Jump to content
Sign in to follow this  
BATONASH

[Propunere]Cautare colaboratori/parteneriat

Recommended Posts

Salut,vreau sa zic ca pe mine ma deranjeaza faptul ca se "destrama" asa repede o comunitate cu o vechime asa mare,care din cate stiu la inceput si-a luat avant si a crescut numarul membrilor pe forum,iar cu cat ai mai multi membrii cu atat iti poti desfasura unele activitati.Bun ce vrea eu sa zic este ideea de a cauta parteneri pentru a ne mari pop.u.latia,sunt multi tineri care doresc sa investeasca bani in gaming,adica sa detina un server,forum etc,eu ma gandeam sa dam un anunt pe diferite site-uri de colaborare,eu nu ma refer sa colaboram cu o comunitate,eu ma refer sa colaboram cu cineva care doreste sa-si deschida un saerver,dar nu mai doreste sa plateasca si un host,probabil isi cauta o comunitate unde sa intretina serverul aici ma refer la servere de(Counte Strike 1.6,Source,GO,Metin chiar si Radio sau altele,noi ne axam doar pe serverul de SA:MP multi vor sa mai si faca altceva decat SAMP>forum>Plangeri>Diverse si atat.Cam atat am vrut sa zic,va astept parerile poate unii chiar au prieteni care sunt dispusi sa faca chestia asta,multumesc anticipat.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO! Cred ca asta ar fi ultima soltie pentru ca acest server sa-si revina. Playerii de aici deja s-au saturat de promisiuni gen : " urmeaza un mare update" , nu de asta e nevoie in momentul de fata. E nevoie de o fuziune de playeri noi. Mereu vor fi persoane care sa se joace. Se tot vorbeste cum ca lumea s-a lasat pentru ce e jocul invechit... fiti seriosi... alte comunitati au 2-3 servere full. Aici trebuie un restart al serverului, iar prin restart nu ma refer la wipe.. ma refer la restructurarea serverului de la 0 Scoase functii , helpere, admini , tot si cum a zis si Baton, o colaborare cu o alta comunitate . Cei care se joaca de placere au nevoie de playeri, nu de update-uri cu cate un job nou pe an...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO! Cred ca asta ar fi ultima soltie pentru ca acest server sa-si revina. Playerii de aici deja s-au saturat de promisiuni gen : " urmeaza un mare update" , nu de asta e nevoie in momentul de fata. E nevoie de o fuziune de playeri noi. Mereu vor fi persoane care sa se joace. Se tot vorbeste cum ca lumea s-a lasat pentru ce e jocul invechit... fiti seriosi... alte comunitati au 2-3 servere full. Aici trebuie un restart al serverului, iar prin restart nu ma refer la wipe.. ma refer la restructurarea serverului de la 0 Scoase functii , helpere, admini , tot si cum a zis si Baton, o colaborare cu o alta comunitate . Cei care se joaca de placere au nevoie de playeri, nu de update-uri cu cate un job nou pe an...

El in postu lui a zis sa facem o colaborare cu o comunitate,poate fi dar sa nu aibe server de SA:MP,pentru a fura ce a mai ramas,mentionez eu doresc sa aducem alte servere prin care sa readucem activitatea de pe forum,sa jucam din placere nu pentru un update,nu toti jucam pentru update-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unu' sunt de acord cu aceasta propunere. Venin memberi noi pe comunitate cu server de orice tip, exceptand serverul de SA:MP ar fi un mare plus pentru noi. Ne-am face ceva memberi noi si mai multa publicitate, cel putin cu un post de radio chiar ne vom face auziti cam peste tot. Sper sa fie acceptata aceasta propunere, eu sunt PRO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serios?

Mai tineti minte cand cineva venea cu o propunere si spunea : "Ba,hai sa facem ceva ca o sa se duca in JOS rau comunitatea" iar cei mari din staff ziceau ceva de genu : "Pleaca ba de aici,propunerea ta e de cacat.Closed" ?Ei bine uite ce acele vremuri au venit.

Acum o sa stam sa ne milogim de altii sa vine cu servere ca sa facem si noi 2-3 membrii in plus,sa fim seriosi.eGaming-ul nu se va mai ridica si nici nu cred ca va mai rezista mult,sper sa ma insel.Eu,aici mi-am descoperit pasiunea adevarata de "gaming" si daca imi va fii cerut ajutorul il voi oferi nu pentru cei mari din staf ci pentru comunitate in sine.

Parteneriatul suna bine,dar sa fim seriosi,vom promite marea cu sarea,le vom face 2 grupuri,o culoare flosc si dupa cand vor avea nevoie de ajutor vom zice : "Maine,poimaine,nu putem,iti ajunge".

DACA VRETI SA FACEM CEVA,hai sa ii aud si pe cei de sus din ADMINISTRATIE : Robert,Radu si Litz,spuneti si voi ceva.

Sa bombonim toata ziua e usor fratilor,si mie imi pare rau ca s-a ajuns asa dar hai sa facem noi ceva.

Baton daca ceri schimbarea hai sa ne implicam,sa fim noi schimbarea pe care o dorim!

Chiar astept cu nerabdare un reply din partea celor citati mai sus.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca lasam sa treaca asa cu una cu doua atunci poti sa-ti iei deja ramas tot mai multa lume a renuntat,iar de schimbat eu nu zic nimic in numeke altora

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest wLLy

Atata timp cat nu avem un administrator activ aici nu o sa se schimbe absolut nimic, nu poti face parteneriate si alte chestii fara un administrator care are timp sa se ocupe frate. eGaming nu mai are mult de "trait", daca Robert se va ocupa la fel ca pana acum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atata timp cat nu avem un administrator activ aici nu o sa se schimbe absolut nimic, nu poti face parteneriate si alte chestii fara un administrator care are timp sa se ocupe frate. eGaming nu mai are mult de "trait", daca Robert se va ocupa la fel ca pana acum. :)

Acum.. nu e vorba ca ii iau apararea cuiva dar...

 

1.Din cate stiu a mai fost o incercare proasta de fuziune si cred ca stie toata lumea ce a urmat :)).

2.Pai ok, Robert nu e activ.. dar aSisTenT era activ ?! Nu.. chiar intra PoWneR mai des decat el.Faza e ca, aSiStenT avea niste oameni bine pusi care isi faceau treaba .. atat pe forum cat si pe server.. nu toti agaricii.Au ramas cativa oameni in staff, ma refer pe toate sectiunile.. abia daca strangem 1 rand de oameni seara pe forum cand alta data erau de la 5 in sus minim.

3.Ai dreptate, trebuie sa fie mai activ.. moare comunitatea cum se zice insa iti zic din proprie experienta, cand muncesti de dimineata pana seara crezi ca mai ai un chef sa intri pe server sau sa te mai implici cum o faceai altadata ?! Nu, categoric nu.

4.O sa vina replica.. Pai atunci sa o ia altcineva si sa aibe grija de ea, aici intervine si problema financiara, activitatea, timpul liber, devotamentul si increderea aceste 5 lucruri daca exista la o persoana pe comunitatea asta te rog eu sa o spui insa nu cred ca gasesti asa ceva.

 

Acum legat de subiect.. o idee foarte buna de promovare a comunitatii in sine si a tuturor categoriilor insa iar apare intamplarea din trecut.. poti face concursuri dar trebuiesc promovate si daca vrei sa promovezi ceva si sa ai si benificii trebuie sa bagi banul.. trebuie sa ai o oferta buna pe masa ca un jucator de ex ( de CS:GO ) sa vina pe o comunitate noua sa isi faca cont si sa si joace... trebuie sa ai un premiu atractiv nu un MT sau VIP pe o saptamana.. mai ales ca cu VIP-ul pe comunitate in momentul asta nu faci nimic, concursuri trebuiau facute cand eG era sus pt a se mentine sus nu acum cand aproape e decedat.Ideea e buna insa mai greu cu practica.

 

Semnalul de alarma s-a tras, acum trebuie sa se gaseasca si cineva care sa il opreasca.

Edited by ArSsurA
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Daca deschideti de cs:go ma pot ocupa eu (in cazul in care o sa fie un respawn cu FFA ON ) care o sa fie si pop.ulat . Sa va zic si de ce , oamenii intra aici sa isi faca warm'u pentru competitive si o sa fie mereu playeri . Am vorbit si cu niste prieteni cu care ma joc zilnic CS:GO si sunt de acord sa vina sa-si faca warm'u aici (au si server de Teamspeak care e destul de pop.ulat si se fac mix-uri de 10 cam odata la 2-3 zile unde puteti sa veniti si voi stiind ca nu prea a avut succes ts-u , deci si un server de war ar fi bun) 

Edited by Hawkk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serios?

Mai tineti minte cand cineva venea cu o propunere si spunea : "Ba,hai sa facem ceva ca o sa se duca in JOS rau comunitatea" iar cei mari din staff ziceau ceva de genu : "Pleaca ba de aici,propunerea ta e de cacat.Closed" ?Ei bine uite ce acele vremuri au venit.

Acum o sa stam sa ne milogim de altii sa vine cu servere ca sa facem si noi 2-3 membrii in plus,sa fim seriosi.eGaming-ul nu se va mai ridica si nici nu cred ca va mai rezista mult,sper sa ma insel.Eu,aici mi-am descoperit pasiunea adevarata de "gaming" si daca imi va fii cerut ajutorul il voi oferi nu pentru cei mari din staf ci pentru comunitate in sine.

Parteneriatul suna bine,dar sa fim seriosi,vom promite marea cu sarea,le vom face 2 grupuri,o culoare flosc si dupa cand vor avea nevoie de ajutor vom zice : "Maine,poimaine,nu putem,iti ajunge".

DACA VRETI SA FACEM CEVA,hai sa ii aud si pe cei de sus din ADMINISTRATIE : Robert,Radu si Litz,spuneti si voi ceva.

Sa bombonim toata ziua e usor fratilor,si mie imi pare rau ca s-a ajuns asa dar hai sa facem noi ceva.

Baton daca ceri schimbarea hai sa ne implicam,sa fim noi schimbarea pe care o dorim!

Chiar astept cu nerabdare un reply din partea celor citati mai sus.

Ca sa te parafrazez putin, SERIOS???

 

Unde ai vazut tu ca s-a venit cu propuneri de deschidere de servere si au fost "expediati"? Nu confunda cu propunerile pentru serverul de SA;MP ca nu e totuna. Si chiar si acolo de unele s-a tinut cont. Acu normal ca au fost cativa dintre ei "expediati" la modul brutal din moment ce veneau cu propuneri de doi lei gen "vr sa fak bani mai ushor pe semp unii are melearde ieu ma kinui o luna sa eau o mashina dc".

 

@SNN1K3RS sau Baton cum vrei tu: Comunitatea eGaming a fost in continuu in cautare de parteneriate. Nu cred ca e nevoie de un anunt pentru asta. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa te parafrazez putin, SERIOS???

 

Unde ai vazut tu ca s-a venit cu propuneri de deschidere de servere si au fost "expediati"? Nu confunda cu propunerile pentru serverul de SA;MP ca nu e totuna. Si chiar si acolo de unele s-a tinut cont. Acu normal ca au fost cativa dintre ei "expediati" la modul brutal din moment ce veneau cu propuneri de doi lei gen "vr sa fak bani mai ushor pe semp unii are melearde ieu ma kinui o luna sa eau o mashina dc".

 

@SNN1K3RS sau Baton cum vrei tu: Comunitatea eGaming a fost in continuu in cautare de parteneriate. Nu cred ca e nevoie de un anunt pentru asta. :)

Da,pai ziceam sa facem o campanie sau ceva,ca lumea nu se prea inghesuie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,pai ziceam sa facem o campanie sau ceva,ca lumea nu se prea inghesuie..

O campanie da, cred ca ar fi utila, dar parca se facuse ceva in trecut. Oricum ar trebui ceva mai "agresiv", sunt sigur ca sunt doritori. Dar la faza cu cei care vor server dar nu vor sa plateasca, pai cine sa le plateasca atunci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O campanie da, cred ca ar fi utila, dar parca se facuse ceva in trecut. Oricum ar trebui ceva mai "agresiv", sunt sigur ca sunt doritori. Dar la faza cu cei care vor server dar nu vor sa plateasca, pai cine sa le plateasca atunci?

Vezi ca eu am gasit un colaborator si am dat lui sergiu sa discutati acolo in staff.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca eu am gasit un colaborator si am dat lui sergiu sa discutati acolo in staff.

Eu nu mai fac parte din staff. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt PRO ar fi mult prea mare pacat sa sa inchida sau sa se destrame ... ar fi frumos sa fie iar peste 100 de playeri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atata timp cat nu avem un administrator activ aici nu o sa se schimbe absolut nimic, nu poti face parteneriate si alte chestii fara un administrator care are timp sa se ocupe frate. eGaming nu mai are mult de "trait", daca Robert se va ocupa la fel ca pana acum. :)

In primul rand comunitatea eGaming are nevoie de un nou Administrator !!!

Din punctul meu de vedere Robert a tras comunitatea in jos cel mai mult. Pai daca tu intri odata la 2-3 saptamani pe forum cine pana mea sa se ocupe.

1. Sa se caute un nou administrator.

2. Sa se schimbe staful. 80% sunt incapabili in momentul de fata.

Legat de subect sunt total PRO. Cu siguranta ne va ajuta mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea lui Baton este una destul de buna.Si eu spun PRO

Bun, toti va luati de activitatea lui Robert si vreti sa renunte la functia de Administrator, stiti cum sta treaba aici, mereu vreti sa scapati de cineva si cand renunta va dati seama ca ati cerut aiurea retragerea din functie, Cu  RaduReleu multi au vrut sa se retraga,dar acum multi il vor inapoi, nici voi nu stiti ce vreti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea lui Baton este una destul de buna.Si eu spun PRO

Bun, toti va luati de activitatea lui Robert si vreti sa renunte la functia de Administrator, stiti cum sta treaba aici, mereu vreti sa scapati de cineva si cand renunta va dati seama ca ati cerut aiurea retragerea din functie, Cu  RaduReleu multi au vrut sa se retraga,dar acum multi il vor inapoi, nici voi nu stiti ce vreti. 

Asa a fost mereu.. asa e si in viata, cand ai ceva nu stii sa il apreciezi iar cand il pierzi ii recunosti valoarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate o sa ma sacrific eu cu platirea unui server,poate mai stiti alte tipuri de jocuri inafara CS,SAMP,care se pot juca online,imi puteti da PM.

P.S Nu am idee daca putem face un post radio,cred ca trebuie sa platesti ceva licenta,daca ma poate lamuri cineva,multumesc.

Edited by BatoN

Share this post


Link to post
Share on other sites

In legatura cu postul radio s-a discutat aici : --->Click<--- .

Iar in ceea ce priveste colaborarile pentru promovarea serverului de samp, cred ca mai intai trebuie sa rezolvam problema serverului si dupa aceea sa ne gandim la promovare. Nu putem promova ceva ce nu functioneaza, ne-ar face mai mult rau decat bine.

Acest topic o sa fie inchis, ceea ce s-a discutat / propus aici, o sa fie luat in considerare la momentul potrivit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...