Sign in to follow this  
TrixO

[Sugestie] - HQ

22 posts in this topic

Nume pe server : TrixO

Descriere : Am observat acum ca un player cu wanted poate intra linistit in HQ cu orice wanted ar avea. Atunci propun ca si cops sa poata intra in HQ dupa ei sa ii aresteze. Nu mi se pare corect, asa oricine cu wanted mare sau eventual da rob si zice "App de ce sa mai merg sa mai dau /surrender, las afk fara ESC pana scade, ma duc mananc ceva fumez o tigara ..." nu ?

PRO !! Mereu cand caut un suspect trebuie neaparat sa stea AFK fara esc in HQ .

Contra cum intre orice playeri in spawn la Crips 

PRO !! Mereu cand caut un suspect trebuie neaparat sa stea AFK fara esc in HQ .

Italianu nu stiai mai poti sa stai afk fără esc si in Tunning si te doare la bască

Pro !

Sau daca esti respawnat sa te dea inafara HQ-ului si sa nu poti intra .. am primit multe reporturi pe acesta tema si persoana din HQ statea intentionat asa

Pro, s-au putea face chestii RP gen o factiune face WANTED si stau in HQ si se bat cu cops.. ar fi distractiv si totodata ar trece timpul.

Poi nu intrii in hq cu wanted ca nu poti,doar daca mori si te da la spawn.

Contra,pentru ca unii au SpawnHealth 25 de exemplu,si nu-si pot incarca viata decat in  HQ.

la cât de jegosi sunt Politisti acum pe srv intra peste tine in HQ si iti da /take in hq + wanted ( DACA AI DRUGS MATS ) sau să te vadă in HQ Cu m4 mp5 iti ia licentele d-asta am dat contra

Edited by BrowNNN

Contra cum intre orice playeri in spawn la Crips 

N-am inteles exact ce ai zis . Voiai sa zici cumva ” Contra , cum sa intre orice player in spawn la Crips ? ”

Contra,pentru ca unii au SpawnHealth 25 de exemplu,si nu-si pot incarca viata decat in  HQ.

Sunt o gramada de playeri care dau /q cu wanted doar ca sa intre in HQ , deoarece oamenii nu doresc sa dea bani pe un surrender sau la cops.

la cât de jegosi sunt Politisti acum pe srv intra peste tine in HQ si iti da /take in hq + wanted 

Ai o atitudine perfecta , poate din aceasta cauza politistii se comporta asa cu unii dintre voi . 

Cum voi ii respectati , va vor respecta si ei.

Referitor la propunere , eu sunt PRO.

Daca nu se va putea implementa posibilitatea de a patrunde in HQ-ul unei factiuni , atunci membrul care este afk cu wanted in hq va primi ban 3 zile , deoarece abuzeaza de faptul ca nu va fi prins ( dau un exemplu aici )

Si pentru cei care vor zice ” ba nu vrei cam multe si daca intra peste noi cum a zis BrowNNN , ca nu poti scapa de fomistii astia ”, dragilor , exista deja o regula .

Cops nu au voie sa stea in spawn-ul unei factiuni daca nu exista un suspect cu wanted acolo . Practic n-ar avea voie sa intre in HQ-ul vostru daca nu exista cineva cu wanted . 

la cât de jegosi sunt Politisti acum pe srv intra peste tine in HQ si iti da /take in hq + wanted ( DACA AI DRUGS MATS ) sau să te vadă in HQ Cu m4 mp5 iti ia licentele d-asta am dat contra

Tu de ce vorbesti ma? CA erai cel mai fomist cand erai PD. Ratatule!

Contra sugestiei!

Propun ca un player cu wanted sa nu mai fie spawnat in HQ, sa fie spawnat in afara lui.

Contra !

Normal ca majoritatea contra :)). De ce sa avem un server RPG cand putem avea un server cu o parte din playeri dezavantajati iar cealalta parte avantajati in unele momente. De ce sa avem cops pe server, cand cel mai bine e sa avem numa gang-uri, mafii, dai in p*** pe cops, asta e un server de DM nu de RPG, corect ? Asa vad ca ganditi majoritatea. Dupa voi  daca s-ar scoate cops ati fi cei mai fericiti playeri de pe pamant. Inainte sa scrieti si sa postati ceva, verificati prima data daca creierul vostru este conectat la degetutele alea ale voastre. Cum gandesc unii  :damnmw:  ...

Edited by TrixO

Normal ca majoritatea contra :)). De ce sa avem un server RPG cand putem avea un server cu o parte din playeri dezavantajati iar cealalta parte avantajati in unele momente. De ce sa avem cops pe server, cand cel mai bine e sa avem numa gang-uri, mafii, dai in p*** pe cops, asta e un server de DM nu de RPG, corect ? Asa vad ca ganditi majoritatea. Dupa voi daca s-ar scoate cops ati fi cei mai fericiti playeri de pe pamant. Inainte sa scrieti si sa postati ceva, verificati prima data daca creierul vostru este conectat la degetutele alea ale voastre. Cum gandesc unii :damnmw: ...

Vorbestii de server R.P.G. Atunci spune-mi si mie unde ai vazut tu in realitate poltist care isi omoara suspectii ca sa intre la jail.

Contra propunerii.

Edited by BogDan11

Contra.

Mie unul imi e de ajuns ca faceti foamea pe noi si la RW, ar fi culmea sa mai intri si dupa mine in HQ dupa ce mor sa faci foamea si mai rau.

E destul de ok sa se acorde warn pentru asta, cum a facut sergiu,

Vorbestii de server R.P.G. Atunci spune-mi si mie unde ai vazut tu in realitate poltist care isi omoara suspectii ca sa intre la jail.

Contra propunerii.

Nu a mai apucat sa intre jail, a intrat in cosciug :) ...

Pro , doar ca sa nu aibe voie ca si ramul , la rank 3 ci sa aiba voie la rank 4 ca sa nu aiba acces toata lumea ...

Contra propunerii.

E ca si cum ai spune ca daca un player este omorat de cops, practic sa nu mai joace pe server :)) daca tot e R.P.G nu ?..

Sunt PRO, daca un player este omorat, acesta sa nu poata intra in HQ nici daca da /quit 

Normal ca majoritatea contra :)). De ce sa avem un server RPG cand putem avea un server cu o parte din playeri dezavantajati iar cealalta parte avantajati in unele momente. De ce sa avem cops pe server, cand cel mai bine e sa avem numa gang-uri, mafii, dai in p*** pe cops, asta e un server de DM nu de RPG, corect ? Asa vad ca ganditi majoritatea. Dupa voi  daca s-ar scoate cops ati fi cei mai fericiti playeri de pe pamant. Inainte sa scrieti si sa postati ceva, verificati prima data daca creierul vostru este conectat la degetutele alea ale voastre. Cum gandesc unii  :damnmw:  ...

Nu mai ai pe ce sa faci abuz acum sau ce?

Intelege si tu ca nu poti sa faci in asa fel incat totul sa fie perfect egal, mereu o sa existe avantaje si dezavantaje.

Pe langa asta, votul tau pentru propunere care e?

ON TOPIC:

Propunerea e oarecum ok, faptul ca nu mai dai /water nu mi se pare un motiv intemeiat sa dai contra, dar in fine... fiecare cu parerea lui. Existe o gramada de alte locuri de unde poti lua heal.

M-am gandit in schimb ca ar fi mai ok ca comanda /ram (sau sa se introduca o alta) sa mearga si pe HQ-uri... Cred ca ar fi mai ok asa, atata timp cat un cop nu are voie sa intre intr-un HQ doar asa, de dragu de a vizita... Mai exact sa se introduca si in regulamentul de ordine interioara al departamentelor o regula care sa le interzica copilor sa intre intr-un HQ daca inauntru nu se afla un player cu wanted.

Daca acest lucru s-ar implementa as fi de acord, dar pentru respawn in afara HQ-ului sunt contra.

CONTRA !

Asta e genul de propunere care incurajeaza foamea , practic nu ii mai acorzi nicio sansa acelui player cu wanted,poate vrea sa isi ia drugs si arme din seiful factiunii.Nu de asta are nevoie serverul de samp in momentul de fata. Nu cred ca va ajuta cu ceva propunerea asta.Trag concluzia ca multi dintre voi faceti propuneri total aiurea care nu isi au rostul.

Edited by Dudu94

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.