Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Boloni, aproape de revenirea la Sporting: "Aş fi mâna dreaptă a preşedintelui"

Recommended Posts

bvWbfrg.jpg

 

Ladislau Boloni a confirmat la "Digi Sport Matinal" că ar putea reveni la Sporting Lisabona după aproape 14 ani. Antrenorul român ar putea deveni noul director sportiv al portughezilor, în cazul în care unul dintre candidaţii la postul de preşedinte, Pedro Madeira Rodrigues, va câştiga alegerile programate pe 4 martie.

 

"Nu ştiu exact care e titulatura, manager sportiv, director sportiv, colaborator sportiv, oricum aş fi mâna dreaptă a preşedintelui. Actualul preşedinte e şi el candidat, este o concurenţă între cei doi. Planul este excitant. Am spus: De ce nu? Dacă sunt în socotelile noului preşedinte de ce să nu mă înham la un asemenea proiect? Cu mare plăcere", a declarat Boloni.

 

Antrenor din 1994 încoace, Boloni (63 de an) este gata de noua provocare, de a trece la munca de birou.

 

"Treaba devine mult mai grea, mai dificilă, am şi eu probleme de rezolvat. Una dintre ele este să îmi fac analiza dacă pot sau nu să renunţ la teren, să nu lucrez ceea ce am fost mulţi ani. Trebuie să controlez interiorul meu, să văd ce va spune", a mai spus fostul selecţioner al României.

 

Ladislau Boloni a antrenat-o pe Sporting între 2001 şi 2003 şi a cucerit titlul, Cupa şi Supercupa Portugaliei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...