Sign in to follow this  
Marci

[Sugestie] Masini personale

19 members have voted

1. 1. Vanzare masina personala dupa vechime

• PRO
      16
    • Contra
      1
    • Alta varianta
      2

14 posts in this topic

Nick server: Marci
Descriere: aici scrieti ideea voastra : Masinile de la DS se vand in functie de KM parcursi. Pai eu ce fac, imi iau masina si o tin in garaj sa nu fac KM cu ea sa o vad mai scump? E nevoie de o regandire a sistemului si o solutie ar fi ca masina sa fie vanduta cu pret scazut in functie de vechime, adica daca am cumparat o masina de la DS cu 15.000.000$ pretul sa scada cu 100.000$ pe zi, indiferent de cati KM am mers cu ea. In acest mod nu mai stau toate masinile parcate sau ascunse, ci fiecare isi poate cumpara masina si poate merge cu ea oricat. Cu cat e mai veche masina, cu atat o vinzi mai ieftin. Oricum daca stau sa ma gandesc masina cu km mai multi nu afecteaza cu nimic viteza, aspectul etc. este doar simbolic.

Dupa 30 de zile 3 milioane nu cred ca e o suma foarte mare avand in vedere ca banii se fac mai usor, si poti sa ii faci in 2 saptamani, hai sa zicem 3.

• Like 1

Pro,foarte buna ideea.

PRO pentru ideea lui Marcel!

Chiar este o bataie de cap sa vinzi o masina cu multi KM, toti cand aud ca ai 11.342KM pe ea deja nu o mai vor. Macar daca era un sistem sa se strice masina la anumiti KM mai ziceam, dar nu este nici macar ala si tot se fac figuri.

PRO! O idee foarte bine gandita Marcel, sper sa fie implementata.

Pro, ar fi bine si un sistem de radiere a KM- ului sau macar sa ii putem scade.

Sa zicem PRO.

PRO mare , excelenta idee.

Asta cand o vinzi la DS ?

PRO

Contra.

Sunt lucruri mai importante dupa parerea mea de adaugat. Si in plus de asta, sa zicem  ca tii masina o saptamana, in timpul asta te plimbi cu ea 1294910921 km, nu e okei sa o vinzi la un pret de masina aproape noua.

no h8

Pro, dar e cam mult 100.000$ pe zi, de exemplu iti iei un motor si in 2 saptamani e dus. Sa se adauge ceva de genul minus 1 sau 2% din pret pe fiecare zi. Asa nu ii scade valoarea foarte repede. 

Pro dar suma sa fie în funcție de mașină pentru ca unele sunt mai scumpe altele mai ieftine...

PRO

Pro

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.