Sign in to follow this  
NobodyElse

Promovare eGaming

9 posts in this topic

Salutari! Am creat o descriere nu foarte stufoasa a comunitatii eGaming ( a comunitatii in general, nu a server-ului de samp, voi face asta in viitorul foarte aproapiat ), am preferat sa scot esentialul, asa ca postez aici descrierea si prefer sa va las pe voi, membri eGaming sa va spuneti parerea si ce ar trebui adaugat, scos, modificat. (Aici se includ greselile gramaticale, greselile de exprimare, omiterea unor infor######, s.a.m.d.)

Descrierea a fost pusa in quote, ca sa ocupe mai putin spatiu, asta nu inseamna ca atunci cand va fi publicata pe alte site-uri va arata la fel.
Daca doresti sa faci parte din echipa de promovare eGaming te astept cu un PM dupa modelul urmator

Site: www.eGaming.Ro
Forum: www.forum.eGaming.Ro
Server Sa-Mp:srv8.egaming.ro:7777
Server CS 1.6: Cs.eGaming.Ro

eGaming este o comunitate infiintata in anul 2008, anul acesta urmand sa implineasca pe data de 11 August 8ani.

#De ce sa alegi eGaming?

Stiu, stiu. Sunt alte 1000 de comunitati de tip gaming in romania, dar de ce eGaming?
-Este o comunitate care dupa cum am spus, este in picioare din anul 2008, asadar nu este o comunitate fantoma care s-ar putea inchide peste noapte.
-Forumul ruleaza pe platforma IPB cu licenta. Astfel aceasta comunitate ruleaza 100% legal.
-Nu este o comunitate Pay 2 Win, aici totul se obtine prin munca si seriozitate, atat pe forum cat si pe servere.

#Continutul forumului

Numarul total de postari: 1,086,318
Numarul de utilizatori: 23,946
Cei mai multi online: 1,163

Pe forumul nostru puteti gasi o multime de categorii din care puteti afla infor###### utile, de asemenea, aspectul forumul este mentinut curat si ingrijit deoarece nu se accepta spam-ul, jignirile si alte lucruri care nu isi au rostul intr-o comunitate de Gaming. 
Daca ai o pasiune pentru Photoshop sau alte programe de editat iti poti crea propriul tau portofoliu, si in functie de lucrarile tale vei fi clasificat de Designerii comunitatii, iar in cazul in care esti un priceput in ale montajelor iti poti expune lucrarile tale pentru a vedea si parerea userilor.
Se organizeaza diferite tipuri de concursuri care se premiaza cu diferite premii, precum Premium User, bani pe server-ul de samp, etc.

#Daca ai un server si doresti sa il afiliesti cu eGaming.Ro vei avea parte de urmatoarele beneficii:
-Support in configurarea si realizarea server-ului
-Dns, categorie pe forum si moderator pe respectiva sectiune
-In cazul in care acest server este de tip CS, se poate face la cerere un ADDONS dupa bunul plac, licentiat pe eGaming.Ro, daca doriti sa parasiti comunitatea trebuie sters si addons-ul
-Odata ce intrati in comunitate, server-ul dvs va aparea mai sus, la fel ca celelalte.

Asadar, daca iti doresti un loc in care sa iti faci lucruri noi, sa participi la diferite activitati si concursuri, sa te distrezi si sa te joci, te invit pe comunitatea noastra de ciudati.

Edited by NobodyElse
  • Like 1

Prea mult de citit gamerii is lenesi

Prea mult de citit gamerii is lenesi

Mie unul mi se pare ca am scos doar esentialul, si chiar nu este mult, de cat sa scriu doua lalele doua surcele... cred ca 90% din persoanele vor citi acest mesaj de promovare(unde il voi posta), personal pe mine nu m-ar atrage un mesaj de genul.

"Salut, te asteptam pe eGaming.Ro, avem un server de samp , unul de cs, suntem in picioare din 2008 si te asteptam pe forum sa faci ce?" Trebuie sa fii convingator si sa aduci argumente.

Multumesc de feedback. 

Edited by NobodyElse

Pe cine intereseaza aceste cifre?

Numarul total de postari: 1,086,318
Numarul de utilizatori: 23,946
Cei mai multi online: 1,163
Edited by Kawasaki

Pe cine intereseaza aceste cifre?

Chiar tin sa te contrazic, sunt foarte multi pe care ii intereseaza, faptul ca avem atatia membri inregistrati si atatea posturi spune multe despre eG.

Eu, spre exemplu nu m-as inregistra pe un forum si as continua sa ma joc acolo daca nu as avea macar o mica garantie ca nu se inchide peste noapte.

Edited by NobodyElse
  • Like 1

Garantia asta tine de longevitatea comunitatii, ai expus acest lucru, faptul ca ne tinem de 8 ani pe picioare. Totusi, gandeste-te ca aceste cifre apar pe forum, chiar crezi ca sunt necesare si acolo? Adica nah, macar ai putea sa mai spui ceva daca tot le-ai pus acolo.

In primul rand, mai sunt de pus cate o virgula cate o exprimare altfel, in primul rand mi se pare ceva mult prea formal si nu atrage "sonor". Ai nevoie de ceva care sa te atraga atunci cand citesti, nu acelasi text plictisitor, pot spune, din totdeauna, TU ESTI SCHIMBAREA :)):D

Este doar parerea mea, parere care vine in folosul tau si al nostru, daca vrei sa o folosesti sau nu, so no hate :)

Daca e pus pe site-uri sau mai bine zis forum-uri, da ar merge, dar pentru un site, pentru facebook o imagine si text scurt si la obiect cine ce unde cand cum. de exemplu. Incearca sa faci ceva simplu si la obiect sa atraga mai bine.

Da, pai asta a fost facuta pt forumuri.

Voi mai face o prezentare a sv de samp si una mini a comunității, scurt si la obiect

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.