Sign in to follow this  
razvan_razvan

[To do] [Sugestie] Server

64 posts in this topic

Nick server: RazvanB
Descriere: Dupa cum bine stim cu totii,serverul este caz
ut la pamant.Eu aici vin cu parerea mea si motivul care ma deranjeaza.

In legatura cu cei de la conducerea comunitatii.Sunt 11 admini din cate am observat eu,din astia 11 singurul pe care il vad on zilnic este Adrian si Jestyk.Restu  unde sunt?Daca esti admin si ai aceasta functie,nu trebuie sa fi activ?nu trebuie sa te ocupi sa faci pe plac playerilor?.Inteleg,nu sunt playeri dar asta de ce?Cand erau 40-50 playeri nu era cine sa faca event sau sa faca ceva sa nu mori de plictiseala.Nu era cine sa baneze un hater care intra si facea fake-kill.De ce?Nu vreau sa fiu rau,nu vreau sa acuz pe nimeni.Dar daca adminii,helperii,leaderii ar fi on ,zilnic ar fi 20,30 playeri iar cand restu observ ca is cativa playerii pe server ar intra si ei.Asa cand vad ca is 5-10 playeri ce isi zic?Pentru ce sa intru?Ce sa fac daca is 10 playeri?Pacat ca sa ajuns aici,am amintiri frumoase pe aceasta comunitate,au fost vremuri adevarate.Incercati sa fiti activi macar voi astia din staff frate daca vreti sa mai faceti ceva.Majoritatea din staff cred ca sunteti si voi cu munca,si sunteti preocupati de viata personala nu de joc,cedati functia astora care ar avea timp mai mult ca si voi ca nu o sa primiti pensie din aceasta functie.Si eu joc de 6 ani aici,cand m-am apucat aveam tot timpul din lume sa ma joc sa fac orice.Acuma intru si eu sa ma distrez din cand in cand ,sa mai dau un war,rw o caterinca ceva.Daca nu aveti timp de functii si astea lasatii pe restu care au timp.Eu mi-am zis doar parerea.Sa alegeti alt staff.O zis frumoasa va doresc.Salut

Edited by razvan_razvan
  • Like 5

Eu cand am inceput sa ma i au de ei , si am dat pe /ad sa dea tot serverul .q in semn de protest , sa i lasam cu "curu in balta" , s a gasit un putoi sa imi faca post .. si mi am luat 30 zile pe bara .. Cu mentalitatea asta de om primitiv , nu o sa se ajunga nicaieri , dar na .. ei o tin tot pe a lor ca vor ridica serverul .... eGaming se inchide daca nu dispar specimenele astea

Cand sunt atatea pile , totul se da pe "numele pe care il ai pe server" , nu pe cere maturitate si altele , cum sa se ajunga undeva ?

Eu m-am saturat de leprele astea , si puteti sa ma banati sa imi faceti ce vreti .. nu arati ca sunteti smecheri , doar niste fatalai cu curul in cacat , care stau si se roaga sa vina playerii .. ca v ai srv se numeste eGaming , doar se numeste .. ca asta nu e eG :))) , poate o clona .. eG numai exista defapt..trebuie redeschis , de niste oamenii cu minte , timp ,ideei si multe altele .

Edited by Wallk
  • Like 1

PRO!

PRO.

Wipe la Admin/helpars/lider!

Deja e bataie de joc, schimbare trebuie sa vina de staf!

Deci ca sa inteleg si eu mai bine. Nu sunt playeri dar voi din acei playeri care nu exista practic vreti sa se aleaga alt staff? V-ati gandit ca poate nici stafful nu mai are acelasi chef, la fel ca si voi? Si ca si ei asteapta sa se intample ceva. Ma rog, nu-i treaba mea pt ca eu practic nu mai joc, dar nu-mi place sa vad ca se tot da vina pe staff. Cand si ei sunt playeri tot ca voi. Nu ati inteles si nu o sa intelegeti niciodata chestia asta din ce vad. Toata lumea vrea schimbarea staffului. Dar schimbarea playerilor cand? Eu am tot zis-o, asa playeri ca pe eG nu sunt niciunde. Cei mai pretentiosi si cei mai ciufuti de pe intreg mapamondul. Si macar daca ar fi ei mai buni as intelege sa se planga. Dar cand vad numai hateri si numai codati dar care au pretentii de la server...

Eu cand am inceput sa ma i au de ei , si am dat pe /ad sa dea tot serverul .q in semn de protest , sa i lasam cu "curu in balta" , s a gasit un putoi sa imi faca post .. si mi am luat 30 zile pe bara .. Cu mentalitatea asta de om primitiv , nu o sa se ajunga nicaieri , dar na .. ei o tin tot pe a lor ca vor ridica serverul .... eGaming se inchide daca nu dispar specimenele astea

Cand sunt atatea pile , totul se da pe "numele pe care il ai pe server" , nu pe cere maturitate si altele , cum sa se ajunga undeva ?

Eu m-am saturat de leprele astea , si puteti sa ma banati sa imi faceti ce vreti .. nu arati ca sunteti smecheri , doar niste fatalai cu curul in cacat , care stau si se roaga sa vina playerii .. ca v ai srv se numeste eGaming , doar se numeste .. ca asta nu e eG :))) , poate o clona .. eG numai exista defapt..trebuie redeschis , de niste oamenii cu minte , timp ,ideei si multe altele .

Si cum pana mea sa zici sa se aleaga pe cerere si pe maturitate cand stafful NU VA MAI CUNOASTE de ceva timp. Trebuie realmente sa se CHINUIE sa va cunoasca. Si asta este numai din vina voastra pentru ca in fata sunteti toti maturi si bajeti cu scoli si de fapt va copiati ca disperatii cererile intre voi sau ii puneti pe altii sa vi le scrie, iar pe skype sau pe rahatul ala de Walkie Talkie va dati in petec non-stop si va demonstrati imaturitatea. 

Nu mai vorbiti de alegeri pentru ca va spun, nu e chiar usor, mai ales in conditiile actuale sa se faca alegeri. Acum e practic imposibil. Alege stafful pe unu toti zicem ca e cel mai potrivit, de la staff la ultimul player si peste o luna il vedem ca renunta sau mai stiu eu ce gest de ratat face.

• Like 5

Deci ca sa inteleg si eu mai bine. Nu sunt playeri dar voi din acei playeri care nu exista practic vreti sa se aleaga alt staff? V-ati gandit ca poate nici stafful nu mai are acelasi chef, la fel ca si voi? Si ca si ei asteapta sa se intample ceva. Ma rog, nu-i treaba mea pt ca eu practic nu mai joc, dar nu-mi place sa vad ca se tot da vina pe staff. Cand si ei sunt playeri tot ca voi. Nu ati inteles si nu o sa intelegeti niciodata chestia asta din ce vad. Toata lumea vrea schimbarea staffului. Dar schimbarea playerilor cand? Eu am tot zis-o, asa playeri ca pe eG nu sunt niciunde. Cei mai pretentiosi si cei mai ciufuti de pe intreg mapamondul. Si macar daca ar fi ei mai buni as intelege sa se planga. Dar cand vad numai hateri si numai codati dar care au pretentii de la server...

Si cum pana mea sa zici sa se aleaga pe cerere si pe maturitate cand stafful NU VA MAI CUNOASTE de ceva timp. Trebuie realmente sa se CHINUIE sa va cunoasca. Si asta este numai din vina voastra pentru ca in fata sunteti toti maturi si bajeti cu scoli si de fapt va copiati ca disperatii cererile intre voi sau ii puneti pe altii sa vi le scrie, iar pe skype sau pe rahatul ala de Walkie Talkie va dati in petec non-stop si va demonstrati imaturitatea. 

Nu mai vorbiti de alegeri pentru ca va spun, nu e chiar usor, mai ales in conditiile actuale sa se faca alegeri. Acum e practic imposibil. Alege stafful pe unu toti zicem ca e cel mai potrivit, de la staff la ultimul player si peste o luna il vedem ca renunta sau mai stiu eu ce gest de ratat face.

Ca sa vezi si tu dracia drq.

Acum de ce nu o dai pe fata si sa zici da ma frate, schimbare trebuie sa vina de sus.

In primul rand trebuie sa se caute un alt ADMINISTRATOR, de ce? pentru ca Robert este ocupat, are probleme, e bolnav de 1 an si ceva, probabil are cancer sau ce?

Daca muncesti la o firma, si pe patron il doare in PULA, fiecare trage pentru el, un haos total.

Deci parerea mea este sa cautam un alt ADMINISTRATOR apoi sa discutam despre problemele cu care ne confruntam.

Si de gasit chiar se poate.

Din punctul meu de vedere chiar exista cineva care poate sa ridici aceasta comunitate si acela este sInK, de ce sInK? pentru ca a fost si a raman un om iubit pe comunitate si respectat.

Ok zici ca nu se pot alege ? Dasta stau atunci fii nu fac nimic ? Stii cati playeri erau la ora 14:00 .. 9 ? Ti se pare mult ?

Sa faca ceva .. ori sa se lase cativa , si sa ramana 2-3 care chiar sa se ocupa , si poate intervine si Robert .. ori nu stiu , sa se dea WIPE la tot.. dar chiar la tot... ce se mai pierde ? sincer , daca se da wipe.

Adminii au o responsabilitate mare cel putin din punctul meu de vedere.Adminii ar trebui sa populeze comunitatea sa vina cu idei noi sa faca activitati si asa mai departe ideea e ca nu se intampla acest lucru.

Edited by ZocK

Contra... nu a staff-ului este problema, ci a tuturor care vor sa se joace in continuare pe acest server, daca tot va strofocati atata cu sugestii, cu propuneri si toate cele, alocati-va si voi un cateva minute pe zi sa mai faceti reclama la server.. sa va mai dati interesul, nu doar prin topic-uri la aceasta sectiune, chestia asta nu a fost inventata doar pentru cei ce detin niste functii.. Nu doresc sa se aleaga un staff nou, ci o atitudine noua, din partea tuturor!

O zi cat mai frumoasa, eGaming!

• Like 1

Servarul sa distrus din cauza administratiei,nu din cauza playerilor,noi doar ne jucam,voi ne administrati,daca nu stiti sa administrati,pierdeti! (sa nu mai vorbim si de implicarea staffului :)) ) R.I.P Egaming!

Edited by Thug

Contra... nu a staff-ului este problema, ci a tuturor care vor sa se joace in continuare pe acest server, daca tot va strofocati atata cu sugestii, cu propuneri si toate cele, alocati-va si voi un cateva minute pe zi sa mai faceti reclama la server.. sa va mai dati interesul, nu doar prin topic-uri la aceasta sectiune, chestia asta nu a fost inventata doar pentru cei ce detin niste functii.. Nu doresc sa se aleaga un staff nou, ci o atitudine noua, din partea tuturor!

In primul rand ca esti pe comunitate de nici un an.

In al doilea rand gresesti cand zici ca atitudinea playerilor este de vina si iti spun de ce.

Sunt un simplu consumator ca si consumator am dreptul sa-mi aleg capricile si necesitatile am dreptul sa mi aleg orice atitudine doresc nu imi impune nimeni sa ma schimb.

alocati-va si voi un cateva minute pe zi sa mai faceti reclama la server.

(Hai sa nu fac asta)

Aceasta e responsabilitatea staff-ului sa populeze comunitatea.(Activitate 0 din partea staff-ului Leaderi/Helpers/Admins)

Rensponsabilitatea mea este sa petrec un timp pe server si asta ajuta cel mai mult.

Edited by ZocK

Ca sa vezi si tu dracia drq.

Acum de ce nu o dai pe fata si sa zici da ma frate, schimbare trebuie sa vina de sus.

In primul rand trebuie sa se caute un alt ADMINISTRATOR, de ce? pentru ca Robert este ocupat, are probleme, e bolnav de 1 an si ceva, probabil are cancer sau ce?

Daca muncesti la o firma, si pe patron il doare in PULA, fiecare trage pentru el, un haos total.

Deci parerea mea este sa cautam un alt ADMINISTRATOR apoi sa discutam despre problemele cu care ne confruntam.

Si de gasit chiar se poate.

Din punctul meu de vedere chiar exista cineva care poate sa ridici aceasta comunitate si acela este sInK, de ce sInK? pentru ca a fost si a raman un om iubit pe comunitate si respectat.

Sa nu se interpreteze gresit, nu am nimic cu sink, Doamne fereste! Ba chiar am o relatie ok cu el, cred eu. Dar inainte sa vii cu o astfel de propunere ar trebui sa iei in calcul ca sink a plecat din staff din niste motive nu tocmai ok, iar apoi el a parasit practic comunitatea pentru alta. De ce nu l-am pune pe Korleone (mi-a venit in minte pt ca se uita pe topic) care practic este in aceiasi situatie cu sink, doar ca el inca a ramas aici si incearca in continuare sa ajute? Cat despre problemele lui Robert, nu mi se pare deloc ok, chiar foarte urat as spune, sa analizezi un om din punctul asta de vedere si zic asta fara sa mai pun la socoteala cat a ajutat aici. Sper sa nu aiba nimeni problemele pe care le-a avut Robert pentru ca nu e tocmai placut.

Ok zici ca nu se pot alege ? Dasta stau atunci fii nu fac nimic ? Stii cati playeri erau la ora 14:00 .. 9 ? Ti se pare mult ?

Sa faca ceva .. ori sa se lase cativa , si sa ramana 2-3 care chiar sa se ocupa , si poate intervine si Robert .. ori nu stiu , sa se dea WIPE la tot.. dar chiar la tot... ce se mai pierde ? sincer , daca se da wipe.

Sa faca ceva, asta-i alta poveste. Nu cunosc activitatea lor, dar ar trebui verificata si ar trebui ca si ei sa aiba un minim de activitate impus pe server. Dar de aici pana la "sa moara toti" e drum lung.

Adminii au o responsabilitate mare cel putin din punctul meu de vedere.Adminii ar trebui sa populeze comunitatea sa vina cu idei noi sa faca activitati si asa mai departe ideea e ca nu se intampla acest lucru.

In primul rand ca esti pe comunitate de nici un an.

In al doilea rand gresesti cand zici ca atitudinea playerilor este de vina si iti spun de ce.

Sunt un simplu consumator ca si consumator am dreptul sa-mi aleg capricile si necesitatile am dreptul sa mi aleg orice atitudine doresc nu imi impune nimeni sa ma schimb.

alocati-va si voi un cateva minute pe zi sa mai faceti reclama la server.

(Hai sa nu fac asta)

Aceasta e responsabilitatea staff-ului sa populeze comunitatea.(Activitate 0 din partea staff-ului Leaderi/Helpers/Admins)

Rensponsabilitatea mea este sa petrec un timp pe server si asta ajuta cel mai mult.

E grav daca nu faci diferenta intre un produs gratuit si unul contracost. E ca si cum ar veni fetele alea de la promotii, iti dau un pachet de tigari mocca si tu te apuci si le injuri ca nu fumezi tu asa rahaturi, ca tu fumezi nu stiu de care. Cred ca intelegi exemplul. E foarte usor sa zici ca stafful are numai responsabilitati, iar tu doar sa stai cu mainile in san si sa te bucuri de ceea ce iti ofera ei. Nu cred ca intelegi ideea de comunitate. Stiu ca nu-i frumos, dar nu o fac cu rea intentie, o sa-ti ofer o explicatie din DEX a cuvantului comunitate: "Grup social ai cărui membri trăiesc împreună sau posedă bunuri materiale, au interese comune". Si as vrea sa fac referire mai ales la ultima parte si anume la faptul ca "au interese comune". Ori din multe dintre postarile voastre nu reiese ca ati avea interese comune cu stafful. Iar un astfel de exemplu poate fi si aceasta postare: 

Servarul sa distrus din cauza administratiei,nu din cauza playerilor,noi doar ne jucam,voi ne administrati,daca nu stiti sa administrati,pierdeti! (sa nu mai vorbim si de implicarea staffului :)) ) R.I.P Egaming!

din care eu cel putin inteleg ca omul se cam bucura de situatia actuala. Ma rog, poate inteleg eu gresit. Dar sunt multe alte postari care duc clar la asta. Nu o data am vazut postari din alea pe fata cu expresii gen "sper sa se inchida comunitatea".

Nu numai. Toate problemele e clar ca pleaca de la partea de scripting. A venit vreodata cineva sa zica "uite am gasit un scripter"? Nu mai pun problema de texte gen "va ajut si eu cu bani" sau mai stiu eu ce. S-a urlat atat ca ar ajuta cu bani si cand s-au bagat donatiile si sistem de VIP pe forum a aparut problema ca de ce nu se dau chestii in joc. Foarte putini sunt aceia care ar dona doar pentru binele comunitatii. Se stiu ei si nu sunt doar in staff ce-i drept, sunt si in afara lor si pentru aceia tot respectul. Dar majoritatea doar se plang, iar de ajutat, 0. Ma rog, acum o sa se interpreteze ca vorbesc de bani si ca cer bani pt comunitate...

Poi daca is plictisiti de joc,pentru ce mai au functia de admin/helper/leader?Nu inteleg.Sa-i lase pe altii care nu is plictisiti si cu siguranta ar face mai multa treaba ca si ei.Pe eGaming din toti adminii care is si toti helperii maxim 2 admini ii mai vezi 2,3 ore pe saptamana on.Ce vina au playerii?De ce tot stafful dati vina pe playeri?Ce vina au ei ca stafful e inactiv si numai e capabil sa se ocupe?!

Cum am mai spus ,mai sunt hateri care intra cu hack pe server,face fake-kill si alte chestii care pur si simplu sunt enervante pentru playeri.Ca sa vezi ca din cati admini sunt nu e nici unul on sa intre sa-i dea ban.Ala isi face de cap cateva ore pe server pana se trezeste un admin sa intre sa-i dea ban.SI atunci intra daca il anunti si nu face nimic decat intra da ban si iese.Asta ar fi doar o chestie din multe.Asta e atitudine de admin?

Da Robert212 a ajutat mult comunitatea inainte,acuma daca numai are timp si chef sa se ocupe si nu isi mai da interesul pentru aceasta comunitate ,de ce nu lasa pe altcineva?

Sa nu ma inteleaga lumea gresit,nu am facut acest topic si nu critic staff-ul pentru a le lua locul.O fac pentru binele comunitatii,ma oftica inactivitatea de acum cand stiu cum era inainte.Si din cate observ pana acuma nu sunt singurul pe care il deranjeaza inactivitatea staffului.

Edited by razvan_razvan

Releu eu zic sa nu mai fi contra la tot cea ce se discuta aici , deoarece numai noi cei care n-e jucam zi de zi stim cat de nasol e sa vezi 10-20 de pleyeri maxim si chiar sa avem chef sa ne jucam , numai ca .... cucu nu ai cu cine . Din punctul meu de vedere , si cred ca multi gandesc astfel , Staff-ul este foarte dezinteresat . Cu exceptia unor admini care isi mai dau silinta 2 ( Adrian Jest ) , in rest , nimic . Intra din joi in Pasti si atunci cand intra au niste arfe de zici ca vai cine plm e el.

Iar Sink nu ar veni niciodata sa administreze un server de 20 de playeri , cand el administreaza in prezent un server de 1000/1000 , spun asta pentru ca eu il cunosc si cred ca toti am face acelasi lucru.

Edited by Mexicanul1234
  • Like 2

Cine sa se mai joace si pe eGaming cand toti playeri aia ''vechi'' sunt trecuti de 20-21 de ani :)) multi dintre ei si mai bine. Copii care acum incep sa joace SA:MP cu siguranta ca nu aleg eGaming pentru ca vedeti si voi cat de bine merge. Chiar si astia care mai joaca sunt intra doar asa ocazional sa vada si ei ce mai e.. din punctul meu de vedere staff-ul nu are nici o  treaba,ce pot sa faca si ei? parca lor nu le-ar placea sa  fie 100/150 de playeri,daca nu e cine  sa intre de unde sa-i scoti.. Ma rog,nu cred ca-si mai poate revenii eGaming la perioada 2009-2014.

Niciodata nu isi va reveni la perioada din 2009 sa fim realisti, mereu s-au propus ideei. Si s-au aplicat foarte multe. Aceasta comunitate mereu se baza pentru a-si mentine playerii, nu neaparat sa aduca altii stiti foarte bine acest lucru. Am 19 ani si am un program foarte incarcat dar cei care deja au terminat facultatea. Nu mai dati vina pe noi, pentru ca nici voi nu sunteti mai presus, sincer si acuma voi vreti sa schimbati staff-ul da de o sa luati si voi ceva, ca no mai bine pt voi sa fiti admin cu 10 playeri decat sa jucati linistit cu 100-150. Sa fim seriosi aici toata lumea ii vinovata, sau mai bine zis nimeni. Sa fim seriosi veniti cu scuze penibile " off copii fustrati, retardati " . Da ce plm voi v-ati apucat la 20 de ani de samp si acuma aveti 25 ? In 2009-2010 era Marwin erau nu stiu cati si lumea tot juca nu are rost sa cautati scuze. Jocul e vechi orice copil care se apuca de joc online sigur nu o sa fie San Andreas, s-ar apuca de GTA 5 sau cel putin 4. Nu vorbiti de administrator si nu stiu ce. Doar daca aveti functie puteti aduce oameni? Ca nu inteleg, daca aducea cineva playeri staff-ul il recompensa si acuma se face la fel. Eu sincer nu inteleg ce vreti? ce visati? Vreti wipe la functii, bine frate da-ti mare chestie si cu helper si fara tot joc. Dar cine sa fie ales dupa ?

Happens perioada de aur a eG-ului a fost 2009-2010. Ca au fost unele momente in 2012 sau 2013 parca cand a fost wipe ca am fost aproape 400? Sa fim seriosi atunci o fost cineva ( nu dau nume ) care o intrat cu sandboxie cu 30 de conturi, nu stiti foarte multe si vorbiti aiurea.

Edited by PriMe
  • Like 1

RazvanB si MexicanuL vs Limba si literatura romana.
0-1. Game over. try again ? =)) Invata romana baa romanee

warn up / Off topic

Edited by Marci.

Niciodata nu isi va reveni la perioada din 2009 sa fim realisti, mereu s-au propus ideei. Si s-au aplicat foarte multe. Aceasta comunitate mereu se baza pentru a-si mentine playerii, nu neaparat sa aduca altii stiti foarte bine acest lucru. Am 19 ani si am un program foarte incarcat dar cei care deja au terminat facultatea. Nu mai dati vina pe noi, pentru ca nici voi nu sunteti mai presus, sincer si acuma voi vreti sa schimbati staff-ul da de o sa luati si voi ceva, ca no mai bine pt voi sa fiti admin cu 10 playeri decat sa jucati linistit cu 100-150. Sa fim seriosi aici toata lumea ii vinovata, sau mai bine zis nimeni. Sa fim seriosi veniti cu scuze penibile " off copii fustrati, retardati " . Da ce plm voi v-ati apucat la 20 de ani de samp si acuma aveti 25 ? In 2009-2010 era Marwin erau nu stiu cati si lumea tot juca nu are rost sa cautati scuze. Jocul e vechi orice copil care se apuca de joc online sigur nu o sa fie San Andreas, s-ar apuca de GTA 5 sau cel putin 4. Nu vorbiti de administrator si nu stiu ce. Doar daca aveti functie puteti aduce oameni? Ca nu inteleg, daca aducea cineva playeri staff-ul il recompensa si acuma se face la fel. Eu sincer nu inteleg ce vreti? ce visati? Vreti wipe la functii, bine frate da-ti mare chestie si cu helper si fara tot joc. Dar cine sa fie ales dupa ?

Happens perioada de aur a eG-ului a fost 2009-2010. Ca au fost unele momente in 2012 sau 2013 parca cand a fost wipe ca am fost aproape 400? Sa fim seriosi atunci o fost cineva ( nu dau nume ) care o intrat cu sandboxie cu 30 de conturi, nu stiti foarte multe si vorbiti aiurea.

Eu n-am prins perioada 2009-2010,joc doar din 2011. Inca pana in 2013,inceputul lui 2014 au mers bine treburile,de atunci  suntem intr-o continua cadere.

E posibil ca eu sa am o mentalitate gresita dar imi asum mentalitatea gresita Radu.

Eu sunt de parerea ca staff-ul trebuie sa aduca playeri pe server si sa se ocupe de comunitate si imi continui opinia.

Acum voi vreti sa cautati alt administrator dar va intreb cine este dispus pro bono sa administreze o comunitate pe moarte cu 9 playeri.

Sa nu uitam ca sunt niste cheltuieli cu aceasta comunitate.

Edited by ZocK

RazvanB si MexicanuL vs Limba si literatura romana.

0-1. Game over. try again ? =)) Invata romana baa romanee

Poftim exemplu de leader. Sa tot dai functii la hateri d`astia...

Edited by GTi
  • Like 1

Sa nu se interpreteze gresit, nu am nimic cu sink, Doamne fereste! Ba chiar am o relatie ok cu el, cred eu. Dar inainte sa vii cu o astfel de propunere ar trebui sa iei in calcul ca sink a plecat din staff din niste motive nu tocmai ok, iar apoi el a parasit practic comunitatea pentru alta. De ce nu l-am pune pe Korleone (mi-a venit in minte pt ca se uita pe topic) care practic este in aceiasi situatie cu sink, doar ca el inca a ramas aici si incearca in continuare sa ajute? Cat despre problemele lui Robert, nu mi se pare deloc ok, chiar foarte urat as spune, sa analizezi un om din punctul asta de vedere si zic asta fara sa mai pun la socoteala cat a ajutat aici. Sper sa nu aiba nimeni problemele pe care le-a avut Robert pentru ca nu e tocmai placut.

Stai sa nu o dam aiurea.

Eu am dat doar un exemplu, nu stiu ce a patit Robert si ce probleme are, dar trebuia sa renunte, nu sa tina de o functie pana a cazut comunitatea.

Ca si eu am avut Helpar si lider la PD, si eu am avut probleme si m-am retras am renuntat pur si simplu, de ce sa ma tin de o functie daca nu pot sa ma ocup.

Un exemplu a fost si cu sink, pe mine nu ma intereseaza cine va fi administrator cer e sa aleaga unu nou care sa se ocupe.

Poftim exemplu de leader. Sa tot dai functii la hateri d`astia...

Sa nu mori de oftica. Normal ca sunt hater cand la 21 de ani abia ai 5 clase.. si nu cunosti limba romana. Imi place sa dau lucrurile pe fata. Vrei sa-mi scoti liderul ? Te rog. ☺

Sa nu mori de oftica. Normal ca sunt hater cand la 21 de ani abia ai 5 clase.. si nu cunosti limba romana. Imi place sa dau lucrurile pe fata. Vrei sa-mi scoti liderul ? Te rog. ☺

Esti pe langa subiect cu mult, aici se discuta despre problemele serverului si tu vi cu limba romana. De cand ai luat lider esti mare profesor de romana si te iei de toata lumea ca esti tu lider bloods, nu e tocmai ok ceea ce faci. Nu uita ca esti un simplu player pe serverul asta, chiar daca ai lider.

Legat de problema asta cu playerii cred ca degeaba se tot discuta aici diferite sugestii, serverul asta a cazut de tot. Nu dau vina pe nimeni pentru caderea asta, s-a incercat si cu wipe de mai multe ori, pur si simplu eGaming a avut mereu playeri care au ramas aici dar timpul lor a mai trecut. Dupa parerea mea staff-ul nu are absolut nici o vina, si ei vor la fel de mult ca noi binele serverului, doar ca in momentul asta nu se mai poate face nimic. Pace&Iubire :*

• Like 1

PRO, reintrodus Surenos si Ursu Lidar!

• Like 1

Te ataci rau de tot :)) si chiar n-am de ce sa mor de oftica copile, cine te-a mintit ca am 21 de ani, si de unde pana unde ai tras tu concluzia asta nasoala ca am 5 clase si nu cunosc limba romana domn' profesor ? In acest topic era vorba de un subiect anume si te-ai gasit tu liderul fundului sa ii corectezi pe alti jucatori care poate au scris gresit din cauza ca sunt grabiti sau in cel mai rau caz au ceva lipsuri in gramatica, parerea mea este sa lasi ciocul mai mic ca nu esti decat un pustan care cauta atentie si sufera in fata monitorului de smecherie pentru o functie a unui joc.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.