Jump to content
Sign in to follow this  
BATONASH

[Acceptat][PROPUNERE] - server Team Fortress 2 / Cum po######m serverul?

Ce server v-ar placea?  

19 members have voted

  1. 1. Ce joc preferati ?

    • Team Fortress 2
    • Left 4 Dead 2


Recommended Posts

Salut,m-am gandit recent sa deschid un server dintre cele doua jocuri,insa am vrut sa va intreb si pe voi ce joc ati prefera si cati posibili jucatori ati fi.

Un dezavantaj mare il are Left 4 Dead 2,deoarece nu am gasit o firma de host cu un numar de sloturi mai mare de 8,pe cand Team Fortress 2 are 12+ pana la 40 parca.In cazul in care nu stiti cum arata jocurile am sa vi le arat 

Team Fortress 2 - gratis pe steam

Left 4 Dead 2 - 19euro pe steam

In cazul in care mai stiti voi o firma de hosting pentru cele doua servere va astept un PM,multumesc si va astept parerile.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro pentru ambele, dar eu as opta mai mult pentru TF2. Din punctul meu de vedere, este un joc mai frumos si nu cere multe cerinte pentru a-l putea juca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TF 2, de acel joc as avea timp. Desi nu m-as plange daca s-ar deschide l4d, dar votul meu merge spre TF

Edited by PriMe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare ca nu e ceea ce ne trebuie acum. Deschidem 10 servere si nu merge niciunul.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

TF2 din ce stiu sunt bine jucate acelea de tip GunGame in care toata echipa avanseaza. N-am vazut server de acel gen sa nu aiba jucatori acum... Numai sa mai fie jucatori. insa trebuie sa tinem cont si de ceea ce a spus litz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost odata sectiune de Left 4 dead 2 , eu fiind moderator, mai demult cand erau 200+ playeri. Si toti au fost gen pro,pro,pro  cum sa nu , este un joc frumos ,etc.
Dar dupa ce a fost creata sectiunea,cred ca 2-3-4 playerii au fost interesati.
Ar fi bine sa fie altfel in momentul de fata,dar ma indoiesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă stăm până se dezvoltă comunitatea din punct de vedere al jucătorilor atunci o să dureze si nu o să se întâmple ceva.Mai aștept și alte păreri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro pentru TF 2, chiar as juca acest joc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra! Sunt de parere ca banii care ar fi dati pe un astfel de server, ar fi mult mai bine gestionati in vederea polularizarii si mediatizarii atat a comunitatii cat si a celorlalte servere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TF2 , nu am vazut multe servere de genu in romania si poate aducem si jucatori noi pe comunitate,plus ca e free si o sa joace mai multi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest wLLy

Sincer eu sunt de aceeasi parere cu Litz, pai noi nu populam un server de CS si vrem sa deschidem altul care sa stea gol? Propunerile de genul sunt bine venite atunci cand ai jucatori pentru jocul respectiv si esti sigur ca o sa mearga, sa nu stea serverul gol si sa fie platit degeaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandesc ca cei care ati votat Team Fortress 2 o sa si jucati nu ati votat,apoi deschid serveru si vad ca nu joaca nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine server de csgo.... macar pe ala  exista 100k playeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate imi aduc aminte PoWneR a deschis un server de Team Fortress 2 si nu prea avut succes cu el.(Cred ca de doua ori l-a deschis daca nu ma insel) De ce sa deschidem din nou daca nu o sa fie po.pu.lat?

Edited by Daniel17

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO 

Team Fortress 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un server de TF2 s-ar afla in aceeasi cauza ca multe altele de pe steam si nu ma refer strict la TF2 pe cat ar trebui sa ne gandim la un exemplu luat din Cs 1.6 si Go. Serverele populate constant sunt doar acelea cu o baza de jucatori si cu o vechime prin care au fost intr-un final adaugate la ,,favorit" de catre jucatorii impresionati.

 

Vad ca TF2 are majoritatea de voturi. Ori cei ce au preferat L4D se lovesc si mai tare de ceea ce ar urma pentru TF2. Si anume ce va facut pe voi in activitatea de jucatori amatori de tf2 sa va salvati un server la favorit?

 

Eu unul am fost impresionat de serverele in care gaseam mape cu un fir de poveste dintr-un joc sau film. Un altul ar fi fost acele servere in care echipa cu cel mai mare scor obtinut pana la final castiga iar aici vreau sa spun ca intr-o mapa mica era macel.

 

Mai lasam topicul 5 zile iar Baton ( cred ca el este cel mai in masura sa ne spuna asta ) cat de convins este de succesul unui server de tf2. N-are rost sa mai vorbim acum de l4d. Asteptam de la voi ,,ceea ce va facut sa adaugati un sv la favorit"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricare dintre ele, sincer nu imi pasa, pot sa fac si eu servere din alea ;). Daca se accepta propunerea, ai nevoie de ajutor?

 

Williams, nu mai fi negativ, nu strica ceva in plus pe aceasta comunitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il deschizi si pe ala sa ce? Sa il ai si pr ala gol? Cunosti metamod pt a face un sv unic? Pastreaza ti banii si populeaza intai sv de cs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il deschizi si pe ala sa ce? Sa il ai si pr ala gol? Cunosti metamod pt a face un sv unic? Pastreaza ti banii si populeaza intai sv de cs

Nu ma mai ocup de CS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

L2D4 <3 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricare dintre ele, sincer nu imi pasa, pot sa fac si eu servere din alea  ;). Daca se accepta propunerea, ai nevoie de ajutor?

 

Williams, nu mai fi negativ, nu strica ceva in plus pe aceasta comunitate.

 

Tu te plictisesti sau cum ca nu pricep? Odata ca faci cerere pentru server de Radio si acum TF2 ca stii sa deschizi? Eu am cerut ceva, idei si pareri  despre cum se poate po###### un server de TF2 nu de cine stie sa deschida. Pariez in 10 minute de wikipedia deschid si eu unul.

 

 

Il deschizi si pe ala sa ce? Sa il ai si pr ala gol? Cunosti metamod pt a face un sv unic? Pastreaza ti banii si populeaza intai sv de cs

 

De CS se ocupa CTwaS si Mirel0... Au incercat astia sa instaleze pe VPS Redirecte :)) dar oricum au reusit ceva fain si po######t sa faca din CS.eGaming.RO :D Nici la tine nu vad rostul comentariului facut.

 

 

L2D4 <3 

 

L2D4 faci tu server.

 

 

---------------------------------------------------------

Cine mai posteaza aiurea si doar sa critice gestul lui Baton de a deschide un server warn up. Astept pareri cum sa po######m un server de TF2 nu comentarii cum ca sa nu deschidem unul.

 

EDIT: Titlul a fost modificat in: [Acceptat][PROPUNERE] - server Team Fortress 2 / Cum populam serverul?

Edited by EuSuntAla

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...