Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Rakku

Umbre

Recommended Posts

-Poster:
umbre-423992l-175x0-w-71579455.jpg

-Regia/Autori:

Igor CobileanskiBogdan Mirică
-Roluri/Actori:
Şerban PavluMaria Obretin
-Gen:
Drama, Comedie
-Data lansarii:
-
-ScurtaPrezentare:

Umbre" este o dramă cu influențe de comedie neagră și spune povestea lui Relu, un taximetrist care face bani ca recuperator pentru un mafiot local. După ce omoară accidental un om, Relu vrea să iasă din lumea interlopă, dar nu mai are cale de întoarcere.

Relu (Șerban Pavlu) este un om de familie. Are doi copii, o soție și o viață dublă. Privit prin ochii familiei sale, Relu Oncescu pare un taximetrist obișnuit. Nimeni nu bănuiește că Relu lucrează ca recuperator pentru Căpitanu’, un mafiot local. Niciuna dintre cele două lumi (a familiei și a mafiei) nu știe de existența celeilalte. Relu reușește să țină totul sub control, însă nu pentru multă vreme. După ce omoară accidental un om, el încearcă să iasă din lumea interlopă, dar nu mai găsește o cale de întoarcere. Zi de zi, secretele adunate devin din ce în ce mai apăsătoare, iar minciunile încep să iasă la suprafață una câte una."Umbre" este o dramă cu influențe de comedie neagră și spune povestea lui Relu, un taximetrist care face bani ca recuperator pentru un mafiot local. După ce omoară accidental un om, Relu vrea să iasă din lumea interlopă, dar nu mai are cale de întoarcere.

-Sursa:
Cinemagia, HBO
-Trailer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este cat de cat interesant serialul,mai ales ca este si romanesc. Episodul 4 si 5 m-au fascinat, sper sa existe si sezonul 2. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest wLLy

Este genial, ma uit de cand a aparut. Episodul 1 incepe asa cam brusc dar in rest e ok, recomand cu placere.

OFF:Nea Giani ce muzica vrei ?  :lolidiot:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au aparut si episoadele 5 si 6? Ca eu nu am vazut decat primele 4. E fain serialul :D Glumite bune, golaneala, e filmat ok, storyu e bun spre deosebire de multe alte filme / seriale romanesti (asta poate din cauza faptului ca este inspirat dintr-un alt serial american parca, scrie la finalul fiecarui episod parca). Sper sa fie cat mai mult sezoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 a fost Duminica, Este pe hbo in fiecare duminica de la 22:10 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super tare serialul,il urmaresc de cand a aparut.Foarte frumos,inspira fapte din viata reala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calumea il urmaresc si eu de ceva vreme,cred ca e singuru serial romanesc frumos,la cat mai multe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calumea il urmaresc si eu de ceva vreme,cred ca e singuru serial romanesc frumos,la cat mai multe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...