Sign in to follow this  
VRazvan

[In Developing][Sugestie] DailyAwards

DailyAwards - Scurte pareri:  

20 members have voted

1. 1. Esti de acord cu sugestia propusa:

• De acord.
      19
    • Nu sunt de acord.
      1

14 posts in this topic

Nick server: VRazvan

Descriere: Dupa cum spune si titlul sugestia mea este una ce are in vedere premiile zilnice. Probabil ati jucat jocuri in care cu cat intrati mai des pe jocul respectiv si premiul dvs. crestea semnificativ si erati mult mai atrasi de jocul respectiv cel putin sa intrati odata-n si si sa nu-l neglijati. O tactica foarte buna de a atrage jucatorii sa intre-n fiecare zi si sa creeze o mica/mare dependenta este cea a unui celebru fighter pe Android, nu va dau numele ca altfel nu va mai jucati SA:Mp ca mine. Propun ca in fiecare zi in care un jucator intra pe joc sa primeasca un punct numit (Ex:eGPoint) acesta sa valoreze 2.500$) si instant jucatorul respectiv sa primeasca in mana 5k, ziua urmatoare el odata intrat v-a mai primi 1 eGPoint fapt pentru care el primeste in mana 5.000$ iar daca jucatorul nu intra intr-o zi acesta sa piarda 1 punct eGPoint. Acest sistem poate deveni tot mai avansat in functie cat de constructivi sunt scripterii iar pe viitor la un anumit numar de puncte sa fie acordate mai multe premii instant.

Rolul sugestiei facute de mine este aceea de a va face pe toti sa intrati cel putin odata-n zi si totodata sa fiti captati si de catre joc intre timp. Astept parerile voastre.

• Like 2

Pentru fiecare logare pe server sa creasca bonusul intre 1-7 zile

1 zi - 20k

2 zi - 30k

Etc

Zi 7 - 120k

Zi 1 - 20k

Asa cum e?

Sau poate rp nu bani

• Like 1

Pai eu zic de acumularea unor puncte intr-un contor acelea sa fie limitate la la 100 astfel jucatorii ce ating limita vor primi in fiecare zi o suma nici prea mare dar nici prea mica de 250.000$. Ideea e sa te faca cat mai doritor sa intri in fiecare si sa simti o continua evolutie.

7 zile eu zic ca omul n-ar trebui sa-si piarda satisfactia de a mai intra, asa il conduci intr-o stare de monotonie, se intoarce la ceea ce ar fi facut saptamana anterioara spre exemplu. Totusi am mentionat de cumularea unor puncte intr-un contor iar acestea sa scada daca utilizatorul nu activeaza intr-o zi ceea ce stabilizeaza nivelul de castig iar utilizatorii se vor simti nevoiti sa intre :3

Tin sa precizez ca in functie de acel contor poti oferi utilizatorilor si alte castiguri in afara de bani dupa ce ar trece un anumit numar.

Edited by EuSuntAla
EDIT. Noi mentiuni.

PRO, o idee foarte buna, dar ai putea de exemplu sa primesti numai "eG point", iar la un anumit numar sa te duci sa-ti cumperi ceva de la un zip, 24/7 etc. Iar "ceva"-ul acela sa constea in licente, bani, cum a fost si la gift de craciun. Eu zic ca e mai ok asa decat sa primesti o suma de bani.

PRO, o idee foarte buna, dar ai putea de exemplu sa primesti numai "eG point", iar la un anumit numar sa te duci sa-ti cumperi ceva de la un zip, 24/7 etc. Iar "ceva"-ul acela sa constea in licente, bani, cum a fost si la gift de craciun. Eu zic ca e mai ok asa decat sa primesti o suma de bani.

Ceea ce spui tu inju######teste ideea dar nu este rau ceea ce spui doar ca nu cred ca-si are rostul deoarece scate interactiunea cu DMV-ul si restul locatiilor. Exemplu DailyAwards are rolul de a te face ca azi odata ce primesti 2.5k maine vei primi instant 5k deoarece detii 2 eGPoint iar astfel sa te simti cat mai implinit si sa iti doresti sa intri si cat mai des :D

Edited by EuSuntAla
  • Like 1

Ar putea fi si un premiu random o data pe zi in functie de activitatea avuta in ziua respectiva, de genul: 15k x AH din ziua curenta.

De exemplu intru la 8 pe sv iar la 13:20 se da premiul => voi castiga 15k x 5,3 (AH) = 79,5k.

In cazul in care nu sunt pe server la ora random a acordarii premiului, evident nu primesc niciun $ !

Ar putea fi si un premiu random o data pe zi in functie de activitatea avuta in ziua respectiva, de genul: 15k x AH din ziua curenta.

De exemplu intru la 8 pe sv iar la 13:20 se da premiul => voi castiga 15k x 5,3 (AH) = 79,5k.

In cazul in care nu sunt pe server la ora random a acordarii premiului, evident nu primesc niciun $ !

Ceea ce spui tu deja merge de o propunere pentru un HappyHour :3 doar ca putin mai dezvoltata ideea daca poti.

Pai eu zic de acumularea unor puncte intr-un contor acelea sa fie limitate la la 100 astfel jucatorii ce ating limita vor primi in fiecare zi o suma nici prea mare dar nici prea mica de 250.000$. Ideea e sa te faca cat mai doritor sa intri in fiecare si sa simti o continua evolutie.

7 zile eu zic ca omul n-ar trebui sa-si piarda satisfactia de a mai intra, asa il conduci intr-o stare de monotonie, se intoarce la ceea ce ar fi facut saptamana anterioara spre exemplu. Totusi am mentionat de cumularea unor puncte intr-un contor iar acestea sa scada daca utilizatorul nu activeaza intr-o zi ceea ce stabilizeaza nivelul de castig iar utilizatorii se vor simti nevoiti sa intre :3

Tin sa precizez ca in functie de acel contor poti oferi utilizatorilor si alte castiguri in afara de bani dupa ce ar trece un anumit numar.

Mai bine cum a zis Marci insa cu RP.

Ziua 1 - 1 rp

Ziua 2 - 3 rp

Ziua 3 - 5 rp

Ziua 4 - 7 rp

Ziua 5 - 10 rp

Ziua 6 - 15 rp

Ziua 7 - Level up

Mai bine cum a zis Marci insa cu RP.

Ziua 1 - 1 rp

Ziua 2 - 3 rp

Ziua 3 - 5 rp

Ziua 4 - 7 rp

Ziua 5 - 10 rp

Ziua 6 - 15 rp

Ziua 7 - Level up

Pai de ce? 

Cu rp nu e bine. Ca nu iti aduce nici un beneficiu level-ul. Din contra.

Mai bine e cu bani, 10k x zi. Pana ajungi la o anumita suma de bani. Dupa ce ai ajuns la suma respectiva, sa iei mereu aceeasi suma. Pana cand ratezi o zi si ti se reseteaza.

Totodata sa ai minim 1 ora activa pe server, in fiecare zi ca sa primesti premiul.

• Like 1

PRO!

Foarte buna ideea, din nou ne-ai dat pe spate.

• Like 1

Idem!

Aceasta sugestie a intrat in dezvoltare.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.