Sign in to follow this  
FenomenaL

[Sugestie] Factiuni.

19 posts in this topic

Nick server: FenomenaL

Descriere: Propun ca dupa modelul care era in 2010-2011.. sa revenim la acel sistem. Despre ce este vorba? Cred ca ar fi mult mai ok.. ca dupa ce faci level 3 sa te duci intr-o factiune NON-DM ca prima factiune. Daca nu vei face asta nu vei fi primit intr un gang. Nu stiu daca multa lume-si aduce aminte. Dar inainte iti trebuie o factiune NON DM sa ajungi intr-o mafie/gang. 

2.Dupa ce vei parasi gangul/mafia abia atunci sa poti intra in HITMAN/PD/FBI. Deci sa treci printr-o factiune sa poti ajunge intr un gang si prin 2 factiuni(DM/NON-DM) sa poti ajunge in PD/HITMAN/FBI.

De ce am facut aceasta sugestie? Pai in primul rand cred ca va aduce o sporire a activitatii in factiunile non dm(sincer sa fiu cred ca s-ar putea lua in considerare si FMA/TCC pe langa NR/MF/TAXI). Dupa cum vedeti,in afara de Taxi.. MF si NR nu sunt asa popu.late.. de ce liderii acestora sa nu aiba membrii?

In al 2 lea rand cred ca ar mai reduce `foamea` care este pe server,acum oricine are lvl 7 este primit in PD/FBI chit ca nu ai nici o factiune la activ? de ce sa nu facem ceva frumos..

In al 3 lea rand cred ca asa este cel mai bine,toate factiunile vor avea membrii si asa liderii nu se vor mai plange de rata scazuta de membrii in factiunile non dm. 

Astept arugumente PRO/Contra.

@Astept aia 10.000.000 Marcel ;) ;)

Edited by FenomenaL

nu era nici un regulament pentru asta , pur si simplu leaderi s-au inteles sa procedeze astfel, cine nu avea nici o factiune la activ pana sa intre in mafie/gang era respins pe motivul ca " nu are experienta" , asta se poate face si acum daca va intelegeti voi lideri , nu ii accepta nimeni(in mafie,gang,pd,fbi) pana nu intra intr-o factiune non-dm etc. + inainte nu erau acceptati pentru teste cu motive banale sau copiate cum este acum " vreau sa ajut factiunea" , " imi place factiunea" etc.. 

Salut, cum spune si Alynn nu era nicio regula care sa spuna asta, liderii au hotarat acest lucru deoarece atunci erau playeri mai multi si doreau sa accepte playeri activi si care puteau face parte din aceea factiune. Dar, pacat ca acum nu mai e asa, dar nici playerii de altadata nu mai sunt. 

Pe acea vremea erau mai mulți playeri și în facțiunile de lvl 7 erau 2 opțiuni ca sa intri, pentru ca după Cum bine știți unii topicul era deschis 1 ora maxim 2 rareori pe o perioada de mai mult timp, doar pe pile sau cu un motiv foarte convingător sau cu multe facțiuni la activ...

Pe acea vremea erau mai mulți playeri și în facțiunile de lvl 7 erau 2 opțiuni ca sa intri, pentru ca după Cum bine știți unii topicul era deschis 1 ora maxim 2 rareori pe o perioada de mai mult timp, doar pe pile sau cu un motiv foarte convingător sau cu multe facțiuni la activ...

Intr-adevar.. dar ar fi mai ok sa fie asa.. ori sa fie un regulament ori sa hotaram noi toti... liderii.

E o idee buna fenomen dar momentan noi nu umplem facțiunile noastre și ne rugam de unu și de altu sa intre pentru a avea membri poate pe parcurs când o sa fim mai mulți o sa ajungem la un acord cu toții...

E o idee buna fenomen dar momentan noi nu umplem facțiunile noastre și ne rugam de unu și de altu sa intre pentru a avea membri poate pe parcurs când o sa fim mai mulți o sa ajungem la un acord cu toții...

Sincer sa fiu,nu cred ca este o problema de membrii. Uneori vad si cate 20 de civili.. ceea ce inseamna ca se poate. Daca am ajuns sa fim de la 10 online,la 70-80-90 seara.. inseamna ca se poate sa fim si mai multi. Eu cred in asta. Nu cred ca mereu te rogi de unele persoane sa vina in factiunea ta. Asta a fost parerea mea,daca se va accepta,daca nu iarasi bine.

exact asta vroiam sa iti spun ca ideea asta nu trebuie sa o accepte nimeni, va puteti intelege voi lideri daca vreti sau nu sa procedati astfel. Daca voi nu ii acceptati in factiune nu va poate contesta nimeni, ai dreptul sa iti alegi pe cine vrei si pe cine nu in factiune.

Bun,vreau sa posteze toti liderii,daca se poate evident. Sa postati daca sunteti sau nu de acord cu ideea mea. Deci.. toti liderii PRO/CONTRA. Multumesc :*

Pro

Asta puteti sa stabiliti voi liderii, sa votati si sa vedeti cum ramane. Eu unul sunt PRO.

La asta ma refeream si eu.

Am vazut ca whitey e pro. Asteptam si parerea celorlalti lideri. 

Discutati pe samp sau in sectiunea de pe forum insa imi pare rau dar sunt contra. Fiind helper foarte multi playeri noi m-au intrebat la ce level pot intra gang/mafie sau Pd/Fbi si le-am zis sa intre taxi,nr,mf si au zis ca ei vor gang si ca ce level si etc.

Problema e ca acum liderii nu mai recruteaza membri cu experienta / vechime. Se cauta sa se recruteze la numar. Toti liderii tin recrutarile deschise pana in momentul in care ajung la numarul maxim de membri iar atunci cand o fac si demit un membru iar deschid recrutarile pentru o singura persoana.

Eu cand am fost lider am propus un sistem de recturari, ca fiecare factiune daca are nevoie de membri sa isi deschisa recrutarile doar 2 zile intr-o anumita perioada, spre exemplu: Crips recruta luni si marti, si mai recruta peste 2 saptamani in zilele de luni si marti daca avea nevoie. Unii au fost de acord dar altii mai ales din factiunile de DM nu au fost de acord si nu au respectat asta iar eu am ajuns bineinteles sa cad in jos deoarece nu aveam recrutarile deschise cand alte factiuni aveau si civilii nu asteptau dupa mine, ca nu-si permit sa astepte ei cateva zile pentru o factiune ca sunt importanti.

Daca vei trece testele la lider vei vedea topicul si raspunsurile liderilor si o sa ramai surprins cand vei vedea ca cei care au fost de acord cu propunerea au fost mai mult cei din factiunile non-dm care oricum nu aveau multi membri si activitatea in factiune era foarte redusa.

Cu parere de rau si nu vreau sa jignesc pe cineva in momentu de fata nu mai avem leaderi asa de seriosi cum erau atunci si pe langa asta nu mai avem nici 200+ playeri pe server...ar fi ok ce zici tu  pentru ca sunt playeri care ii chemi TR si te intreaba unde este sau ce este ala TR.

In momentu de fata in multe factiuni nici teste nu se mai dau ..si multe alte chestii care nu sunt ok.

Eu sunt PRO pentru idee dar treaba asta trebuie sa plece de la voi cei ce conduceti factiunile DM .  NU va mai milogiti de ei sa vina la voi in factiuni ca daia ies dupa 1 zi si daia se cred importanti si cer rankuri, dati rankurile pe vechime si pe activitate nu pe tovarasie si prietenie( nu zice nimeni sa nu tineti cont si de prietenie da nu la mai dati frate rank 6 dupa 1 saptamana) ! NU stiu la cate factiuni se mai posteaza saptamanal activitatea!(Punetii sa posteze) Faceti toti sedintele in aceiasi zi si la aceiasi ora ca sa fie fluxul mai mare de playeri pe server!(Datile FW daca nu se prezinta dar datile nu doar ziceti ca le dati!) 

Avem multe de pus la punct dar daca pe noi ne intereseaza doar sa dam /Ad -uri gen : Vrei sa ai cel mai bun leader? Surenos recruteaza!   nu avem nicio sansa!

Edited by n3gmcc
  • Like 1

Problema e ca acum liderii nu mai recruteaza membri cu experienta / vechime. Se cauta sa se recruteze la numar. Toti liderii tin recrutarile deschise pana in momentul in care ajung la numarul maxim de membri iar atunci cand o fac si demit un membru iar deschid recrutarile pentru o singura persoana.

Eu cand am fost lider am propus un sistem de recturari, ca fiecare factiune daca are nevoie de membri sa isi deschisa recrutarile doar 2 zile intr-o anumita perioada, spre exemplu: Crips recruta luni si marti, si mai recruta peste 2 saptamani in zilele de luni si marti daca avea nevoie. Unii au fost de acord dar altii mai ales din factiunile de DM nu au fost de acord si nu au respectat asta iar eu am ajuns bineinteles sa cad in jos deoarece nu aveam recrutarile deschise cand alte factiuni aveau si civilii nu asteptau dupa mine, ca nu-si permit sa astepte ei cateva zile pentru o factiune ca sunt importanti.

Daca vei trece testele la lider vei vedea topicul si raspunsurile liderilor si o sa ramai surprins cand vei vedea ca cei care au fost de acord cu propunerea au fost mai mult cei din factiunile non-dm care oricum nu aveau multi membri si activitatea in factiune era foarte redusa.

Stiu ca toti liderii au fost de acord.. ma refer la cei NON-DM.. pentru ca ei nu au membrii prea multi,si activitatea in factiunea respectiva nu este sporita(aici ma refer la factiunile non-dm) . Mie unul mi-ar placea sa se recruteze in acest fel.. dar din moment ce nu toti sunt de acord,si unii nu sunt lafel de seriosi ca si altii.. nu am ce sa fac.. Eu am propus,daca se va accepta bine,daca nu iarasi bine.

Cu parere de rau si nu vreau sa jignesc pe cineva in momentu de fata nu mai avem leaderi asa de seriosi cum erau atunci si pe langa asta nu mai avem nici 200+ playeri pe server...ar fi ok ce zici tu  pentru ca sunt playeri care ii chemi TR si te intreaba unde este sau ce este ala TR.

In momentu de fata in multe factiuni nici teste nu se mai dau ..si multe alte chestii care nu sunt ok.

Eu sunt PRO pentru idee dar treaba asta trebuie sa plece de la voi cei ce conduceti factiunile DM .  NU va mai milogiti de ei sa vina la voi in factiuni ca daia ies dupa 1 zi si daia se cred importanti si cer rankuri, dati rankurile pe vechime si pe activitate nu pe tovarasie si prietenie( nu zice nimeni sa nu tineti cont si de prietenie da nu la mai dati frate rank 6 dupa 1 saptamana) ! NU stiu la cate factiuni se mai posteaza saptamanal activitatea!(Punetii sa posteze) Faceti toti sedintele in aceiasi zi si la aceiasi ora ca sa fie fluxul mai mare de playeri pe server!(Datile FW daca nu se prezinta dar datile nu doar ziceti ca le dati!) 

Avem multe de pus la punct dar daca pe noi ne intereseaza doar sa dam /Ad -uri gen : Vrei sa ai cel mai bun leader? Surenos recruteaza!   nu avem nicio sansa!

Este adevarat ceea ce zici tu.. uite eu dau FW pentru afk la rival war... dau fw pentru nerespectare lider. Si faza cu ies dupa 1 zi si se cred importanti si cer rankuri.. foarte adevarata. Inainte cand eram un simplu player nu stiam ca va fi asa. Majoritatea care vor sa vina ma intreaba: Ce rank dai? sau chestii d-astea idioate.. nu stiu la ce va ajuta un rank intr un joc virtual.. dar da.  Eu mi-am expus parerea.

Pro cu propunerea lu Rakku 

Pro. Atata timp cat se va tine cont si de raportul nr de playeri online/nr maxim de playeri in factiune. Sa se umble si aici un pic. Personal am 10 membrii in factiune si cred ca e ok. Dar daca s.ar micsora nr de locuri si cu putin atunci activitatea ar creste din cauza concurentei. Asa se gandesc lasa ba ca mai sunt 5-6 locuri disponibile, n.o sa primesc uninvite/fwarn sau daca primesc plec in alta factiune asemanatoare ca sunt multe locuri.

Nu facem o regula in acest sens, insa atunci cand se va acorda lidde unui player, va primi aceasta rugaminte de a tine cont de istoric adica

Pentru a intra in Crips/Bloods trebuie sa fie trecut pe la taxi/mf/nr

ca sa intri in yakuza trebuie sa fi trecut pe la crips

Ca sa intri in lcn trebuie sa fi trecut prin bloods

Ca sa intri in FMA/towcar trebuie sa fi intrat in una din factiunile de mai sus

Ca sa intri in PD/FBI/Hitman trebuie sa fi trecut pe la una din factiunile de mai sus.

Si e normal, pentru ca factiunile sunt setate dupa level, 3,5,7.

La fel, o sa am rugamintea si pentru actualii lideri sa tina cont de asta pentru o mai buna desfasurare a serverului.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.