Jump to content
Sign in to follow this  
SantaClaus

[SUGESTIE] MCMMO + more.

Recommended Posts

Nick: SantaC

Sugestie: 1. Implementarea MCMMO - plugin unde ai skill la digging , mining etc. Cu cat e skillul mai mare cu atat abilitatea de la skill (ex mining) dureaza mai mult si e mai puternica.

 

2. Implementarea Golden Shovel Protection. Sa fie un numar limitat in functie de orele jucate + in ce forma doreste jucatorul.( dreptunghi sau patrat)

 

3. Scoaterea PreciousStones raspunsul mai sus

 

4. Editarea pluginului Essentials , sa se scoata comenzile : /tpa /tpahere /warp , sa ramana doar /spawn.

 

5. Implementarea Command Shop , de exemplu sa pot da /buy diamond , la un anu,it pret si sa dau sell obsidian pentru a vinde obsidian pe un anumit pret (sugerez sa fie obsidianul 10$ si diamond 300$ pentru ca exista ferme de obsidian usor de facut , desigur daca ar fi acceptata sugestia).

 

Ar fi un survival mai complex , ma hard si jucatorii noi ar invata sa tina minte harta and etc. si sar creea aliate.

Edited by SantaClaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

CONTRA per total!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am inteles tu ai vrea sa revina la vechiul egaming cu grade( newbie, membru,p.o.p.u.l.a.r., adict, expert, veteran,etc) ca asa am jucat si era greu ( ca de ex: mi-am invatat drumul de la spawn pana acasa)
dar as fi pro cu 5. ; 2.

restul contra

Edited by TeodorIvascu

Share this post


Link to post
Share on other sites

CONTRA 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...