Sign in to follow this  
PauL96

Concurs bancuri #12

16 posts in this topic

Putin amuzament nu strica niciodata asa ca aici aveti ocazia sa va expuneti talentul in a spune bancuri.
Cum vom proceda? Fiecare dintre voi va trebuii sa posteze un banc iar ceilalti vor trebuii sa-ti voteze banc-ul prin intermediul butonului "Like This" (2ag6pu.jpg).

Reguli:

- Nu aveti voie sa postati mai multe bancuri, nu veti fi luati in considerare.
- Like-urile se vor lua in considerare doar de pe conturile create mai devreme de 16.08.2015 pentru a evita votarea de pe conturi clona.
- Orice tentativa de fraudare va fi sanctionata in conformitate cu fapta.
- Aveti voie sa postati glume cu continut jignitor , dar sa fie cu folos sa ne amuze.

- Concursul se va termina pe data de 26.08.2015

Premii:

Locul 1 – Premium User + warn down + MT.

Locul 2 – Award Winner + warn down.

Locul 3 – Acces in grupul Award Winner.

• Like 1

În pauza de masă, Bulă dă o fugă până la bancă. 

- Bună ziua, zice Bulă, aş dori să plătesc o factură. 

Casieriţa, plictisită, zice: 

- Vă rog să vă întoarceţi la coadă şi să vă aşteptaţi rândul, ca toată lumea. 

Bulă, mirat, iese din bancă şi mai intră o dată. La ghişeu nu era nicio coadă. Supărat, se apropie de ghişeu şi-i trage o palmă zdravănă casieriţei. 

- Cine-a dat? întreabă revoltată casieriţa. 

La care Bulă: 

- Nu ştiu, doamnă, nu vedeţi ce aglomeraţie e?

• Like 2

Bula catre o fata: 

-Ai cazut din rai? 

-De ce? 

-Fiindca ai fata cam turtita!

Bulă la şcoală. Se discută despre adevăr şi paradox. Bulă îşi dă şi el cu părerea:

•  Adevărul este că pu*a nu are oase; paradoxul este că din când în când este şi tare.
A doua zi:

• Adevărul este că piz*a este umedă; paradoxul este că nu rugineşte.
A treia zi inspecţia. Profesoara se ferea să-l pună pe Bulă să răspundă, dar forţată de inspector, îi dă cuvântul şi lui Bulă.

• Adevărul este că Pământul este rotund. (toată clasa răsuflă uşurată) Dar eu nu pricep de ce oamenii se f*t pe la colţuri!
  • Like 1

Frumoasa sotie pleaca in delegatie, iar sotul ramane acasa. Ea il saruta inainte de plecare si ii spune ultimele instructiuni: sa fi cuminte, am incredere in tine. Eu plec doar pentru o saptamana, totul va fi in regula.
Dupa o zi sotul o suna si ii spune:
-Draga mea, ai plecat si nu mi-ai lasat nimic de mancare, iar frigiderul este gol…
-Iubitule, ti-am lasat tot ce ai nevoie pentru o saptamanta, cat timp eu sunt plecata. Ti-am mai spus, trebuie doar sa ai incredere in mine. Nu vei merge la somn nemancat. Te iubesc.
Cand se intoarce sotia din delegatie, sotul o asteapta nervos si incepe sa strige la ea:
-Mai femeie! Nu am mai vazut o gospodina mai rea decat tine! Ai plecat o saptamana, la mine nu te-ai gandit, nu ai lasat nimic de mancare, frigiderul este gol…
Sotia, fara sa spuna nimic, zambeste ironic, il i-a de mana, il conduce in dormitor, da la o parte cearsaful, dezvaluind o gramada de mancare gatita cat sa ii ajunga sotului o saptamana cat a fost ea plecata, apoi ii spune:
-Tampitule! Trebuia sa dormi acasa!

Un cocoș vine în fiecare dimineață în cotețul celor 10 gaini. 
Pe 9 dintre ele le săruta, ultimei îi smulge o pană.

Și-așa zi de zi până când ultima se zburlește la el și-l întreabă:
”Pe celelalte 9 le săruți, dar mie îmi smulgi mereu o pană! De ce?”

Cocoșul o fixează în priviri și îi răspunde suav: 
”Pe tine te vreau goală Baby!”

Edited by VsieFlorin

Bula vine la sfarsitul anului scolar acasa si il intreaba pe tata-sau:
-Tata cand ai terminat tu scoala?
-Acum 30 de ani. De ce?
-Am fost aproape sigur. Pai cand mi-au calculat media mi-au spus ca de 30 de ani nu au mai avut asa un caz in scoala...

• Like 4

Un angajat intra in biroul sefului, smulge cablul telefonic din perete, ii arunca hartiile pe jos, ii toarna cafeaua pe cap si da sa-l bata. Colegii din birou striga: 
- Opreste-te, Fanele, noi am glumit, nu ai castigat la loto!

Un șomer din Timișoara își căuta de lucru de câteva luni. Într-o zi, vede în ziar un anunț: Angajăm bărbat, vârsta 25-40 de ani, pentru masaj la un club exclusiv pentru femei. Salariu 2500 euro pe luna, telefon, laptop și mașina de servici.

Se prezintă omul la firma respectivă unde îl întâmpină o domnișoară superbă:
- Bună ziua! Pentru anunțul din ziar... aș dori câteva informații... mai e valabil? Întreabă omul.
- Desigur! Trebuie să vă spunem că avem nevoie de o persoană care să se ocupe de femeile din clubul nostru... Va trebui să le întâmpine, să le ajute să se dezbrace, să le facă să se simtă confortabil...
- Da, înțeleg...
- Totodată e nevoie să le ungă cu uleiuri plăcut mirositoare, să se ocupe de ambient, muzică în surdină, lumânări parfumate, să le maseze tot corpul...
- Da, desigur... nicio problemă!
- Toate clientele noastre sunt modele care lucrează pentru diferite case de modă... știți, e nevoie de discreție totală...
- Nicio problemă!...
- Să înțeleg că vă interesează postul?
- Cum să nu?!... ce mai trebuie sa fac?
- Să completați această cerere și să vă prezentați la interviu, la Oradea...
- La Oradea?? Păi am înțeles din anunț că postul este pentru Timișoara...
- Așa este!, dar acolo este coada...

Un bărbat merge la psihiatru:
- Doctore, soţia mea e infidelă. În fiecare seară, merge la barul pescarilor şi agaţă bărbaţi. Chiar mai rău, se culcă cu oricine o întreabă! Înnebunesc! Ce crezi că ar trebui să fac?
Doctorul răspunde:
- Relaxează-te, respiră adânc şi încearcă să te calmezi. Acum spune-mi, unde mai precis e barul acesta?

Bula in arma-ta:
-Bula,daca faci calul ala sa rada iti dau concediu o saptamana.
-Bine
Se duce Bula la cal,ii zice ceva,iar calul incepe sa rada
-Bine Bula daca il faci sa planga iti dau doua saptamani de concediu.
Se duce Bula la cal,face ceva,iar calul incepe sa planga.
-Bine Bula daca imi zici cum l-ai facut sa rada si sa planga iti dau o luna de concediu
-Pai prima data i-am spus ca o am mai mare decat al lui si a doua oara i-am aratat-o

Edited by DonPadre
  • Like 1

Papa, Berlusconi si Bush zburau cu avionul. Avionul are o defectiune grava si pilotul ii anunta cum stau lucrurile dar ca partea cea mai proasta e ca sunt numai trei parasute. Bush:

- Eu sunt cel mai puternic om din lume asa ca e logic sa ma salvez! Smulge cu forta o parasuta si sare.

Berlusconi:

- Eu sunt cel mai destept om de pe planeta! E numai drept sa mai traiesc. Smulge si el o parasuta si sare.

Papa catre pilot:

- Fiule, eu ma am pe bune cu Cel de Sus si poate ca o sa faca o minune pentru mine, iar daca nu o face oricum ajung in rai. Asa ca ia tu parasuta care a mai ramas!

- Nu e nevoie de asta Sfintia-Voastra, avem inca doua parasute fiindca cel mai destept om din lume a sarit cu rucsacul meu!

Un negru si un alb, pe malul unui lac, amandoi cu sc*la atarnand in apa.

Albul: Ce rece este apa!

Negrul: Si ce nisipos e fundu’!

• Like 8

La o bere toţi se veselesc, numai unul e trist.
- Ioane, de ce eşti trist?
- Am aflat că soţia are SIDA...
O pauza lunga...
- Am glumit, baieţi. Ce v-aţi îngălbenit aşa ?

Edited by mafia10

Generatia noastra se teme de:

- O linie de semnal wifi
 - Bateria descarcata

Edited by BatoN
  • Like 1

Urmatorii castigatori sunt:

Locul 1 – CatalinAdrian (8 voturi)- Premium User + warn down + MT

Locul 2 – SirGolatZzo (3 voturi)- Award Winner + warn down.

Locul 3 – Reval (2 voturi)- Acces in grupul Award Winner.

TOPIC CLOSED ! Mersi de participare. Ne auzim luna viitoare. Servus

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.