Sign in to follow this  
maGeNN

Cateva lucruri

28 posts in this topic

Buna dimineata players,

Ce mai faceti? Cum mai sunteti?

In ultimele zile am tot intrat pe server sa vad cum mai e atmosfera.Intru, apar in spawn civil si vad ca din putini playeri care sunt aproape jumate sunt afk.Ok spun ca hai tot este ceva.Stau ma plimb prin tot LS-ul si nimic.Parca orasul e mort.Din loc in loc mai vad un player ratacit, un "viciu" plimbandu-se cu motorul, un "awm" mereu cu cu arma la el intrebandu-ma "sal kf"

De ce? Cum?

Cum s-a reusit?

Eu am inteles ca jocul este vechi si nu prea mai este jucat, dar acum este cam momentul sa ascultati fiecare cuvand zis de un player.Si asa cum suntem o comunitate trebuie ascultat orice om, pus totul cap la cap si facut in continuu un plan de a aduce si a pastra playeri.Imi pare rau, extrem de rau.

Dar in legatura cu lucru asta pot spune "karma is a bitch". Mai tineti minte cand erau sute de playeri si era vorba de un ban sau de o pedeapsa, raspunsul adminilor clasic era "avem dreptu de a ne selecta playeri" sau "este un privilegiu pentru voi sa jucati pe acest server, fiti multumiti". Acum sincer mi-as dori sa mai aud aceste lucruri pentru ca as stii ca serverul iar ar avea playeri. Revenind, eu tot timpu cand vedeam aceste raspunsuri parca eram sigur ca o sa se intoarca roata.Raspunsul era dat cu o asemenea superioritate incat se simtea ca va fi pedepsit candva.Pacat.

Si chestia asta nu o puteti nega, o stim cu toti.Mai bine dam cartile pe fata si nu ne mai ascundem.Asa era, era urat raspunsul ala si ma deranja si pe mine chiar daca nu eram implicat.

Si vreau sa ii felicit pentru cei care se chinuie acum, in special scripteri care mereu vad un update,o incercare de a face ceva.Felicit pe toti, dar trebuie mai mult.

Si as avea eu o idee: stiu ca nu va convine ca mereu ati spus ca eGaming-ul este unic prin modu lui dar este cam momentu sa copiati ceva.Cat de mic si il transformati in spiritul eGaming-ului.Orice care stiti ca va face furori si va aduce playeri, sau macar ii va face sa joace.Eu unul stau, ma plimb, iau o masina, dau 2 ture de LS si apoi? Ce fac? Nimic.Ma plictisesc.

Nu ma intelegeti gresit, eu nu am venit acum sa arat vnovati in stanga si in dreapta, vroiam doar sa trag un semnal de alarma care oricum cred ca este dat deja, dar vroiam sa subliniez unele lucruri.

Nu am venit sa dau vina pe cineva sau sa caut faptasi, sunt aici pentru ca va sustin si o sa joc in continuare cat imi permite timpul.Sa incerc sa ajut si eu asa cum am facut mereu.

Sper sa nu fi deranjat pe cineva cu acest mesaj dar vreau sa se discute liber si de a se cauta solutii.

P.S: Sa nu zic e Surenos. Singura factiune care imi placea :( sunteti rai. Sper sa mai revina intr-o buna zi.

O zi faina sa aveti. Stima!

• Like 14

Buna dimineata players,

Ce mai faceti? Cum mai sunteti?

In ultimele zile am tot intrat pe server sa vad cum mai e atmosfera.Intru, apar in spawn civil si vad ca din putini playeri care sunt aproape jumate sunt afk.Ok spun ca hai tot este ceva.Stau ma plimb prin tot LS-ul si nimic.Parca orasul e mort.Din loc in loc mai vad un player ratacit, un "viciu" plimbandu-se cu motorul, un "awm" mereu cu cu arma la el intrebandu-ma "sal kf"

De ce? Cum?

Cum s-a reusit?

Eu am inteles ca jocul este vechi si nu prea mai este jucat, dar acum este cam momentul sa ascultati fiecare cuvand zis de un player.Si asa cum suntem o comunitate trebuie ascultat orice om, pus totul cap la cap si facut in continuu un plan de a aduce si a pastra playeri.Imi pare rau, extrem de rau.

Dar in legatura cu lucru asta pot spune "karma is a bitch". Mai tineti minte cand erau sute de playeri si era vorba de un ban sau de o pedeapsa, raspunsul adminilor clasic era "avem dreptu de a ne selecta playeri" sau "este un privilegiu pentru voi sa jucati pe acest server, fiti multumiti". Acum sincer mi-as dori sa mai aud aceste lucruri pentru ca as stii ca serverul iar ar avea playeri. Revenind, eu tot timpu cand vedeam aceste raspunsuri parca eram sigur ca o sa se intoarca roata.Raspunsul era dat cu o asemenea superioritate incat se simtea ca va fi pedepsit candva.Pacat.

Si chestia asta nu o puteti nega, o stim cu toti.Mai bine dam cartile pe fata si nu ne mai ascundem.Asa era, era urat raspunsul ala si ma deranja si pe mine chiar daca nu eram implicat.

Si vreau sa ii felicit pentru cei care se chinuie acum, in special scripteri care mereu vad un update,o incercare de a face ceva.Felicit pe toti, dar trebuie mai mult.

Si as avea eu o idee: stiu ca nu va convine ca mereu ati spus ca eGaming-ul este unic prin modu lui dar este cam momentu sa copiati ceva.Cat de mic si il transformati in spiritul eGaming-ului.Orice care stiti ca va face furori si va aduce playeri, sau macar ii va face sa joace.Eu unul stau, ma plimb, iau o masina, dau 2 ture de LS si apoi? Ce fac? Nimic.Ma plictisesc.

Nu ma intelegeti gresit, eu nu am venit acum sa arat vnovati in stanga si in dreapta, vroiam doar sa trag un semnal de alarma care oricum cred ca este dat deja, dar vroiam sa subliniez unele lucruri.

Nu am venit sa dau vina pe cineva sau sa caut faptasi, sunt aici pentru ca va sustin si o sa joc in continuare cat imi permite timpul.Sa incerc sa ajut si eu asa cum am facut mereu.

Sper sa nu fi deranjat pe cineva cu acest mesaj dar vreau sa se discute liber si de a se cauta solutii.

P.S: Sa nu zic e Surenos. Singura factiune care imi placea :( sunteti rai. Sper sa mai revina intr-o buna zi.

O zi faina sa aveti. Stima!

Bine zis magiun, ironia sortii.. raspunsuri date la misto si arogante, au venit toate inapoi. Tot ziceau ei ca e mai bine cu 30 de playeri, e oare ?! S-a ajuns la vorba aia.. o sa jucati doar voi astia intre functii.. lideri, admini si helperi.Asta e adevarul.. si cand venea cineva cu o idee era raspunsul ala de 2 lei ( Exista topic de sugestii, numai ca e inchis asa ca +1 warn topic facut aiurea ) iar acum se roaga sa fie sugestii.. s-au facut multe rahaturi pe server mai ales cu sergiu.. care stie tot omul ca a venit de 2 zile si avea BULLET PERSONAL, de acolo a inceput totul.Dupa aia wipe dupa wipe dupa wipe.Acum s-au asteptat 2 luni pt ce ?! Pt un job nou si cateva bug-uri rezolvate.. e penibil.Eu ii respect pe cei care incearca, nu stiu cum e sa lucrezi in pawn insa s-a stat 2 luni pentru mult prea putin.

De ce alte servere au constanta, chiar 3 servere FULL 1000/1000 ?! Si noi n-am fost in stare cand aveam 150 ( sa nu zic in 2010/2011 cand n-aveai loc pe server ) sa ii pastram ?! Functii date aiurea, la toti ghiolbanii toate japitele de pe pamant si uite asa cum s-a dus dracu tot ( aici vorbesc doar de cei care n-au meritat, iar cei care meritau ceva au fost luati la misto cum ca nu indeplinesc cerintele necesare).

Tin minte ca toti ziceau ca asistent era inactiv, iar acum toti il plang ca era mai bine ca nu stiu ce.. nu vezi ca nici pe FORUM macar nu mai exista activitate ?! Acum.. tu ce chef ai avea sa te joci cand vezi 30 de playeri ( asta in primul rand ), dupa ce intrii dai 2 ture de LS si aia e ( vorba ta ).. cand in factiune sunt 2 playeri ( daca sunt si aia, cu tot cu lider ) daca se vrea schimbare si readucerea la un nivel constant ar trebuii prima data sa se realizeze greselile si dupa sa le indrepte iar mai apoi sa vina domne cu un proiect si sa culeaga opinii de la toti ca altfel nu merge.

Edited by ArSsurA
  • Like 1

Aici e total vina staff-ului. Trecem peste partea cu raspunsurile alea aruncate cu dispret, e vorba si despre folosirea comenzilor in scop personal si acordarea functiilor unora care s-au apucat de 2 luni. Sa stai spec la 3 noaptea pe un lider ca sa il prinzi cand injura si apoi sa il banezi pe motiv ca "daca trecea cineva pe langa tine stricai imaginea serverului"? Serios? De atunci mi-am dat seama ca nu mai are rost sa joc cu un asemenea staff, admini care isi dadeau disarm ca sa nu le iei licentele s.a.m.d. Sa vezi ca un player care joaca de 6 ani face cerere de lider si apoi ia un prichindel de 10 ani care joaca de 2 luni si care dupa 2 saptamani renunta. De asta au pierdut toti playerii vechi, n-au stiut cum sa se comporte. Simplu. Sa dai un report si sa primesti raspunsuri la misto, sa dai /checkstats (parca asa era) ca sa afli o frecventa... Nu se merita sa iti pierzi timpul cu asemenea personaje. Mai bine ma joc Metin2 sau Bomberman.

Asa au pierdut multi playeri vechi si au ramas cu pustanii de 8-10 ani si acum se plang ca n-au pe cine sa aleaga cand se cauta lider. Jalnic.

Edited by MoldovaRullz
  • Like 5

Nu e momentul sa aruncam vina pe x si pe y, e momentul sa schimbam noi ce a mai ramas.

Nu e momentul sa aruncam vina pe x si pe y, e momentul sa schimbam noi ce a mai ramas.

Cu numai cativa playeri care cum ai spus si tu, erau afk, nu stiu ce am putea face... Sincer, daca ar mai fi cum era inainte cum era cand m-am apucat acum de samp acum vreo 2-3 ani ar fi altceva. :) Daca e sa facem ceva va sustin, daca nu ne mai vedem :))

Poate sunt mai multe motive,unele care chiar au stricat server-ul si altele care au ajutat,dar trebuie sa trecem peste si sa fim alaturi de comunitate...nu vorbesc ca lider,vorbesc ca membru,dar trebuie sa fim toti alaturi si sa ne chemam si prieteni :) ! Respectul meu pentru cei care au decis sa ramana si sa ajute indiferent de situatie si recunosc ca si eu doream sa renunt,dar nu pot sa va las la greu :) ! Sper ca mai gandesca si alti la fel mine(SIMPLI MEMBRI ).

Edited by luc1aw

E acuma si tu ma magiun , prea multe asteptari ai de la niste copii :-j.

E frumos cand scoti factiuni Full ( National Guard ) si lasi TCC care nu am vazut 1 membru de cand s-a deschis comunitatea.

E frumos sa lasi 2 oameni atat de apreciati pe server ( Rakku si Lozio ) sa iti faca update-urile , noroc ca mai e Bogdan pe acolo :-j.

E frumos sa anulezi/scoti cel mai profitabil job care tot timpu' era full chiar si la ora 3-4 , ma refer la farm si sa bagi pickpocket care faci 5k / 10 min , daca mai prinzi unu care sa nu fie furat :)).

E frumos sa abuzezi de comenzi la infinit dar tot cel care te reclama este sactionat :)).

E frumos sa scoti Vip-ul care se lua pe RP-uri si sa il pui cu plata in bani reali fiind 30 de playeri :)).

Toate sunt frumoase daca stam sa o luam cap la cap.

Pacat ca un om de nimic , precum Powner a tras comunitatea in jos de cand a ciordit-o de la Sharp , dar ce sa ii faci vezi ca e greu cu romanu'.

Robert a fost incantat la inceput , isi dadea silinta , dar acum nici el nu prea mai are o treaba ;), dar nici nu ar da-o la altu' care vrea sa faca ceva din ea.

In fine , respect all si noapte buna , k ? B-)

• Like 1

Eu va astept sugestiile tuturor celor care doresc sa ajute comunitatea. Imi puteti da un eMail la [email protected] si daca sunt idei care vor ajuta intradevar comunitatea vor fi puse in practica. Eu stiu ca s-a gresit cu unele lucruri, chiar si eu sunt de vina ca server-ul a ajuns in aceste momente pentru ca nu dispun de asa mult timp liber incat sa aduc noutati constant. Dar uite ca de aceea am mai ales inca 2 scripteri ca sa fie mai usor pentru fiecare.

Deci cei care au o idee, sau vor sa ajute comunitatea intr-un fel anume va astept pe eMail.

ba magiun tu mi-ai dat mie fw aiurea vezi ca nu te-am uitat.

Nu mai am sperante  la server, toata lumea s-a retras,  maxim 3 luni ii mai dau la server.Totusi, sper  macar ca forumul sa ramana.

Eu cred ca nu e staff-ul de vina pentru plecarea jucatorilor, ci lipsa de timp a membrilor. Majoritatea din playerii vechi au deja un loc de munca, familie, alte treburi sau pur si simplu s-au plictisit deja de San Andreas si daca ne gandim bine nu prea erau cine stie ce playeri noi pe server, majoritatea erau vechi. Iar playerii noi nu vin pe server pentru ca sunt altele de 500+ care sunt mult mai atractive decat eG. Oricum serverul sta destul de bine pentru anul 2015, 30 playeri online constant e ceva ce nu au multe servere ;) 

In fine, a fost o onoare sa joc pe acest server si mi-am petrecut multe clipe frumoase aici (Forever alone), dar nu mai am nici eu chef sa ma joc SAMP pentru ca e vechi si plictisitor, mai bine ma joc CS:GO sau LoL... 

ba magiun tu mi-ai dat mie fw aiurea vezi ca nu te-am uitat.

Nu mai am sperante la server, toata lumea s-a retras, maxim 3 luni ii mai dau la server.Totusi, sper macar ca forumul sa ramana.

Exact asta e si frica mea si sincer nu as vrea sa se intample asta, de aia as vrea sa punem tot cap la cap si sa facem ceva.

Trebuie sa ma ierti candva! :))

Eu cred ca nu e staff-ul de vina pentru plecarea jucatorilor, ci lipsa de timp a membrilor. Majoritatea din playerii vechi au deja un loc de munca, familie, alte treburi sau pur si simplu s-au plictisit deja de San Andreas si daca ne gandim bine nu prea erau cine stie ce playeri noi pe server, majoritatea erau vechi. Iar playerii noi nu vin pe server pentru ca sunt altele de 500+ care sunt mult mai atractive decat eG. Oricum serverul sta destul de bine pentru anul 2015, 30 playeri online constant e ceva ce nu au multe servere ;)

In fine, a fost o onoare sa joc pe acest server si mi-am petrecut multe clipe frumoase aici (Forever alone), dar nu mai am nici eu chef sa ma joc SAMP pentru ca e vechi si plictisitor, mai bine ma joc CS:GO sau LoL...

TeenWolf a insiruit niste lucruri sus.Nu zica ca sunt sau nu adevarate dar in momentul de fata nici nu prea conteaza.

Fiecare stie cate un lucru ce a facut staffu.Ma refer la rau. Dar de bine niciodata nu a stiut nimeni sa zica.

Nimeni nu a stiut sa zica ca din cauza serverului a fost cea mai buna perioada de gaming a fiecaruia, nimeni nu a stiut sa zica ca ei chiar s-au distrat stand ore intregi pe acest server.Eu de exemplu cu anumite functii ce le-am avut am reusit sa imi dezvolt gandirea si m-a ajutat pe plan personal in viata reala (pentru asta va multumesc). Nu! Nimeni nu a stiut sa zica asta.

Daca toti ati fost negativisti normal ca serverul va fi intr-o scadere continua.Negativismul aduce chestii negative.Daca se spuneau lucruri bune si moralul staff-ului era altcumva si poate se luau alte decizii.

Ne cerem scuze staff-ului daca considerati topic-ul asta pentru +1.In caz de acest lucru inchideti topic-ul.

@Yoobogdan eu unul nu cred ca sunt in masura sa dau sfaturi in legatura cu gameplay-ul ca nu am jucat o perioada buna, acum incerc sa joc.Dar sunt jucatori care joaca continua si care ar putea spune lucruri ce ii deranjeaza.

Eu cel putin ma deranjeaza ca ma plictisesc.In sensu ca stau si ma plimb in cercuri.

E un lucru ce ar putea ajuta.Eu asta am observat pe perioada jucata pe samp.Robert daca tu ai face un sacrifiu si sa incerci in timpul tau sa intri pe server 1-2-3 ore pe zi sa interactionezi cu playeri.Astfel playeri sunt stimulati stiind ca administratorul e pe joc.Sau poti face chiar tu eventuri in care nu trebuie sa fie niste sume sau premii mari pentru a nu ne imbogati.Niste eventuri mici, dar ca tu sa le faci inseamna mult.

Plus cam din cauza plictiseli de aia majoritatea de pe server sunt afk.

In alte ordine de idei sper sa ne descurcam.

Totul e bine cand se termina cu bine!

Edited by maGeNN
  • Like 1

Sa-mi bag pula in helperii alesi acuma si in gura lor de codati si de clonati ce drq sa se mai ridice srv asa , se mai ridica in pula mea daca toti rahati au ajuns helperi.lideri.admini. In pule mea gogoline te-ai gandit mult sa-i alegi pe astia? mai bine il luai pe gigel.... egaming a fost odata ca niciodata acu s-a dus datorita staff-ului care a vazut ca s-a umplut serverul si a inceput sa isi bata joc de playerii acu asa a ramas asa ca MUIE VOUA 

In primu rand eu nu aleg helperi. Eu doar propun, supun o lista de playeri la vot. Cei ce voteaza si intradevar aleg sunt ceilalti admini. Si da ms tuturor pentru maciucile pe care mi le bagati in frigider. Dar nu e asa cum credeti voi ;) Ia un suspend ca sa te inveti minte.

Sa-mi bag ###### in helperii alesi acuma si in gura lor de codati si de clonati ce drq sa se mai ridice srv asa , se mai ridica in ###### mea daca toti rahati au ajuns helperi.lideri.admini. In pule mea gogoline te-ai gandit mult sa-i alegi pe astia? mai bine il luai pe gigel.... egaming a fost odata ca niciodata acu s-a dus datorita staff-ului care a vazut ca s-a umplut serverul si a inceput sa isi bata joc de playerii acu asa a ramas asa ca ###### VOUA 

ce ai man te-ai taiat la gat ?

• Like 1

Sa-mi bag ###### in helperii alesi acuma si in gura lor de codati si de clonati ce drq sa se mai ridice srv asa , se mai ridica in ###### mea daca toti rahati au ajuns helperi.lideri.admini. In pule mea gogoline te-ai gandit mult sa-i alegi pe astia? mai bine il luai pe gigel.... egaming a fost odata ca niciodata acu s-a dus datorita staff-ului care a vazut ca s-a umplut serverul si a inceput sa isi bata joc de playerii acu asa a ramas asa ca ###### VOUA 

nu trebuia sa reactionezi asa, probabil nu esti singurul care nu este sau nu a fost niciodata de acord cu deciziile unora dar scopul acestui topic este salvarea server-ului. e nevoie de idei..

suspend 10 zile 

@ cu playeri ca tine se ajunge la asa ceva, nu poti sa porti o conversatie ca un om civilizat, singurul lucru pe care il stii este sa jignesti si asta fara sa gandesti. Nimeni nu a primit o functie fara sa merite acest lucru, toti au primit helper datorita experientei lor, activitatii, comportamentului si pentru ca au fost alaturi de noi atat la bine cat si la greu! Cu un comportament ca asta crezi ca o sa obtii ceva in viata? iti spun eu nu o sa obtii nimic nici in viata reala si nici intr-un joc.

@ Acest topic a fost lasat deschis tocmai pentru a va spune "offul" si pentru a incerca sa cooperam intre noi , sa avem un joc cat mai placut alaturi si sa ne distram ca pe timpuri, dar jucatori ca tine strica tot intotdeauna.

Mi-ai furat 7k din buzunar, jegosuleee!!!

disable 24h limbaj , nu stiu cu cine ai vorbit dar nu cred ca isi are rost postul tau aici

Edited by Alynn
disable

Trebuie schimbat ceva, si ma tem ca acel ceva nu se afla printre randurile voastre de mai sus.

• Like 1

Eu zic sa nu va mai tot vaitati atata,va jucati de placere daca vreti,ca sigur nu o sa execute cineva la comanda voastra,mai ales ca nu ii dai salar sau mai stiu eu ce,io nu stiu ce update-u lu peste trebuie facut sa va "distrati" ca va platesc io un scripter special pentru update-u ala,sincer acuma in tara sunt probleme mai serioase si voi va plangeti de staff-u eGaming,peste 2-3 ani o sa regretati ca v-ati pus sufletu intr-un site si un server,joci de placere daca vrei,daca nu joaca-te GTA 5 (de exemplu).Sper sa va luminati si voi candva.

Serverul in sine are anumite reguli stabilite aiurea. Pai avand in vedere ca sunt 30 de playeri on, si asta seara, hai 40, factiunile YKZ,LCN,CRIPS au aproxmativ 60 de membrii, dintre care ei fac majoritatea pe server. Pentru noi, cei cu factiuni mai mici, nu raman playeri, decat sa stai sa te rogi de un player de level 2. + ca mai sunt PD,FBI si Hitman, alte factiuni mult mai atractive pt playeri cu level mare. Totul este o incurcatura :)))

S-a ajuns aici din mai multe motive , fiecare chestie in parte a cantarit cate putin la momentul respectiv iar cu timpul s-au adunat din ce in ce mai multe si s-a ajuns aici , ma refer la unele greseli majore pe care le-a facut staff-ul , nu stau sa le enumar pe toate ca sunt N greseli o sa le enumar pe cele mai importante.

• Alegerea liderilor , au fost zeci de cazuri in care in factiunea X statea player-ul Y cateva luni bune , iar cand zic luni bune sunt pe putin 3 luni de zile , la factiunea X se cauta un lider , NU playeru-ul Y primea care statusea deja o buna perioada de timp ci player-ul Z care nu avea nici macar cea mai mica treaba cu factiunea respectiva si asta a tras in jos cate putin cate putin dar a tras server-ul in jos , pentru ca mentalitatea celor ce faceau propunerile era de rahat sa nu zic de ca.cat , cei ce votau nu spuneau pe nume ca le era frica ca isi vor pierde functiile daca nu stau sa pupe-n cur s.a.m.d
  • Alegerea helperilor , in ultimul an ( ca asta conteaza cel mai mult ) , alegerile care s-au facut au fost execrabile alt cuvant mai bun nu pot gasii , au fost playeri care s-au reapucat dupa 2-3 ani iar de comuntiatea , au activat o saptamana si s-au lasat , au fost 3-4 exemple de playeri , dupa ce au vazut cei din staff ca le-au oferit o sansa acestor playeri si nu a mers ( ei constienti fiind ) au zis sa mai repete inca odata aceiasi greseala ca poate poate , va iesi ceva si da a iesit , un mare rahat , pentru ca rezultatele au fost aceleasi , au luat playeri ca , k3tchup , tonymontana , stix ( doar astia imi vin minte acum ) care la fel au stat o saptamana si s-au tras iar pe dreapta , sa nu se inteleaga gresit , playerii care au primit helper au doar 20-30 % din vina pentru ca unii poatea au facut cererea de helper la " misto " ca poate poate , iar prostimea , le-a dat voturile , vina lor a fost ca dupa ce s-au vazut cu functii nu si-au mai dat interesul , deloc adica.
  • Schimbarea de " generatii " ( sau cum vrei voi sa-i spuneti ) - asta cred eu ca a fost cel mai important factor care a tras in jos factiunea , vina nu stiu daca trebuie impartita pentru ca aici vinovatii pot fi toti sau niciunul , cei ce jucau pe comunitate din 2009-2010-2011-2012 au ajuns la o varsta in care timpul nu le-a mai permis sa se joace , au avut de terminat scoli / facultati , si-au gasit locuri de munca s.a.m.d , cei ce au venit dupa , aici ma refer la " generatia vesela / tanara " ( copii de 14-15-16 ani , sa nu zic ca mai erau si de 11-12-13 ani ) , au avut o mentalitate de infantili , mentalitate de copil nu a au avut niciunul , pentru ca daca aveau mentalitate de copil ajungeau departe , dar nu a fost asa , ei voiau totul de-a gata , nu au avut rabdarea necesara pentru anumite chestii la vremea respectiva , lipsa de respect fata de membrii vechi ai acestei comunitati , ei se credeau superiori cand defapt erau niste lopatari care doar ce descoperisera jocul asta ca se poate juca multiplayer si isi incercau norocul pe comunitate prin tupeu nesimtit , iar pe unii poate ia deranjat si le-au spus lucrurilor pe fata si asa au ajuns sa plece playerii vechi din cauza copiilor infantili ce veneau tare din spate , se faceau plangeri pentru nimicuri , playerii cei vechi erau invatati sa se injure pentru ca isi permiteau asta intre ei , dar generatia vesela era doritoare de atentie si mancau rahat la orice colt , cam asa au stat lucrurile , astea sunt doar unii dintre factorii care au afectat comunitatea , cum am spus si mai sus , factorul cel mai important a fost schimbul de generatii in care generatia asta vesela cu tupeul lor nesimtit au facut unele chestii care ii deranjau pe cei vechi si asa usor usor cei vechi s-au retras fie din lipsa de timp , fie scarbiti de copii care veneau tare din urma si faceau + 1 pe unde apucau doar doar ca primesc si ei o functie pentru pupincurism-ul pe care il practicau in perioada respectiva. Sper ca am fost destul de clar , eu unul mereu am spus lucrurilor pe nume , v-am citit parerile , fiecare a facut greseli ca doar nu suntem roboti , chiar si eu cu atitutinea mea de arogant am gresit atat fata de staff cat si fata de playeri fie el nou sau vechi am gresit la un moment dat, dar in momentul de fata eu sunt de parere ca aceasta comunitate nu se va mai putea ridica ( asta este parerea mea ) , eu unul doresc sa sa ridice mai mult decat a fost in 2010-2011-2012 dar este cam imposibil , santate si numai bine!

PS: V-am scris cu rosu ultima parte pentru ca asta este cea mai importanta.

Edited by KjaeR
  • Like 3

Va spun sincer generatia din 2009 in sus, spun asta pt ca atunci m-am apucat si eu, pe vremea aia era altcumva mentalitatea eram copii de strada toti, cand eram mici ne jucam afara, insa cei de acuma ma refer din 2013 incoace acei copii ei deja sunt in generatia aia tehnologia, tupeul din fata calculatorului, noi cei vechi am fost altcumva invatati, noi ieseam afara cand eram mici si am invatat ca trebuie sa respecti, ca orice tupeu are consecinte, ei bine la cei noi nu ii asa. Pentru ca ei nu au copilaria pe strada, o au la birou in fata calculatorului, tabletei s.a.m.d. Nu poti da vina pe nimeni, pentru ca timpu trece, moda SAMP a trecut, insa nu zic ca nu puteam fi din nou un server de 150. Eu cand jucam in 2009-2010, stateam toata noaptea sa prind si eu NRG, te chinuiai sa furi un bmx sa mergi sa dai drop, noi atunci nu stiam ce inseamna functie ce sa fac acolo.Noi chiar jucam de placere, noi vedeam jocul ca si cum am fi in realitate pe strada la 20-25 de ani, pentru ca noi copii de mici ieseam afara mai stateam cu aia mai mari povesti etc. Generatia noua o fost crescuta cu tot felu de tehnologii, adica sa primeasca tot ce isi doresc si cand s-au apucat de samp ei s-au gandit si aici sa faca orice ca sa primeasca functie. Nu acuz staff-ul nici playeri pe nimeni. Problema e timpul, nu pot sa ii zic la Dragos, Teglas, Furisey etc. ba haideti sa jucam ca ei intra dupa o ora poate ies, da cand vezi server-ul gol dar si daca ar fi 500/500, ei tot nu s-ar apuca pt ca deja ii o varsta. Eu unul sunt la facultate si m-am reapucat pentru ca m-a chemat varul meu si Dexter de cate ori tot incerca sa ma convinga, am venit sunt aici. Insa sunt pentru a sustine comunitatea. Eu de aia raman pt a o sustine in momentele astea cand e nevoie de cati mai multi playeri. Bineinteles voi continua daca voi reusi si cand vor fi 200-250 playeri ( sa speram ) . Insa nu poti chema jucatorii vechi, pentru ca trebuie sa le oferi ceva, si in momentul de fata sa zicem daca s-ar reapuca MrFloop l-ati respecta la fel cum ati facut-o cand o fost lider PD? Nu va garantez eu. Trebuie facut ceva in asa fel incat sa atragem cat mai multi playeri noi, si astfel noi sa le aratam cum sta treaba si cum se joaca, ma refer in sensul bun. Nu ca mergi si zici " baaaa baiatu eu joc din toamana lui 2000 daca vrei sa fii cineva hai pupa-ma-n cur". Totul trebuie gandit in asa fel nu ce v-ar placea voua, ca cu rele si bune tot jucam daca vrem. Trebuie sa va ganditi ca daca ati fi player nou ce v-ar placea sa vedeti !

A da inca ceva, stiu cand va referti iar ca ce puscati de helperi s-o ales va referiti la mine, ca v-ai m-am reapucat si nu stiu ce, am luat lider mi-a fost retrasa functia, am facut plangere sa aflu motivul. Motivul a fost unul aiurea, dar a fost si vina mea poate, nu o sa tac din gura pentru ca eu mereu vorbesc si interactionez cu fiecare dintre voi indiferent de level, vechime sau functie. M-ati injurat toti cand am fost ales lider, am continuat sa joc. Acuma cand am luat helper va vad nemultumiti. Daca mie, staff-ului voua insiva, garantati ca taceti din gura si incepeti sa faceti propuneri sa chemati lume sa ajutati si sa nu comentati, eu renunt la functie si refuz orice alta functie mi se va oferi !

Edited by PriMe
  • Like 2

Ba voi nu vedeti ca va mancati intre voi?Inca mai faceti plangeri?Acuma ce vina are staff-u?Mie imi pare rau ca atat timp cat am fost in staff nu am propus o chestie si anume:cine face plangeri aiurea sa nu se ia in considerare,decat limbaj extrem de grav sau coduri,acuma sincer ba,ce rost mai au plangerile,tot asa ati facut,recunosc si eu faceam plangeri dar mi-am dat seama cand eram penibil,da voi inca si acuma insistati si voi vreti 1000+.

Plangerile se fac din cauza mentalitatii asa cum a spus si PriMe. Multi sunt "mici" 12-13 ani sau mai sus... Cum se intapla ceva, hop si ei pe forum sa faca plangere pentru ca x i-a luat o amarata de bicicleta sau de masina, sau ca nu stiu ce i-a facut in timp ce se plimba s.a.m.d. Daca ar fi dupa mine, cred ca am facut maxim 4 plangeri in cursul a 2 ani si ceva de cand joc pe eG, care si alea erau facute din cauza ca ma tot injurau de familie....Ca ma injurau de mine nu ma preocupa asta, ii lasam sa vorbeasca. Cu care imi permiteam (prietenii) ma injuram inapoi dar nu ne trezeam cu plangeri facute unul altuia. Daca ar mai fi atmosfera pe server ca in 2013( ca atunci m-am apucat) ar fi altfel, ar fi  activitate in orice factiune si nimeni nu s-ar plange ca n-au membri sau ca toti is in gang-uri/mafii... Ce sa mai, timpurile alea nu stiu daca le voi mai prinde vreodata.

Salut.

Nu zic ca ma cred un player asa vechi,dar activez si eu aici de prin 2010 si pot spune ca, am ajuns sa cunosc destul de bine serverul si unii playeri.

Pot spune ca in trecut playerii erau mult mai "destepti" ca sa spun asa, deoarece atunci puteai sa faci caterinca fara nicio problema, chiar daca erau peste 250 de playeri, nu erau atatea plangeri, nici atata rautate. Pe atunci era distractie frate, cum spuneau alti membrii, intram pe la 6 dimineata in timpul vacantei ca sa pot prinde si eu un NRG, ca altfel in timpul zilei nu prea gaseai, eventuri erau destul de multe si nu stateau afk playerii, ii vedeai pe toata mapa. Dar totusi s-au schimbat multe fiindca anii au trecut, altii s-au lasat, unii au venit aici, dar in ultima vreme totul a fost ales pe ... 

-----------------------------------------------------------------------------------

Pot spune ca de la un timp s-au ales unele functii fara niciun rost, nu s-a mai tinut cont de nimic, nici de vechimea in factiune/vechimea de pe server, dar totusi cum spuneau si cei din staff: "Daca nu va convine, puteti pleca". Acum s-a intors roata, totul este in defavoarea voastra, acum voi va rugati de noi sa venim cu idei si unele chestii noi ca sa ne aduca serverul din nou sus, dar  cand s-au facut acele sugestii, ati spus ca "Se vor implementa in viitoarele update-uri". Pana cand va mergea bine si erau 80-90 de playeri nu prea v-a interesat,dar acum la 30 de playeri va intereseaza desigur, dar fara niciun rost, daca ati incerca si voi sa faceti update-uri cat mai des si sa copiati de la serverele mari, deoarece lumea place acel tip de "GM".

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.