Sign in to follow this  
Alex

[Sugestii] Diverse

17 posts in this topic

1. Job-ul detectiv. Sa apara distanta pana la player-ul respectiv.

2. Sa se reintroduca /disablecheckpoint dar sa fie odata la 15 secunde sa nu se abuzeze.

3. Sa se adauge clanuri. [NUMELE CLANULUI] prafy

4. Sa se scoata toate GS-urile la licitatie. Acum ca poti lua arme din hq/tr nu cred ca mai sunt probleme. La fel si cu bancile.

5. Sa se adauge o comanda care sa ascunda/arate teritoriile. Cateodata este foarte enervant sa ai toata mapa in fusta tigancii.

6. Sa se organizeze curse automat, de multe ori stai cu orele si astepti sa se organizeze o cursa.

7. La fish la skill 5 sa nu ti se mai rupa undita (sau sa se rupa mai rar), consider ca odata cu skill-ul castigi si experienta, asadar e foarte enervat sa te duci din 5 in 5 minute sa cumperi alta undita.

8. Repozitionarea drop-ului. La /stealcar daca duci masina nu ai cum sa mai pleci de acolo, esti in mijlocul pustietatii. Daca incerci sa te omori iti ia foarte mult timp si devine enervant. Nu e cum era in SF, te omorai imediat. Intelegti ideea.

9. Alt sistem de rival-war, sunt foarte multe teritorii, de multe ori e foarte enervant. Consider ca repozitionarea lor e necesara. La fel si sistemul, intervalul orar este foarte aiurea pus. 10-14 respectiv 18-22. Intre orele 14-18 nu ai ce sa faci pe server daca esti in gang/mafie. Totodata miscorarea lor, un teritoriu este foarte mare.

10. La fel, la rival-war ori se interzic aliantele ori se face in asa fel atunci cand ai rival-war si vine aliatul adversarului tu sa nu iei wanted cand il omori (dar sa nu primesti nici puncte). Adica x are rival-war cu y, vine z si il ajuta pe y. Tu in momentul de fata daca il omori pe z iei wanted.

11. Sa se adauge cel putin o casa pe fiecare teritoriu. E foarte enervant sa stai cel putin 1 minut sa ajungi in nucleul bataliei.

12. Sa se reseteze materialele si drogurile din seif, sunt mult prea multe. Asa ca job-urile drugs dealer si arms dealer sunt inutile momentan. Totodata sa se scoata si de la /getgift.

13. Sa se adauge un NPC unde sa dai /getgift.

14. Sa se adauge un sistem de /rolldice. Stiu ca s-a mai propus, nu stiu daca e lucreaza la implementare acestiua.

15. Sa se adauge pacanele, te duci la cazino in LV si sa joci la aparate. Se poate implementa, am vazut pe diferite servere.

16. La /upgrade, dau un exemplu. Momentan maximul este level 3. Odata ce ai ajuns la level 3 la toata upgrade-urile nu mai ai ce face cu ele. Asadar sa se faca in asa fel incat sa ai mai multe beneficii. De exemplu la drugaddict acum primesti fix 26 health la level 3. Sa se modifice in asa fel incat sa primesti mai mult odata cu level-ul. Maximul sa fie undeva la 50-70. Intrucat hp-ul tau sa nu depaseasca 150/170 hp. La fel si la celelalte upgrade-uri. Inca un avantaj adus celor cu level mare. Momentan ei nu prea au multe beneficii. D-asta si majoritatea player-ilor stau cu 1000-2000 de RP-uri.

17. Modificarea arenei de WAR. Actuala arena este foarte buguita, de multe ori vezi prin containare, te blochezi intre pereti, ramai blocat in textura, e foarte enervata. Sa se faca o arena cat mai asemanatoare cu AERO LS. 

18. Revin la teritorii, politistii sa nu aiba voie sa stea la nici un teritoriu. Este foarte sacaitor atunci cand te pregatesti de rival-war cu droguri, materiale, arme. Vine politistiul si ti le confisca fix in timpul rw-ului.

19. Ori sa se mareasca banii castigati la job-uri, ori sa scada pretul masinilor. Este exagerat de mult sa strangi 80 de milioane pentru un infernus. De exemplu la fish daca stai 6 ore si dai /fish non-stop abia, abia faci 500-600k (asta la skill 5). Deci pana ajungi sa faci 80 de milioane iti numeri firele albe din cap.

20. La fel, majoritatea job-urilor au un singur traseu. E monoton sa faci acelasi lucru mereu si mereu. Mailman e unul dintre exemple. Dupa ce ca ai cp-urile pe vinewood mai ai si pricajita aia de masina care abia urca pe acolo. Asadar job-urile sa fie mai complexe.

21. Sa se adauge din nou job-ul Trucker (si aici ma refer la cel cu camioane). Nici nu stiu de ce a fost scos. Probabil din cauza codatilor care abuzau inainte, acum nu cred ca mai e problema avand in vedere faptul ca ai un interval de timp intre cp-uri.

22. Sa se scoata job-ul pickpocket. Cea mai mare prostie facuta vreodata. De unde pana unde poate alt player sa-mi fure mie banii? E foarte enervant.

23. Sa se adauge mesaje pentru jucatorii incepatori. Ce sa faca, cum functioneaza server-ul, care sunt comenzile. Momentan cand un player nou se logheaza pe server nici nu stie ce sa faca. Tutorialul de la inceputul jocului este foarte outdated. Multe lucruri s-au schimbat. Si sa fim seriosi. Cine sta sa-l citeasca?

24. Sa se faca un topic pentru greselile de ortografie. Daca nu ma insel a mai fost si in trecut. Sunt foarte multe greseli atat in limba romana cat si in cea engleza si nu da bine deloc.

25. Sa se adauge comanda /findhouse [id], /findbusiness [id]. Ajuta foarte mult la licitatii si toate cele.

26. Sa se adauge toate masinile din joc la DS si sa fie nelimitate.

27. Sa se adauge comanda /set 1/2/3. Cand te duci in HQ/TR si scrii "/set 1" sa primesti un anumit set de arme. La "/set 1" sa primesti Deagle si M4, "/set 2" Deagle, M4 si MP5 si tot asa.

28. Sa se scoata C-SHOT-ul. 

Sa nu uitam de host, care e la pamant. Nu prea ai cum sa joci cu 70 ping+ la rival-war-uri. Legat de staff-ul eGaming care este foarte inactiv, poate se remediaza si problema asta. 

Multumesc.

• Like 23

1.pro

2. exista deja comanda /disablecheckpoints

3.pro, din cate stiu se lucreaza la asta

4.pro

5.pro

6.pro

7.-

8.pro, da e foarte nasol cum e pozitionat locul unde trebuie sa duci masina

9.pro

10.pro

11.pro

12.contra

13.pro

14.pro

15.pro

16.pro, sa se  adauge mai multe chestii la upgrade, eu sunt full cu toate si mai am o gramada de puncte, sa se poate upgrada health mai mult de 100

17.pro

18.pro

19.pro

20.pro

21.pro

22.pro

23.pro

24.-

25.pro

26.pro

27.pro

28.pro

daca se bag pacanele ma apuc de joc smr eo

Bravo tata, mare piz.dar! Pacat ca o sa ramai doar cu like-urile  :(.

Edited by uNNk

Pro la toate ! Foarte bune ideile

1 Pro

2 -

3 -

4 Daca tu doresti sa se reseteze drugs si mats din HQ , iar se va cumpara in disperare din GS , deoarece nu se incumeta multi sa piarda timp din a face bani,

5 Pro , dar defapt sa nu fie o comanda , teritoriile sa fie vizibile doar in intervalul orar de rw.

6 Cine ar da afara din cursa troli sau pe cei afk ? Contra.

7 -

8 Contra , ar putea avea si taximetristi activitate daca nu v-ati omora.

9 -

10 -

11 Pro , inca sunt case in SF/BS si nu ajuta cu nimic.

12 -

13 -

14 -

15 Pro , doar daca ai si putea castiga/pierzi bani , nu sa fie doar de dizain.

16 Pro

17 Mai bine se copiaza un sat( sau cartier din LV ) si il face arena . Sunt foarte multe locati de unde pot lua .

18 Contra , au voie doar pentru drugs si neplata amenda sa va dea wanted . Va ajunge .

19 Defapt joburile ar trebui putin echilibrate in momentul acesta . Adica la unele job-uri se castiga mai bine si in timp foarte scurt , pe langa la alte job-uri ai de asteptat ceva timp si nici nu se vede ca ai face $$ ( ex : dropcar ) . 

20 .... N-am ce sa zic , eu la FMA am asteptat 6 luni si nimic , pentru cateva trasee noi , gata ” facute ” , doar trebuiau sa puna checkpoint-uri.

21 Pro

22 Mie indiferent , uneori e amuzant si vezi specime de prieteni care te fura   24.gif

23 -

24 Pro

25 Pro

26 -

27 Pro

28 PRO!!! -

Sa implementezi atatea idei ... va dura

Edited by miLaneZ

Is bune ideile tare, mai ales 28. Scoate-ti C-SHOT, ar fi mai usor de identificat aimul.

pro.png

A man can dream :(.

Bravo tata, mare piz.dar! Pacat ca o sa ramai doar cu like-urile :(.

Cum spune si unnk..

Eu sunt PRO

Edited by HeLLblazeR21

2. Sa se reintroduca /disablecheckpoint dar sa fie odata la 15 secunde sa nu se abuzeze.
4. Sa se scoata toate GS-urile la licitatie. Acum ca poti lua arme din hq/tr nu cred ca mai sunt probleme. La fel si cu bancile.
5. Sa se adauge o comanda care sa ascunda/arate teritoriile. Cateodata este foarte enervant sa ai toata mapa in fusta tigancii.
6. Sa se organizeze curse automat, de multe ori stai cu orele si astepti sa se organizeze o cursa.
7. La fish la skill 5 sa nu ti se mai rupa undita (sau sa se rupa mai rar), consider ca odata cu skill-ul castigi si experienta, asadar e foarte enervat sa te duci din 5 in 5 minute sa cumperi alta undita.
8. Repozitionarea drop-ului. La /stealcar daca duci masina nu ai cum sa mai pleci de acolo, esti in mijlocul pustietatii. Daca incerci sa te omori iti ia foarte mult timp si devine enervant. Nu e cum era in SF, te omorai imediat. Intelegti ideea.
9. Alt sistem de rival-war, sunt foarte multe teritorii, de multe ori e foarte enervant. Consider ca repozitionarea lor e necesara. La fel si sistemul, intervalul orar este foarte aiurea pus. 10-14 respectiv 18-22. Intre orele 14-18 nu ai ce sa faci pe server daca esti in gang/mafie. Totodata miscorarea lor, un teritoriu este foarte mare.
10. La fel, la rival-war ori se interzic aliantele ori se face in asa fel atunci cand ai rival-war si vine aliatul adversarului tu sa nu iei wanted cand il omori (dar sa nu primesti nici puncte). Adica x are rival-war cu y, vine z si il ajuta pe y. Tu in momentul de fata daca il omori pe z iei wanted.
11. Sa se adauge cel putin o casa pe fiecare teritoriu. E foarte enervant sa stai cel putin 1 minut sa ajungi in nucleul bataliei.
12. Sa se reseteze materialele si drogurile din seif, sunt mult prea multe. Asa ca job-urile drugs dealer si arms dealer sunt inutile momentan. Totodata sa se scoata si de la /getgift.
14. Sa se adauge un sistem de /rolldice. Stiu ca s-a mai propus, nu stiu daca e lucreaza la implementare acestiua.
15. Sa se adauge pacanele, te duci la cazino in LV si sa joci la aparate. Se poate implementa, am vazut pe diferite servere.
16. La /upgrade, dau un exemplu. Momentan maximul este level 3. Odata ce ai ajuns la level 3 la toata upgrade-urile nu mai ai ce face cu ele. Asadar sa se faca in asa fel incat sa ai mai multe beneficii. De exemplu la drugaddict acum primesti fix 26 health la level 3. Sa se modifice in asa fel incat sa primesti mai mult odata cu level-ul. Maximul sa fie undeva la 50-70. Intrucat hp-ul tau sa nu depaseasca 150/170 hp. La fel si la celelalte upgrade-uri. Inca un avantaj adus celor cu level mare. Momentan ei nu prea au multe beneficii. D-asta si majoritatea player-ilor stau cu 1000-2000 de RP-uri.
17. Modificarea arenei de WAR. Actuala arena este foarte buguita, de multe ori vezi prin containare, te blochezi intre pereti, ramai blocat in textura, e foarte enervata. Sa se faca o arena cat mai asemanatoare cu AERO LS. 
18. Revin la teritorii, politistii sa nu aiba voie sa stea la nici un teritoriu. Este foarte sacaitor atunci cand te pregatesti de rival-war cu droguri, materiale, arme. Vine politistiul si ti le confisca fix in timpul rw-ului.
19. Ori sa se mareasca banii castigati la job-uri, ori sa scada pretul masinilor. Este exagerat de mult sa strangi 80 de milioane pentru un infernus. De exemplu la fish daca stai 6 ore si dai /fish non-stop abia, abia faci 500-600k (asta la skill 5). Deci pana ajungi sa faci 80 de milioane iti numeri firele albe din cap.
20. La fel, majoritatea job-urilor au un singur traseu. E monoton sa faci acelasi lucru mereu si mereu. Mailman e unul dintre exemple. Dupa ce ca ai cp-urile pe vinewood mai ai si pricajita aia de masina care abia urca pe acolo. Asadar job-urile sa fie mai complexe.
21. Sa se adauge din nou job-ul Trucker (si aici ma refer la cel cu camioane). Nici nu stiu de ce a fost scos. Probabil din cauza codatilor care abuzau inainte, acum nu cred ca mai e problema avand in vedere faptul ca ai un interval de timp intre cp-uri.
22. Sa se scoata job-ul pickpocket. Cea mai mare prostie facuta vreodata. De unde pana unde poate alt player sa-mi fure mie banii? E foarte enervant.
23. Sa se adauge mesaje pentru jucatorii incepatori. Ce sa faca, cum functioneaza server-ul, care sunt comenzile. Momentan cand un player nou se logheaza pe server nici nu stie ce sa faca. Tutorialul de la inceputul jocului este foarte outdated. Multe lucruri s-au schimbat. Si sa fim seriosi. Cine sta sa-l citeasca?
24. Sa se faca un topic pentru greselile de ortografie. Daca nu ma insel a mai fost si in trecut. Sunt foarte multe greseli atat in limba romana cat si in cea engleza si nu da bine deloc.
25. Sa se adauge comanda /findhouse [id], /findbusiness [id]. Ajuta foarte mult la licitatii si toate cele.
27. Sa se adauge comanda /set 1/2/3. Cand te duci in HQ/TR si scrii "/set 1" sa primesti un anumit set de arme. La "/set 1" sa primesti Deagle si M4, "/set 2" Deagle, M4 si MP5 si tot asa.

Sa nu uitam de host, care e la pamant. Nu prea ai cum sa joci cu 70 ping+ la rival-war-uri. Legat de staff-ul eGaming care este foarte inactiv, poate se remediaza si problema asta. 

Multumesc.

Prafy au dat ideeile in tine ce pot spune 1-28 Pro asa ca esti fanu meu

Alles PRO

Multumesc.

PRO majoritatea. Mai ales 3 astept asta de mult.

Pro!

Imi fac Clan Surenos Gang

Sal.

• Like 4

Sistemul de clanuri este gata, doar ca nu sau distribuit inca...dar încet vom începe să le dăm drumu :)

Edited by yoobogdan
  • Like 1

PRO la toate!

Dar ca sa se realizeze ceva trebuie schimbari majore la STAFF , sunt incompetenti .. astept orice fel de sanctiune , dar inainte sa ma taxati , uitati va la voi cat de penibili sunteti . 

A ajuns eGaming 17 player on , VINERI ORA 20:53 , si daca o bagati pe aia cu , iesit in oras sau altele , sunteti jalnici ... de o saptamana suntem maxim 30 on , de ce ? DIN CAUZA VOASTRA ! CA NU FACETI NIMIC IN LEGATURA CU ASTA , lasati handicapati aia sa conduca factiuniile , TOTUL pe server se bazeaza pe PILE ! Nu avem locuri unde sa ne distram , harta arata ca o foaie desenata in toate culorile , faceti dracu ceva , ce dracu sunteti asa batuti in cap ? 

• Like 1

2. Sa se reintroduca /disablecheckpoint dar sa fie odata la 15 secunde sa nu se abuzeze. (asta da e bun)

6. Sa se organizeze curse automat, de multe ori stai cu orele si astepti sa se organizeze o cursa. (si asta e bine dar o data la 30 minute gen)

8. Repozitionarea drop-ului. La /stealcar daca duci masina nu ai cum sa mai pleci de acolo, esti in mijlocul pustietatii. Daca incerci sa te omori iti ia foarte mult timp si devine enervant. Nu e cum era in SF, te omorai imediat. Intelegti ideea. (da, e dificil dropcar acum, era mai bun inainte)

9. Alt sistem de rival-war, sunt foarte multe teritorii, de multe ori e foarte enervant. Consider ca repozitionarea lor e necesara. La fel si sistemul, intervalul orar este foarte aiurea pus. 10-14 respectiv 18-22. Intre orele 14-18 nu ai ce sa faci pe server daca esti in gang/mafie. Totodata miscorarea lor, un teritoriu este foarte mare. Aici nu stiu ce sa zic, voi sunteti mai mult in DM si stiti cum e mai bine atat orar cat si pozitionare.

11. Sa se adauge cel putin o casa pe fiecare teritoriu. E foarte enervant sa stai cel putin 1 minut sa ajungi in nucleul bataliei. Ar trebui doua

13. Sa se adauge un NPC unde sa dai /getgift. ( o locatie anume si un semn)

15. Sa se adauge pacanele, te duci la cazino in LV si sa joci la aparate. Se poate implementa, am vazut pe diferite servere. (trebuie modificat sistemul de acordat al banilor pentru ca se castiga prea usor acum

16. La /upgrade, dau un exemplu. Momentan maximul este level 3. Odata ce ai ajuns la level 3 la toata upgrade-urile nu mai ai ce face cu ele. Asadar sa se faca in asa fel incat sa ai mai multe beneficii. De exemplu la drugaddict acum primesti fix 26 health la level 3. Sa se modifice in asa fel incat sa primesti mai mult odata cu level-ul. Maximul sa fie undeva la 50-70. Intrucat hp-ul tau sa nu depaseasca 150/170 hp. La fel si la celelalte upgrade-uri. Inca un avantaj adus celor cu level mare. Momentan ei nu prea au multe beneficii. D-asta si majoritatea player-ilor stau cu 1000-2000 de RP-uri. Da, se poate umbla putin si aici sa nu ramai doar la cele 3 nivele de skill

23. Sa se adauge mesaje pentru jucatorii incepatori. Ce sa faca, cum functioneaza server-ul, care sunt comenzile. Momentan cand un player nou se logheaza pe server nici nu stie ce sa faca. Tutorialul de la inceputul jocului este foarte outdated. Multe lucruri s-au schimbat. Si sa fim seriosi. Cine sta sa-l citeasca? (bun, dar la tutorial e skip, si e bine sa primeasca mesaje dar si ajutor de la helperi e benefic.

24. Sa se faca un topic pentru greselile de ortografie. Daca nu ma insel a mai fost si in trecut. Sunt foarte multe greseli atat in limba romana cat si in cea engleza si nu da bine deloc. orice gresala pe care o semnalati puteti sa o anuntati, departamentului de scripting sau mie, si o dau eu mai departe.

25. Sa se adauge comanda /findhouse [id], /findbusiness [id]. Ajuta foarte mult la licitatii si toate cele. (da, cred ca se adauga ceva de genul

28. Sa se scoata C-SHOT-ul. (asta nu pre stiu cum si de ce sa o scoata, vad multi ca cer asta.

legat de host, il schimbam zilele astea

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.