Sign in to follow this  
luc1aw

De unde ai aflat de eGaming?

18 posts in this topic

Chiar daca server-ul de samp nu trece printr-o perioada asa de buna,m-am gandit sa mai faceam putina activitatea pe forum.

De unde ai aflat de eGaming sau de la cine?

Sa incep tot eu,am aflat de eGaming de la prietenii mereu care jucau aici Agresiv si Gotrullez in urma cu ceva timp,era intr-o vara cand nu prea aveam ce sa fac si am decis sa ma alatur lor si uite ca de atunci inca ma aflu aici . :)

Edited by luc1aw
  • Like 3

Am aflat de eGaming de la un prieten ¨virtual¨. Il aveam in lista de messenger si ma rugam de el sa jucam Saints Row 2 online , modul cooperativ. Omul imi tot zicea ca joaca samp si ca n-are timp de Saints Row. Eu nu mai auzisem de samp pana atunci si l-am rugat sa-mi explice si mie ce si cum. Asa am ajuns pe comunitate. El a jucat cu nick-urile dumnescris , Dobrescu.

De la un coleg de generala, undeva pe la sfarsitul lui 2008.

Am aflat de eGaming de la CaRaM3LL. Tot il auzeam ca vorbea de eG in clasa cu iniTial, Raphy, Spontan, iNOCENT, Blondu313, asta intamplandu-se prin clasa a 6-a sau a 7-a, nu mai stiu sigur :)) si am zis sa incerc si eu ca auzeam numai vorbe bune. Am vorbit cu CaRa, mi-a explicat cum sta treaba cu sa:mp s.am.d si am intrat si eu pe server.

Am aflat de eGaming de la cainele rosu, Cortez. 

Am aflat de eGaming de la batranul lik3z00m / Hawk. (2010)

Apoi am adus multi playeri...

Edited by Dudu94
  • Like 1

Am aflat de la SebyTheGangster si de la Ilegalboy.

Eu am aflat de eGaming din momentul cand comunitatea pe care activam s-a unit cu eGaming in 2012.

Prin 2009-2010 nu mai stiu exact, dupa ce ma saturasem de atata Cs 1.6, eram cu tovarasii de la bloc pe o banca si beam bere la pet ca boschetarii (era vara) si ne gandeam de ce jocuri multiplayer sa ne mai apucam. Cand am ajuns acasa in seara aia, mi-a scris DonPastila pe mess (atunci era smecherie cu surub messengeru') ca sa-mi iau SA:MP ca cica e misto. L-am downloadat, l-am instalat, am intrat pe eGaming si am mai sunat vreo 6 tovarasi sa si-l ia si ei. Atunci jucam doar de distractie, in niciun caz serios. Intram toti si ne urcam in 2-3 masini, mergeam la GS sa ne luam arme si ciuruiam toti playerii de pe server. Tin minte ca eram in top la plangeri. Oricum, erau vremuri mult mai bune atunci, si era serverul plin de playeri care la randul lor jucau mai mult pentru distractie, nu ca acuma .. prea multa seriozitate (d-aia s-a si ajuns in situatia aceasta).

• Like 1

Am vazut pe youtube un video prin august 2009 ce prezenta oarecum sa-mp-ul, l-am instalat si-am scris pe google servere sa-mp. Mi-a dat o lista cu vreo 15 servere, printre care era si eg-ul, mi s-a parut mai ok (ca denumire) si l-am adaugat. Oricum, imi faceam un cont jucam putin, intram jail, am facut vreo 4-5 pana s-ajung la cel actual :))

Edited by Cryme

eram pe la liceu si vorbeau cu lego,old21 si el_padrino de jocuri online, eu fan fifa si cs 1.6 pe atunci nu suportam de nici un fel GTA :)) , lego ne-a zis sa ne instalam SA:MP ca e foarte tare jocul in retea si nu o sa ne plictisim si atunci ne-am apucat toti 3 (eu,old21 si el_padrino) sa activam pe eG, ma atras foarte mult gandirea playerilor pe vremea aceea , distractia de pe server si organizarea :) 

Am aflat de eGaming de la kakarotto.

Tin minte ca prima oara si-o facut fratemeu cont aici cu un coleg de-a lui apoi cumva l-am avut in lista de mess pe Kiduletsz si mi-a zis sa joc aici ca ma ajuta el cu una alta.

Am aflat de eGaming de la oxxyt 

De la LegalSmoke si MihaiZor pe la inceputul lui 2011

Am aflat de eGaming de la Gangster4Life si Alin_eG (vecinii mei) in 2012

De la un coleg de baschet pe la sfarsitul lui 2011... habar nu aveam ce trebuie sa fac, dadeam dropcar ca nebunu`, am intrat in NR si de acolo am inceput sa invat si sa imi fac prieteni. :))

In vara anului 2010 am aflat de eGaming de la LilRap