Jump to content
Sign in to follow this  
Souless

[Acceptat]Server Metin2

  

33 members have voted

  1. 1. V-ar interesa serverul de Metin2 eGaming?

    • Da, m-ar interesa.
      27
    • Nu, nu m-ar interesa.
      6


Recommended Posts

Deja vorbim de lucruri mult prea mari. Incepi sa aiurezi. Nu poti face milioane de $$ din asa ceva si nimeni nu iti va face nimic ca hostezi un server de metin/lineage 2. Am hostat servere si de un fel si de altul pe propriul meu dedicat timp de 1 an chiar 2 si nimeni nu m-a tras de maneca sa imi spuna de ce si cum. Asa ca numai aberati si bantuiti pe aici.

 

ON: Pro daca tu crezi ca esti capabil sa intretii serverul.

repet, e de ajuns sa faci 2.000 euro/month (si asta e posibil, am jucat si eu metin) si anaf ul se poate sesiza.

ca n-ai patit tu e alta parte, jucatorii tau erau mucosi de 12 ani, unul cu cap daca nu ii convine ceva te poate reclama la Gameforge sau ANAF.

 

tu automat ai nevoie de 'donatii' ca sa platesti hostul, deci faci 2 infractiuni

 

1. hostezi un server privat.

2. nu esti inregistrat ca firma si vinzi ceva.

 

la prima is sanse mici sa patesti ceva, dar la a doua sarputea..

Share this post


Link to post
Share on other sites

repet, e de ajuns sa faci 2.000 euro/month (si asta e posibil, am jucat si eu metin) si anaf ul se poate sesiza.

ca n-ai patit tu e alta parte, jucatorii tau erau mucosi de 12 ani, unul cu cap daca nu ii convine ceva te poate reclama la Gameforge sau ANAF.

 

tu automat ai nevoie de 'donatii' ca sa platesti hostul, deci faci 2 infractiuni

 

1. hostezi un server privat.

2. nu esti inregistrat ca firma si vinzi ceva.

 

la prima is sanse mici sa patesti ceva, dar la a doua sarputea..

1. Nu doar eu am avut ci n lume a avut si inca au

2. Am firma inregistrat si sunt in regula cu totul. A scos detinatorul serverului care i-l hostasem la mine pe dedicat 5000 de $ in 3 luni aproape. De ce nu a venit anafu si gameforge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa terminati cu legal/ilegal.

Haideti sa clarificam o chestie.

 

Nu se va lua nimeni de mine, deoarece nu voi vinde nimic. De aceea se numesc donatii.

Acum, va rog, alte propuneri/nelamuriri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-o sa se ajunga niciodata la ce a spus kawasaki, pentru ca suntem prea mici ca sa ne bage cineva in seama. Sa fim seriosi, sunt servere private de orice, si nu cred ca a facut cineva puscarie pentru chestia asta.

 

Daca o sa fie jucat eu sunt pro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat pe multe servere. Atat timp cat nu este un server cu 1000 + playeri (cum era united) si sa doneze 700 din aia ca sa bata la ochi, nu pateste nimic. 

Nu o sa fie un server cu 1000 playeri pentru ca trebuie si sa investesti multi bani ca sa ajungi asa. Deci nu are ce sa se intample. Am jucat pe multe servere si mai totul era for fun, nu era o "afacere" ca sa ai probleme cu Anaf-ul sau mai stiu eu.

 

Eu sper sa se deschida si o sa te ajut si eu cum pot aducand playeri, cu reclama. Am vorbit cu playeri de pe SA:MP si asteapta si ei sa deschizi serverul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am jucat niciodata acest joc si cu ocazia asta vreau sa ma apuc. PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa terminati cu legal/ilegal.

Haideti sa clarificam o chestie.

 

Nu se va lua nimeni de mine, deoarece nu voi vinde nimic. De aceea se numesc donatii.

Acum, va rog, alte propuneri/nelamuriri?

Bag de seama ca nu stii ce inseamna donatie. Din moment ce oferi ceva in schimbul acelei "donatii" clar nu mai este donatie. Oricum o dai e ilegal ceea ce vrei sa faci.

 

O sa fie fain sa muncesti toata viata ta ca sa platesti o amenda din cauza unui copil care vrea sa inchida serverul. :)

Edited by E30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metin2Tim are o vechime aproape de 5 ani, am jucat acolo am donat, si inca mai merge. 

 

Pro ! PVP-PVM daca s-ar putea level sa fie maxim 150 nu mai mult 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul sunt PRO, insa vino si tu si prezinta modul in care ai de gand sa administrezi acest server, ce scripter ai, etc. Daca ne spui ca vrei doar sa aduci pe eG un server de metin2 e cam aiurea, parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul sunt PRO, insa vino si tu si prezinta modul in care ai de gand sa administrezi acest server, ce scripter ai, etc. Daca ne spui ca vrei doar sa aduci pe eG un server de metin2 e cam aiurea, parerea mea.

 

Repet, eu nu aduc un server in comunitate, ci voi deschide unul aici, bineinteles, daca o sa primesc acordul.

Eu sunt scripterul serverului. Calitatea nu se poate dovedi aici, intr-un topic. Se va vedea pe parcurs. Imediat ce o sa fie toata lumea de acord, o sa deschid un nou topic pentru a prezenta si lamuri anumite aspecte.

 

EDIT: In orice caz, daca aveti intrebari in legatura cu administrarea serverului, sau orice altceva, va voi raspunde bucuros.

Edited by Souless

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atata timp cat nu se cer donatii este in regula. Noi la Minecraft daca utilizam versiunile de clientServer 1.9.4 putem fi restrictionati pe DNS cat si IP in cateva secunde spre exemplu, in cazul in care avem donatii. :D Doar ca e mai complexa treaba, manifestul lor de a suspenda servere este acela ca nu vor sa mai piarda bani, cu siguranta. Insa daca e nevoie de donatii puteti considera ca si ajutor intretinere host,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atata timp cat nu se cer donatii este in regula. Noi la Minecraft daca utilizam versiunile de clientServer 1.9.4 putem fi restrictionati pe DNS cat si IP in cateva secunde spre exemplu, in cazul in care avem donatii. :D Doar ca e mai complexa treaba, manifestul lor de a suspenda servere este acela ca nu vor sa mai piarda bani, cu siguranta. Insa daca e nevoie de donatii puteti considera ca si ajutor intretinere host,

La Metin2 sta cu totul altfel treaba. Sunt servere private internationale care fac mii de euro pe saptamana si nu ii baga nimeni in seama, deoarece nu au ce sa le faca. In primul rand, nu au jurisdictie, iar in al doilea rand, Gameforge nu pierde bani si timp prin tribunale ca sa dea jos un server cu o mie de jucatori. De ce? Pentru ca dupaia ar mai ramane inca 999+..... de servere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ar fii sa stim despre calitatea pe care o sa o aduci. Niste informatii despre cum va fii server-ul, calitatea hostului, daca ai in gand ceva durabil nu doar pt 1 luna, daca te pricepi la scripting sau doar vei descarca un server de pe net si vei pune un mesaj cu "Bine ai venit pe eGaming" etc.

 

Eu unul zic contra doar pentru ca e Metin, asa ca arata mi ca un astfel de server nu ar strica pe comunitate.

Esti ca in piata si vinzi cartofi, convinge ma sa i cumpar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ar fii sa stim despre calitatea pe care o sa o aduci. Niste informatii despre cum va fii server-ul, calitatea hostului, daca ai in gand ceva durabil nu doar pt 1 luna, daca te pricepi la scripting sau doar vei descarca un server de pe net si vei pune un mesaj cu "Bine ai venit pe eGaming" etc.

 

Eu unul zic contra doar pentru ca e Metin, asa ca arata mi ca un astfel de server nu ar strica pe comunitate.

Esti ca in piata si vinzi cartofi, convinge ma sa i cumpar.

 

Acest topic a fost deschis doar ca sa aflu daca v-ar interesa un server de Metin2, la modul general. Experienta si calitatea se vor arata pe viitor.

Daca o sa primesc aprobare, o sa deschid un topic cu informatii despre server.

 

Si nu, nu am sa arunc un server de pe net pe host, si gata. Tocmai de aceea am contactat eGaming, pentru a face ceva de calitate si de DURATA.

Iar legat de host, vom incepe cu inceputul. Ceva mai mult decat acceptabil, un VDS cu 3GB ram (duce cam 100-150 jucatori fara lag). Cand va fi nevoie, voi mari.

Edited by Souless

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO! Si eu am venit acum cativa ani pe aceasca comunitate cu aceasta propunere de a deschide un server de metin,dar pe atunci era xanto si mi-a spus ca cica nu se poate fiindca aceste servere sunt private si nu e legal sa detii un server de metin2,asa mi-a spus.Doresc sa se faca un server metin2,acesta ar aduce foooooooarte multi playeri pe comunitate,iar ideea de al face PVM Eazy e geniala.Succes sper sa fie acceptata propunerea.!!!

Edited by G4L

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO! Si eu am venit acum cativa ani pe aceasca comunitate cu aceasta propunere de a deschide un server de metin,dar pe atunci era xanto si mi-a spus ca cica nu se poate fiindca aceste servere sunt private si nu e legal sa detii un server de metin2,asa mi-a spus.Doresc sa se faca un server metin2,acesta ar aduce foooooooarte multi playeri pe comunitate,iar ideea de al face PVM Eazy e geniala.Succes sper sa fie acceptata propunerea.!!!

Sa speram!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am jucat niciodata metin, si mereu am spus ca e un joc de ca.cat, dar daca ar ajuta comunitatea sa creasca sunt total de acord.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am jucat niciodata metin, si mereu am spus ca e un joc de ca.cat, dar daca ar ajuta comunitatea sa creasca sunt total de acord.

Asta mi se pare putin deplasat. Consideri ca este un joc de cacat, desi n-ai jucat niciodata...fiecare cu parerea lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai astept intrebari / propuneri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai tare joc ever :X DA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt pro, desi am jucat foarte putin timp acest joc, cred ca vreo 20 de minute in total, stiu sigur ca sunt multi jucatori de metin si cred ca ar aduce un plus destul de mare comunitatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

topicul asta l-ai facut ca sa le arati celor din staff ca se vrea un server de metin2? daca te bazezi pe asta ai mult de asteptat doar sa primesti "aprobarea" :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu l-am facut pentru asta. Acest topic este doar pentru parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

topicul asta l-ai facut ca sa le arati celor din staff ca se vrea un server de metin2? daca te bazezi pe asta ai mult de asteptat doar sa primesti "aprobarea" :))

Da. Foarte mult va astepta. :D

 

Aprobat. 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...