Jump to content
Sign in to follow this  
PULSE

[PROPUNERE] - Evitarea Post-hunt

Recommended Posts

 PROPUNERE PENTRU EVITAREA POST-HUNT

 

Dupa cum vedeti si dumneavoastra zilnic se inregistreaza cel putin 5 membrii care spameaza forumul in diferite moduri :

 

  • Fie posteaza inutil
  • Fie abate de la subiect
  • Fie foloseste un limbaj neadecvat

 

Iar asta se intampla chiar si in cazul membrilor vechi si sunt 2 tipuri: cei care nu stiu regulamentul & cei care trolleaza.

 

Administratia si cu ajutorul dumneavoastra desigur poate evita aceste probleme adaugand la reply minim 100-150 caractere. Parerea mea e ca 40 % din membrii eGaming posteaza de dragul de a face +1.

Edited by PULSEE
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am de gand sa-mi expun argumentele, dar mi se pare o idee proasta. Sunt moderatori prin fiecare sectiune care ii poate sanctiona pe cei ce nu respecta regulamentul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am de gand sa-mi expun argumentele, dar mi se pare o idee proasta. Sunt moderatori prin fiecare sectiune care ii poate sanctiona pe cei ce nu respecta regulamentul.

 

Stiu ca partea rea este ca ar deveni mai usor pentru moderatori dar partea buna ar fi ca am putea fi mai indulgenti cu membrii, in loc sa mai fie sanctionati cu warn/disable, ar putea pur si simplu sa nu poata posta din cauza restrictiei de sub 100 de caractere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea merge asta cu 100-150 de caractere. Nu poti face o cerere/o propunere, nimic de genul. Nu ar mai scrie lumea posturi interminabile, in schimb s-ar face dublu/triplu/etc post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt si multe dezavantaje in ceea ce priveste aceasta propunere. La unele posturi chiar nu e nevoie de minim 100 de caractere, cred ca nu e nevoie de exemple. E mult mai bine ca moderatorii sa supravegheze acest aspect si sa aplice masurile necesare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe majoritatea comunitatilor unde s-a introdus aceasta regula, li s-a umplut frigiderul staff-ului, si in general, membrii sunt nemultumiti.

Uneori voi faceti propuneri care tot voi mai tarziu le contestati.

Eu zic ca mai degraba dam un warn doua la cei care nu respecta un regulament decat sa "pedepsim" toata comunitatea cu aceasta regula .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest wLLy

Eu zic ca mai degraba dam un warn doua la cei care nu respecta un regulament decat sa "pedepsim" toata comunitatea cu aceasta regula .

Exact cum zice batranul, de ce sa nu aplicam frumos regulamentul si sa acordam warn celor care il incalca? Si in afara de asta, aici pe eGaming se sare repede de fund in sus la orice miscare a staff-ului.

Edited by wLLy
topic inchis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...