Jump to content
Sign in to follow this  
BATONASH

[SUGESTIE/PROPUNERE] - server Counter Strike 1.6<> Left 4 dead 2

Recommended Posts

Salut,

 # Dupa cum spune si titlul ma gandesc sa platesc hostul de la serverul de Counter Strike,insa mai am nevoie de partener care sa se ocupe de AMX mod si toate cele,deoarece eu nu stiu sa lucrez cu AMX si toate cele,bineinteles ca el nu se va ocupa doar de server,vreau sa ma ajute cu plata hostului.

# Mai doresc sa deschid si un server de  Left 4 dead 2,am vazut ca a fost un asemenea server insa nu stiu cat succes a avut la acest server nu cred ca e asa scump hostu cam 15 lei din cate am vazut.Pentru toate cele spuse mai sus caut un partener cine este dispus sa ma ajute sa scrie aici sau PM.Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ai deschis topicul ?! Oricum ti-l inchide sergiu.

 

Cat despre idee.. e buna insa trebuie sa il astepti pe Robert sa intre si sa vezi ce zice si el, asa ca ai de asteptat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ai deschis topicul ?! Oricum ti-l inchide sergiu.

 

Cat despre idee.. e buna insa trebuie sa il astepti pe Robert sa intre si sa vezi ce zice si el, asa ca ai de asteptat.

Ii buna ideea numa am nevoie de partener si am mai gasit un joc Day of Defeat: Source

Asa ca va astept parerile si posibilele colaborari.

Edited by BatoN

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ai deschis topicul ?! Oricum ti-l inchide sergiu.

 

Cat despre idee.. e buna insa trebuie sa il astepti pe Robert sa intre si sa vezi ce zice si el, asa ca ai de asteptat.

Vorbesti prostii ca sa nu adormi, ce ai vrea tu sa se faca cu topicurile? Sa fie lasate pentru a mai discuta asa intre noi? Odata ce s-a spus ce s-a avut de spus intr-un topic/propunere e clar ca trebuie inchis.

 

@ Baton - Cat despre popunere e cam irelevanta, vrei sa deschizi un server de Cs pe comunitate dar nu ai nici cunostintele necesare nici fonduri pentru host.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbesti prostii ca sa nu adormi, ce ai vrea tu sa se faca cu topicurile? Sa fie lasate pentru a mai discuta asa intre noi? Odata ce s-a spus ce s-a avut de spus intr-un topic/propunere e clar ca trebuie inchis.

 

@ Baton - Cat despre popunere e cam irelevanta, vrei sa deschizi un server de Cs pe comunitate dar nu ai nici cunostintele necesare nici fonduri pentru host.

Pentru ca vreau sa deschid 2 servere,dar pana la urma o sa aleg doar unu,repet pentru un server am fonduri,dar daca tin 2 atunci vreau sa impart cu careva,sper ca ai inteles.Inca nu m-am decis ce sa fac deoarece nu am un partener iar daca e sa descurc singur o pot face(la AMX) ma refer,sunt tutoriale destule pe internet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aici poti sa vorbesti cu Powner, poate stie si rakku, nu cred ca e o prolema daca platesti tu hostul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aici poti sa vorbesti cu Powner, poate stie si rakku, nu cred ca e o prolema daca platesti tu hostul.

Din pacate nu pot acest lucru deoarece el detine server de CSGO,iar momentan eu am un pc mai low,nici n-am apucat sa cumpar jocu de pe steam

Insa tin sa va anunt ca am gasit un partener si anume ArSsurA am decis sa ne ocupam doar de Counter Strike 1.6,momentan lucram la server,speram ca incurand sa il deschidem,iar de celalalt joc o sa vedem cum o sa ne descurcam cu serverul de CS.

Edited by BatoN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu pot acest lucru deoarece el detine server de CSGO,iar momentan eu am un pc mai low,nici n-am apucat sa cumpar jocu de pe steam

Insa tin sa va anunt ca am gasit un partener si anume ArSsurA am decis sa ne ocupam doar de Counter Strike 1.6,momentan lucram la server,speram ca incurand sa il deschidem,iar de celalalt joc o sa vedem cum o sa ne descurcam cu serverul de CS.

Daca ai nevoie de ajutor in amx_mod, admin_mod, cvar si toate cele, te pot ajuta, insa sa imi spui.  Sfatul meu este sa il faci STEAM OFF, deoarece nu toti au steam.

Pe langa asta sa il faci cat mai classic, pentru a evita lag-ul. Cat mai putine plugin-uri, le pui si tu pe cele necesare (pentru a putea vedea si a putea auzi sunetele (monsterkill, doublekill, prepare to fight, etc), /rank ,/top10, /rs , /restartscore , etc.

Edited by JesTyCk

Share this post


Link to post
Share on other sites

In legatura cu serverul de counter strike, ofer host si addons bine pus la punct, fara nici o problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

In legatura cu serverul de counter strike, ofer host si addons bine pus la punct, fara nici o problema

Poti oferi mai multe detalii?

Edited by BatoN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un server dedicat si cu ajutorul lui pot oferi host pentru joucri cs/samp/csgo etc...Daca doriti server de cs eu pot oferi unul bine pus la punct incepand cu protectia terminand cu plugin-uri, comenzi etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un server dedicat si cu ajutorul lui pot oferi host pentru joucri cs/samp/csgo etc...Daca doriti server de cs eu pot oferi unul bine pus la punct incepand cu protectia terminand cu plugin-uri, comenzi etc...

Ma gandesc ca tu oferi asta pe bani sau free?

Edited by BatoN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de beneficii. Daca exista beneficii din partea ambelor tabere bineinteles ca este free

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa te rog sa-mi dai un PM cu toate detaliile pentru o buna colaborare,multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparat un server de counter strike deja,momentan lucram la partea tehnica,topicul se poate inchide,celelalte tipuri de servere vor fi introduse alta data,multumesc.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest wLLy

Serverul este in comunitate in momentul de fata. Topic closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...