Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

PauL96

De Ce Nu Votez Victor Ponta | #Gandeste inca este legal

72 posts in this topic

V-am zis eu ca sunt cartile facute pentru Ponta? 40 la suta din primul tur. :) Acum cine stie ce mare minune sa mai fie sa il bata Iohannis in turul 2, desi nu cred. E dubios cum de a luat Ponta 40% cand tineretul a iesit blana la vot din ce stiu eu, iar majoritatea au votat cu contracandidatii lui Ponta. Eu cu toata lumea cu care am vorbit, doar pe unu l-am auzit ca-l voteaza pe Ponta ca i-a dat 25% la salariu inapoi (e bugetar). In rest, amicii mei au votat cu Iohannis, familia mea la fel, iar gasca mea am votat toti pe Macovei. La fel toata lumea cu care am mai vorbit si pe la bloc si asa, Iohannis sau Macovei si mai erau cativa cu Udrea. Cum mai frate a facut 40% atunci? Nu-i putin dubios? :) Si atunci ma vad nevoit sa fac referire din nou la prima fraza a acestui post.

In 2004, Nastase avea 40% si Basescu vreo 30% (sau nu mai stiu cat) si uite ca in turul 2 l-a batut Base pe Nastase ;) Sper sa fie la fel si anu' acesta.

V-am zis eu ca sunt cartile facute pentru Ponta? 40 la suta din primul tur. :) Acum cine stie ce mare minune sa mai fie sa il bata Iohannis in turul 2, desi nu cred. E dubios cum de a luat Ponta 40% cand tineretul a iesit blana la vot din ce stiu eu, iar majoritatea au votat cu contracandidatii lui Ponta. Eu cu toata lumea cu care am vorbit, doar pe unu l-am auzit ca-l voteaza pe Ponta ca i-a dat 25% la salariu inapoi (e bugetar). In rest, amicii mei au votat cu Iohannis, familia mea la fel, iar gasca mea am votat toti pe Macovei. La fel toata lumea cu care am mai vorbit si pe la bloc si asa, Iohannis sau Macovei si mai erau cativa cu Udrea. Cum mai frate a facut 40% atunci? Nu-i putin dubios? :) Si atunci ma vad nevoit sa fac referire din nou la prima fraza a acestui post.

Se pare ca n-am fost singurul uimit de rezultatul primului tur , si tare ma tem ca acesta va avea castig de cauza si-n turul 2 :|

Am zis ca Ponta iese :)), desi l-am votat pe Iohaniss o sa il votez iar in turul II insa tot degeaba.

Plin de ratati in tara asta, d-aia e si tara asta unde e, ne meritam soarta.Pacat de acei oameni care au murit la revolutie pt nimic, trist ca ne lasam calcati in picioare.

Daca iese Ponta, anul asta imi schimb cetatenia si adio Romania .

Oricum e clar ca s-au facut manarii la vot, iar cei care l-au votat o sa-si merite pe deplin soarta, e mai rau de cei care nu l-au votat, dar cine stie poate or avea sange-n vene sa mai faca o revolutie.

Se pare ca n-am fost singurul uimit de rezultatul primului tur , si tare ma tem ca acesta va avea castig de cauza si-n turul 2 :|

Eu unul nu am fost deloc uimit.

Eram constient ca va avea cele mai multe voturi si sunt constient ca si in turul 2 are 70% sanse sa iasa.

Sper insa sa ma insel si sa nu fie asa ...

Plin de ratati in tara asta, d-aia e si tara asta unde e, ne meritam soarta.Pacat de acei oameni care au murit la revolutie pt nimic, trist ca ne lasam calcati in picioare.

Faza mai tare este urmatoarea : a fost revolutie pentru ce ? Pentru a scapa de comunism, corect ?

Imediat dupa revolutie, au pus presedinte pe un comunist (ion zcarbilescu). Acum vor tot un comunist.

Care pusca mea e logica ?

Eu unul nu am fost deloc uimit.

Eram constient ca va avea cele mai multe voturi si sunt constient ca si in turul 2 are 70% sanse sa iasa.

Sper insa sa ma insel si sa nu fie asa ...

Faza mai tare este urmatoarea : a fost revolutie pentru ce ? Pentru a scapa de comunism, corect ?

Imediat dupa revolutie, au pus presedinte pe un comunist (ion zcarbilescu). Acum vor tot un comunist.

Care pusca mea e logica ?

Taci ma ca Ponta il aduce pe liberalul Tariceanu :)) Asta-i clar dovada ca nu-s comunisti :))

Ponta.. marioneta lui Iliescu si vorbeam de securisti :)), poate iar vin minerii sa ne arda, nu m-as mira.

Vadim lingaul si D.D s-au alaturat lui Ponta :)), ce fail.

Vadim, 29 octombrie : "Ponta este un mincinos si ar trebui sa intre la inchisoare pt ceea ce a facut"

Vadim, 5 noiembrie : "M-am alaturat unui om care poate aduce Romaniei un bine"

La fel facea si pe vremea lui Ceasescu cica, tovarase Ceausescu esti cel mai tare si cand a murit "A murit dictatoru !!!!! LIBERTATE !! " si unii il mai vroiau si presedinte din topicul asta :)).

Asta e "pre-inceputul", mixXL. Stai sa vezi ce urmeaza ...

Ba nu stiu ce sa zic,Oradea voteaza cu Iohannis,chiar primarul a spus ca asta ar putea face ceva pentru noi,totusi e neamt si face ceva,la fel cum e tara lor,nu pot zice suta la suta ca el va face sau nu v-a face,sper sa fie el alesu si sa faca o treaba buna,cam toti sunt incompetenti dupa parerea noastra,noi in general cand se alege un conducator ne uitam daca fura,ce a facut in viata etc,eu totusi sunt de parere ca daca ar exista un om din popor care sa stie ce e aia munca si sa faca treaba ar fi ok,oricum pana sa ajungi sa castigi increderea lumii e destul de greu,in principiu n-ai ce sa faci ca unu din astia tot va iesi,eu nu inteleg cum au mentalitatea aia de rahat,sa fure omu,sa duca tara de rapa,asta e parerea mea.

10734074_366246050204310_162130917162896

Ce poti sa zici mai mult?

Se pare ca cei de pe afara, au avut foarte multe de spus... au stat in frig si la cozi infernale doar ca sa il dea pe Ponta jos de acolo, tot respectul meu pt cei din strainatate !

Ar fi culmea babalucii sa iasa in strada acum si sa protesteze =)).

Ponta isi cere faina si uleiul inapoi :(

+50 lei :)).

Se pare ca cei de pe afara, au avut foarte multe de spus... au stat in frig si la cozi infernale doar ca sa il dea pe Ponta jos de acolo, tot respectul meu pt cei din strainatate !

Ar fi culmea babalucii sa iasa in strada acum si sa protesteze =)).

Nu diaspora a hotarat votul dar poate din cauza lor a iesit lumea la vot. Vazandu-i pe romani in ce hal au fost umiliti pe la cozi, s-a produs o mobilizare masiva in tara si s-a iesit la vot calumea. De aia a castigat Iohannis. Pentru mine unu, este o foarte foarte mare surpriza. Si pentru toata lumea. Bine cam am trecut hopul asta. Ne-a cam trecut glontul pe la ureche.

"mu*e i-am promis, mu*e i-am dat", spunea cineva intr-un comentariu pe internet.

:mclosed1:  S-a ales presedintele dorit de tineri. :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.