Sign in to follow this  
razvan_razvan

[Sugestie] Limitare numar factiuni DM

41 posts in this topic

Nick server: RazvanB

Descriere: Dupa parerea mea ar trebuii micsorat numarul de playeri admisi intr-o factiune DM.O sa va spun  si din ce cauza am ajuns la aceasta concluzie.

Pe server sunt 50-65 playeri aproape in fiecare zi.Ce folos ca e limita de 20 ,25 de membrii intr-o factiune DM daca suntem 65 de persoane maxim?!De ce sa aiba o factiune 25 de membrii iar alta sa nu aiba 10?Daca la factiunea x leaderul ii pupa si linge pe membrii,si da rank aiurea si mai multe chestii pentru a atrage membrii,la alte factiuni DM nu sunt nici 10 membrii.Bun inteleg,leaderul stie sa organizeze,pupa,linge face ce stie si isi atrage membrii dar e plictiseala pentru restul factiunilor frate ca nu putem sa facem nimic,un rw care sa decurga frumos numai vezi o activitate rp nimic.Doar o factiune DM are 25 de playeri aproape jumate din cati suntem pe server.Ce folos isi mai au celelalte 3 atunci?Daca limita de playeri ar fi cu 10 playeri mai mica am fi echilibrati mai tot timpul toate cele 4 factiuni DM.De aia se lasa playerii frate,de aia nu vin pe server.Daca jumate din server e intr-o factiune DM,restul leaderilor cu cine isi tin factiunea?Stiu ca a mai fost o sugestie de genu asta dar chiar nu mai vad rostul factiunilor DM de pe server cu acest numar de playeri admisi in factiuni.Nu vreau sa jignesc pe nimeni cu aceasta sugestie,este doar parerea mea si am spus-o aici cu speranta ca se va lua in considerare.Da frate daca eram 150 de playeri on ca si inainte era ok limita asta,dar asa? Sper sa se tina cont de sugestiile playerilor si sa ni se faca pe plac.Multumesc

PRO!

PRO

Asta am sugerat si eu in postarea mea.

Eu sunt Pro. Dar vad ca nimeni nu raspunde. :D

• Like 1

Pro

Contra, momentan parerea mea nu cred ca asta va ajuta foarte mult server-ul. Trebuie sa ne gandim la sugestii ce ne vor ajuta sa ajungem iar la 150 nu ce sa fie ok pt noi 50-70. Daca v-ati gandit sa fie la fiecare factiune 10 maxim si sa fie pe baza cuvantului, Taxi,Mf,NR->Fma,Bz,Cz,Ykz,LCN->Pd,Fbi,Hitman. Atunci da Pro

Edited by PriMe

Contra, momentan parerea mea nu cred ca asta va ajuta foarte mult server-ul. Trebuie sa ne gandim la sugestii ce ne vor ajuta sa ajungem iar la 150 nu ce sa fie ok pt noi 50-70. Daca v-ati gandit sa fie la fiecare factiune 10 maxim si sa fie pe baza cuvantului, Taxi,Mf,NR->Fma,Bz,Cz,Ykz,LCN->Pd,Fbi,Hitman. Atunci da Pro

Pana sa ajungem la 150 de playeri trebuie sa-i multumim pe astia 50-60.Majoritatea dintre astia 50-60 sunt playeri vechi,cu experienta si stiu ce a fost atunci si ce este acum si e clar ca nu se simt bine.La un numar de 10 persoane m-am gandit si eu pentru fiecare factiune.Asa ar fi foarte echilibrate factiunile.

Nu cred ca ai luat in calcul faptul ca daca se va micsora limita vor exista sanse mai mari sa fie membri si mai putini online deodata intr-o factiune. Iar asta duce la lipsa de activitate si plictiseala. Eu nu cred ca trebuie "protejati" liderii incapabili ci incurajati cei capabili. Daca esti lider bun si faci din factiunea ta una atractiva, nu cu pupat si ce mai zici tu, dar prin alte metode, atunci ai si parte de multi membri. 

• Like 2

Nu cred ca ai luat in calcul faptul ca daca se va micsora limita vor exista sanse mai mari sa fie membri si mai putini online deodata intr-o factiune. Iar asta duce la lipsa de activitate si plictiseala. Eu nu cred ca trebuie "protejati" liderii incapabili ci incurajati cei capabili. Daca esti lider bun si faci din factiunea ta una atractiva, nu cu pupat si ce mai zici tu, dar prin alte metode, atunci ai si parte de multi membri. 

Leaderi capabili si incapabili ? In momentul de fata daca incerci sa formezi o factiune pe reguli adica POSTAT DE ACTIVITATE si POSTAT PENTRU RANK UP  nu ai nicio sansa. De ce ? Pentru ca in momentul de fata pe eGaming avem mai multi leaderi incapabili si imi asum ce spun chiar daca o sa imi umpleti frigiderul. De ce ? Pentru ca va e frica sa nu va pierdeti membrii si nu ii puneti sa posteze activitatea saptamanala si rank up !

Police Departament :  Ultima postare a activitatii  saptamanale [ 9 ianuarie 2014 crearea topicului nu sa postat niciodata in acel topic] / Rank up acum 1 saptamana(e ok la rank up)

Federal Bureau of Investigations : Rank up/down  22 decembrie 2013 crearea topicului nu sa postat niciodata in acel topic. / Activitatea saptamanala ultimul post pe data de 4 oct 2015

La Cosa Nostra :  Sa postat acum 1 saptamana pentru rank up nu se mai postase din toamna anului trecut/ Topicul de activitate sptamanala nici nu exista

Yacuza :  Rank up/down ultima postare pe data de 20 decembrie 2015 / Topicul de activitate saptamanala nu exista.

Bloods : Rank up/down ultima postare 14 sept 2015 / Activitatea saptamanala a postat un membru acum 2 saptamani iar leaderu ia zis ca nu trebuie sa posteze ca nu ia in calcul activitatea.

Crips :  Rank up down a inceput sa se posteze de 3 saptamani dar prea putini membrii posteaza/  Activitatea saptamanala nu sa postat niciodata de foarte mult timp

Medics/Fireman Departament :  Rank up/down ultima postare 11 ian 2016/ Topic cu activitate saptamanala nu exista.

News Reporter : Rank up/down in urma cu 2 saptamani / Activitate saptamanala nu exista.

Taxi Company :   Rank up/down se posteaza este ok totul/ Activitatea saptamanala nu sa postat deloc.

Ar fi bine sa se ia masuri impotriva leaderilor sa fie obligati sa isi puna membrii sa posteze activitate saptamanala sa fie trasi la raspundere in privinta rankurilor acordate si de ce au fost acordate pe baza a ce au fost acordate pe ce activitate a primit membru "X" Rank 5 ? Pentru ca el este  ex: RaduReleu si a fost admin si ii dau rank 5 sau 6 ca e vechi si il cunosc ?

Exista niste activitatea obligatorie la wauri ! De ce nu se mai contorizeaza de ce nu mai sunt obligati sa faca wauri ? Ca sa rupa toti afk ? Pentru ca totul sa fie mai lejer ?

Edited by n3gmcc
  • Like 2

Leaderi capabili si incapabili ? In momentul de fata daca incerci sa formezi o factiune pe reguli adica POSTAT DE ACTIVITATE si POSTAT PENTRU RANK UP  nu ai nicio sansa. De ce ? Pentru ca in momentul de fata pe eGaming avem mai multi leaderi incapabili si imi asum ce spun chiar daca o sa imi umpleti frigiderul. De ce ? Pentru ca va e frica sa nu va pierdeti membrii si nu ii puneti sa posteze activitatea saptamanala si rank up !

Police Departament :  Ultima postare a activitatii  saptamanale [ 9 ianuarie 2014 crearea topicului nu sa postat niciodata in acel topic] / Rank up acum 1 saptamana(e ok la rank up)

Federal Bureau of Investigations : Rank up/down  22 decembrie 2013 crearea topicului nu sa postat niciodata in acel topic. / Activitatea saptamanala ultimul post pe data de 4 oct 2015

La Cosa Nostra :  Sa postat acum 1 saptamana pentru rank up nu se mai postase din toamna anului trecut/ Topicul de activitate sptamanala nici nu exista

Yacuza :  Rank up/down ultima postare pe data de 20 decembrie 2015 / Topicul de activitate saptamanala nu exista.

Bloods : Rank up/down ultima postare 14 sept 2015 / Activitatea saptamanala a postat un membru acum 2 saptamani iar leaderu ia zis ca nu trebuie sa posteze ca nu ia in calcul activitatea.

Crips :  Rank up down a inceput sa se posteze de 3 saptamani dar prea putini membrii posteaza/  Activitatea saptamanala nu sa postat niciodata de foarte mult timp

Medics/Fireman Departament :  Rank up/down ultima postare 11 ian 2016/ Topic cu activitate saptamanala nu exista.

News Reporter : Rank up/down in urma cu 2 saptamani / Activitate saptamanala nu exista.

Taxi Company :   Rank up/down se posteaza este ok totul/ Activitatea saptamanala nu sa postat deloc.

Ar fi bine sa se ia masuri impotriva leaderilor sa fie obligati sa isi puna membrii sa posteze activitate saptamanala sa fie trasi la raspundere in privinta rankurilor acordate si de ce au fost acordate pe baza a ce au fost acordate pe ce activitate a primit membru "X" Rank 5 ? Pentru ca el este  ex: RaduReleu si a fost admin si ii dau rank 5 sau 6 ca e vechi si il cunosc ?

Exista niste activitatea obligatorie la wauri ! De ce nu se mai contorizeaza de ce nu mai sunt obligati sa faca wauri ? Ca sa rupa toti afk ? Pentru ca totul sa fie mai lejer ?

Toate chestiile astea cu rank-p down si activitatea trebuie impuse foarte clar de catre lider, astea tin de respectul membrilor fata de lider(daca se posteaza). Asa cand nimeni nu posteaza inseamna ca nu ii intereseaza de lider si nu au pic de respect fata de el. JesTyCk care are cea mai activa si frumoasa factiune de cand este lider, nu am vazut niciodata asa Taxi.

EU inteleg ce vrei tu sa zici,dar mai nou playerii numai stiu juca ca si inainte 4fun.Toate lumea vrea rank,functii,level,bani,bunuri personale..Si inainte se umbla dupa asa ceva dar nu ca si acuma.Si din moment ce majoritatea joaca pentru asa ceva,cand un leader ii spune " Hai la mine ca intr-o sapt sau doua iti dau rank 5" e normal ca ala merge la rank.Mai nou nu se mai tine cont nici de testele de intrare in factiuni,regulament sau alte chestii.Pur si simplu daca vrei intr-o factiune DM doar trebe sa faci cerere nu trebuie sa-ti faci griji de teste...Multi disperati dupa functii si faima si cand reusesc sa obtina nu se mai ocupa.Trist dar adevarat,

Edited by razvan_razvan

PRO

Toate chestiile astea cu rank-p down si activitatea trebuie impuse foarte clar de catre lider, astea tin de respectul membrilor fata de lider(daca se posteaza). Asa cand nimeni nu posteaza inseamna ca nu ii intereseaza de lider si nu au pic de respect fata de el. JesTyCk care are cea mai activa si frumoasa factiune de cand este lider, nu am vazut niciodata asa Taxi.

EU inteleg ce vrei tu sa zici,dar mai nou playerii numai stiu juca ca si inainte 4fun.Toate lumea vrea rank,functii,level,bani,bunuri personale..Si inainte se umbla dupa asa ceva dar nu ca si acuma.Si din moment ce majoritatea joaca pentru asa ceva,cand un leader ii spune " Hai la mine ca intr-o sapt sau doua iti dau rank 5" e normal ca ala merge la rank.Mai nou nu se mai tine cont nici de testele de intrare in factiuni,regulament sau alte chestii.Pur si simplu daca vrei intr-o factiune DM doar trebe sa faci cerere nu trebuie sa-ti faci griji de teste...Multi disperati dupa functii si faima si cand reusesc sa obtina nu se mai ocupa.Trist dar adevarat,

Exact ce spuneam: totul pleaca de la lideri dar nici playerii nu trebuie exclusi din ecuatie. Daca ei intre ei s-ar respecta altceva ar fi. Eu nu tin minte sa fi intrat intr-o factiune pentru rank, iar cand mi se oferea refuzam din respect fata de membri mai vechi ai factiunii respective. Daca si voi ati actiona la fel, poate ar fi altceva. Iar daca liderii si-ar vorbi mai mult si ar spune stop acestor mizerii altfel ar sta treaba. O data nu am vazut un lider sa zica "bai fratilor, gata, haideti sa dam rank pe activitate si sa respectam metodele de rank up". Daca tineti minte tot noi, stafful, a trebuit sa venim sa impunem metode de rank up si respectarea lor. Si nu era bine atunci ca vezi Doamne nu mai exista o libertate a liderlor, ca practic le dictam noi tot. Iar acum iarasi nu e bine nu? Vad ca aproape toata lumea voteaza cu PRO. :)

Exact ce spuneam: totul pleaca de la lideri dar nici playerii nu trebuie exclusi din ecuatie. Daca ei intre ei s-ar respecta altceva ar fi. Eu nu tin minte sa fi intrat intr-o factiune pentru rank, iar cand mi se oferea refuzam din respect fata de membri mai vechi ai factiunii respective. Daca si voi ati actiona la fel, poate ar fi altceva. Iar daca liderii si-ar vorbi mai mult si ar spune stop acestor mizerii altfel ar sta treaba. O data nu am vazut un lider sa zica "bai fratilor, gata, haideti sa dam rank pe activitate si sa respectam metodele de rank up". Daca tineti minte tot noi, stafful, a trebuit sa venim sa impunem metode de rank up si respectarea lor. Si nu era bine atunci ca vezi Doamne nu mai exista o libertate a liderlor, ca practic le dictam noi tot. Iar acum iarasi nu e bine nu? Vad ca aproape toata lumea voteaza cu PRO. :)

Poi nu e de mirare ca toata lumea dńÉ PRO pentru ca majoritatea stiu ce se intampla pe server.Eu nu vreau sa critic pe nimeni,nu vreau sa jignesc sau sa deranjez pe careva,dar trebuie luate masuri impotriva leaderilor si al limitei de persoane admis in factiune.Parerea mea.Un leader trebuie sa fie activ si sa se stie impune daca tot a ales sa duca in spate functia.

Edited by razvan_razvan

Contra

Eu sunt taxi de aproximativ doua luni , de ce ? Fiindca macar aici se mai face ceva , lumea e mai vorbareata , mai activa , etc .

In rest , unde sa ma duc ? In Hitman , unde se d au contracte , dupa cine esti si alea , pana si cea mai dorita factiune , este una jalnica , cu un test jalnic de intrare .

Liderii din aceasta perioada , sunt total mediocri , cea mai slaba serie de lideri , din istoria eG.ul .

Pentru binele server-ului , ori va lasati de buna voie , ori STAFF.ul sa faca , ceva .. daca nu din 50 .. ajungem 20 , mai mult ca sigur.

• Like 1

Contra, desi pentru mine ca si lider la TowCar probabil ma va ajuta putin dar nu mult aceasta sugestie.

Precum intotdeauna cautati un "tap" pentru toate neplacerile unora sau altora,acum ati ales sa fie liderii acest tap ispasitor.Nimic nu este bine mai nou daca nu este "x" vinovat atunci este "y",la urma urmei toti au partea lor de vina inclusiv fiecare jucator care sa zicem ca nu are nici o functie.

Eu sunt taxi de aproximativ doua luni , de ce ? Fiindca macar aici se mai face ceva , lumea e mai vorbareata , mai activa , etc .

si din cauza cui crezi ca in alte factiuni nu e lumea asa vorbareata sau activa din cauza jucatorilor.

Dupa cum spuneam e mai usor sa vedem pe altul decat sa ne vedem pe noi, asa ca mai bine ne revizuim toti comportamentul si sa incercam sa facem un joc cat mai placut pentru toti.

Have fun!

Edited by scaner

Contra, desi pentru mine ca si lider la TowCar probabil ma va ajuta putin dar nu mult aceasta sugestie.

Precum intotdeauna cautati un "tap" pentru toate neplacerile unora sau altora,acum ati ales sa fie liderii acest tap ispasitor.Nimic nu este bine mai nou daca nu este "x" vinovat atunci este "y",la urma urmei toti au partea lor de vina inclusiv fiecare jucator care sa zicem ca nu are nici o functie.

si din cauza cui crezi ca in alte factiuni nu e lumea asa vorbareata sau activa din cauza jucatorilor.

Dupa cum spuneam e mai usor sa vedem pe altul decat sa ne vedem pe noi, asa ca mai bine ne revizuim toti comportamentul si sa incercam sa facem un joc cat mai placut pentru toti.

Have fun!

,acum ati ales sa fie liderii acest tap ispasitor -> replica ta ... pai ca lider , logic iti iei apararea.

Dar totul acum este pe pile , nimic nu mai este pe merit .Logic pe luam de lideri , fiindca factiunile sunt foarte slabe in momentul de fata . 

si din cauza cui crezi ca in alte factiuni nu e lumea asa vorbareata sau activa din cauza jucatorilor. -> Zici tu ca din cauza jucatorilor , sau din cauza liderului inactiv , care nu se ocupa , si in mare parte nu se ocupa aproape niciunul , cu mici exceptii , nu stiu 2-3 lideri , maxim 4 , in rest totii sunt jalnici.

Si imi asum tot ce spun , puteti sa ma injurati cat vreti , aceasta este parerea mea si nu o voi schimba. 

Ba cand va aud cu replici de genu mi se si face scarba. 

Voi nici nu stiti cum e situatia acuma.

E usor sa critici sa vi cu argumente ca lideri ca bla bla, ca nu exista.

In momentul de fata la 70 de playeri cine crezi ca iti posteaza activitate? 2,3,5 maxim

Eventual cand v-a creste numarul v-a fi alta poveste

Cel putin la mine 90% din membrii sunt fosti lideri,admini, actuali helperi crezi ca ei mai au chef sa mai posteze si aici poze cu RW, /tie etc...?

Garantez ca daca ai fi lider acuma in perioada asta nu ai face fata mai ales la o factiune de DM. 

Asa ca, ganditi situatia in mare si dupa veniti cu critici.

Face-ti aici tam tam nu sunteti in stare sa luati niste teritorii...deaia v-a tot plangeti.

Implicati-va si voi faceti un grup pe facebook,wtsapp fiti un grup. 

Daca nu va implicati normal ca nu faceti nimic. In loc sa faceti topicu penibile mai bine ati incerca sa face-ti cumva sa va cunoasteti mai bine sa intrati impreuna in game la o gluma un rw ceva.

E usor sa vi sa bagi de vina.

• Like 4

Ba cand va aud cu replici de genu mi se si face scarba. 

Voi nici nu stiti cum e situatia acuma.

E usor sa critici sa vi cu argumente ca lideri ca bla bla, ca nu exista.

In momentul de fata la 70 de playeri cine crezi ca iti posteaza activitate? 2,3,5 maxim

Eventual cand v-a creste numarul v-a fi alta poveste

Cel putin la mine 90% din membrii sunt fosti lideri,admini, actuali helperi crezi ca ei mai au chef sa mai posteze si aici poze cu RW, /tie etc...?

Garantez ca daca ai fi lider acuma in perioada asta nu ai face fata mai ales la o factiune de DM. 

Asa ca, ganditi situatia in mare si dupa veniti cu critici.

Face-ti aici tam tam nu sunteti in stare sa luati niste teritorii...deaia v-a tot plangeti.

Implicati-va si voi faceti un grup pe facebook,wtsapp fiti un grup. 

Daca nu va implicati normal ca nu faceti nimic. In loc sa faceti topicu penibile mai bine ati incerca sa face-ti cumva sa va cunoasteti mai bine sa intrati impreuna in game la o gluma un rw ceva.

E usor sa vi sa bagi de vina.

Sa nu vomiti de la atata scarba. Exact ce spuneam (fost leader admin actual helper) ce rahat au aia in plus fata de un player care nu a avut functie pe acest server? De ce ala nu ar mai avea chef sa isi posteze activitatea ? Ca a fost el X-ulesc si vezi doamne mare vedeta nu ? 

Edited by n3gmcc
  • Like 1

Nu mai gandi asa negativ

Sa nu vomiti de la atata scarba. Exact ce spuneam (fost leader admin actual helper) ce rahat au aia in plus fata de un player care nu a avut functie pe acest server? De ce ala nu ar mai avea chef sa isi posteze activitatea ? Ca a fost el X-ulesc si vezi doamne mare vedeta nu ? 

Aici ii dau dreptate. Ce conteaza cine esti, ce ai facut sau ce faci? Ar trebui ca toata lumea sa-si posteze activitatea. Si daca ati gasi un sistem de activitate ok, nu cu 1000, ar fi altceva. Inainte cand eram eu lider cei de rank 3 se bateau cu aia de rank 4 ca sa le ia rankul spre exemplu. Se mai face chestia asta? Nu cred... Ma rog, ultimul post, eu mi-am spus punctul de vedere, dar daca voi considerati ca e mai bine sa se implementeze aceasta sugestie, atunci va doresc mult succes! :) Si nu sunt ironic.

Unii comentati pe aici doar sa va aflati in treaba. Ok, am avut 10 playeri in factiune din care 5-6 erau on non-stop. Apoi cum pot sa ii tin daca playerii cand dadeau /ad in loc sa dea placenews iar cei care erau in masura sa dea kick, sa sanctioneze nu faceau nimic? Unii lideri ma si certau cand le ziceam sa dea si ei placenews sa dea un exemplu pentru ceilalti playeri in loc sa dea /ad cand e NR ON, dar asa e in Romania. Alte activitati am facut event de cel mai activ player + fotograful factiunii. Dar la un moment-dat o sa se plictiseasca pentru ca nu exista alte activitati de facut pe server, playerii sunt putini si stau afk. E normal ca atunci cand un membru ajunge la un level mai mare o sa vrea sa intre intr-o mafie sau alta factiune in care sa faca ceva bani cu adevarat, si nu-mi dati exemplu taxi pentru ca au fost o gramada de momente cand erau 5-6 on si dadeam /service taxi si nu era niciunul on-duty, stati pe prietenie in factiune, e un lucru normal si bravo lui Jestyck ca are atatia membrii, dar activitatea e foarte scazuta. Jumate din playerii de pe server sunt afk. Am si eu o intrebare, atunci cand deschizi un server si ai putini playeri, iti faci limitele de factiune pentru 150 de playeri sau pentru maxim 40-50 cati ai tu? Si in plus lipsa de playeri noi, adica playeri cu level mic, duce la lipsa de membrii in factiunile in care nu poti face DM sau activitati regulate chiar daca sunt playeri mai putini pe server. Pot sa dau eu prima si sa fac ce vreau, atata timp cat levelul sa fim seriosi se face destul de usor, iar "regula" discutata in care se spunea sa se tina cont de faptul ca un player trebuie sa treaca prin anumite factiuni sa ajunga in alta nu este respectata(Chiar de cei care au sugerat-o, surprinzator sau nu). 

LE: Vorba aia "Lasati-ne sa ne pregatim de Champions League" dar noi nu avem nici macar reguli si limite de Europa League.

Edited by Whitey

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.