Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Al 3-lea transfer pentru Steaua! Morais: ”Ne-am înțeles, am semnat!”

Recommended Posts

wBRJd2ng.jpg

 

Steaua continuă campania de achiziții, chiar dacă echipa se află deja în primul cantonament de pregătire al iernii. După ce au fost aduși Denis Alibec și Eddy Harlem Gnohere, oficialii roș-albaștrilor au mai realizat un transfer.

Junior Morais (30 de ani), fundașul stânga al celor de la Astra, aflat deja în ultimele șase luni de contract cu gruparea campioană, a recunoscut că a semnat cu Steaua, într-un interviu pentru sport.ro.

 

”E adevărat, ne-am înțeles și am semnat cu Steaua! Numai că din vară voi deveni jucătorul lor. Aștept acum să vedem ce se va întâmpla”, a spus brazilianul, care lasă de înțeles că așteaptă acum ca cele două cluburi să negocieze o eventuală mutare imediată.

 

Morais a mai spus că este și pregătit să mai evolueze până la vară la Astra, dar a explicat și de ce a ales Steaua.

 

”Eu merg la Astra să-mi fac treaba până la vară și apoi mergem mai departe. Sunt de mulți ani în România, îmi place aici și Steaua este bine pentru mine și pentru familia mea. Nu am discutat cu Alibec.

Steaua este o echipă mare, a avut niște probleme că nu s-a calificat în Champions League și că nu a câștigat campionatul, dar care mereu caută jucători foarte buni”, a mai spus fotbalistul.

 

Chestionat care a fost reacția lui Șumudică și dacă a încercat să-l influențeze și pe Teixeira să semneze cu Steaua, Morais a replicat:

 

”Nu i-am spus lui Marius Șumudică de această decizie! Și el a fost fotbalist și știe cum se întâmplă. Cât despre Teixeira, asta este treaba lui.”

 

Lotul Stelei pentru cantonamentul din Antalya:

 

PORTARI: Florin Niță, Eduard Stăncioiu, Ionuț Poiană
FUNDAȘI: Gabriel Enache, Gabriel TamaȘ, Alin Toșca, Wilfried Moke, Marko Momcilovic, Gabriel Simion
MIJLOCAȘI: Adrian Popa, Antonio Jakolis, Ovidiu Popescu, Mihai Pintilii, Muniru Sulley, Vlad Achim, Lucian Filip, William De Amorim, Fernando Boldrin, Vlad Mihalcea, Mario Mihai
ATACANȚI: Denis Alibec, Harlem Gnohere, Florin Tănase, Dennis Man, Alexandru Tudorie, Cristian Onțel

 

Programul amicalelor Stelei din Antalya:

 

Primul cantonament (7 ianuarie-19 ianuarie):

 

18 ianuarie: Steaua - Qarabag

 

Al doilea cantonament (21 ianuarie - 4 februarie):

 

24 ianuarie: Steaua - Vardar Skopje
26 ianuarie: Steaua - Terek Grozny
28 ianuarie: Steaua - Slovan Bratislava
31 ianuarie: Steaua - Wisla Krakovia
02 februarie: Steaua - Hajduk Split

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...