Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

AdriaN

Transferul lui Iancu la FC Voluntari a picat. Motivul pentru care nou-promovata nu s-a înţeles cu Steaua

Recommended Posts

o6xXRjj.jpg

 

Transferul lui Gabi Iancu de la Steaua la FC Voluntari, care părea sigur la un moment dat, a picat, cele două cluburi nereuşind să ajungă la un acord.

Informaţia a fost dezvăluită de directorul de imagine al nou-promovatei, Lucian Ionescu, care a explicat şi motivele pentru care stelistul nu va mai ajunge la Voluntari.

"Transferul lui Gabriel Iancu a căzut. Motivul este faptul că, pentru acest sezon competiţional, Consiliul de Administraţie al FC Voluntari nu a aprobat sume pentru transferuri de jucători. Iniţial, în discuţiile cu oficialii FC Steaua se vorbea despre un împrumut al jucătorului, fără pretenţii financiare", a precizat Ionescu pentru Mediafax.

 

”Pentru Iancu am negociat cu cei de la FC Voluntari şi o să îl cumpere ei. Nu este nicio afacere pentru mine. Am pierdut 300.000 de euro cu el. Am dat 700.000 de euo pe el şi acum îl dau cu 400.000 şi mai trebuie să dau şi la Viitorul 30%.

Din 400.000 de euro, trebuie să-i dau şi lui Hagi 120.000 de euro. În total pierd vreo 500.000 de euro, dar asta e.

Dacă Mirel Rădoi îl vroia, nu îl ţineam? Dar eu nu cred că era de Steaua. Mai bine se duce la Voluntari şi dacă e bun, pleacă în străinătate”, a spus Becali.

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma si miram de unde au ei 400.000 pentru un jucator.. Iancu... ai se mai bat la play out

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...