Sign in to follow this  
addonis

[Propunere]Factiuni DM

19 posts in this topic

Salut, dupa cum bine pe server "majoritatea" jucatorilor se folosesc de programe ajutatoare, iar multa lume se plange de acest lucru, dar sa zicem ca eu am gasit un program, care ar putea bloca unele coduri, tin sa mentionez ca blocheaza aim-urile mai cunoscute, adica gen renko,proaim etc.

Acest program nu a fost facut de catre mine, doar testat, si pana acum pot spune ca e ok, nu am intampinat probleme. In momentul actual pe celalalte 2 comunitati mari din RO se discuta acest lucru, daca e folositor sau nu, iar daca e folositor se va adauga si acolo.

Acest program se foloseste in urmatorul mod.

Aveti nevoie de CLEO 4 , bagati acolo unul din cele 2 fisiere, programul si respectiv sampfuncs, pe care o sa-l bagam in folderul principal al jocului. Acesta fiind activat in game printr-o comanda /gmode , desigur o sa apara jos daca este sau nu activat.

Pentru cei care detin aim o sa apara ca ei va nimeresc, dar de fapt ei nu va nimeresc, deoarece aimul le blocheaza tinta, iar acest fapt ar putea aduce un jucator in stadiul de a se lasa de coduri, incercand sa-l filmeze pe celalalt (  o idee ) .

Daca adminii vor vrea sa-l testeze o sa-l dau, dar oricum se gaseste  foarte usor acest program.

https://www.youtube.com/watch?v=2I0W_zNRID0

Daca o sa fie o problema cu acest video,sper sa se stearga.

• Like 4

Nu mi se pare deloc o solutie.

Dar sa scoateti cshot-ul? Sa interziceti cleo cand esti in factiune de tip dm? Verificarea prin TW? Astea sunt solutii pe care voi nu vreti sa le adoptati.

• Like 1

Dar sa scoateti cshot-ul? Sa interziceti cleo cand esti in factiune de tip dm? Verificarea prin TW? Astea sunt solutii pe care voi nu vreti sa le adoptati.

De acord cu scoaterea c-shot-ului. 

Verificarea prin TW poate fi derutata de un CCleaner sau programe de genul. 

De acord cu scoaterea c-shot-ului. 

Verificarea prin TW poate fi derutata de un CCleaner sau programe de genul. 

Totul apare in Prefetch, se observa daca ai sters sau nu ceva.

Sunt programe care arata ce ai facut recent.

O sa incepem intai prin scoaterea c-shot-ului, iar apoi daca va fi neaparat nevoie probabil vom adopta si testele TeamViewer.

• Like 2

O sa incepem intai prin scoaterea c-shot-ului, iar apoi daca va fi neaparat nevoie probabil vom adopta si testele TeamViewer.

Ma bucur sa aud asta, dar sincer sa fiu nu inteleg cand toata lumea vrea asta voi mai stati inca cateva luni ca sa va decideti.

E bine totusi ca se va lua aceasta masura. Constituie un avantaj atat pentru incepatori cat si pentru o desfasurare mai placuta a jocului. 

Daca pe aceasta comunitate, diminuarea jucatorilor cu cod incepe de acum, incep si eu alaturi de muitl alti sa activam de acum!

Daca pe aceasta comunitate, diminuarea jucatorilor cu cod incepe de acum, incep si eu alaturi de muitl alti sa activam de acum!

Tu parca ai ban, 6 luni?

Edited by Dudu94

Bossilor cand ziceam eu prin 2009-2010 sa fie interzis c-shot si sa se dea ban pt bug abuse pt cei care fac c-shot... S-a ajuns la vorba mea. Ma bucur ca s-a intamplat asta fie si dupa 6-7 ani. Asta-i cea mai buna solutie si din punctul meu de vedere. 

Si despre propunerea lui ADDO, din punctul meu de vedere orice mica chestie, absolut orice se poate baga pentru a incurca pe cei cu hack, trebuie bagat.

Bossilor cand ziceam eu prin 2009-2010 sa fie interzis c-shot si sa se dea ban pt bug abuse pt cei care fac c-shot... S-a ajuns la vorba mea. Ma bucur ca s-a intamplat asta fie si dupa 6-7 ani. Asta-i cea mai buna solutie si din punctul meu de vedere. 

Si despre propunerea lui ADDO, din punctul meu de vedere orice mica chestie, absolut orice se poate baga pentru a incurca pe cei cu hack, trebuie bagat.

Ce a propus ADDO e un alt mod, care il baga fiecare jucator in joc ca sa blocheze unele gloante. Asta mi se pare o absurdidate si ar trebui interzisa la fel cum e interzis si aim-ul.

Ce a propus ADDO e un alt mod, care il baga fiecare jucator in joc ca sa blocheze unele gloante. Asta mi se pare o absurdidate si ar trebui interzisa la fel cum e interzis si aim-ul.

De ce sa fie interzis? nu se vede nimic suspect, a explicat chiar bine ce face si nu vad ca ar face ceva ajutator... tot timpul ati incercat sa faceti jocul mai greu, sa interziceti multe chestii, sa dati ban pentru orice chestie, unele lucruri inca nu le inteleg, de ce se da ban permanent pentru clone? ganditi-va ca pentru voi e un plus, de ce sa dati permanent pentru aim? Ii dati o saptamana, doua sau chiar o luna, omul greseste, nu o mai face a doua oara. Jocul trebuie sa fie mai usor, trebuie sa fie distractiv.

Edited by LTLpower

Tu parca ai ban, 6 luni?

Da, dar eu nu sunt smecher pentru o zii.

Edited by Phantom
  • Like 1

Sunt de acord sa interziceti c-shot cu ban. Pe toate serverele care eu am jucat, nu am intalnit probleme de genul asta.

Inca ceva nu mi se pare in regula sa descarcam un alt mod anti aim..Deacea sunt admini ca sa scape de ei..

Si nu cred ca cei codati si-au luat coduri asa performante..

Edited by T3040R

Sunt programe care arata ce ai facut recent.

eu cu c++ sterg acele log-uri din windows care are treaba cu hack-ul, cum o sa-ti dai seama daca am cod?

si daca are linux, cum verifici?

• Like 1

eu cu c++ sterg acele log-uri din windows care are treaba cu hack-ul, cum o sa-ti dai seama daca am cod?

si daca are linux, cum verifici?

De ce esti asa contra, daca esti asa expert in ascuns inseamna ca poti juca linistit cu cod fara ca noi sa te prindem.

poate nu toti sunt asa experti ca tn.

Ce server este ? pare destul de fain ( glumeam) " -edit- ar trebuii sa modifici acel video pentru a risca "reclama" era usor in camtasia sa modifici acolo dar asta e,
Nu e neaparat sa faca acest sistem de duel , ar trebuii sa faca ceva la paintball toata lumea cred ca sa plictisit de aceeas mapa din 2008 , ar trebuii sa fie de ex asa
: deagle in lv la terenul de baseball 
: m4 in oraselul din lv ( dau doar niste exemple ) 

: GunGame sa fie in mapa actuala 
Si lumea cand da enter ii apare acel menu ," si o sa scrie exact asa "deagle" 1/50 m4 "15/50" intelegeti ce vreau sa zic adica sa se duca acel cooldown, Si la fiecare kill facut in pb sa iei 1k( asa se sporeasca activitatea ) Si inca ceva off topic " LA FMA cand castigi o cursa sa fie minim 50-100k permiul pentru a veni lumea de placere la curse ca asa vine numai daca se fac eventuri de genu " 1st win 100k sau 200k intelegeti voi. 

Edited by Shc

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.