macar o idee asa mai mare despre el ? Daca iese el presedinte ( ceea ce e imposibil ), ar trebuii sa spunem Welcome Back la comunsim, ceea ce nu cred ca stii ce inseamna.

Si eu sunt de parere ca Vadim e singura solutie...chiar daca e nebun, asta nu isi vinde tara ungurilor cum face urecheatul de ponta.

Da frate.. Votati-l pe Vadim care o arde pe la UnShowPacatos cu toate rasurile pe acolo prin emisiune ca o sa fie si mai badjocura tara decat e acum. 

Da frate.. Votati-l pe Vadim care o arde pe la UnShowPacatos cu toate rasurile pe acolo prin emisiune ca o sa fie si mai badjocura tara decat e acum. 

Dar nici puie monta.

Votez (ipotetic vorbind) cu Vadim doar ca sa votez cu cineva, sa nu-mi ia jigodiile votul cu japca si sa-l puna unde vor ei. :fuck:

Poftim, astia au drept de vot. Astia au dreptul de a decide cine sa conduca tara.

As pune teste de minima inteligenta la intrarea in sectie, cine nu trece, nu primeste buletin de vot - eject.

https://www.youtube.com/watch?v=sAukVufFsFE

Dar nici puie monta.

Votez (ipotetic vorbind) cu Vadim doar ca sa votez cu cineva, sa nu-mi ia jigodiile votul cu japca si sa-l puna unde vor ei. :fuck:

Poftim, astia au drept de vot. Astia au dreptul de a decide cine sa conduca tara.

As pune teste de minima inteligenta la intrarea in sectie, cine nu trece, nu primeste buletin de vot - eject.

https://www.youtube.com/watch?v=sAukVufFsFE

Nu il sustin pe Ponta m-ai inteles gresit, ba chiar mi se pare un abuz ceea ce face el si partidul lui de "mancatori de ciolan" Dar sa fim realisti, nu e vina parlamentarilor ca oamenii sunt foarte prosti si inapoiati, adica nu le-a luat nimeni dreptul la cultura si la documentare, doar ca ei aleg drumul cel mai usor... 

Ce ai pus tu mai sus e o exceptie pentru ca tiganul acela e retardat.. Dar mai retardat mi se pare cretinul de il filmeaza, in fine.

Ai dreptate si tu, nu pre ai pe cine sa votezi, asta pentru ca nu exista un om care sa fie dedicat si sa inteleaga ce este aceea umanitate si ca nu ramane cu nimic din ceea ce face in aceasta viata de rahat pe care multi o duc in Romania ( nu si in cazul meu :))  sa nu se inteleaga ca ma plang )

Daca stau sa caut cate case are Iohannis, Ponta, Basescu si asa mai departe imi da cu infinit, dar daca stau sa caut cate case si averi a avut Ceausescu imi da cu 0, pentru ca acel om chiar a tinut la tara asta si a vrut sa faca ceva, din pcate nu a fost lasat de mai marii din penisul meu. Nu mai scriu nimic pentru ca am 20 de ani nu am prins comunismul dar am citit ceva, ceva despre el si am si intrebat oamenii care au trait pe atunci, nu vorbesc asa, de cretin. :)

Edit: Am uitat sa mentionez, eu o sa votez cu Monica Macovei.

Cu Ceausescu a fost alta mancare de peste.

Era alt regim, alta socoteala. Mare parte din lume era nemultumita si atunci datorita interdictiilor ce erau, dar ideea e ca tara avea de toate si practic nimeni nu ducea lipsa de nimic.

Acum insa, suntem liberi, avem dreptul la exprimare (cel putin teoretic) dar bunuri mai are tara ? Cate fabrici mai avem ? Ce mai exportam ? S-a distrus tot. S-au darmat fabrici si vandut metalul la rusi. S-au taiat padurile si au fost carate tot inafara, petrolul il exportam si pentru consum importan altul, la un pret fantastic, agricultura s-a dus pe apa sambetei, sunt mai bune rosiile injectate pe vapor, vandute in Kaufland. Si asa mai departe.

Nu am prins regimul trecut, sunt nascut dupa '89, dar cum ai spus si tu, nimeni nu-mi poate lua dreptul sa citesc, sa ma informez.

Iar ca o idee in plus, pe Ceausescu la omorat tartorul care a dat startul distrugerii Romaniei si a supt din ea 10 ani, actualul presedinte de onoare PSD, care banuiesc ca il "educa" pe puie monta cum poate mai bine. Vorbesc de viermele ion iliescu - for mother russia.

https://www.facebook.com/video.php?v=995642110452674

Ponta presedinte !!!

Cand evoluezi de la varsta de 14 ani la 18 atunci, atunci poti sa-ti exprimi orgasmele catre ponta, ok? Pana aduci ramai la sinucidere din cauza ca te-a lasat iubita.

Nu il sustin pe Ponta m-ai inteles gresit, ba chiar mi se pare un abuz ceea ce face el si partidul lui de "mancatori de ciolan" Dar sa fim realisti, nu e vina parlamentarilor ca oamenii sunt foarte prosti si inapoiati, adica nu le-a luat nimeni dreptul la cultura si la documentare, doar ca ei aleg drumul cel mai usor... 

Ce ai pus tu mai sus e o exceptie pentru ca tiganul acela e retardat.. Dar mai retardat mi se pare cretinul de il filmeaza, in fine.

Ai dreptate si tu, nu pre ai pe cine sa votezi, asta pentru ca nu exista un om care sa fie dedicat si sa inteleaga ce este aceea umanitate si ca nu ramane cu nimic din ceea ce face in aceasta viata de rahat pe care multi o duc in Romania ( nu si in cazul meu :))  sa nu se inteleaga ca ma plang )

Daca stau sa caut cate case are Iohannis, Ponta, Basescu si asa mai departe imi da cu infinit, dar daca stau sa caut cate case si averi a avut Ceausescu imi da cu 0, pentru ca acel om chiar a tinut la tara asta si a vrut sa faca ceva, din pcate nu a fost lasat de mai marii din penisul meu. Nu mai scriu nimic pentru ca am 20 de ani nu am prins comunismul dar am citit ceva, ceva despre el si am si intrebat oamenii care au trait pe atunci, nu vorbesc asa, de cretin. :)

Edit: Am uitat sa mentionez, eu o sa votez cu Monica Macovei.

Nu stiu cu cine ai vorbit tu care a trait si pe vremea lui Ceausescu, poate cu fosti securisti, militari, politruci, etc. Nu poti sa spui ca era bine pe vremea lui Ceausescu stiindu-se faptul ca mancarea era rationalizata, nu exista dreptul la munca, ci OBLIGATIVITATEA de a muncii, mai pe scurt cine nu muncea se cam ducea la puscarie. Si multe alte mizierii pe care le-a facut si Ceausescu. Daca nu stiai, Ceausescu avea o gramada de vile de protocol, manca numai delicatese, in timp ce romanii se inghesuiau in cutii de chibrituri si se bucurau la 2L de lapte in plus luate pe sub mana. Ceauseasca se lafaia in haine de blana de nurca in timp ce romancele se bucurau la o caciula ruseasca din blana de iepure. Si multe alte tampenii pe care Ceausescu le facea. Sa nu mai zic cat de fericiti ai fi fost tu, dar si eu si oricare, cu 2 ore pe zi de program TV, din care o ora continea osanale si filmari cu vizitele lui Ceausescu cine stie pe unde. Gandeste-te ca daca mai era Ceausescu poate eram si noi un fel de Coreea de Nord, cu televizoare cu tub si fara internet. Si mai gandeste-te ca oamenii erau obligati sa mearga la defilari de 23 august sau ca dupa 8 ore de munca de luni pana duminica te mai luau si in garzile patriotice dupa program. Apoi sa mai si dormi, sa mai si stai cu familia si pe la 5 sa fii in stare sa te trezesti ca sa mergi la coada de la lapte sau la carne. Mai pune si ca nu puteai merge cu masina decat atat cat iti dadeau ei benzina si sa nu mai zic ca in weekenduri se circula o data cei cu numere cu sot si celalalt weekend cei cu numar fara sot. Si nu in ultimul rand gandeste-te cati oameni au omorat Ceausescu si Dej pe la Canal, cati oameni de seama ai tarii au fost batjocoriti prin puscariile comuniste, cati oameni si-au pierdut munca de o viata, ea fiind luata de comunisti, etc. Deci, o gramada de mizerii.

Nu te contrazic in totalitate pentru ca pe vremea lui Ceausescu erau si lucruri bune cum ar fi industria care duduia in acele momente, se construia la greu, lumea nu murea de foame si isi permitea sa mearga an de an in concediu, etc. Erau destul de multe lucruri bune, dar punand in balanta ce este atunci si cum este acum, sincer sunt fericit ca m-am nascut in 1989 si ca am prins prea putin din acel regim.

Eu de votat am vrut sa votez cu MRU dar vad ca nu candideaza asa ca o sa-mi incerc si eu norocul cu Macovei. Alta solutie sincer nu prea vad. Subscriu la ce ai zis tu privindu-l pe Vadim. Omul este un ultranationalist, sarit de pe fix, cu tente rasiste caruia ii mai si place sa se coboare la nivel de Capatos, etc. Sa nu mai zic ca el toti oamenii de baza care i-a avut in partid a ajuns sa se certe cu ei. Vedeti cazurile Bolcas sau Funar. Apoi ganditi-va ca el a pus-o pe repetenta aia cu nume cacofonic, care nici BAC-ul nu-l avea luat, Anca Carcu, o pusese secretara executiva a partidului, doar pentru ca i-a sarit in ochi decolteul ei in timp ce se afla pe canapeaua lui Maruta (alta emisiune smechera, unde merg toti oamenii cu demnitate). Asa ca mult succes cu Vadim, oricum in afara de 10-20 de mii de pensionari senili sariti de 80 de ani si cativa tineri care nu stiu ce vad in el, n-o sa-l voteze nimeni. Nu spun ca ar fi bine sau nu sa o votati pe Macovei, eu in ea vad singura solutie. Oricum nu o sa castige ea alegerile, pentru mine este foarte clar ca sunt deja cartile facute pentru Ponta.

Ponta si Macovei este aceeasi Marie dar cu o alta palarie. Arssura, de ce sa nu gandim ? Eu unul il votez pe Vadim si sper sa iasa intr-un final presedinte. Daca acest om are anumite fixuri nu inseamna ca ne intoarcem la comunism.

Sper sa iasa Vadim si odata cu el sa dispara bozgorimea din tara si steagurile bozgorimilor din tinutul secuiesc.

Puie Monta

EDIT: http://imgur.com/2SJEGO2

Eu o sa merg pe varianta Iohanis, are cele mai mari sanse sa-i ia fata lui Ponta, am observat ca are cateva idei foarte benefice pentru Romania in cazul in care va castiga alegerile, un exemplu ar fi legalizarea prostitutiei. Are si o alta mentalitate, el de origine fiind german, asta ar putea ajuta Romania in dezvoltarea ei.

Eu o sa merg pe varianta Iohanis, are cele mai mari sanse sa-i ia fata lui Ponta, am observat ca are cateva idei foarte benefice pentru Romania in cazul in care va castiga alegerile, un exemplu ar fi legalizarea prostitutiei. Are si o alta mentalitate, el de origine fiind german, asta ar putea ajuta Romania in dezvoltarea ei.

Tu il votezi ca da drumu la curve pe autostrada?

Laic m3n.

Intradevar, fiind neamt are o alta mentalitate, dar asta nu inseamna ca daca ne da droguri si femei sa-l si votam, no?

Uite cum o droaie de oameni isi vand votul , isi vand libertatea la vot , isi vand traiul! 

10422080_952387651444953_915543833390826

Pai ce sa mai spui cum vom fi peste 2 ani ? Condusi de Ponta ! Jalnic ! 

Tu il votezi ca da drumu la curve pe autostrada?

Laic m3n.

Intradevar, fiind neamt are o alta mentalitate, dar asta nu inseamna ca daca ne da droguri si femei sa-l si votam, no?

Eu nu m-am referit la asta, prin legalizarea prostitutiei, m-am referit la faptul ca va creste substantial bugetul Romaniei, prin luarea acelui impozit de la prostituata.

Eu nu m-am referit la asta, prin legalizarea prostitutiei, m-am referit la faptul ca va creste substantial bugetul Romaniei, prin luarea acelui impozit de la prostituata.

Chestia cu legalizarea prostitutiei si eu sunt PRO. Este o meserie care oricum se practica si de ce nu sa vina si un ban la bugetul statului din asta. In plus, fetele ar fi mult mai safe, ar avea parte de controale medicale periodice, am putea face si turism sexual cum fac cei din Olanda, ca vorba aia, slava Domnului, e plin de curve in Romania.

Si cred eu ca si marijuana ar trebui legalizata. De ce? In afara faptului ca oricum 60-70% din tinerii din ziua de astazi au incercat cel putin o data, traficul de marijuana oricum se face si se va face in continuare chit ca este ilegal. Asa de ce nu, tot la fel ca in cazul prostitutiei, sa nu aducem si un banut la stat. In plus, "incurajand" consumul de marijuana ajungi sa descurajezi consumul de droguri care intr-adevar fac rau, gen heroina, etc. De ce sa mai dai o gramada de bani pe astea in loc sa-ti iei o carca de iarba si gata. Sau sa-ti cresti frumos.

Dar aceste 2 masuri nu stiu daca se vor lua vreodata din simplul motiv ca nu este Biserica de acord. Iar in Romania Biserica are un cuvant foarte important de spus, mai ales in mediul rural. Pot influenta foarte usor voturi si de aceea toti politicienii cauta sa nu-i supere pe mai marii Bisericii.

Uite cum o droaie de oameni isi vand votul , isi vand libertatea la vot , isi vand traiul! 

10422080_952387651444953_915543833390826

Pai ce sa mai spui cum vom fi peste 2 ani ? Condusi de Ponta ! Jalnic ! 

sunt penibili astia care se plimba ca si cateii pe langa ei pe strada, pentru o bucata de paine te faci sclav. 

Chestia cu legalizarea prostitutiei si eu sunt PRO. Este o meserie care oricum se practica si de ce nu sa vina si un ban la bugetul statului din asta. In plus, fetele ar fi mult mai safe, ar avea parte de controale medicale periodice, am putea face si turism sexual cum fac cei din Olanda, ca vorba aia, slava Domnului, e plin de curve in Romania.

Si cred eu ca si marijuana ar trebui legalizata. De ce? In afara faptului ca oricum 60-70% din tinerii din ziua de astazi au incercat cel putin o data, traficul de marijuana oricum se face si se va face in continuare chit ca este ilegal. Asa de ce nu, tot la fel ca in cazul prostitutiei, sa nu aducem si un banut la stat. In plus, "incurajand" consumul de marijuana ajungi sa descurajezi consumul de droguri care intr-adevar fac rau, gen heroina, etc. De ce sa mai dai o gramada de bani pe astea in loc sa-ti iei o carca de iarba si gata. Sau sa-ti cresti frumos.

Dar aceste 2 masuri nu stiu daca se vor lua vreodata din simplul motiv ca nu este Biserica de acord. Iar in Romania Biserica are un cuvant foarte important de spus, mai ales in mediul rural. Pot influenta foarte usor voturi si de aceea toti politicienii cauta sa nu-i supere pe mai marii Bisericii.

Stai linistit si nu face comparatii cu Olanda.

Nivelul la noi tot in jos a ramas. Lumea tot inapoiata este.

sunt penibili astia care se plimba ca si cateii pe langa ei pe strada, pentru o bucata de paine te faci sclav. 

Sclavi suntem din 1947.

Si cu toate sacrificiile din '89, tot sclavi am ramas.

10405488_713957315351878_737508604298325

Ponta za best.

P.S Am gasit-o pe facebook-ul cuiva :).

Stii, era o vorba pe care am auzit-o de multe ori, de la diversi oameni, "Daca votul ar schimba ceva, nu am avea dreptul la vot".

Cu toate astea, inca sper ca influentam si noi, votantii, macar un 10% in decizia finala. Asa ca ... hai la vot !

pUIE mONTA

-EDIT- GRESEALA

V-am zis eu ca sunt cartile facute pentru Ponta? 40 la suta din primul tur. :) Acum cine stie ce mare minune sa mai fie sa il bata Iohannis in turul 2, desi nu cred. E dubios cum de a luat Ponta 40% cand tineretul a iesit blana la vot din ce stiu eu, iar majoritatea au votat cu contracandidatii lui Ponta. Eu cu toata lumea cu care am vorbit, doar pe unu l-am auzit ca-l voteaza pe Ponta ca i-a dat 25% la salariu inapoi (e bugetar). In rest, amicii mei au votat cu Iohannis, familia mea la fel, iar gasca mea am votat toti pe Macovei. La fel toata lumea cu care am mai vorbit si pe la bloc si asa, Iohannis sau Macovei si mai erau cativa cu Udrea. Cum mai frate a facut 40% atunci? Nu-i putin dubios? :) Si atunci ma vad nevoit sa fac referire din nou la prima fraza a acestui post.

Nu stiu daca "au facut cartile" sau nu. Ideea este ca sunt multi prosti in tara. Intra din curiozitate pe pagina de facebook a lui puie monta si citeste comentarii pe acolo. Iti faci cruce am ambele maini, cati incuiati si redusi mintal poti sa vezi ... :lolidiot:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.