Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Rakku

Viața lui 2Pac urmează să fie ecranizată in 2015!

Recommended Posts

2pac-6.jpg


 


După ce în 2009 a fost realizat filmul biografic al lui Biggie Smalls“The Notorious”, un alt artist care a rămas în istoria Hip Hop-ului internațional urmează să aibă viața ecranizată. Este vorba despre Tupac Shakur, rapper-ul care a fost împușcat în Las Vegas pe data de 13.09.1996.


Cu o carieră de excepție, 2Pac a lăsat multe în urmă și cu siguranță produsul final va fi extrem de apreciat. Unul dintre producători, Randall Emmett, a precizat faptul că filmul este aproape finalizat, iar 2015 se pare să fie anul comemorării lui 2Pac prin intermediul unui material video oficial legat de viața zbuciumată a artistului american.



Sursa: HipHopNews.ro


Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bun cantaret de Rap din toate timpurile, pot spune doar ca ma bucur ca o sa se faca asa ceva in memoria sa, pentru ce a lasat in urma si pentru a readuce aminte copiilor din ziua de azi cum erau vremurile pe-atunci si cum sunt acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

#RESPECT.

 

 

#Warn up / Nerespectare regulament.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astia faceau rap adevarat, el, Biggie. Nu mizeriile din ziua de azi care au refrene in genul "Negru si galben, negru si galben, negru si galben, aham" sau "Ce ai de gand sa faci cu curul ala mare si gras? Scutura-l, scutura-l, scutura-l". Pai poti sa compari Dear mama cu vreo melodie din ziua de azi? Niciodata...

 

Eu am vazut si filmul despre Biggie si mi-a placut la nebunie. Sper sa fie cel putin la fel de misto si asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti mai zic una : "Cand pestele e-ncuib te frige las-o jos" :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti mai zic una : "Cand pestele e-ncuib te frige las-o jos" :))

Sau asa na. Oricum si Snoop facea muzica buna dar a luat-o pe aratura si asta. Na, face si el ce se vinde pana la urma, dar cred ca 2pac sau Biggie nu ar fi facut astfel de compromisuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau asa na. Oricum si Snoop facea muzica buna dar a luat-o pe aratura si asta. Na, face si el ce se vinde pana la urma, dar cred ca 2pac sau Biggie nu ar fi facut astfel de compromisuri.

Daca inca mai erau cei mentionati nu cred ca genul asta de muzica se ducea asa intr-o parte asa grav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma irita faptul ca niste persoane care nici macar nu ar trebui sa fie in industria muzicala, cu niste melodii total non-sens si pline de cururi cat usa de mari si de toate panaramele, ajung celebre ca vezi doamne ce fac ele se numeste rap/hip-hop. Aici ma refer la panarama de Iggy Azalea care a castigat Favorite Arist/Favorite Album - Best Rap/Hip-Hop in fata lui Eminem la AMA, aici se mai adauga si Nicki Minaj, alta rapperita vezi Doamne. Si la lista asta se mai adauga o gramada cu melodii care daca le asculti iti mor neuronii unul cate unul la ce versuri au. Stiu ca am deviat de la subiect, dar ma frustreaza grav chestia asta.

De abia astept sa apara documentarul, nu am vazut filmul lui Biggie, si cu ocazia asta cred ca o sa-l vad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma irita faptul ca niste persoane care nici macar nu ar trebui sa fie in industria muzicala, cu niste melodii total non-sens si pline de cururi cat usa de mari si de toate panaramele, ajung celebre ca vezi doamne ce fac ele se numeste rap/hip-hop. Aici ma refer la panarama de Iggy Azalea care a castigat Favorite Arist/Favorite Album - Best Rap/Hip-Hop in fata lui Eminem la AMA, aici se mai adauga si Nicki Minaj, alta rapperita vezi Doamne. Si la lista asta se mai adauga o gramada cu melodii care daca le asculti iti mor neuronii unul cate unul la ce versuri au. Stiu ca am deviat de la subiect, dar ma frustreaza grav chestia asta.

De abia astept sa apara documentarul, nu am vazut filmul lui Biggie, si cu ocazia asta cred ca o sa-l vad.

Pana sa vad filmul cu Biggie eram mare fan 2pac si aveam impresia ca BIggie a fost un fraier care a trait mult pe spatele lui 2pac. Dar dupa film am invatat sa-i apreciez pe amandoi. Deci iti recomand filmul cu multa caldura. Chiar e frumos si aflii multe despre vietile celor doi si despre conflictul dar mai ales prietenia dintre ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am urmarit acel film pot spune ca a fost exceptional,oricum el va fi o legenda al rapp-ului.Thug Life!

Astia faceau rap adevarat, el, Biggie. Nu mizeriile din ziua de azi care au refrene in genul "Negru si galben, negru si galben, negru si galben, aham" sau "Ce ai de gand sa faci cu curul ala mare si gras? Scutura-l, scutura-l, scutura-l". Pai poti sa compari Dear mama cu vreo melodie din ziua de azi? Niciodata...

 

Eu am vazut si filmul despre Biggie si mi-a placut la nebunie. Sper sa fie cel putin la fel de misto si asta.

Mai sunt si alte melodii calumea de la Wiz Khalifa,stiu ca la el te referi,are si el unele faze naspa dar e ok,imi pare rau ca unii rapperi sunt un fel de cocalari ai nostrii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...